Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix
Nuotr. USA Today Sports – Scanpix

Artėjant mainų laikotarpio pabaigai, Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) sklinda vis daugiau kalbų apie galimus komandų ėjimus, o tai neabejotinai kelia vis didesnę įtampą tarp žaidėjų, kurių valandos esamuose klubuose gali būti suskaičiuotos.

JAV sporto gigantės ESPN apžvalgininkai pristato aštuonis potencialius NBA mainų variantus, įtraukiančius penkias lygos superžvaigždes bei devynias pirmenybių komandas.

 • Klivlando „Cavaliers“ gauna: George’ą Hillą, Derricką Favorsą, Rodney Hoodą ir „Jazz“ 2018 metų pirmojo rato naujokų biržos šaukimą
 • Jutos „Jazz“ gauna: Keviną Love’ą, Malachi Richardsoną ir Derricką Rose’ą
 • Sakramento „Kings“ gauna: Joe Johnsoną, Imaną Shumpertą ir „Cavaliers“ priklausantį 2020 metų antrojo rato naujokų biržos šaukimą

Tokie mainai matomi kaip naudingi visoms trims pusėms. Nors „Cavaliers“ nenori iškeisti Love’o, tačiau toks ėjimas komandai vietoje vieno rotacijos žaidėjo suteikia tris produktyvius krepšininkus, neabejotinai išplėsiančius žaidimą perimetre.

„Jazz“ ekipa atiduotų besibaigiančią sutartį turintį krepšininką Favorsą į geresnį žaidėją nei galbūt tikisi prisivilioti artėjančią vasarą. „Kings“ klubui tai išeitis atsisveikinti su Richardsonu už tai neaukojant teisių į šaukimą.

 • Klivlando „Cavaliers“ gauna: Tyreke’ą Evansą
 • Memfio „Grizzlies“ gauna: „Cavaliers“ 2018 metų pirmojo rato naujokų biržos šaukimą

Evanso atvykimas su 3,3 mln. JAV dolerių atlyginimu „Cavaliers“ kainuotų papildomus 14 mln. JAV dolerių už viršytą algų kepurę. Ar tai verta dėl keturių likusių mėnesių? Iš Evanso pusės, taip.

Geriausiai „Grizzlies“ gretose žaidžiantis krepšininkas užgožia Marcą Gasolį, o „Cavaliers“ ekipai jis galėtų suteikti įvairovės puolime, kurios Tyronno Lue auklėtiniams taip trūksta. Evansas – combo gynėjas, galintis efektyviai žaisti ir su kamuoliu, ir be jo. 

 • Klivlando „Cavaliers“ gauna: DeAndre Jordaną
 • Los Andželo „Clippers“ gauna: Keviną Love’ą

Love’as – penkiskart „Visų žvaigždžių“ renginio dalyvis, tačiau jo įgūdžiai pernelyg panašūs su LeBrono Jameso, jog jie galėtų puikiai tikti vienas kitam. Kaip ir LeBronui, taip ir Love’ui reikia kuo daugiau turėti kamuolį savo rankose, jog krepšininkas visiškai atsiskleistų.

Jordanas – gynybos ašis, reikalinga „Cavaliers“ komandai. Prie viso to, DeAndre nereikalauja kamuolio puolime – tiktų žaisti tiek su LeBronu, tiek su kitais įžaidėjais. Taip pat jis yra sveikas ir su Channingu Frye sudarytų puikų duetą. Pastarasis keistų Jordaną, kada komandai prireiktų metikų.

 • Filadelfijos „76ers“ gauna: Anthony Davisą
 • Naujojo Orleano „Pelicans“ gauna: Amirą Johnsoną, Dario Šaričių, Markelle’ą Fultzą ir 2018 arba 2019 metų pirmojo rato naujokų biržos šaukimą

Žinoma, kad „Pelicans“ nėra linkusi iškeisti Daviso, tačiau jie turėtų apie tai pamąstyti. Klubas šiuo metu yra sunkioje padėtyje, o ateitis atrodo dar labiau niūresnė. DeMarcusui Cousinsui iškritus iki sezono pabaigos, „Pelicans“ tikriausiai nepateks į atkrintamąsias varžybas. Be jo, ir tuo labiau nežinant, kiek užtruks, jog jis sugrįžtų į tą pačią formą, klubas neturi pakankamai potencialo varžytis dėl aukštesnių vietų atkrintamosiose. 

