Domanto Sabonio dėjimas Nuotr.: USA Today Sports - Scanpix
Benas Simmonsas Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix
Brolių Gasolių akistata Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix
Edas Davisas Nuotr.: AP - Scanpix
Kyrie Irvingo perdavimas Nuotr.: USA Today Sports - Scanpix

Brolių dvikovoje arti trigubo dublio buvęs Pau Gasolis, papildoma Beno Simmonso ir Andre Drummondo motyvacija, solidus lietuvių žaidimas ir geriausias Portlando „Trail Blazers“ kėlinys – tai ir daugiau – sausio 25-osios NBA pulse.

Sausio 25-osios NBA pulsas

BROLIŠKA DVIKOVA. San Antonijaus „Spurs“ nusprendė pailsinti po 22,5 taško renkantį LaMarcusą Aldrige'ą, tačiau Teksaso valstijos ekipos puolimo tai neišbalansavo. Puikias rungtynes sužaidė per žingsnį nuo trigubo dublio buvęs Pau Gasolis. 37-erių ispanas pelnė 14 taškų, atkovojo 15 kamuolių bei atliko 9 rezultatyvius perdavimus. Šią statistiką jis surinko žaisdamas prieš savo brolį Marcą, kurio sąskaitoje 18 taškų bei 7 atkovoti kauoliai. „Spurs“ pergalę šventė rezultatu 108:85.

SERIJA. Dwightas Howardas demonstruoja įspūdingą formą savo 14-ajame sezone NBA. Pralaimėtame mače aukštaūgis pelnė 22 taškus bei atkovojo 16 kamuolių. Tai jau šeštasis susitikimas iš eilės, kuomet „Hornets“ vidurio puolėjas nusiėmė bent 15 kamuolių. Howardui trūksta dar vieno tokio mačo, kad pakartotų ilgiausią seriją karjeroje.

TALENTAS. Benas Simmonsas nepateko į „Visų žvaigždžių“ rungtynes, tačiau gynėjas šiąnakt pademonstravo, ką NBA prarado. 21-erių atletas pelnė 19 taškų, atkovojo 17 kamuolių, atliko 14 rezultatyvių perdavimų, o jo atstovaujama Filadelfijos „76ers“ namuose 115:101 įveikė Čikagos „Bulls“. Tai – penktasis australo trigubas dublis jo debiutiniame sezone.

„Norėčiau būti patekęs į „Visų žvaigždžių“ mačą, – po pergalės sakė Simmonsas. – Tikiuosi, kad tai darysiu dar daugybę metų.“

MONSTRAS. Dar vienas žaidėjas, išliejęs pyktį dėl nepatekimo į „Visų žvaigždžių“ rungtynes – Andre Drummondas. „Pistons“ vidurio puolėjas surengė įspūdingą pasirodymą ir ne prieš bet, o prieš vieną geriausiai lygoje besiginančių žaidėjų Rudy Gobertą.

Drummondas per 39 minutes pelnė 30 taškų, atkovojo 24 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 6 metimus. Visgi tokio pasirodymo nepakako, kad namuose žaidusi „Pistons“ įveiktų svečius iš Jutos.

Aukštaūgis nepateko į „Visų žvaigždžių“ mačą, o jo žinutė socialiniame tinkle „Twitter“ viską pasako. „Spėju, kad po kiekvienų pelnytų taškų turiu pradėti daryti salto per nugarą, jog atkreipčiau kitų dėmesį“, – rašė Detroito komandos lyderis.

