Europos ir Pasaulio universitetų žaidynių čempionės Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) komandos pirmadienį sužaidė aštuntosios savaitės susitikimus, o visas pergales šventė svečiuose rungtyniavusios komandos.

Sparčiai artėjant LSKL „Žvaigždžių dienai“ (gruodžio 10 dieną Vilniaus „Siemens“ arenoje), kitą savaitę baigsis ir pirmojo reguliaraus sezono rato kovos.

Kol kas vienvaldė turnyro lentelės lyderė – čempionų titulą ginanti VDU komanda (6 pergalės ir 1 nesėkmė), tačiau po 5 pergales ir 2 pralaimėjimus turinčios LKKA bei KU ekipos dalinasi atitinkamai antrąją ir trečiąją vietą.

VDU pergalingą seriją pratęsė sostinėje

Šeštąją pergalę iš eilės iškovojo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai, kurie svečiuose 94:82 (19:21, 26:18, 23:20, 26:23) įveikė ketvirtąją nesėkmę turnyre patyrusią Mykolo Romerio universiteto (MRU) ekipą.

Rungtynių pradžia sėkmingiau susiklostė aikštės šeimininkams, kurie tolimų metimų dėka laimėjo pirmų trijų minučių atkarpą 12:2. Šaltas dušas tarsi iš miegų prikėlė svečius iš Kauno, kurie pagerino gynybą, spurtavo 16:5 ir išsiveržė į priekį 18:17. Ketvirčio pabaigoje ir sėkmingiau rungtyniavo MRU ekipa, kuri po pirmųjų dešimties minučių turėjo dviejų taškų persvarą - 21:19.

Antrasis kėlinukas prasidėjo dviem Alano Dzeranovo tolimais metimais, po kurių MRU padidino persvarą (29:23). Tačiau Povilo Šakinio bei Povilo Butkevičiaus taiklūs metimai leido svečiams laimėti trijų minučių atkarpą 9:0 ir persverti rezultatą - 32:29. Iki didžiosios pertraukos VDU krepšininkai padidino persvarą ir įpusėjus rungtynėms pirmavo 45:39.

Po didžiosios pertraukos sužaidus keturias minutes Andrius Montrimas dar kartą pataikė iš toli ir MRU vėl priartėjo prie svečių (45:47), o likus žaisti dvi minutes beveik visiškai panaikino kauniečių pranašumą (56:57). Beveik visą ketvirtį sėkmingai žaidę MRU krepšininkai pradėjo klysti kėlinuko pabaigoje, kurią pralaimėjo 3:11 ir vėl atsiliko - 59:68.

Ketvirtajame kėlinyje po Rido Globio, Vaidoto Pečiuko ir Povilo Šakinio tolimų metimų VDU įgijo dviženklį pranašumą (81:69) ir, nors likus dviems minutėms, MRU ekipa buvo priartėjusi iki šešių taškų, taiklūs VDU žaidėjų baudų metimai lėmė kauniečiams šeštąją pergalę šį sezoną.

VDU: Povilas Šakinis 21 (12 atk.kam.), Gintaras Leonavičius ir Andrius Daugvila - po 12, Vaidotas Pečiukas ir Tomas Rinkevičius - po 10.

MRU: Alanas Dzeranovas ir Andrius Montrimas - po 20, Marius Pociukonis 13.

LKKA sutriuškino turnyro lentelės kaimynę LŽŪU komandą

Turnyro lentelės kaimynų dvikovoje pergalę šventė Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) krepšininkai, kurie svečiuose rezultatu 110:64 (20:28, 28:12, 30:16, 32:12) nepaliko vilčių iki tol tik dusyk pralaimėjusiai Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) komandai.

Prieš pat rungtynes komandos turėjo galimybę pasigrožėti LŽŪU sportinės aerobikos merginų pasirodymu. Panašu, kad šeimininkų planas merginų pasirodymu nukreipti svečių dėmesį ir sumažinti susikaupimą, pavyko. LŽŪU auklėtiniai dvikovą pradėjo spurtu 7:2. Ilgai nesnaudę LKKA krepšininkai išlygino rezultatą (11:11), o po to jį ir persvėrė, bet šeimininkai pelnė 15 taškų be atsako ir buvo priekyje 26:14. Po pirmojo kėlinuko LŽŪU pirmavo 28:20.

Antrajame kėlinuke LKKA studentai po spurto 15:0 išsiveržė į priekį (41:34). Atsilikinėdami LŽŪU auklėtiniai mėgino kuo greičiau sumažinti atsilikimą dažnai atakuodami iš toli, tačiau metimai buvo skuboti ir netikslūs. Paskutinę kėlinuko sekundę tritaškį pataikė V.Užkuraitis, kuris padidino LKKA persvarą iki 8 taškų (48:40).

Po didžiosios pertraukos LKKA ėmė žaisti sau įprastą krepšinį – greitas žaidimas, daug perdavimų ir metimų. Pamažu įsižaidę svečiai atakavo taikliau ir darė mažiau klaidų, tuo tarpu šeimininkai nerado kelio link LKKA krepšio. Sužaidus 5 minutes LKKA turėjo jau 18 taškų pranašumą (65:47), o pataikę keturis tolimus metimus iš eilės padidino pranašumą iki 25 taškų (74:49). Po trijų ketvirčių LKKA pirmavo 78:56.

Paskutinį kėlinuką LKKA pradėjo 9 taškais per nepilną minutę, o jų persvara šoktelėjo iki 31 taško (87:56). Abiejų komandų treneriai į aikštelę įleido mažiau rungtyniaujančius krepšininkus, tačiau skirtumas tarp ekipų nemažėjo. Likus žaisti 4 minutes LKKA padidino persvarą iki 40 taškų – 101:61, o susitikimą laimėjo rezultatu 110:64.

