Žalių gerbėjų jūra Nuotr.:

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai nesugebėjo pasinaudoti Kauno „Žalgirio“ ekipos spragomis po krepšiu ir pirmąją SEB Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) lyderių akistatą Kauno sporto halėje pralaimėjo 80:72 (14:15, 24:10, 22:24, 20:23).

Rungtynių foto galeriją rasite paspaudę čia.

[image=8201 left Sėkmingai antrajame kėlinyje žaidęs Marko Popovičius buvo rezultatyviausias kauniečių žaidėjas]Geležinę gynybą pademonstravę kauniečiai per pirmuosius du kėlinius praleido vos 25 taškus ir privertė „Lietuvos rytą“ suklysti 10 kartų.

Šiose rungtynėse žalgiriečiams negalėjo padėti pagrindinis vidurio puolėjas Eurelijus Žukauskas, per ketvirtadienio Eurolygos rungtynes su Liublianos „Union Olimpija“ klubu pasitempęs kirkšnies raumenį.

Iki mačo pabaigos likus žaisti 7 minutes po Chucko Eidsono tritaškio ir Artūro Jomanto reido po krepšiu vilniečiai sumažino savo deficitą iki 5 taškų (55:60). Tačiau kauniečiai iniciatyvos iš rankų nepaleido – tritaškį pataikęs Jonas Mačiulis padidino persvarą iki 8 taškų, o po vilniečių klaidos tritaškę bombą į „Lietuvos ryto“ krepšį paleidęs DeJuanas Collinsas privertė halę banguoti – 70:59.

Nors rungtynėms baigiantis vilniečiai dar buvo priartėję, „Žalgiris“ išlaikė pranašumą ir šventė šeštąją pergalę SEB BBL čempionate. „Lietuvos ryto“ ekipa patyrė pirmąją nesėkmę per aštuonis mačus.

„Žalgiris“: Marko Popovičius 16, DeJuanas Collinsas 12, Michaelas Bradley 12, Goranas Jurakas 12 (7 atk. kam.), Paulius Jankūnas 8, Jonas Mačiulis 7, Marcusas Brownas 6, Dainius Šalenga 3, Mantas Kalnietis 2, Donatas Motiejūnas 2.

„Lietuvos rytas“: Chuckas Eidsonas 17 (5/5 tritaškių), Mindaugas Lukauskis 15, Marijonas Petravičius 14, Matthew Nielsenas 12 (7 atk. kam.), Hollisas Price’as 6 (0/5 tritaškių, 6 rez. perd.), Artūras Jomantas 5 (8 atk. kam.), Kenanas Bajramovičius 3 (Darrellas Mirchellas, Michailas Anisimovas, Andrius Šležas).

Spragas po krepšiais kauniečiai pajuto nuo pirmųjų mačo minučių. Nors po Gorano Jurako ir Mačiulio taškų „Žalgiris“ pirmavo 4:0, vilniečiai spurtavo 11:0 ir įgijo 7 taškų persvarą (11:4).

[image=8200 right Kauniečių gretose debiutavo Michaelas Bradley]Per šią atkarpą aikštės šeimininkai į savo krepšį praleido kelis dėjimus, o 6 iš 11 „Lietuvos ryto“ taškų įmetė Marijonas Petravičius. Itin prastai baudos aikštelėje atrodę žalgiriečiai dengti vilniečių aukštaūgį Matthew Nielseną buvo palikę įžaidėjui Marcusui Brownui. Be vargo jį „išmaudęs“ australas ataką baigė dėjimu.

Vaizdas aikštėje pasikeitė į ją vietoje rungtynes starto penkete pradėjusio Manto Kalniečio įėjus traumos padarinius vis dar jaučiančiam Collinsui. Sėkmingai „Žalgirio“ puolimui dirigavęs amerikietis savo komandai padėjo kėlinį baigti atsiliekant minimaliu skirtumu (14:15).

Antrajame ketvirtyje sužaidus dvi minutes aikštėje pasirodė naujasis „Žalgirio“ legionierius iš JAV Michaelas Bradley, o netrukus iš toli pataikęs Marko Popovičius pirmą kartą nuo antrosios rungtynių minutės išvedė „Žalgirį“ į priekį (19:17). Tritaškį pataikius ir Collinsui kauniečių pranašumas šoktelėjo iki 5 taškų (22:17), o Vilniaus klubo strategas Aleksandras Trifunovičius paprašė minutės pertraukėlės.

Ji situacijos aikštėje nepakeitė – iš toli pataikius Popovičiui ir Bradley „Žalgirio“ persvara šoktelėjo iki dviženklio skirtumo (30:20), o kėliniui baigiantis žalgiriečiai padidino pranašumą iki 13 taškų (38:23).

Po didžiosios pertraukos vilniečių gynybą perpjovęs Jurakas padidino pranašumą iki 15 taškų (43:28), o aikštės šeimininkai išlaikė iniciatyvą iki mačo pabaigos.