Atsižvelgiant į tai, Naujajame Orleane klostosi situacija, kurią mums yra tekę matyti jau ne kartą – turime superžvaigždę, galinčią savo komandą išlaikyti tarp vidutiniokių, kas veikiausiai neleis klubui nei labai patriukšmauti atkrintamosiose, nei pretenduoti į aukštą naujokų biržos šaukimą. Būtent link to linksta ir „Pelicans“.

Iš „76ers“ pusės, komanda kartu su Davisu, Joeliu Embiidu ir Benu Simmonsu suformuotų įspūdingą žvaigždžių trio, kuris leistų dominuoti lygoje artėjančiais metais.

 • Filadelfijos „76ers“ gauna: Tyreke’ą Evansą, Brandaną Wrightą
 • Memfio „Grizzlies“ gauna: Jerrydą Baylessą ir 2018 metų pirmojo rato naujokų biržos šaukimą

Nors Filadelfijos klubas Rytų konferencijoje užima aštuntąją vietą, „76ers“ atkrintamosiose išties gali patriukšmauti, prisimenant faktą, jog turi penktą geriausią taškų skirtumą Rytuose.

Evansas būtų didžiulė paspirtis antrojo penketo puolime, o taip pat galėtų sudaryti ir patikimų taškų rinkėjų grandį su Benu Simmonsu.

 • Oklahomos „Thunder“ gauna: Avery Bradley
 • Los Andželo „Clippers“ gauna: Alexą Abrinesą, Joshą Huestisą ir 2018 metų antrojo rato naujokų biržos šaukimą

Aštuonių „Thunder“ pergalių seriją pakeitė keturi pralaimėjimai iš eilės, o Oklahomos klubas šioje duobėje atsidūrė po to, kai Andre Robersonas iškrito likusiai sezono daliai.

Priimdama 8,8 mln. JAV dolerių vertės atlyginimą gaunantį Bradley, „Thunder“ privalėtų pasiūlyti panašų pasiūlymą iš finansinės pusės, žinoma, negriaudama pagrindinių rezervinių žaidėjų Raymondo Feltono, Jerami Granto, Patricko Pattersono ir naujoko Terrance’o Fergusono linijos. Tokiu atveju komandai tektų aukoti Abrinesą ir Huestisą.

Ryždamasi tokiam susitarimui, „Clippers“ privalėtų pasverti tai, ar yra verta įsipareigoti kitą sezoną Abrinesui mokėti 5,7 mln. JAV dolerių atlyginimą. Priešingu atveju, Los Andželo ekipa paleistų Bradley realiai negaudama didesnės naudos. „Thunder“ prie šio sandėrio galėtų pridėti ir 2018 metų antrojo rato naujokų biržos šaukimą, gautą iš „Celtics“.

 • Majamio „Heat“ gauna: Lou Williamsą
 • Los Andželo „Clippers“ gauna: Tylerį Johnsoną ir Justise’ą Winslow

Išsikraipusią „Heat“ komandą gali suvienyti tik pergalės reguliariajame sezone, tačiau jos puolime trūksta talento, leisiančio klubui tapti dar pavojingesniam. Būtent Williamsas galėtų tapti tuo ginklu, kuriuo „Heat“ gretose prieš kelis metus buvo Dionas Waitersas. Taip pat Lou nepadarytų didesnės žalos komandinėje chemijoje, žinant ir tai, kad jis ypatingai savo indėliu prisidėtų kildamas nuo suolo.

Johnsonui Majamio komandoje nėra ką veikti, kai ji turi Goraną Dragičių, tačiau Tyleris savo talento dėka potencialiai galėtų tapti ateities gynėju „Clippers“ ekipoje.

