Vieno kėlinio šou surengęs Bendžius dėkojo komandos draugams

• Per pirmąjį kėlinį 20 taškų pelnęs Bendžius pabrėžė komandos draugų pasitikėjimą
  • Puolėjas pirmajame ketvirtyje įmetė visus 7 metimus
  • Bendžių Juškevičius ragino mesti toliau, tačiau atletas savo metimų nebeatrado
  • Kalbėdamas apie savo lyderio rolę puolėjas akcentavo savo ir trenerio pasitikėjimą

9 minutės ir 28 sekundės, 20 taškų ir 6/6 tritaškiai. Tokio vieno kėlinio šou, kurį pirmajame kėlinyje su Kosovu pademonstravo Eimantas Bendžius, Lietuvos rinktinės gerbėjai seniai nematė.

Foto galerija

Klaipėdietis kėlė emocijas „Švyturio“ arenoje savo žudančiais tritaškiais, kurių varžovai veikiausiai nesitikėjo – jie Bendžių mačo pradžioje ne kartą paliko laisvą.

„Pirmus metimus įmečiau, o tuomet jau komandos draugai pradėjo manęs ieškoti. Labai ačiū jiems. Pačiam iki šiol per pirmąjį kėlinį niekada neteko pelnyti tiek taškų, esu įmetęs šiek tiek mažiau“, – apie vieno kėlinio šou kalbėjo puolėjas.

Per likusius kėlinius snaiperis pridėjo tik dvi taiklias baudas, tačiau išsaugojo šimtaprocentinį taiklumą. Visgi Dainiaus Adomaičio kariaunai Bendžiaus indėlio puolime daugiau ir nebereikėjo – ji rungtynėse triumfavo 106:50.

Po pirmojo kėlinio Bendžius išgirdo raginimus ir toliau mesti į krepšį iš savo komandos draugo Ado Juškevičiaus, kuris lapkričio mėnesį Europos taurės mače sumetė 7 tritaškius per 4 minutes.

„Adas sakė mesti toliau, tačiau taip pat pabrėžė, kad gali ir nebesigauti. Atrodo, kad antroje pusėje nebemečiau nė vieno metimo. Paprasčiausiai taip būna – radau pirmuosius metimus, o po to varžovai atsakingiau gynėsi, labiau stebėjo ir tokių metimų nebebuvo. Bet kiti puikiai rungtyniavo, tai viskas super“, – kalbėjo Bendžius.

Susitikime intrigos daug nebuvo – mūsiškiai nuolat didino savo persvarą, o ketvirtajame kėlinyje jau prasidėjo dėjimų konkursas, kuriame susivaržė Evaldas Kairys ir Martynas Echodas.

„Buvo tokios rungtynės, kad turėjome perlaužti jas savo aktyvumu ir energija, o tai ir padarėme. Mes turėjome nuo pirmųjų minučių būti susikaupę, negalvoti apie tai, kas ką triuškino ar kaip mes žaidėme prieš tai. Reikėjo būti 100 proc. susikaupusiems ir perlaužti rungtynes“, – apie susitikimą kalbėjo atletas.

22
23
100%
6/6
100%
2/2

Lietuvos rinktinė pasaulio čempionato atrankoje žygiuoja be kluptelėjimų – laimėjo visas ketverias rungtynes ir užima pirmąją vietą, o Bendžius pelno po 15,3 taško, atkovoja po 4 kamuolius ir renka po 16 naudingumo balų.

„Pirmosios rungtynės su vengrais parodė, kad privalome būti 100 proc. pasiruošę, koncentracija turi būti maksimali visą mačą. Matome, kokių šiuose languose staigmenų, kokios komandos pralaimi. Turime ugdyti maksimalią koncentraciją.

Prie mano žaidimo prisideda trenerių ir žaidėjų pasitikėjimas. Pats pasitikėjimo visada turėjau, o kai dar jauti ir kitų pasitikėjimą, tai viskas gaunasi automatiškai“, – apie patirtį rinktinėje ir savo indėlį pasisakė krepšininkas.

Kitas FIBA langas vyks tik vasarą, o tuomet jau turėtų dalyvauti ir Eurolygos bei NBA žaidėjai. Eimantas per pirmąsias 4 rungtynes įrodė, kad yra vertas kvietimo ir sudėtyje esant ryškiausioms šalies žvaigždėms.

2018-02-27 12:14