LŽŪU: Modestas Šidlauskas 17 (5 kld.), Povilas Stasiulionis 15 (7 atk.kam.), Marius Gužauskis 11, Vygintas Grinis 9 (4 kld.), Marius Giedraitis 4 (9 atk.kam.).

LKKA: Artūras Milaknis 24 (tritaškiai 6/10, 4 per.kam.), Vidmantas Užkuraitis 22 (tritaškiai 4/8), Paulius Beliavičius 16, Paulius Abramavičius 12, Kastytis Normantas 10, Ramūnas Barys 7, Mantas Bernatavičius 6 (7 atk.kam.).

Klaipėdos derbyje – triuškinanti KU pergalė

Praėjusių metų vicečempionai Klaipėdos universiteto (KU) studentai ne itin svetingai pasitiko iš JAV grįžusius LCC tarptautinio universiteto krepšininkus. LSKL debiutantai buvo sutriuškinti savo aikštelėje net 39 taškų skirtumu – 107:68 (21:27, 24:9, 31:10, 31:22).

Rungtynių pradžia LCC krepšininkams nieko blogo nežadėjo - 6:2. Tačiau netrukus KU ekipa sužaidė atkarpą 7:0 ir įsiveržė į priekį – 9:6. Bet neilgam. LCC studentai, palaikydami greitą tempą, pirmojo kėlinio viduryje po Evaldo Lengvino ir Ibou Fallo atakų jau pirmavo – 17:13. O pirmąjį kėlinį baigė palankiu rezultatu – 27:21.

Antrąjį ketvirtį KU krepšininkai jau rungtyniavo atsargiau, stengėsi žaisti deriniais, o ne pavieniais veiksmais. Tai davė rezultatų. Kelios paeiliui Valdemaro Sevostijanovo, Juliaus Žurnos ir Mindaugo Mockaus atakos leido Klaipėdos universiteto atstovams ne tik pasivyti varžovus, bet ir susikrauti 9 taškų pranašumą – 45:36.

Situacija aikštėje nesikeitė ir po didžiosios pertraukos. Uždengti LCC ekipos lyderiai buvo priversti mesti iš nepatogių padėčių. Metimai skriejo pro šalį, o kamuolius sugriebė KU krepšininkai vis dažniau taškus pelnydavo greitomis atakomis. KU studentai po didžiosios pertraukos, sužaidę atkarpą 24:3, įgijo net 30 taškų persvarą – 69:39.

Ketvirtąjį kėlinį KU sirgaliai jau buvo džiuginami gražiais momentais ir efektingais dėjimais. LCC krepšininkams teko susitaikyti su triuškinančiu pralaimėjimu.

LCC: Evaldas Lengvinas 19, Antanas Montrimavičius 16, Lukas Mineika 13, Algirdas Macevičius 8 (11 atk. kam.).

KU: Remigijus Trakimas 21 (dvitaškiai 8/9), Mindaugas Mockus ir Deividas Gailius – po 16, Valdemaras Sevostijanovas 14 (dvitaškiai 7/8), Evaldas Dainys 11, Julius Žurna 9.

VPU nepaliko vilčių technikams

Nesunkią pergalę sostinės aukštųjų mokyklų derbyje, iškovojo Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) komanda, savo salėje 100:78 (22:20, 25:17, 28:13, 25:28) nugalėjusi Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) krepšininkus.

Kiek sėkmingiau mačą pradėjo VGTU komanda, kuri sužaidus 2 minutes išsiveržė į priekį 6:2. Pirmajam kėliniui įpusėjus minimalią persvarą (14:13) jau įgijo pedagogai, tačiau perimti iniciatyvos jiems nepavyko, o pirmaujanti komanda keitėsi praktiškai kiekvienoje atakoje. Po dešimties minučių VPU krepšininkai neryškia persvara 22:20 buvo priekyje.

Antrajame ketvirtyje vaizdas aikštėje nesikeitė ir pirmaujanti komanda keitėsi nuolat. Antroje kėlinuko pusėje VPU krepšininkai įsižaidė. Po 6 iš eilės Mindaugo Remino taškų šeimininkams pavyko truputį atitrūkti – 40:35. Žaidimo skonį pajutę pedagogai įsibėgėjo ir po Justo Sinicos tritaškio įgijo dviženklį pranašumą (45:35). Po dviejų kėlinukų VPU pirmavo 47:37.

Antroje susitikimo pusėje pedagogai nemažino tempo – sužaidus 3 minutes, po dar vieno taiklaus J.Sinicos tolimo metimo, jie turėjo jau kur kas saugesnį 17 taškų pranašumą (58:41). VGTU krepšininkams nesisekė stabdyti įsibėgėjusio M.Remino. Likus 3 minutėms VPU persvara pasiekė 20 taškų ribą (68:48), o iki ketvirčio pabaigos dar labiau išaugo – 75:50.

Lemiamame kėlinyje komandoms tereikėjo išspręsti formalumus. Tai kiek per anksti suprato pedagogai, kurie turėdami solidžią persvarą atsipalaidavo gynyboje. Tuo pasinaudoję VGTU krepšininkai sumažino triuškinantį deficitą (66:87), bet negalėjo atsilaikyti prieš galingą varžovų puolimą. Pergalę 100:78 šventė VPU ekipa, įvykdžiusi ir paskutinį uždavinį – pelnė šimtąjį tašką.

VPU: Mindaugas Reminas 32 (6 rez. perd., 6 kld.), Justas Sinica 20, Giedrius Giedra 18, Nerijus Strazdauskas 14 (11 atk. kam.).

VGTU: Andrius Fiodorovas 14, Justas Pociūnas ir Domantas Bimba – po 13, Arūnas Pranevičius 10.