Dainius Adomaitis paskelbė nacionalinės ekipos sudėtį antrajam langui

Vilius Stalgaitis
Vilius Stalgaitis
„BaskeNews.lt“
2018-02-08 10:56
Nuotr.: Fotodiena/J. Auškelis
Nuotr. Fotodiena/J. Auškelis

Lietuvos rinktinės gairės antrajam FIBA langui atrankoje į pasaulio čempionatą jau sudėliotos. Dainius Adomaitis specialioje spaudos konferencijoje pristatė keturiolika krepšininkų, kuriuos nori išvysti pirmoje nacionalinės ekipos stovykloje Palangoje.

Šį sezoną metami tritaškiai

38%
10,0
Pataiko: 10,0
Taiklumas: 38,5%
Vieta lygoje: 1
Geriausias pasiekimas: 13
Blogiausias pasiekimas: 7
Daugiausia pataiko: Gediminas Orelikas

Palyginus su pirmuoju FIBA langu lapkritį, šįkart Adomaitis keturioliktuke testuos keturis naujus veidus – Klaipėdos „Neptūno“ bokštą Edgarą Želionį, Vilniaus „Lietuvos ryto“ aukštaūgį Martyną Echodą ir Vokietijoje rungtyniaujančius Žygimantą Janavičių bei Marių Grigonį. Pastarasis vienintelis yra žaidęs rinktinėje ir anksčiau. 

„Sąrašas pasikeitęs, per daug nei norėjau. Kalbėjome po lango, kad nesinori labai kažko keisti, bet gali taip būti, kad reikia prisiderinti prie varžovų. Nenumatytų atvejų atsitiko per daug nei norisi, traumos, taigi atsirado naujos pavardės. Norėjosi išbandyti kelis kitus ir atsirado nauji vardai“, – pasakojo Adomaitis.

Janavičius pakeitė Šarūną Vasiliauską, o kiti trys žaidėjai užėmė traumuotų krepšininkų vietas. Iš rikiuotės iškrito pirmajame lange rezultatyviai žaidę Arnas Butkevičius, Gediminas Orelikas ir Deividas Gailius.

Rinktinėje vėl nebus Donato Motiejūno, kuris buvo įtrauktas į išplėstinį sąrašą, tačiau neatvyks nepaisant to, kad Kinijoje tuo metu oficialios rungtynės nevyks. Šiam Adomaitis pasiuntė aiškų signalą.

„Man kaip treneriui labai svarbu, kad žaidėjai norėtų į rinktinę ir nereikėtų įkalbinėti atstovėti. Daugiau į diskusijas apie tai nesivelsiu“, – rėžė nacionalinės komandos strategas.

Į keturioliktuką neįtrauktas ir Martynas Gecevičius.

„Nebuvo aktualu visus pakviesti kaip kiekvieną kartą. Taip, buvo pasikeitimų. Sąrašas pasikeitęs, bet nesinorėjo visus surinkti iš naujo“, – apie potencialią Gecevičiaus opciją kalbėjo Adomaitis.

Adomaičio kariauna pajūrio kurorte rinksis vasario 19-ąją. 

Abu šio FIBA lango susitikimus lietuviai žais Klaipėdoje. Vasario 23-iąją Adomaičio kariauna susitiks su Vengrija, o po trijų dienų – su Kosovu.

– Kodėl šįkart vietos neatsirado Šarūnui Vasiliauskui?
– Norėjosi pamėginti Janavičių. Stebime jo žaidimą, kaip rungtyniauja, klube jam sekasi neblogai. Mūsų varžovais bus Vengrijos rinktinė, taigi nusprendėme, kad labiau reikia gynybinio tipo įžaidėjo.

– Ar buvo galimybė rinktinėje pamatyti Motiejūną?
– Manau, visiems, kurie rungtyniauja buvo išsiųsti kvietimai, pirmiausiai – klubams. Į kvietimus atsakoma. Šįkart buvo, kad kai kurie neatsakė, iš Motiejūno klubo nebuvo atsakymo. Buvos susisiekta ir liepta kreiptis į federaciją. Mes turime sąrašą ir renkamės. Yra šalia tokie žaidėjai kaip Želionis, kuris rungtyniauja gerai.

– Kokį įspūdį šį sezoną palieka Martynas Echodas, kuris taip pat buvo pakviestas?
– Dėl jo sprendimas priimtas paskutinę akimirką. Jauni žaidėjai kaip Arnoldas Kulboka gaus šansus. Viskas priklauso nuo treniruočių. Kaip jie atrodys, kokį žaidimą demonstruos... Už dyką niekas nieko neduos. Echodas žaidžia gerai, solidžiai ir bus įdomu jį išbandyti.

