Nuotr.: USA Today Sports - Scanpix
Nuotr. USA Today Sports - Scanpix

Šeštadienį namuose įveikusi „Golden State Warriors“ ir nutraukusi jų 14 iš eilės pergalių seriją svečiuose, šiąnakt Jameso Hardeno vedama Hjustono „Rockets“ (33-12) savų žiūrovų akivaizdoje 99:90 (25:33, 21:17, 25:18, 28:22) įveikė Majamio „Heat“ (27-20) krepšininkus.

16
20
3
6

Tai buvo 6-oji Hjustono ekipos pergalė per pastarąsias 7-erias rungtynes. Iki šios atkarpos „Rockets“ buvo patekusi į pralaimėjimų ruožą, kuomet per 9 mačus varžovų pranašumą pripažino net 7 kartus.

Slogiai dvikovą pradėjusi Teksaso valstijos komanda jau pirmajame kėlinyje turėjo 14 taškų deficitą. Labiausiai juos skriaudė Hassanas Whiteside'as, kuris per pirmąjį ketvirtį sukratė 14 taškų. Iki ilgosios pertraukos šeimininkai atsilikimą sumažino iki 4 taškų.

„Mes iškovojome daug emocijų kainavusią pergalę šeštadienį ir mačo pradžioje nerodė tinkamo nusiteikimo, – po dvikovos sakė „Rockets“ strategas Mike'as D'Antoni. – Visgi vėliau mūsų gynyba buvo solidi, o Hardenas ir Chrisas Paulas puolime pelnė taškus bei kūrė progas.“

Likus 3 minutėms iki susitikimo pabaigos Hardenas paskutinę atakos sekundę smeigė tolimą metimą bei išlygino rezultatą. Tuomet „Rockets“ sužaidė sėkmingą atkarpą 7:2 bei, likus 38 sekundėms, įgijo 5 taškų persvarą (95:90).

„Heat“ puolėjas Jamesas Johnsonas prametė tritaškį, tačiau puolime kamuolį atsikovojo Hassanas Whiteside'as. Visgi Hardenas blokavo centro bandymą įmesti, o kitoje atakoje Clintas Capela dėjimu įtvirtino pergalę.

„Jie atliko tikrai puikų darbą neleisdami mums atakuoti iš toli, – sakė Hardenas. – Tai buvo sudėtingas mačas mums, tačiau mes gerai gynėmės antroje susitkimo pusėje bei kontroliavome jo eigą.“

Majamio ekipai šiame mače padėti negalėjo kelio skausmus jaučiantis Goranas Dragičius.

Tai buvo pirmosios rungtynės, kuomet į rikiuotę po dvejų rungtynių diskvalifikacijos sugrįžo Trevoras Ariza ir Geraldas Greenas. Ariza per 29 minutes pelnė 3 taškus ir atkovojo 5 kamuolius, o Greenas nežaidė.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 28, Chrisas Paulas ir Ericas Gordonas po 16, Clintas Capela 14.

„Heat“: Hassanas Whiteside'as 22 (13 atk. kam.), Wayne'as Ellingtonas 13, Joshas Richardsonas 12, Jamesas Johnsonas ir Kelly Olynykas po 10.