Nuotr.: AP – Scanpix
Nuotr.: USA Today – Scanpix

Stepheno Curry solo šou, Carmelo Anthony pasiekimas, trigubi dubliai, anksčiausiai 40 pergalių surinkusi „Warriors“ ir teisėją norėjęs užpulti „Nets“ treneris – tai ir daugiau – sausio 28-osios NBA pulse.

Sausio 28-osios NBA pulsas

PASIEKIMAS. Oklahomos „Thunder“ puolėjas Carmelo Anthony praėjusią naktį pelnė 21 tašką ir tapo 21-uoju krepšininku, NBA lygoje pelniusiu 25 tūkst. taškų. Pagal surinktus taškus tarp vis dar žaidžiančių krepšininkų Carmelo užima trečiąją vietą, nusileisdamas tik Dirkui Nowitzki ir LeBronui Jamesui.

Kaip sakė pats Carmelo – ironiška, jog šią ribą puolėjas pasiekė prieš Detroito komandą, kuri 2003 metų NBA naujokų biržoje antruoju šaukimu pasirinko ne jį, o Darko Miličičių.

„Tai ypatinga akimirka, – sakė Carmelo, kuris, pasiekęs šią ribą, iškėlė ranką į viršų. – Tokiam taškų kiekiui prireikė daug darbo, taip pat mano komandos draugų pagalbos. Vis dar turiu galimybę savo karjeroje pasiekti kur kas daugiau.“

ANTRAS. Russellas Westbrookas praėjusią naktį surinko 15-ąjį trigubą dublį šį sezoną ir tapo vos antruoju krepšininku NBA istorijoje, kuriam bent 3 sezonus paeiliui pavyko rinkti po 15 trigubų dublių. Ilgesnė serija priklauso Oscarui Robertsonui, kuris po tiek trigubų dublių rinko penkerius metus paeiliui.

Praėjusią naktį Westbrookas pergalingoje akistatoje su Detroito „Pistons“ pelnė 31 tašką (10/18 dvit., 3/4 trit., 2/4 baudos), atkovojo 11 kamuolių ir atliko 13 rezultatyvių perdavimų.

REKORDAS. Bostono „Celitcs“ puolėjas Jaylenas Brownas pirmajame rungtynių su „Warriors“ kėlinyje pelnė 14 taškų ir užfiksavo savo karjeros rekordą. Per pirmąsias 12 minučių Bostono krepšininkai oponentus lenkė 37:27.

ATSITIESIA. „Golden State Warriors“ nuo 2014-15 metų sezono, kuomet prie klubo prisijungė treneris Steve’as Kerras, yra daugiausiai rungtynių laiminti komanda, kuomet atsilieka po dviejų kėlinių (42-30). Nė viena kita komanda neturi net teigiamo balanso.

Rungtynėse su „Celtics“ Kerro kariauna po dviejų kėlinių turėjo 4 taškų deficitą, tačiau antrąją mačo pusę laimėjo 8 taškais bei triumfavo 109:105.

ANKSČIAUSIAI. „Golden State Warriors“ krepšininkai penktąjį kartą klubo istorijoje pirmieji tarp visų NBA komandų pasiekė 40 pergalių ribą. Trys iš penkių kartų buvo užfiksuoti per pastaruosius trejus metus. Šiuo metu „Warriors“ yra laimėjusi 40 kartų ir suklupusi 10 kartų.

SOLO ŠOU. Stephenas Curry pašėlo puolime. Per 37 žaidimo minutes jis pataikė 8 dvitaškius iš 11, 8 tritaškius iš 13 ir 9 baudas iš 10 bei pelnė 49 taškus.

Curry per paskutines 102 sekundes pelnė 13 savo taškų ir atvedė „Warriors“ į pergalę mače su „Celtics“. Per šią lemiamą atkarpą snaiperis iš pradžių pataikė tritaškį, kitoje atakoje pridėjo dvitaškį, o vėliau pataikė 8 baudų metimus.

Tai buvo jau penktosios Curry rungtynės iš eilės, kuomet jis įmeta bent po 5 tritaškius. Ilgesnę seriją NBA istorijoje turi tik George’as McCloudas (6).

SABONIO IMPULSAS. Domantas Sabonis per paskutines 6 minutes pelnė 9 taškus, o jo traukiama „Pacers“ nurėžė 8 taškų atsilikimą ir 114:112 palaužė Orlando „Magic“. Pirmoje rungtynių pusėje Indianapolio ekipa turėjo 21 taško deficitą.

Sabonis per 28 žaidimo minutes pelnė 17 taškų (8/12 dvit., 0/1 trit., 1/3 baudos), atkovojo 9 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį ir surinko 17 naudingumo balų.

GRĮŽO. 9 rungtynes paeiliui praleidęs Mylesas Turneris grįžo į „Pacers“ rikiuotę. Nuo suolo mačą pradėjęs centras per 11 minučių pelnė 4 taškus. Domantas Sabonis ir toliau liko startinėje sudėtyje.

Tuo metu Minesotos „Timberwolves“ komandoje po traumos grįžo keturis mačus praleidęs Jimmy Butleris, kuris pergalingose rungtynėse su Bruklino „Nets“ surinko 21 tašką.

IŠSIKAPSTĖ. Majamio „Heat“ panaikino trečiojo kėlinio pabaigoje turėtą 15 taškų deficitą (62:77) ir savo aikštėje 95:91 palaužė Šarlotės „Hornets“. Majamio ekipai 19 taškų surinko Joshas Richardsonas, o „Hornets“ gretose 30 taškų pelnė Kemba Walkeris, 20 taškų, 16 atkovotų kamuolių ir 4 blokus pridėjo Dwightas Howardas. Pastarasis pasiekė 2 tūkst. blokuotų metimų ribą.

PAVADAVO. Pagrindinis Vašingtono „Wizards“ įžaidėjas Johnas Wallas praleido rungtynes, tačiau jį puikiai pakeitė Tomašas Satoransky ir Timas Frazieris, kartu surinkę 21 rezultatyvų perdavimą ir tik tris kartus suklydę. Jų vadovaujama „Wizards“ 129:104 nušlavė Atlantos „Hawks“.

„Nenoriu įžeisti Atlantos, tačiau mes esame gerokai geresnė komanda. Jų ekipa yra jauna“, – po pergalės sakė 23 taškus pelnęs Markieffas Morrisas.

TRIGUBAS DUBLIS. Nikola Jokičius užfiksavo antrąjį trigubą dublį šį sezoną. Serbas pelnė 11 taškų, atkovojo 16 kamuolių ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų, o vienas iš jo perdavimų pateko ir į gražiausių epizodų dešimtuką.

IŠVYTAS. Teisėją norėjęs užsipulti Bruklino „Nets“ treneris Kenny Atkinsonas buvo sulaikytas savo asistentų ir auklėtinių. Strategas rungtynes turėjo baigti rūbinėje.

• Daugiau naujienų apie NBA rasite paspaudę čia.
  • NBA statistinius lyderius rasite paspaudę čia.