Tuo metu Winslow 2015 metų naujokų biržoje buvo regimas lyg juodasis arkliukas gynyboje, bet žaidžiant puolime žingsnis į priekį nebuvo žengtas. Los Andžele jam būtų šansas viską pradėti iš naujo ir bandyti atrasti save naujose schemose, kai viso labo jam yra tik 21-eri.

 • Klivlando „Cavaliers“ gauna: Wayne’ą Ellingtoną, Goraną Dragičių, Hassaną Whiteside’ą
 • Majamio „Heat“ gauna: Keviną Love’ą, Channingą Frye, Isaiah Thomasą, Derricką Rose’ą ir 2018 metų pirmojo rato naujokų biržos šaukimą 

„Heat“ – septinta Rytuose, kartu su savimi besitempdama keturių nesėkmių seriją bei taip pat fiksuojanti minusinį įmestų ir praleistų taškų santykį. Iš pažiūros, tai tebėra vidutinė NBA komanda. Žvelgiant giliau, Majamio klubas kitą sezoną turės vieną didžiausią algų kepurių ir tuo pačiu dar yra skolinga Fynikso „Suns“ du ateities pirmojo rato naujokų biržos šaukimus.

Šioje situacijoje sprendimas Floridos klubui aiškus, jei tik galėtų pasiekti susitarimą – tiesiog perimti besibaigiančius kontraktus ir ateities šaukimus. Realiausia kandidatė tokiam scenarijui yra „Cavs“, turinti pirmojo rato šaukimą iš „Nets“ ir taip pat eilę besibaigiančių kontraktų su Thomasu, Rose’u ir Frye, realiai neduodančių jokios naudos Klivlando klubui.

Love’o netektis atsilieptų „Cavaliers“, bet už tai ji gautų tris talentingus žaidėjus, kurie jau tuoj pat užkamšytų milžiniškas skyles. Whiteside’as yra geriausiai besiginantis NBA žaidėjas pagal gynybinį pliuso ir minuso rodiklį bei būtų didelis impulsas „kavalierių“ gynybai, besirikiuojančiai vos 28-oje vietoje visoje lygoje. Ellingtonas – nuostabus snaiperis, kuris galėtų pakeisti nefunkcionuojantį J.R. Smithą, o Dragičius būtų ypatingai reikalingas pastiprinimas gynėjų grandyje vietoje Thomaso ir Rose’o.

Žinoma, jeigu LeBronas Jamesas vasarą paliktų „Cavaliers“, tada pirmojo rato šaukimo praradimas komandai būtų itin skaudus, tačiau šis ėjimas Klivlandui suteiktų visas galimybes rimtai kautis dėl titulo, kol šiame mieste vis dar yra pats karalius.


Rodyti komentarus
2018-02-07 19:45
to akitten
nejaugi paskusi
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-02-07 18:37
akitten
cia espn insider straipsnis, mokama informacija, nemanau, kad sita straipsni tiesiog va taip galima imti ir perpostinti savo portale. yra ten copyrightai ir pan.

e, basketnews?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-02-07 17:42
To Byron
Matau, kas tu visai nieko neaupranti. Nes tt šūdino kontrakto po kaklu nenori niekas paiimti. O tiems patiems rebuildqms reikia normalių šaukimų. O ne kaip cavs „fanai” sako 2nd rounderiu ar lqte 1st rounderiu. Turi savo dispozijoj netsu picka, bet gi blet gaili. O rebuild dqrymui tt netinkamas, it irgi, nes jis išeis į fa ir ieškos kas pinigų duos. Taip kad mano žodžiai išlieka. Norit išsimesti mėšlą ir nieko doro neduoti. Nets pickas į trasą, crowderį dqr, nu love dqr ir variantas. Taip kad siūlydamas šūdus kitiems pqgalvok ar tinka šudina kontraktai be prospectu rebuild komandoms plius miami dqr šiais metais playoff contenderiai