PASIEKIMAS. Drummondas tapo jauniausiu krepšininku NBA lygos istorijoje, atkovojusiu 2000 kamuolių puolime. Tai jis padarė būdamas 24-erių metų amžiau. Antroje ir trečioje vietose žengia Dwightas Howardas ir Mosesas Malone'as, kurie tokį rezultatą pasiekė būdami 25-erių

SOLIDUS. Domantas Sabonis išrinktas į „Kylančių žvaigždžių“ mačą, o šios nakties susitikime su Fynikso „Suns“ jis įrodė, kad ne veltui sulaukė tokio pripažinimo. Lietuvis per 24 minutes pelnė 19 taškų, atkovojo 8 kamuolius bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Traumą besigydantį Mylesą Turnerį startiniame penkete pakeitęs Sabonis jau 8 pastarąsias rungtynes pradėjo nuo pirmųjų jos minučių. Per šią atkarpą puolėjas vidutiniškai pelno po 12,7 taško, atkovoja po 10 kamuolių bei atlieka po 2 rezultatyvius perdavimus.

SOLIDUS II. Gerą žaidimą demonstravo ir kitas NBA lietuvis – Jonas Valančiūnas. 25-erių uteniškis į Atlantos „Hawks“ krepšį įsūdė 16 taškų, atkovojo 13 kamuolių, atliko 3 rezultatyvių perdavimus bei blokavo 3 metimus. Pastarasis rodiklis – geriausias šį sezoną.

Tiek Sabonio „Pacers“, tiek Valančiūno „Raptors“ neturėjo vargo įveikdamos savo varžovus.

NEPATENKINTAS. Jamesas Hardenas šeštąjį kartą paeiliui pateko į „Visų žvaigždžių“ mačą, tačiau jis liko nustebęs, kuomet sąraše į šias rungtynes neišvydo Chriso Paulo pavardės. Paulas šioje šventėje nedalyvaus antrąjį kartą iš eilės.

„Jis renka po 19 taškų ir 9 rezultatyvius perdavimus? – retoriškai klausė Hardenas. – Tai ko reikia, kad būtumei vertam ten žaisti? Mes laimime, o Paulas renka gerą statistiką. Nėra kalbų, kad jis turėtų būti „Visų žvaigždžių“ rungtynėse. Žinoma, mūsų sudėtis gili, tačiau aš nevedu komandos vienas. Paulas irgi kontroliuoja rungtynių eigą.“

KĖLINYS. Portlando „Trail Blazers“ 123:114 patiesė Minesotos „Timberwolves“ bei iškovojo ketvirtąją pergalę per pastaruosius 5 mačus. Damianui Lillardui labiausiai įstrigo trečias dvikovos ketvirtis. Per šį kėlinį Terry Stottso auklėtiniai pelnė 43 taškus, o tai yra rezultatyviausias „Trail Blazers“ kėlinys šį sezoną. Lillardas teigė, kad tai – geriausias komandos kėlinys, kiek jis gali atsiminti.

„Mes šį kėlinį galime naudoti kaip pavyzdį, kaip reikia žaisti, – pasakojo Lillardas, per šį ketvirtį pelnęs 13 taškų. – Štai taip mes turime žaisti, šitaip mes turime dalintis kamuoliu, šitaip turime statyti užtvaras, tokiu tempu privalome žaisti. O visa tai mums leido daryti mūsų gynyba.“

REKORDAS. Antrajame kėlinyje Jamalas Crawfordas pataikė tritaškį su pražanga, o tai yra jau 52-asis toks atvejis per gynėjo karjerą. Niekas kitas NBA lygos istorijoje nėra tiek kartų pasižymėję trimis taškais su taikliu baudos metimu.

NUTRAUKĖ. Bostono „Celtics“ atsisako panikuoti, net jei yra patyrusi 4 pralaimėjimų seriją. Praėjusią naktį patyrusi pralaimėjimą Los Andželo „Lakers“ ekipai, šiąnakt Brado Stevenso kariauna sugrįžo į „Staples Center“ ir 113:102 nukovė kitą Los Andželo komandą – „Clippers“.

„Celtics“ šioje dvikovoje demonstravo puikią gynybą. Varžovus ji privertė suklysti 19 kartų, o iš žaidimo atakuoti 44,3 proc. taiklumu.

• Daugiau naujienų apie NBA rasite paspaudę čia.
  • NBA statistinius lyderius rasite paspaudę čia.