Nuotr.: fotodiena.lt
Nuotr. fotodiena.lt

„Oro karaliaus“ konkursas Karaliaus Mindaugo taurėje (SIL–KMT) Viačeslavui Bobrovui nepasisekė, tačiau likęs už finalo borto jis vis tiek spindėjo gera nuotaika.

Šį sezoną metamos baudos

75%
14,5
Pataiko: 14,5
Taiklumas: 75,1%
Vieta lygoje: 5
Geriausias pasiekimas: 21
Blogiausias pasiekimas: 7
Daugiausia pataiko: Vyacheslav Bobrov

„Dėjimų konkursas puikus, viskas atrodė tikrai gerai“, – dar arenoje pasisveikinęs ištarė Bobrovas.

Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ukrainietis šį sezoną tikrai turėjo pelnyti Lietuvos sirgalių simpatijas, kone kiekvienose rungynėse stebindamas įspūdingais dėjimais.

Veikiausiai buvo galima pagalvoti, kad 25-erių krepšininkas turėtų būti ir vienas šio konkurso favoritų, tačiau nutiko priešingai. Bobrovas dar žingsniuodamas arenoje atskleidė turėjęs paruošęs gerokai smagesnių dėjimų už tuos, kurios jis spėjo parodyti.

„Tai kodėl jų neparodėte?“ – pasiteiravau Bobrovo.

„Galėjau. Kita vertus, buvau paruošęs vadinamąjį „Windmill“ dėjimą, bet tokiu pat principu prieš mane įdėjo Gainesas (vėliau konkursą laimėjęs Utenos „Juventus“ amerikietis, – aut. past.)“, – atkirto Bobrovas.

„Bet jei jūsų dėjimas būtų buvęs geresnis…“, – retoriškai paklausiau ukrainiečio.

„Ne, – greitai atšovė Bobrovas. – Aš taip nedarau. Žmonės čia atėjo pasižiūrėti ne to, kas nuolat pasikartoja. Mėginau įdėti kažką kito, bet nepavyko. Bandžiau suregzti kažką kito. Man svarbiausia, kad aš nesikartojau.“

Ukrainietis šį sezoną „Betsafe-LKL“ pirmenybėse vidutiniškai renka po 14,2 taško, atkovoja po 6,1 kamuolio ir puikuojasi 17,6 naudingumo balo vidurkiais. Remiantis pastaruoju rodikliu, Bobrovas yra antras naudingiausias Lietuvos pirmenybių žaidėjas, nusileisdamas tik Laurynui Biručiui (18,7 naud. bal.).

Vyacheslav Bobrov

Vyacheslav  Bobrov
Vyacheslav  Bobrov
MIN: 27.69
PTS: 14.22 (66.55%)
REB: 6.09
AS: 2.52
ST: 1.13
BS: 0.74
TO: 2.09
GM: 23

Tiesa, jei Bobrovas yra vienas efektyviausių lygos žaidėjų, tai jokių abejonių nekelia ir jo šuolio galimybės. Iš kitų lygos krepšininkų 203 cm ūgio puolėjas išsiskiria pomėgiu atakas verčiau baigti triuškinančiais dėjimais nei dviem lengvais paprastais taškais iš po krepšio.

„Man tai daryti yra lengva, – aiškina pašnekovas. – Mano treneris iš vaikystės sakydavo, kad jei turi galimybę parodyti dėjimą, visuomet taip ir daryk, tai labai emocionalu, dabar jaučiu, kad ir man pačiam tai labai padeda, kaip ir komandai. Tuo metu jaučiu savyje žvėrį. Man taip žaisti daug priimtiniau.“

Aukštaūgis iš Ukrainos pasižymi geraširdišku charakteriu. Bobrovas tikina puikiai sutariantis su savo komandos draugais, o pozityvų savo požiūrį jis pademonstravo ir KMT renginyje, kuomet ant suolelio aktyviai palaikė savo paties konkurentus „Oro karaliaus“ rungtyje.

Dalindamasis mintimis su „BasketNews.lt“, Bobrovas „Švyturio“ arenos užkulisiuose ne kartą mini žodį „pramoga“. Būtent tai jis norėjo kurti dalyvaudamas dėjimų konkurse, galiausiai tai jis kuria ir po savo dėjimų, dažnai emocingai reaguodamas po visų sėkmingų epizodų.

Iš kur tiek sportinio pykčio?

„Esu emocionalus žmogus. Žinote, kartais nėra žodžių išreikšti emocijoms, nes jos – viduje. Tuomet po dėjimo, jei tai yra įtemptas rungtynių momentas, taip jau pavyksta, kad viskas liejasi per kraštus“, – paaiškino Bobrovas.

Nuotr. Fotodiena.lt/J.Elinskas

Mažame mieste – didelės svajonės

Bobrovas Lietuvos krepšinio padangėje žybtelėjo tarsi iš niekur, mat dar praėjusį sezoną ukrainietis gynė Kemperos UJAP garbę, kuri rungtyniavo viso labo trečiajame Prancūzijos divizione.

