Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
  • ALBA išvykoje per pratęsimą 97:92 palaužė „Galatasaray“

• Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Marius Grigonis, pelnęs 20 taškų ir surinkęs 24 naudingumo balus.

• 20 pelnytų taškų – pakartotas Grigonio asmeninis rezultatyvumo rekordas Europos taurėje

• Adas Juškevičius per 26 minutes surinko 6 taškus

• ALBA ekipoje pratęsimo metu visus 12 taškų surinko Peytonas Siva

Europos taurės rungtynėse susitiko dvi lietuviškų akcentų turinčios komandos. Mariaus Grigonio atstovaujama Berlyno ALBA (2-4) išvykoje 97:92 (21:18, 24:21, 26:25, 14:21, 12:7) įveikė Ado Juškevičiaus Stambulo „Galatasaray“ (1-5) ir „Top16“ etapą baigė pergale. Tiesa, ji įtakos turnyrinei lentelei nebeturėjo.

19
26
3
88%
7/8

Ketvirtojo kėlinio viduryje svečiai po Joshiko Saibou dvitaškio turėjo saugią 9 taškų persvarą (81:72), tačiau „Galatasaray“ dviejų minučių atkarpą laimėjo 9:0 ir iki rungtynių pabaigos likus 3 minutėms, rezultatas buvo lygus (81:81). Per šią atkarpą net 7 taškus pelnė Richardas Hendrixas.

Iki kėlinio pabaigos likus 48 sekundėms, šeimininkus į priekį išvedė Dwightas Hardy (85:83), tačiau kitoje atakoje Grigonis atsakė taikliu dvitaškiu ir rungtynėse vėl atstatė pusiausvyrą (85:85).

Paskutinė ataka priklausė „Galatasaray“, bet Hardy dvitaškis tikslo nepasiekė ir rungtynės persikėlė į pratęsimą.

Pratęsimo metu rungtynės vyko itin atkakliai, o prasidėjus paskutinei minutei, ALBA pirmavo 94:92. Likus 39 sekundėms metimą pataikė Peytonas Siva, pelnęs 11 tašką pratęsimo metu ir svečių persvarą padidinęs iki 4 taškų (96:92).

Kitoje „Galatasaray“ iniciatyvos ėmėsi Juškevičius, tačiau jo metimą nuo lanko numušė tas pats Siva, kuris iš karto po to pridėjo ir taiklų baudos metimą ir įtvirtino Vokietijos klubo pergalę.

Nugalėtojams Grigonis per 28 minutes pelnė 20 taškų (4/7 dvitaškiai, 2/7 tritaškiai, 6/7 baudų metimai), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, kartą suklydo, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 24 naudingumo balų. Pelnęs 20 taškų, Grigonis pakartojo savo rezultatyvumo rekordą Europos taurėje.

Tuo metu Juškevičius per 26 minutes įmetė 6 taškus (0/1 dvitaškis, 2/6 tritaškiai), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, kartą suklydo ir rungtynes baigė su 7 naudingumo balais.

„Galatasaray“: Richardas Hendrixas (8/15 dvit., 13 atk. kam., 31 naud. bal.) ir Gokseninas Koksalis (8/12 metimų, 7 atk. kam., 25 naud. bal.), Dwightas Hardy 17, Alexas Renfroe 10.

ALBA: Marius Grigonis 20 (4/7 dvit., 2/7 trit., 24 naud. bal.), Peytonas Siva 19 (3/7 dvit., 2/7 trit., 26 naud. bal.), Spenceris Butterfieldas (4/7 trit.) ir Luke‘as Sikma (6/8 dvit.) po 14, Dennisas Cliffordas 11 (8 atk. kam.), Joshiko Saibou 10 (5/7 dvit.).

2018-02-07 10:32