Stephenas Curry ir sirgalius Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix
Mylesas Turneris ir Dwightas Powellas Nuotr.: AP – Scanpix
Dirkas Nowitzki Nuotr.: AP – Scanpix
Anthony Daviso dėjimas Nuotr.: AP – Scanpix
Rudy Gobertas ir Jamesas Hardenas Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix

Neįtikėtinas Anthony Daviso pasirodymas, fantastiškas Jarretto Alleno dėjimas, žado netekęs jaunasis Stepheno Curry gerbėjas, netikėtu Hjustono „Rockets“ ginklu patapęs Lucas Mbah a Moute'as, įspūdingus trečiuosius kėlinius žaidžianti „Golden State Warriors“ – visa tai ir dar daugiau – vasario 27-osios NBA pulse.

Vasario 27-osios NBA pulsas

TRAGIŠKAI. Memfio „Grizzlies“ atkarpa antrajame ketvirtyje puikiai atspindi šį ekipos sezoną. J.B. Bickerstaffo auklėtiniai iš žaidimo nesugebėjo pelnyti taškų daugiau nei 8 minutes, o trečiajame ketvirtyje jų deficitas prieš Bostono „Celtics“ siekė 28 taškus. Tai buvo 10-oji „Grizzlies“ nesėkmė iš eilės bei 10-oji paeiliui išvykose. Memfio ekipa išlieka vienintelė komanda lygoje, kuri šį sezoną dar nėra laimėjusi prieš Rytų konferencijos komandas svečiuose.

GYNYBA. „Celtics“ ekipai, ko gero, labiausiai reikėjo „Visų žvaigždžių“ pertraukos. Prieš šventinį savaitgalį Bostono ekipa buvo pralaimėjusi trejas iš paskutinių ketverių rungtynių bei nukritusi į antrąją Rytų konferencijos vietą. Visgi po pertraukos grįžusi ekipa laimėjo tris mačus iš eilės bei vėl demonstruoja solidų žaidimą.

„Mes žaidžiame šiek tiek geriau“, – komandos pagerėjusią formą įvertino Bradas Stevensas.

Šiąnakt „Celtics“ ekipa varžovams leido įmesti 98 taškus. Bostono miesto komanda šį sezoną laimėjo 28 iš 31 rungtynių, kuomet varžovams leido pelnyti mažiau nei 100 taškų.

PIRMOJI. Bruklino „Nets“ namuose 104:87 įveikė Čikagos „Bulls“ bei nutraukė 8 pralaimėjimų serija. Tai buvo pirmoji Bruklino ekipos pergalė šį mėnesį, o ją paženklino įspūdingas Jarretto Alleno dėjimas per Lauri Markkaneną.

RAKTAS Į PERGALĘ. Los Andželo „Lakers“ svečiuose 123:104 pranoko Atlantos „Hawks“ bei iškovojo 26 pergalę šį sezoną. Tiek pergalių Luke'o Waltono kariauna buvo iškovojusi per visą praėjusį sezoną. Los Andželo ekipa šiąnakt puikiai dalijosi kamuoliu bei atliko 28 rezultatyvius perdavimus, o tai buvo pagrindinis „Lakers“ raktas į pergalę. Lonzo Ballas šiąnakt pelnė 13 taškų (1/1 dvit., 3/3 trit., 2/2 baud.), atkovojo 7 ir perėmė 3 kamuolius bei atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

„Mes tiesiog dalijamės kamuoliu bei žaidžiame kaip komanda. Tai yra paprasta“, – komandos sėkmės receptą atskleidė Ballas.

NAMŲ SIENOS. Toronto „Raptors“ patapo sunkiai įveikiama komanda, kuomet žaidžia namuose. „Air Canada Center“ arenoje šiąnakt Dwane'o Casey auklėtiniai 123:94 sutriuškino svečius iš Detroito bei pasiekė 25-ąją pergalę per 30 mačų namuose šį sezoną, o tai yra geriausias rezultatas visoje lygoje.

42 pergales per 59 mačus iškovojusi „Raptors“ tvirtai žygiuoja Rytų konferencijos viršūnėje. Bendrame lygos kontekste Kanados klubas užima trečiąją vietą, į priekį užleisdamas tik Hjustono „Rockets“ bei „Golden State Warriors“.

IŠSKIRTINIS KĖLINYS. „Golden State Warriors“ varžovai turėtų nelaukti trečiojo rungtynių kėlinio prieš NBA čempionus. Būtent per šį ketvirtį Steve'o Kerro armija dažniausiai pabėga nuo varžovų. Šį sezoną net 7 mačuose „Warriors“ ekipa trečius dvikovų kėlinius laimėjo 20 ar didesniu pranašumu.

„Aš vis dar neturiu atsakymo, kodėl treti kėliniai yra tokie, kas juose yra tokia išskirtinio, – svarstė Curry. – Gali prireikti 24 ar 26 minučių iš tikrųjų susikurti pranašumą bei įgyti impulsą. Po ilgosios pertraukos mes išeiname su kita energija bei noru laimėti. Toks būtų mano paaiškinimas, tikiuosi, kad tai tęsis ir ateityje.“

ŠOKIRUOTAS. Niujorko „Knicks“ jaunasis sirgalius sulaukė Stepheno Curry rankos sumušimo, o jo reakcija į šį epizodą pasako viską.