Atrinkti (0) Visi (90)
LeBronjus, gi ir taip aisku, kad vietu laisvu nebus ;)
2007-11-19
+1
Visi kviečiami 2007-12-22 į Siemens Arena, kur vyks LKL dvikova tarp Lietuvos grandų. Kuo daugiau sirgalių - tuo visiems įdomiau ir tuo geresnė atmosfera.
2007-11-19
+3
NPC
zjbs
2007-11-18
-2
ZalgirisFan aš prieš Žalgiri apskritai nieko neturiu turiu tik prieš jų taip vadinamus "fanus" ( aišku ne visus nes buna ir normaliu fanu kurie gerbia ir neniekina priešininku... )
2007-11-18
+4
varykit jus ant to "Zalgirio" jei negalit kitaip, bet as vistiek liksiu istikimas sios komandos sirgalius...
2007-11-18
Malachys91 > Rytas tokiu sirgaliu turi maziau, nes aplamai rytas ir fanu turi maziau.
2007-11-18
-2
Kamuolys yra apvalus ir rezultatas retai kada buna nuspejamas. Nezeminkime kitu komandu ir gerbeju.

Si karta ispudinga krepsinio istorijos puslapi turinti komanda laimejo.

Sveikinu Zalgiri ir jo gerbejus us pergale....
2007-11-18
+2
Žalgiris kaip komanda gal butu ir gera jei neturėtu tokiu "šunų" sirgalių kurie loti ant kitų ir temoka pripažinsiu Rytas irgi tokių turi bet Žalgiris tokių turi kurkas daugiau vien pažiūrėjus čia galima susidaryti nuomone kokiu dagiau yra kurie ant Ryto varo ar ant Žalgirio...
2007-11-18
+1
ZALGIRIS44, na su kuo kolkas Zalgiris zaide tai tik MdP yra tikrai galinga komanda, ar cia jau i ateiti sau pralaimejimus skaiciuojat? O del TOP16 tai galetumet ir patylet, nes paciu rezultatai ten tikrai gedingi.
2007-11-18
+2
tomai taip rasiau Rytas nugaletas nes kai rytas laimedavo tu man irgi prikaisioji kad Padarem Zalgiry ir panasei,pasakiau tik viena fraze ;] o daugiau as tyliu nes rytas gera komanda nors as ju ir nekencju is visos sirdies .
2007-11-18
paprasciausiai rytas zaidzia labai silpnoje eurolygos grupeje, net tokios komandos kaip makabis jau yra paprasciausiai istorija, o jeans ar le mana iveiktu net uleb komandos. Todel nera ko noret kad rytas laimes pries zalgiri, galesite paziuret kaip rytas zais top 16, kai paklius normalus varzovai. Tada pamatysime ar istikruju rytas tokia komanda kaip kalbate
2007-11-18
-1
Žalgiris yra Žalgiris, ir viskas tuom pasakyta :)

Eurolygos TOP 10 (IV turas) ||| Su lietuvišku elementu

2007-11-18
+2
negalvojau kad rytas pralaimės naatsitiko kaip atsitiko nors rytas vistiek stipresni
2007-11-18
-6
Rytas !
2007-11-18
-6
Nereikejo Petraviciaus 2keliny laikyt ant suolelio gal viskas butu buve kitaip.. jug per pirma kelinty 10 ymete.. per 2keliny zalgiris ysibegejo ir jau LR nieko nebesugebejo padaryt.. tik sumazinti skirtuma kury buvo ygyjes Zalgiris.Bet manau geros rungtynes buvo.
2007-11-18
+5
2007-11-18
-8
Nepadėjo ir šeštasis žaidėjas,tiksliau žaidėja,kuria mes matėm su Ryto marškinėliais pasirodžiusią Halėj.:DKažkur skaičiau,kad Žalgiris sunkiai laimėjo,na taip galima būtų sakyt,jei laimėtų keliais taškais,o šiaip praktiškai visas rungtynes pirmavo,paskui leido Rytui šiek tiek oro įkvėpt ir pasinaudojo tom skylėm,kurios iš tikro pas vilniečius buvo.Jo,guminės Vilniaus bobos valdo.;)
2007-11-18
-7
2007-11-18
-8
Na na, ar tik ne mielieji Z fanai megsta girtis savo "lietuviskumu": "pas mus maziau legionieriu" :D
2007-11-18
-1
Oi jūs klounai klounai - visad rasit atmazų ar kaip apjuodint geriau lošusius varžovus:

ir vėl ta pati dainelė - kokie čia lietuviška komanda kai tiek ir tiek taškų sumeta legionieriai.

Juk neseniai buvo priešingas variantas - tai tada jau "Oij kokių grynų legionierių prisipirko - net lietuviai daugiau taškų sumeta"