Trečiąją pergalę Eurolygos varžybų A grupėje iškovojo Vitorijos „Tau Ceramica“ krepšininkai, namie 76:61 (21:13, 17:17, 15:16, 23:15) įveikę antrąją nesėkmę patyrusią Sienos „Montepaschi“ komandą.

Itin blankiai atrodžiusių italų Vitorijos ekipai įveikti nesukliudė net 17 klaidų, kurias baskai kompensavo geležine gynyba. Vos 61 tašką surinkę „Montepaschi“ krepšininkai buvo neatpažįstami nuo tos ekipos žaidėjų, kuri praėjusią savaitę į Kauno „Žalgirio“ krepšį įskraidino net 89 taškus.

„Tau Ceramica“ ekipos gynyba surakino ir Sienos lyderius iš Lietuvos – Kšištofą Lavrinovičių ir Rimantą Kaukėną, kurie kartu pelnė tik 12 taškų.

Puikiai varžovus išanalizavusio „Tau Ceramica“ stratego Neveno Spahijos auklėtiniai į priekį pabėgo įpusėjus pirmajam ketvirčiui. Sienos krepšininkai, mačą pradėję triuškinančiu Benjamino Eze dėjimu iš viršaus į varžovus kabinosi, tačiau netrukus kieta baskų gynyba paėmė viršų.

Spurtavę 7:0 aikštės šeimininkai prieš antrąjį ketvirtį įgijo 8 taškų pranašumą, kuris buvo tiltas į sėkmę. Per aštuonias antrojo ketvirčio minutes Sienos krepšininkams vienintelius du taškus iš žaidimo pelnė Lavrinovičius, tačiau „Montepaschi“ atsiliko 9 taškais (20:29) ir neleido varžovams nutolti.

Saugų atstumą išlaikę iki ketvirto kėlinio baskai po pirmųjų lemiamo ketvirčio minučių buvo tikri pergale. Išlaikiusi savo krepšį sausą net 5 ketvirtojo kėlinio minutes Vitorijos ekipa įgijo 17 taškų pranašumą (63:46) ir nepaliko italams jokių vilčių.

•

Nevenas Spahija (Vitorijos „Tau Ceramica“ ekipos vyriausiasis treneris): „Kaip matėte rungtynės nebuvo lengvos, o mes tokių ir tikėjomės. Mes prastai atakome krepšį, tačiau mūsų gynyba ir kova dėl atšokusių kamuolių buvo geresnė negu varžovų. Ją laimėjome net 45:24. Kai kurias rungtynių dalis galėjome sužaisti geria, tačiau neturėjome tinkamos pamainos Mirzai Teletovičiui. Vienu metu į aikštę neleidau Tiago Splitterio ir Willo McDonaldo, nes kartu jie nesudarė tinkamos atsvaros Lavrinovičiui ir Shaune'ui Stonerookui. Visą laiką prieš rungtynes akcentavau gynybą, tą patį žaidėjams sakiau ir susitikimo metu. Norėjome neleisti jiems atakuoti krepšio laisviems ir bėgti į greitas atakas. „Virtus“ krepšininkai į mūsų krepšį įmetė net 15 tritaškių, o „Montepaschi“ tik 5“.

Simone'as Pianigiani (Sienos „Montepaschi“ ekipos vyriausiasis treneris): „Į Vitoriją atvykome būdami ne pačios geriausios sportinės formos, keli mūsų žaidėjai buvo ne pačios geriausios sportinės formos, tačiau nepaisant to, baskams priešinomės tris kėlinius. Pagrindinė mūsų problema buvo ta, jog pirmame ir trečiame kėliniuose nepataikėme labai daug metimų būdami laisvi ir iš po krepšio. Jeigu nepelnai taškų paskutiniame ketvirtyje, tu pralaimi viską. Mes praradome susikaupimą ir pralaimėjome. Po šių rungtynių savo auklėtiniams turėsiu ką pasakyti. Eurolygoje svarbus kiekvienas taškas, o paskutiniame kėlinyje mes nuleidome rankas. Mes privalome kovoti 40, o ne 30 minučių. Galime pralaimėti Vitorijoje, tačiau negalime nesistengti. Jeigu negali pelnyti taškų, turi stengtis gynyboje“.

•

Nuo atsarginių žaidėjų suolelio rungtynes pradėjęs Simas Jasaitis nugalėtojams per 7 minutes taškų nepelnė (0/1 dvitaškio, 0/2 tritaškių). Lietuvis atkovojo 1 kamuolį, išprovokavo 1 pražangą ir pats 1 kartą prasižengė.

Kšištofas Lavrinovičius pralaimėjusiems per 16 minučių įmetė 6 taškus (3/5 dvitaškių), atkovojo 3 kamuolius, blokavo 1 metimą, išprovokavo 2 pražangas, tačiau 2 sykius suklydo ir 3 kartus prasižengė.

Rimantas Kaukėnas per 23 minutes pelnė 6 taškus (2/11 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo 1 ir perėmė 2 kamuolius, išrovokavo 3 pražangas, tačiau 1 kartą suklydo.

„Tau Ceramica“: Willas McDonaldas 18 (8 atk. kam.), Igoris Rakočevičius 14, Tiago Splitteris 12, Pablo Prigioni 8, Zoranas Planiničius 8, Mirza Teletovičius 7 (13 atk. kam.).

„Montepaschi“: Romainas Sato 14 (6 atk. kam.), Terrellas McIntyre'as 13, Benjaminas Eze 8.

Atrinkti (0) Visi (4)
nereikia noreti kad kiekvienorse warzybose Sienos lietuviai sulostu idealiai buna ir juodu dienu :)
2007-11-16
+2
nu pralaimejo MDPklupas nes Tauceramica labai gerai zaidzia namie beveik niekam ten nelemta laime :D