– Egidijus Mockevičius taip pat buvo kandidatų sąraše, bet galutinėje sudėtyje jo nėra...
– Jis buvo paskutinė pavardė, kuri buvo svarstyme. Su treneriais svarstėme, ką rinktis. Egidijus ilgai nežaidęs, grįžta, reikia kartais ir treniruočių, ir individualių, ir fizinio rengimo. Jo atveju, jis grįžo greitai iškart į rungtynių ritmą. Pradžioje jis nuteikė gerai, bet vėliau jo kreivė ėjo žemyn. Šis langas Egidijui pasitarnaus kaip žaidėjui, kad įgytų formą, kurią turi įgyti ir kils į viršų.

– Koks bus Lavrinovičiaus vaidmuo šįkart?
– Naujų derinių reikės galvoti (juokiasi). Yra jauni, kurie čia nebuvę. Tokie kaip Brolis, nežinau, jis kaip klijus. Kšištofas žino, kada ką pasakyti, kaip pasielgti ir patarti jauniems. Jo indėlis yra ir už aikštės ribų. 4 pozicija po Gedimino traumos tokia nelabai stipri. Norime ir prisidengti 4-5 pozicijas. Eimantas jau žaidė rinktinėje ir turės vaidmenį. Želionis puikiai rungtyniauja ir bus įdomu jį pamatyti.

– Ar yra informacijos dėl FIBA karo?
– Jūs daugiau žinote. Kiek teko girdėti, visi laukia Europos komisijos sprendimo, kada kažkas pajudės. Į kurią pusę, ne man vertinti. Jūs daugiau informacijos turite.

– Kokios naujienos iš JAV? Aplankėte Domanto Sabonio ir Jono Valančiūno klubus dėl galimybės vasarą jiems apsivilti rinktinės marškinėlius.
– Pozityvios. Ta žinia iš klubų tokia, kad nė vienas neketina daryti kliūčių ir tikrai bus galimybės žaidėjams žaisti. Klubai džiaugiasi, kai jų krepšininkai žaidžia rinktinėse. Gerai, kad bendrauta tiesiai ir faktas, kad organizacijos nežinojo naujos FIBA sistemos apie naujus langus. Taip pat ir to, kad ir rungtynės vyks ir birželį. Nuostabą sukėlė. Bet tai palengvins susidaryti planus – ką jie nori pateikti individualiai krepšininkams ir mūsų planus. Greitu laiku susiderinsime.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės sudėtis:

  Mindaugas Girdžiūnas PG, SG 188 cm 80 kg 29 m.
  Martynas Echodas PF, C 206 cm 103 kg 20 m.
  Edgaras Želionis PF, C 207 cm 97 kg 28 m.
  Žygimantas Janavičius PG 192 cm 80 kg 28 m.
  Laurynas Birutis C 213 cm 110 kg 20 m.
  Evaldas Kairys C, PF 207 cm 105 kg 27 m.
  Vaidas Čepukaitis C 207 cm 104 kg 28 m.
  Kšištofas Lavrinovičius PF, C 209 cm 108 kg 38 m.
  Eimantas Bendžius PF, SF 207 cm 98 kg 27 m.
  Rokas Giedraitis SF 200 cm 88 kg 25 m.
  Arnoldas Kulboka SF, SG 205 cm 95 kg 20 m.
  Renaldas Seibutis SG, SF 196 cm 82 kg 32 m.
  Adas Juškevičius SG, PG 194 cm 90 kg 29 m.
  Marius Grigonis SG, PG 198 cm 90 kg 23 m.

Tiesioginė spaudos konferencija:


Rodyti komentarus
1 2  »
2018-02-08 23:21
Šudžiukas Lavonaitis
Ant kiek turi but dužes žmogus, kad sitokias nesamones daryt ir šneket, Adomai?

Pats skraidai uz musu šaibas po usa ir verki ten savo snuki ikišes kad isleistu JV su Sabu, kai pats žinai, kad dede Sabas pasakys kad junior Sabas loš max 15min ir linksesi ta savo durna bliūda - taip buvo kazlui ir taip tu esi ismokytas, nevykes kazlo ipedini, nedrisk ne zodzio isvis ant DMo sakyt, tai cia pirmiausia.

Antra, Vengrija ir Kosovas - ne varžovai, bet ne tau. Todel kai tikrai reikia bandyt jaunima - tu baily neleidi jiems pasitikrint ir neleidi nei vienam žaidejui atsidaryt, liepdamas zaist ta gedinga krepšini.

Trecia, Janavicius joa?

Kazkas turetu pašalint šita apsišaukeli Aš-prisiemu-atsakomybe-bet-as-bbd dauna lavonaiti is posto.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-02-08 20:01
0pa,opa
Adomas totaliai meluoja pats sau,lygina nepalyginamus dalykus,Motiejuna-Zelioni,Vasiliauska-Janaviciu,Lavriko buvimas LT rinkyineje,kazkas cia netaip...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-02-08 19:37
Jonis
Šauni rinktynė , reikia pridėt treneriu Petrauska , būtu pats tas

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-02-08 18:49
kai po amerika gastroliuot uz lkf pinigus aiskinant kad reikia pabendraut su zaidejais tai jis nemato nieko bloga,o kai motiejunas atsisake vaziuot lost su antrarusem komandom tai jau ajajaj koks negeras,nebendradarbiauja.pries tokias sudkomandes kurios yra atrankoj uztenka ir lkl'o zaideju,o jei jis bijo pralost toms sudkomandems,vadinasi rinktines trenerio postas ne jam
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2018-02-08 18:12
Anonimas
Sujuokino Adomaitis su Zelioniu, prie ko tas Zelionis čia išvis, skaitos rimtu krepšininkų per mėnesį patapo Neptune, kur nera kam žaist?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-02-08 16:28
www
Rinktines amziaus vidurkis tikrai nejaunas , keli tik zaidejai dar jauni labai yra , visi kiti turetu jau zaist tokiu metu brandu ir protynga zaidima, bet i tikra rinktine nematau ka butu galima imti.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-02-08 15:11
Anonimas
nebetures nieko atkabint, tiesiog tures kazkuriu dvieju neregistruot tai vienom tai kitom varzybom
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-02-08 13:56
lkl
taip suprantu dar 2 tures atkabinti.idomu ka,nes visi tokie apylygiai,gal tik kulboka silpnesnis,bet jis su perspektyva i ateiti.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2018-02-08 13:36
Juk sako, kad Janavičius vietoj Vasiliausko dė gynybos

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-02-08 12:39
X
Treneris keistai elgesi su žaidėjais,Vasiliauskas Turkijos lygoje asistuose pyrmas,visoj lygoj,net nekviecia jo,keistas sprendimas,bet Adomaitis visada turi ka pasakyt...paprasciausiai tai nėra sažininga, sakant kad rinktinėje žaidžia tuo metu geriausi žaidėjai...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-02-08 11:47
Na
Del Sedekerskio paemimo tai jei paimtas Kulboka, 2ra jauna sf imt jau yra pernelyg didele prabanga. Man tai Kulbokos pastovus stumimas i rinktine yra siokia tokia mistika. Puola jis gan neblogai, bet gynyba absoliuti tragedija. Jei butu mano valia, tai si karta buciau vietoj Kulbokos paemes Tada.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2018-02-08 11:35
djgaffer
Nežinau,Vasiliauskas dabar puikioj formoj,bet ima Janavičių.Kažkaip keista,kai gerą formą įgavęs žaidėjas lieka už borto.Sedekerskio irgi nėra,nors visi trys traumuoti yra būtent SF pozicijos.Tai Tadą laisvai galėjo paimti.Nu,Adomaičiui geriau matyti.Per daug pakitimų nenorėjo,per daug jų ir nepadarė.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-02-08 11:33
jenavicius
O tai koks anksciau buvo veidas sublogejas

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-02-08 11:31
:)
Nu kam motiejuniu is kinijos trenktis su kosovu pazaist... tegul duxai is lklo atzaidzia, o Motiejus gales i tikra campa vaziaut su tikrais krepsininkais is nba :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-02-08 11:24
f
nezinau,14ukas geras, bet vietoj cepukaicio galejo mockeviciu paimt pabandyt

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-02-08 11:17
janavicius
Janavicius tai tikrai operacija pasidares, paziurejau instagrama visiskai kitoks zmogus :D
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-02-08 11:15
Anonimas
kur jus matot janaviciu pasikeitusi?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-02-08 11:06
Rimtas
Bet tai rimtai janavicius pasidares operacija veidui. Kiti bruozai.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-02-08 11:04
Anonimas
Drams queen vel nera

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-02-08 11:02
Kas su Gecevičium? Įdomu bus Janavičių pamatyt.. jis ten operaciją pasidaręs, kad neina atpažint?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 22

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas