Willie Cauley-Steino dėjimas Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix
Dwightas Howardas Nuotr.: AP - Scanpix
Kevinas Durantas ir Stephenas Curry Nuotr.: USA Today – Scanpix
Anthony Daviso dėjimas Nuotr.: AP - Scanpix
Jono Valančiūno dėjimas Nuotr.: USA Today Sports - Scanpix

Įspūdinga formą demonstruojantis Anthony Davisas, karjeros pasirodymą surengęs DeAndre Jordanas, įspūdingi sugrįžimai, Isaiah Thomaso ir Rajono Rondo konfliktas, Jutos „Jazz“ pergalių serija bei rimtu ramsčiu tapęs su „Žalgiriu“ sutartį turėjęs Royce'as O'Neale'as – visa tai ir dar daugiau – vasario 15-osios NBA pulse.

Vasario 15-osios NBA pulsas

NEPATENKINTAS. Detroito „Pistons“ namuose 104:98 įveikė Atlantos „Hawks“ bei nutraukė trijų pralaimėjimų seriją, tačiau strategas Stanas Van Gundy nebuvo patenkintas. Trečiojo kėlinio viduryje šeimininkai turėjo 30 taškų persvarą, tačiau „Hawks“ sugebėjo deficitą sumažinti iki 4 taškų ir kaip reikiant patampė Detroito ekipos sirgalių nervus.

„Tai buvo gėdingas ketvirtasis kėlinys, – nusivylimo neslėpė Van Gundy. – 35 minutes mes žaidėme puikiai, o vėliau sustojome. Atsarginiams krepšininkams davėme 30 taškų pranašumą, tačiau jie aikštelėje nesistengė. Buvome priversti į aikštę mesti starto penketo žaidėjus, tačiau jie aikštėje mums irgi nieko nebedavė.“

REKORDAS. Indianapolyje šį sezoną siautėjantis Victoras Oladipo palieka antspaudą klubo istorijoje. „Visų žvaigždžių“ mače šį savaitgalį žaisiantis gynėjas šiąnakt dvikovoje su Bruklino „Nets“ perėmė 3 kamuolius. Oladipo jau 41-ajame susitikime paeiliui iš varžovų pavogė bent vieną kamuolį, o tai yra naujas Indianos klubo rekordas.

ISTORINIS. Filadelfijos „76ers“ savų žiūrovų akivaizdoje panaikino 24 taškų deficitą bei dramatiškoje dvikovoje 104:102 įveikė svečius iš Majamio. Tai penktoji „76ers“ pergalė iš eilės bei 11-oji paeiliui namų arenoje.

Prie šios pergalės labiausiai prisidėjo Benas Simmonsas. Australas per 36 minutes įmetė 18 taškų, atkovojo 12 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų. Pirmąjį sezoną NBA lygoje žaidžiantis Simmonsas užfiksavo jau 6-ąjį trigubą dublį, o tarp naujokų lygos istorijoje tai padarė vos trečiasis. Prieš tai NBA naujokas debiutiniame sezone 6 trigubus dublius surinko 1979-1980 metų sezone, kai tai padarė Magicas Johnsonas.

NEPAVYKĘS. Šarlotės „Hornets“ 104:102 palaužė Orlando „Magic“ bei nutraukė keturių pralaimėjimų seriją. Dwightas Howardas pelnė 22 taškus bei atkovojo 13 kamuolių, tai jau 702-asis vidurio puolėjo karjeros dvigubas dublis. Nors Howardas buvo pagrindinis pergalės kalvis, tačiau jam aikštelėje ne viskas klojosi kaip iš natų. Suklaidinęs Evaną Fournier, aukštaūgis nesugebėjo netrukdomas atakos užbaigti dėjimu.

SUGRĮŽIMAS. Niujorke šiąnakt užfiksuotas didžiausias šio NBA sezono sugrįžimas. Antrojo kėlinio pabaigoje Vašingtono „Wizards“ turėjo 27 taškų deficitą (41:68), tačiau nesiruošė sudėti ginklų. Trečiajame ketvirtyje Scotto Brookso auklėtiniai pataikė 17 metimų iš 21, kėlinį laimėjo 39:15, bei sugrįžę į rungtynes galiausiai įveikė „Knicks“. Niujorko ekipai tai buvo 8-asis pralaimėjimas paeiliui.

„Tai gėdinga, – sakė 37 taškus pelnęs Timas Hardaway. – Kiekvienas norėtų po dviejų kėlinių turėti tokią didelę persvarą. Tačiau privalėjome grįžti iš rūbinės su visai kitokiu nusiteikimu.“

Tai ketvirtas kartas šį sezoną, kuomet „Knicks“ iššvaistė 20 taškų pranašumą. Per pastaruosius 20 metų tokį pasiekimą taip pat užfiksavo tik „Cavaliers“ (2012-2013 metų sezone).

UŽSTRIGO. Atrodo, kad „Visų žvaigždžių“ savaitgalio pertraukos labiausiai reikia Bostono „Celtics“ klubui. Brado Stevenso auklėtiniai namuose 119:129 nusileido Los Andželo „Clippers“ bei patyrė ketvirtąjį pralaimėjimą per pastarąsias penkerias rungtynes, taip leisdama Rytų konferencijos viršūnėje Toronto „Raptors“ klubui įgyti jau 3 pralaimėjimų atstumą.

„Clippers“ ekipą į pergalę vedė karjeros rungtynes sužaidęs DeAndre Jordanas. Vidurio puolėjas 8 kartus krepšio konstrukciją drebino dėjimais, iš viso pelnė 30 taškų bei užfiksavo rezultatyviausią karjeros mačą. Jordanas šį sezoną realizuoja vos 59 proc. baudų metimų, tačiau šiąnakt pataikė 8 iš 9 bei visas 4, kuomet „Celtics“ naudojo specialių pražangų taktiką.

Jordanui prireikė 724-erių rungtynių, kad pasiektų 30 taškų ribą. NBA istorijoje ilgiau užtruko tik Samuelis Dalembertas, kuris pirmąjį 30 taškų mačą sužaidė po 753 dvikovų.

ISTORIJA. Hjustono „Rockets“ pranokę Sakramento „Kings“ iškovojo 10-ąją pergalę iš eilės bei 17-ąją per pastaruosius 19 mačų. Teksaso valstijos komanda „Visų žvaigždžių“ savaitgalį pasiekė būdama pirmoje vietoje lygoje – 44 pergales bei 13 pralaimėjimų. Tai pirmas kartas per 51-erius „Rockets“ gyvavimo metus NBA lygoje.

PASIRODYMAS. Anthony Davisas šiuo metu demonstruoja geriausią krepšinį visoje lygoje. Aukštaūgis šiąnakt pelnė 42 taškus, atkovojo 15 kamuolių, surinko 58 naudingumo balus bei padėjo „Pelicans“ ekipai iškovoti trečiąją pergalę iš eilės. Per šią atkarpą Davisas vidutiniškai pelno po 41,3 taško, atkovoja po 12 kamuolių, perima po 3,3 kamuolio bei blokuoja 2,3 metimo.

„Pelicans“ lyderis per pirmąją susitikimo dalį surinko 31 tašką, tai trečias kartas jo karjeroje kuomet pusę mačo jis pasiekė 30 taškų ribą. Tokiu pasiekimu Naujojo Orleano klubo istorijoje dar gali pasigirti vos trys žaidėjai – Tyreke'as Evansas, Ryanas Andersonas bei Davidas Westas. Tiesa, jie tai atliko po vieną kartą.

KONFLIKTAS. Dvikova Naujajame Orleane neapsėjo ir be emocijų antplūdžio. „Lakers“ įžaidėjas Isaiah Thomasas bei „Pelicans“ atakų organizatorius Rajonas Rondo pirmajame kėlinyje įsivėlė į konfliktą, po kurio abu krepšininkai buvo išvaryti iš aikštės.

Kibirkštys tarp šių žaidėjų kilo dar prieš mėnesį, kuomet pasirodė pranešimai, jog Bostono „Celtics“ nori pagerbti dvejus su pusę metų klubui atstovavusį Thomasą. Tokia idėja nepatiko ilgamečiui Bostono ekipos žaidėjui Rondo.

„Ką jis pasiekė? – apie Thomaso pasiekimus Bostone klausė Rondo. – Ar Bostonas dabar švenčia patekimus į konferencijų finalus? Tai yra „Celtics“, o ne „Suns“, su visa derama pagarba jų organizacijai.“

Tai nebuvo paskutiniai išvarymai šiose rungtynėse. Antrajame kėlinyje aikštelę paliko Los Andželo ekipos strategas Luke'as Waltonas, kuris protestuodamas prieš Kyle'ui Kuzmai skirtą techninę pražangą.

SUSIKONCENTRAVĘ. Toronto „Raptors“ neturėjo vargo Čikagoje bei iškovoję 7-ąją pergalę paeiliui tvirtai žygiuoja Rytų konferencijos viršūnėje. Visgi puikūs rezultatai Kanados klubui galvos neapsuka. Puikų krepšinį demonstruojanti „Raptors“ atlikusi 38 rezultatyvius perdavimus užfiksavo šio sezono klubo rekordą, tačiau Dwane'o Casey kariauna šį sezoną galvoja apie aukštesnius tikslus.

„Mes tiesiog privalome tai tęsti, – apie gerą komandos žaidimą kalbėjo Casey. – Mes dar nieko nepasiekėme. Nuo šios akimirkos pergales pasiekti bus vis sudėtingiau, o tai yra priežastis, kodėl mes dabar nešokinėjame iš džiaugsmo. Mes turime tikslą. Mūsų reikalai dar nėra baigti.“

SIAUTULYS. Russellas Westbrookas vėl artėja prie trigubo dublio vidurkio. Praėjusį sezoną lygos MVP tapęs bei 41 trigubą dublį užfiksavęs gynėjas, šiąnakt dvikovoje su Memfio „Grizzlies“ pelnė 23 taškus, atkovojo 13 kamuolių bei atliko 15 rezultatyvių perdavimų. Tai buvo 17-asis Westbrooko trigubas dublis šį sezoną, kuriame jis vidutiniškai renka po 25,5 taško, 9,3 atkovoto kamuolio ir 10,3 rezultatyvaus perdavimo.

SERIJA. Jutos „Jazz“ tampa nesustabdoma jėga lygoje. Quino Snyderio kariauna ketvirtajame kėlinyje palaužė Fynikso „Suns“ bei iškovojo 11-ąją pergalę paeiliui, tai ilgiausia tokia serija visoje lygoje. Fynikso komandos neišgelbėjo dar vieną sėkmingą pasirodymą surengęs Elfridas Paytonas. Už antrojo rato šaukimą į Arizonos valstiją persikėlęs įžaidėjas surinko trigubą dublį, o per trejas rungtynes Fynikse jis vidutiniškai renka po 20,3 taško, atkovoja po 8,3 kamuolio bei atlieka po 8,7 rezultatyvaus perdavimo.

Su „Žalgiriu“ vasarą sutartį turėjęs Royce'as O'Neale'as šiąnakt pelnė 19 taškų bei užfiksavo karjeros NBA rezultatyvumo rekordą. Puolėjas pastaruoju metu tapo rimtu ekipos ramsčiu. Per šią sėkmingą seriją O'Neale'as žaidžia po 25 minutes, pelno po 8,9 taško, atkovoja po 4,8 kamuolio bei atlieka 2,3 rezultatyvaus perdavimo.

NEPAKAKO. Kevinas Durantas sužaidė rezultatyviausias rungtynes vilkėdamas „Golden State Warriors“ aprangą, tačiau to pergalei nepakako. Puolėjas į „Blazers“ krepšį sukratė 50 taškų, tačiau triumfavo 44 taškus pelniusio Damiano Lillardo ekipa.

Tai buvo penktasis kartas Duranto karjeroje, kai jis pasiekia 50 pelnytų taškų ribą. Paskutinį kartą 50 taškų jis buvo pelnęs 2014 metais, kuomet dar atstovaudamas Oklahomos „Thunder“ komandai susitiko su Toronto „Raptors“. Rezultatyvumo rekordą atletas tais pačiais metais užfiksavo dvikovoje su „Warriors“, kai surinko 54 taškus. Būtent tais metais Durantas tapo ir naudingiausiu lygos krepšininku.

• Daugiau naujienų apie NBA rasite paspaudę čia.
  • NBA statistinius lyderius rasite paspaudę čia.