Visgi iš Europos čempionato į Lietuvą atvykęs Bobrovas greitai prisitaikė ir prie „Pieno žvaigždžių“ komandos, ir, kaip jis pats sako, aukščiausio lygio savo karjeroje.

Neblogai sekasi ne tik jam, bet ir visai Pasvalio komandai. Gedimino Petrausko vyrukai turi 9 pergales ir „Betsafe–LKL“ fronte žygiuoja penkti. 

Po pastarųjų metų dreifavimo ties aštuntuko riba, šįkart pasvaliečiai rimtai nusiteikę pirmąkart žengti tarp keturių Lietuvos stipriausiųjų. Bobrovas supranta – atotrūkis tarp „Pieno žvaigždžių“ ir „Lietkabelio“ bei „Neptūno“ nemenkas, tačiau puolėjo tai nebaugina.

„Tikslas turi būti toks, koks tik gali būti pats didžiausias. Juk mes turime šansus kautis dėl pusfinalio, tiesa? Juk esame penktoje vietoje, taigi tokie šansai labai realūs. Kausimės iki galo. Jei pralaimime didžiosioms Lietuvos komandoms, niekada nesakau, kad jie buvo už mus geresni. Viskas priklauso nuo mūsų pačių: kaip kuriame progas, kaip kontroliuojame tai, ką galime kontroliuoti“, – kalbėjo krepšininkas.

Kuomet Bobrovas pastaruosius dvejus metus gyveno Prancūzijos mieste Kempere, jis visuomet manė, kad gyvena labai mažame miestelyje, mat Šiaurės Vakarų Prancūzijos miestas turi 63 tūkst. gyventojų. Visgi dabar paprašytas palyginti vos apie 7 tūkst. gyventojų turintį Pasvalį, puolėjas tik nusijuokia.

„Pasvalys yra bene mažiausias mano karjeros miestas, – pripažįsta Bobrovas. – Čia visi visus pažįsta. Atrodo, kad parduotuvėje darbuotojai net mintinai žino, ką pirksiu.“

Nuotr. Fotodiena.lt/J.Elinskas

Pasvalyje didžiausią savo laisvalaikio dalį Bobrovas skiria dviems dalykams – kelionėmis po Lietuvos didmiesčius su žmona ir krepšinio rungtynių stebėjimui.

Ukrainietis atidžiai stebi viską – nuo Ukrainos pirmenybių kovų iki Eurolygos rungtynių. Būtent apie pastarąją jis dažnai pasvajoja ir pats.

Geriausią karjeros sezoną žaidžiantis krepšininkas supranta, kad praverti elitinės Europos lygos duris po vieno gero sezono sunku, tačiau žingsnis po žingsnio 25-erių aukštaūgis demonstruoja, kad tokios mintys nėra tik utopija.

„Ateityje labai norėčiau žaisti Eurolygoje, bet nesivaikau konkretaus tikslo, norėčiau sužaisti ir Europos taurėje, augti žingsnis po žingsnio. Tuo pačiu žinau, kad galiu prisidėti ir prie krepšinio Ukrainoje augimo. Mes turime žaidėjų, kurie rungtyniauja gerame lygyje, žmonės juos stebi. Tokių krepšininkų šaliai reikia kuo daugiau, tikiu, kad būsiu vienas iš jų.

Kol kas manęs tarp to elito nėra, bet stebiu daug Eurolygos mačų. Analizuoju, galbūt randu, ką pritaikyti sau. Pats asmeniškai labai stebiu didžiųjų komandų gynybą. Pirėjo „Olympiakos“, Maskvos CSKA, Stambulo „Fenerbahče“… Tai yra elitiniai klubai, laimintys titulus. O čempionatus laimi gynyba. Stengiuosi iš to mokytis“, – dėstė puolėjas.

Mintys apie tėvynę

Slava vadinamas krepšininkas bendraudamas dažnai nejučia nukreipia temą link savo gimtosios Ukrainos reikalų, o šįkart tai sutapo su ilgai laukta išvyka.

Pokalbis su Bobrovu Klaipėdoje vyko šeštadienį, o jau pirmadienį krepšininkas pakilo tėvynės link ruoštis pasaulio čempionato atrankos kovoms. 

Jo atstovaujamos Ukrainos šią savaitę laukia akistatos su Latvijos ir Švedijos rinktinėmis, o Bobrovui bet koks šansas vilkėti nacionalinės rinktinės marškinėlius yra išskirtinis.

„Man tai labai svarbu, kadangi tai tik antrieji mano metai su rinktine. Turime gerų žaidėjų, galime kautis su visais. Gerai, galbūt nenugalėsime Serbijos ar Ispanijos, bet tikrai žinau, kad visada kovosime“, – energingai dėstė Bobrovas.

