Nuotr.: AP – Scanpix

Blake'o Griffino akistata su buvusiais draugais, Jimmy Butlerio sugrįžimas į Čikagą, fantastiškas Damianas Lillardas ir techninę pražangą už pastabas savo žaidėjui gavęs Tomas Thibodeau – tai ir daugiau – vasario 10-osios NBA pulse.

Vasario 10-osios NBA pulsas

PRIEŠ BUVUSIAS KOMANDAS. Blake’as Griffinas dar nebuvo pralaimėjęs naujoje komandoje, tačiau ši serija nutrūko. Ir ne prieš bet ką, o žaidžiant su buvusia ekipa. „Pistons“ praėjusią naktį 95:108 nusileido Los Andželo „Clippers“ ir Griffinui tai buvo pirmas pralaimėjimas su Detroito klubo apranga per 5 rungtynes. Puolėjas pelnė 19 taškų, pataikydamas 7 metimus iš 19.

Tuo metu iš „Pistons“ į „Clippers“ išsiųsti Tobiasas Harrisas ir Avery Bradley surinko atitinkamai 12 ir 10 taškų. Jie buvo sutikti griausmingomis ovacijomis, ypatingai Harrisas.

Griffinas po mačo net nepasisveikino su buvusiais komandos draugais ir iš karto patraukė į rūbinę.

Daug pažįstamų veidų prieš buvusias komandas žaidė ir Minesotos „Timberwolves“ – Čikagos „Bulls“ mače. Pastarąją į pergalę 114:113 vedė 35 taškus surinkęs buvęs „vilkas“ Zachas LaVine’as ir taip apkartino Jimmy Butlerio sugrįžimą į Čikagą. Pastarasis surinko 38 taškus, bet to buvo maža. „Timberwolves“ yra treniruojama buvusio „Bulls“ stratego Tomo Thibodeau.

Laimėję, „Bulls“ nutraukė septynių pralaimėjimų seriją.

TECHNINĖ UŽ PAMOKAS SAVO ŽAIDĖJUI. Thibodeau ketvirtajame kėlinyje buvo nubaustas technine pražanga už tai, kad rėkė… ant savo krepšininko. Strategas pyko ant Karlo Anthony Townso ir jį garsiai iškeikė, o šalia buvęs teisėjas treneriui skyrė techninę. Treneris negalėjo tuo patikėti, o aiškintis su teisėjais nuėjo ir Townsas.

50 PER TRIS KĖLINIUS. Damianui Lillardui pakako trijų kėlinių, kad į Sakramento „Kings“ krepšį įmestų 50 taškų. Portlando „Trail Blazers“ gynėjas trečiajame kėlinyje surinko 22 taškus, iš viso pataikė 8 tritaškius ir neturėjo problemų rinkdamas taškus.

„Blazers“ 118:100 nugalėjo „Kings“ ir paskutiniame ketvirtyje Lillardo pagalbos nė nereikėjo.

NEPAISĖ. Buvo abejojama, ar dėl čiurnos traumos Joelis Embiidas išbėgs į aikštę, tačiau jis tai padarė ir į Naujojo Orleano „Pelicans“ krepšį įmetė 24 taškus bei atkovojo 16 kamuolių, taip surinkdamas 27-ąjį sezono dvigubą dublį. Visgi kol kas nežinoma, ar jis galės rungtyniauti artėjančios nakties mače su „Clippers“.

„Žiūrėsime, kaip jausis čiurna. Šiandien ją skaudėjo gana stipriai“, – sakė aukštaūgis.

NERŪPI. Benas Simmonsas artėjo prie trigubo dublio, bet jo treneriui tai nerūpėjo. „76ers“ solidžiai pirmaujant prieš „Pelicans“, Brettas Brownas nusprendė ketvirtajame kėlinyje savo naujoko į aikštę nebeleisti. Jis mačą baigė turėdamas 10 taškų, 9 atkovotus kamuolius ir 8 rezultatyvius perdavimus.

„Man tokie dalykai nėra svarbūs“, – pareiškė Brownas.

UŽPILDĖ. Klivlando „Cavaliers“ išmainė 6 krepšininkus, o 4 naujokai dar negalėjo žaisti, todėl pasitempti turėjo likę žaidėjai. Jie būtent tai ir padarė. Žaisdami trumpesne rotacija, „Cavaliers“ 123:107 nugalėjo Atlantos „Hawks“, Kyle’as Korveris surinko 30 taškų, o LeBronas Jamesas – trigubą dublį (22 taškai, 19 rezultatyvių perdavimų, 12 atkovotų kamuolių).

PAVEIKĖ? Tristanui Thompsonui metant baudas, „Hawks“ sirgaliai pradėjo skanduoti „LeBronas tave paliks“. „Cavaliers“ puolėjas prametė abi baudas.

KARJEROS RUNGTYNĖS. Hjustono „Rockets“ centras Clintas Capela pelnė 23 taškus, atkovojo 25 kamuolius ir sužaidė geriausias karjeros rungtynes. Jam tai buvo ir pirmasis mačas, kai dvejose statistinėse kategorijose buvo surinkti bent 20-20 rodikliai.

Toks aukštaūgio žaidimas padėjo „Rockets“ 130:104 sutriuškinti Denverio „Nuggets“ ir iškovoti septintąją pergalę iš eilės.

NESUSTABDOMI. Jutos „Jazz“ įsibėgėjo ir nesiruošia sustoti. Praėjusią naktį Solt Leik Sičio komanda namie 106:94 nugalėjo Šarlotės „Hornets“ ir iškovojo 8-ąją pergalę iš eilės. Tai yra ilgiausia „Jazz“ pergalių serija nuo 2010 metų, kai laimėjo 9 rungtynes iš eilės. Nuo atkrintamųjų varžybų dabar „Jazz“ komandą skiria vos 2 laimėjimai.

SUGRĮŽIMAS. Sūnus paklydėlis grįžo namo, kai Dwyane’as Wade’as paskutinėmis mainų laikotarpio minutėmis buvo išsiųstas atgal į Majamio „Heat“. Jau kitą dieną jis išbėgo į aikštę su šios komandos apranga ir buvo itin šiltai sutiktas. Wade’as pelnė vos 3 taškus, tačiau to pakako, kad „Heat“ 91:85 įveiktų „Bucks“. Tai padėjo Majamio komandai nutraukti penkių pralaimėjimų seriją.

• Daugiau naujienų apie NBA rasite paspaudę čia.
  • NBA statistinius lyderius rasite paspaudę čia.