PAŽĮSTAMI. Orlando „Magic“ strategas Frankas Vogelis puikiai pažįsta Paulą George'ą bei jo sugebėjimus aikštelėje. Šešerius metus Indianapolyje puolėją treniravęs strategas su juo šiąnakt susitiko kitose barikadų pusėse. George'as pelnė 26 taškus bei atvedė Oklahomos ekipą į pergalę. Vienam iš „Thunder“ lyderių šio sėkmingo mačo labai reikėjo, nes sekmadienį pralaimėtame mače prieš „Warriors“ jis iš žaidimo pataikė vos 1 metimą iš 14 bei pelnė 5 taškus.

MONSTRAS. Rimtą traumą praėjusį mėnesį patyrusio DeMarcuso Cousinso netektį puikiai kompensuoja Anthony Davisas. Fenomenalų mėnesį žaidžiantis aukštaūgis šiąnakt pelnė 53 taškus, atkovojo 18 kamuolių bei blokavo 5 metimus. Davisas tapo antruoju žaidėju lygos istorijoje po Bobu McAdoo, kuriam pavyko per susitikimą pavyko pelnyti bent 50 taškų, atkovoti bent 15 kamuolių bei blokuoti bent 5 metimus.

„Ačiū, Anthony, kad mumis pasirūpini. Žmogau, pažiūrėk į tuos skaičius... Jis yra ypatingas“, – po rungtynių apie komandos draugą atsiliepė įžaidėjas Jrue Holiday.

Per vasario mėnesį Davisas net 5 mačuose pelnė bent 40 taškų ir atkovojo bent 10 kamuolių. Lygos istorijoje tokio dominavimo nebuvo jau 35-erius metus.

NUBLANKO. Puikų mačą sužaidė Fynikso „Suns“ gynėjas Devinas Bookeris, tačiau jis pateko į Daviso įspūdingo pasirodymo šešėlį. Bookeris pralaimėtame mače pelnė 40 taškų, atkovojo 10 kamuolių bei atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Nors „Suns“ lyderis surinko tokią statistiką, tačiau nė vienoje kategorijoje šiame mače jis nebuvo lyderis. Tai yra pirmas kartas per 46-erius metus, kuomet žaidėjui neužtenka 40 taškų, 10 atkovotų kamuolių ir 7 rezultatyvių perdavimų, kad pagal nors vieną iš šių rodiklių būtų mačo lyderis.

KARJEROS SEZONAS. Victoras Oladipo šiąnakt pelnė 21 tašką, o tai yra jau 1303 jo pelnyti taškai šį sezoną. Tiek taškų gynėjas nebuvo pelnęs nė viename iš pirmųjų jo penkių sezonų lygoje, o gerinti rekordui jis dar turi net 22 likusias šio sezono reguliaraus sezono rungtynes.

Šiąnakt Oladipo perėmė 1 kamuolį bei pratęsė perimtų kamuolių seriją iki 43. Niekas kitas „Pacers“ klubo istorijoje nėra turėjęs tokios perimtų kamuolių serijos.

NETIKĖTAS LYDERIS. Hjustono „Rockets“ 96:85 įveikė Jutos „Jazz“ bei iškovojo 13-ąją pergalę iš eilės. Prie šios pergalės netikėtai didelį indėlį pridėjo Luc Mbah a Moute'as. 31-erių puolėjas pelnė 17 taškų, iš kurių 15 – ketvirtajame kėlinyje. Be klaidų atakavęs kamerūnietis pataikė visus 5 dvitaškius, abu tritaškius bei vieną baudos metimą.

Toks gynybinio pobūdžio žaidėjo protrūkis puolime buvo netikėtas siurprizas „Jazz“ ekipai, kuri prieš šį 203 cm ūgio puolėją gynyboje vis statė 216 cm ūgio milžiną Rudy Gobertą.

„Aš nurimau ir pasinaudojau tuo, ką man davė varžovų gynyba. Visada smagu priversti varžovus sumokėti už jų sumanymus, išnaudoti pranašumą prieš lėtesnį žaidėją bei pataikyti metimus“, – po mačo sakė Mbah a Moute'as.

„Rockets“ šią pergalę pasiekė žaisdama be Ryano Andersono, Erico Gordono, Clinto Capelos ir Brandono Wrighto.

„Ši pergalė turbūt yra mūsų geriausia šį sezoną, nes mus išretino traumos, tad privalėjome ją išvargti. Nežinojau, kaip mes turėtume pasiekti pergalę, tačiau vaikinai aikštelėje tai išsiaiškino“, – po pergalės sakė Mike'as D'Antoni.

STABILUS. Pirmą kartą „Visų žvaigždžių“ mače žaidęs Karlas-Anthony Townsas tapo stabiliu dvigubų dublių rinkėju. Pergalingame mače su Sakramento „Kings“ aukštaūgis pelnė 26 taškus bei atkovojo 17 kamuolių. Tai buvo 54-asis kartas per 64 susitikimus, kuomet Townsas surinko dvigubą dublį.

„Timberwolves“ puikiai atstojo traumo patyrusio Jimmy Butlerio netektį. Visi penki startinio Minesotos komandos penketo žaidėjai pelnė dviženklius taškų skaičius, o iš viso sukratė 95 taškus.

„Visi privalo žengti žingsnį į priekį, – dėstė Andrew Wigginsas. – Visi privalo atlikti savo darbą ir dar daugiau, jei nori pasiekti tai, ko mes iš tikrųjų siekiama. Mes privalome tai tęsti. Šiuo metu esame geroje padėtyje ir privalome tai tęsti bei stipriai užbaigti sezoną.“

• Daugiau naujienų apie NBA rasite paspaudę čia.
  • NBA statistinius lyderius rasite paspaudę čia.