Ukrainą jis piešia ne tik gražiausiomis spalvomis. Betarpiškai ir laisvai bendraujantis krepšininkas dažnai užsimena apie šalį kamuojančias politines problemas, kurios neišvengiamai liečia ir Ukrainos sportą.

Pirmiausiai jos liečia smulkesnes sporto šakas, o tokia Ukrainoje yra laikomas krepšinis. Jeigu futbolas Ukrainoje ir karo metu turėjo didelį finansinį užnugarį, tai krepšinis pastaruoju metu šalyje sulaukia gerokai kuklesnio dėmesio.

Nuotr. fiba.com

„Smagiausias dalykas Lietuvoje man yra žaisti su didžiosiomis šios šalies komandomis, nes kiekvieną kartą pešantis su tais vyrukais, kartu augi ir pats. Gaila, tačiau Ukrainoje tokių komandų rasti neįmanoma. 

Ukrainos krepšinis turi daug problemų, dėl kurių man skaudu. Viską lemia vienas pagrindinis dalykas – pinigai. Kai kurios komandos dėl karo apskritai numirė, kitos, kaip „Budivelnik“ ar „Chimik“, išlaiko šiokį tokį lygį. Būtų labai smagu, kad tokios komandos pakiltų iki Europos taurės arba Eurolygos“, – pasakojo Bobrovas.

Bobrovas svarbus yra ir savo nacionalinėje ekipoje. Pavyzdžui, per pirmąsias dvejas atrankos į pasaulio čempionatą rungtynes jis ant parketo vidutiniškai leido po 20,1 minutės ir rinko po 7 taškus.

Pasitikėjimą savimi jis atsiveža ir į Pasvalį, kur grįžus po rinktinės jo lauks svarbiausia sezono atkarpa – kovos dėl jau minėto „Betsafe-LKL“ geriausiųjų ketverto.

„Dabar esame penkti, pozicija lyg ir nebloga, bet kas iš to? Viskas keičiasi, konkurentai pasirašo kontraktus su gerais žaidėjais... Ar sezono pabaigoje kas nors prisimins, kad vasario mėnesį buvome penktoje vietoje? Niekas. Visi matys tik galutinę rikiuotę. Mano nuomone, svarbiausia save rodyti atkrintamosiose“, – pokalbį drąsiai baigė Bobrovas.


Rodyti komentarus
2018-02-23 13:48
djgaffer
Ispanijos vidutiniokai nežinai,kas yra?Gran Kanarija,Tenerifė,Fuenlabrada,Obradoiras,Mursija.Domėkis daugiau ir žinosi,kas yra Ispanijos vidutiniokai.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-02-23 11:04
to gaffer
Kas tie Ispanijos vidutiniokai?bet tu ziuriu tikras krepainio ekspertas.Kodel taves nera Lietuvos rinktines skautuose?ar NBA?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-02-22 18:41
duobe
Tikrai gero lygio žaidejas ir kas svarbiaisiai dar nesugadintas. Gali drąsiai žaisti aukštesniam lygi. Gal galetu net ir Žalgiris pabandyt ji. Darbštus protingas ir neišpaikintas žmogus tikras profesionalas. Maladiec Slava!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-02-22 13:00
expert
Galėtų Babrovą kitam sezonui koks Lietkabelis , Neptūnas, ar tas pats Lietuvos rytas nupirkti, manau jis vertas būti vienoj iš šių komandų, puikus žaidėjas. Kartais net apie Žalgirį pagalvoju, bet gal pirma Eurocup turnyre jam jėgas išbandyti. Bet aišku jei Eurocup gerai pasirodys, tai tuomet nupirks turtingesni klubai jį nei Žalgiris. Bandyčiau bent aš nupirkti Babrovą, gal net ilgesniam laikui, su galimybe perparduoti.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-02-22 10:25
djgaffer
Vienas geriausių lygos legionierių.Su tokiu žaidimu laisvai gali žaisti kokiam Eurocup klube,Ispanijos vidutiniokuose.O tada,gerai pasirodęs,gal ir į aukštesnį lygį pakiltų.Dėjimų konkurse nepasisekė,bet jo dėjimai rungtynių metu visada sukelia daug gerų emocijų.Mldc Slava.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-02-21 22:13
basketnews
Gerai kai paima interviu is tu retesniu zaideju pasvalio ar kito klubo zaideja isipasakoja savo mintimis tikslais

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2018-02-21 21:33
pataikes_tritaski I kelnes
O Bobrovas malačius,tokiems žaidėjams respect.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-02-21 21:32
pataikes_tritaski I kelnes
Jau nuplovei Bollams konkolus?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-02-21 21:05
pataikes_tritaski
aha matem kaip tu drebinai lankus per dejimu konkursa :((
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 9

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas


Vyacheslav Bobrov

Vyacheslav  Bobrov
Komanda: Pasvalio Pieno žvaigždės
Pozicija: PF
Amžius: 25
Ūgis: 203 cm
Svoris: 102 kg
Gimimo vieta: Ukraina