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-02-07 17:08
kasioguru
kovoja ar nekovoja, bet nieks grudo i suda nekeis. Clippers jau skaiciau, kad nekeis savo likusiu lyderiu, o Lou net nauja kontrakta siulo pasirasyt. Love nera toks blogas, koki cia tu paisai. jis geras zaidejas, tik kausas Lue nemoka jo isnaudot. ir aisku lebronsubinlaiziui visi blogi, isskyrus jo dievuka, o tiesa tokia, kad ir pats Lebronas suda pamala konkreciai pastaruoju metu.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-02-07 16:17
Byron
Andriau, tu matau visiškai nesupranti nba krepšinio. Net prajuokinai, kai perskaičiau. Leisk taves paklausti, ar tu manai, kad visos 30 komandų kovoja dėl šiame sezone dėl čempionų žiedų? Jei mainai, kad taip, tai tu laaaaabai klysti. Pažiūrėk į bulls ar clippers. Visus savo geriausius žaidėjus ir komandos lyderius iškeičia. Jie mato, kad šiemet ir kitąmet žiedų tikrai neturės, o nba blogiausias dalykas būti vidutiniokų komanda. Jei komanda negali savo konferencijoje bent būti top5, tai tada geriau būti tarp gale lentelės ir tikėtis gauti aukštą picką. Antras dalykas, iškeitę savo lyderius komandą ne tik gali gauti pirmo rato šaukimus, bet ir sutaupyti daug milijonų. Juk geri žaidėjai gauna labai didelius pinigus ir prabanga yra mokėti 25-35 mln už tai, kad komanda yra vos 7-12 vietoje konferencijoje. Tad daug vidutiniokų komandų iškeičia savo geriausius žaidėjus į šaukimą ir prie kurio dar būna prikabinta blogų žaidėjų, bet kurių kontraktas kitąmet baigiasi. Be to, iškeistas žaidėjas gali būti atleistas. Taip dažniausiai ir atsitinka. Labai retai vyksta mainai apsikeičiant žvaigždę į kitą žvaigždę. Nes dažniausiai keičiasi komanda kovojantį žiedų su komanda, kuri nori būti paskutinė. O komandai norint būti paskutinei reikia TIK biržos šaukimų, jaunų talentingų žaidėjų ateičiai ir žaidėjų su besibaigiančiais kontraktais.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-02-07 15:34
Spectre
Byron, pries 2metus thompson ir love padejo cavsam ziedus pasimt ir tu tada buvai gatavas jiems nuciulpt, o dabar ismest kaip siuksles nori. Nelojalus tu visai
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-02-07 15:17
Andrius
Mam visada atrodo juokingi cavs fanų komentarai. Reik išmainyt šitus lėvus žaidėjus ir gauti gerus. Ar jūs galvojat, kad kiti nori tik lėvų žaidėjų ir už tai atiduoti starus?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-02-07 12:46
kunigas
Nematau nei vienu logisku mainu.Cavalieriam nepades jokie mainai tik treneris naujas grieztas ismintingas

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-02-07 12:33
edGaila kad trenerio neina pridėti į mainus, o tai Lue būtų pirmas mainomas dalykas Cavs komandoje :)


Gali mainyt, Celtics D.Riversa ismaine i picka.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-02-07 12:28
Byron
Jooo, mainai su Heat labai patraukliai atrodo. Gal tik Rose nemanau, kad apsimoka keisti. Jis juk atėjo už minimumą žaisti. Jam kitos komandos daug daugiau siūlė. Ir kaip žaidžiantis už porą mln, tai jo nauda tikrai didelė komandoje. O kad Love ir Thomas išsiųstų į Heat, tai yra labai puiku. Abu didžiausi skylės gynyboje. O vietoje to gautu geriausiai besiginantį Whiteside. Taip pat reikėtų cavs atsikratyti ir Thompsonu, kuris visą sezona sėdęs, o gauna 15 mln. Smith ir Shumpert dar pusė velnio. Galima su jaisbdar žaisti. Bet svarbiausia iškeisti Love, Thomas, Thompson.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-02-07 12:10
ed
Gaila kad trenerio neina pridėti į mainus, o tai Lue būtų pirmas mainomas dalykas Cavs komandoje :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-02-07 12:10
aa`
man heat- cavs mainais patraukliai atrodo
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 12

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas