Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius

Brandonas Daviesas tris kartus iš eilės rezultatyviai asistavo Pauliui Jankūnui, o sulig trečiuoju pasiekė asmeninį rekordą Eurolygoje.

Foto galerija

Ketvirtajame kėlinyje jis pelnė 11 taškų, iš viso surinko 15, ir taip pat pagerino ankstesnį geriausią savo pasirodymą. 21 naudingumo balas – taip pat asmeninis rekordas.

Visgi viso to buvo maža pergalei. „Žalgiris“ 74:84 nusileido Maskvos srities „Chimki“, o tokia dvikovos pabaiga nuvylė ir pilnutėlę „Žalgirio“ areną, ir Kauno klubo krepšininkus.

„Jaučiame, kad šias rungtynes atidavėme. Galėjome jas laimėti, bet pralaimėjome gerai komandai“, – po dvikovos ramiu balsu kalbėjo Daviesas.

Jis bandė užlopyti spragą, atsivėrusią su Antano Kavaliausko netektimi, ir žaidė 21 su puse minutės. Tai – taip pat didžiausias jo rodiklis šį sezoną.

Kai trečiajame kėlinį Daviesas, nutolęs nuo krepšio, ėmė įmetinėti perdavimus po krepšiu įkertančiam Jankūnui, „Žalgiris“ spurtavo 6:0 ir išlygino rezultatą. Visgi netrukus kapitonas sėdo ant suolo dėl ketvirtosios pražangos, o varžovai vėl nutolo.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiriui“ nepadėjo ir pro šalį mesti tritaškiai – visi 6 metimai nepasiekė tikslo.

„Turėjome daug gerų progų metimams, tik jie nekrito. Kartais taip nutinka, bet mūsų pramesti nebuvo tai, kas nulėmė rungtynes. Rungtynes nulėmė mūsų sprendimai svarbiausiais mačo momentais“, – sakė Daviesas.

Daviesas vienas pats bandė tempti komandą ketvirtajame kėlinyje, kai du kartus atakas baigė dvitaškiais su pražanga. Taip jis siekė reabilituotis po nesėkmingos pirmosios dvikovos dalies.

„Rungtynes pradėjau gana švelniai ir sustingęs, norėjau duoti komandai daugiau antroje pusėje, – aiškino aukštaūgis. – Jie žaidė fiziškai, o mūsų žaidimo planas irgi buvo žaisti kietai. Jutau, kad to nepadariau pirmoje mačo dalyje, bandžiau žaisti kiečiau antroje pusėje.“

Didesnio Davieso indėlio gali reikėti ir sekmadienį mače su Vilniaus „Lietuvos rytu“. Kavaliauskas stipriai karščiuoja ir abejojama, ar galės išbėgti į aikštę.