Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Antradienio rytą Antanas Sireika neturėjo daug laiko su savo auklėtiniu Laurynu Biručiu aptarti jo debiutinių rungtynių Lietuvos rinktinėje detalių – treneris tik pasveikino vidurio puolėją ir netrukus abu kibo į „Šiaulių“ ekipos darbus.

Laurynas Birutis

Laurynas  Birutis
Komanda: Šiaulių Šiauliai
Lietuvos rinktinė
Pozicija: C
Amžius: 20
Ūgis: 213 cm
Svoris: 110 kg
Gimimo vieta: Šiauliai, Lietuva

Pirmadienio vakarą Laurynas su Lietuvos nacionalinės komandos marškinėliais drebino „Švyturio“ arenos lankus bei pelnė 8 taškus ir atkovojo 6 kamuolius, o antradienį Latvijos mieste Uogrėje jau BBL batalijose rinko įspūdingą statistiką – 15 taškų ir 17 atkovotų kamuolių.

„Šiauliai“ yra pripratę prie įspūdingos Biručio statistikos BBL, kurioje jis vidutiniškai renka po 21,8 naudingumo balo. Tuo metu rezultatų iš vidurio puolėjo rungtynių Lietuvos rinktinėje Sireika laukė jau anksčiau – anot trenerio, jam norėjosi, kad aukštaūgis dėl perspektyvų būtų registruojamas ir ankstesnėse dvikovose.

Po daugiau nei savaitės pertraukos jaunąjį „Šiaulių“ krepšinio deimantą treniruotėse pamatęs Sireika nori ir toliau jį gludinti. Treneris pats jaučiasi atsakingas už tai, kad jaunuolis iš gimtojo jo miesto Šiaulių pasiektų aukščiausią lygį.

Todėl, kai Kauno „Žalgirio“ atstovai sausio pradžioje paskambino „Šiauliams“ ir pasiteiravo dėl galimo Biručio sugrįžimo į „Žalgirį“, Sireika to nė kiek nenorėjo – jis savo darbų su jaunuoju talentu dar nebaigė. Ir ne tik šį sezoną, bet ir kitą.

Interviu su „BasketNews.lt“ Sireika papasakojo apie Biručio pasirodymą Lietuvos rinktinėje, būtinybę gerinti ne tik atletiškumą, bet ir psichologines savybes, „Žalgirio“ dėmesį sezono viduryje ir kita.

Laurynas Birutis

Laurynas  Birutis
Laurynas  Birutis
MIN: 25.05
PTS: 13.64 (66.54%)
REB: 6.68
AS: 0.77
ST: 0.41
BS: 1.36
TO: 1.27
GM: 22

– Kokiomis nuotaikomis iš rinktinės grįžo Laurynas, kuris šiame FIBA lange jau debiutavo?
– Toks ir susitikimas su juo tebuvo – ryte pamėtėme į krepšį ir važiavome į rungtynes Latvijoje. Paspaudžiau ranką, pasveikinau su rezultatyviu ir teigiamu debiutu. Vaikas nusišypsojo, padėkojo ir viskas. Treniruotė, metimai ir už 3 valandų važiuojame į rungtynes.

– Kaip jums atrodė Lauryno debiutas rinktinėje?
– Sunku vertinti, nes tik vienos rungtynės, o varžovas – silpnas. Man tik gaila, kad Laurynas nuo pat pradžių, nuo rudens, nepapuolė į rungtynes. Aišku, jis nebuvo LKL žaidęs daugiau rungtynių, tad turbūt treneriui nesinorėjo avansu jo paimti. Yra žaidėjų, kurie rodė geresnį krepšinį ir treneris elgėsi teisingai.

O antrame lange jis galėjo debiutuoti ir su vengrais. Dabar LKL Birutis tikrai rodo solidesnį krepšinį nei rudenį. Kiekvienas treneris žiūri savaip. Aš kartais suprantu, kad krepšininkas nėra vertas minučių, bet jeigu matau perspektyvą, tai reikia jį patempti. Bet rinktinė yra rinktinė – reikia ateiti ir žaisti.

Nuotr. Fotodiena.lt/M.Baranauskas

– Iš kitų komandų buvo kalbų, kad rinktinėse krepšininkai gauna didelius fizinius krūvius ir grįžta į klubus šiek tiek pasėdę. Kokia situacija su Laurynu?
– Nemanau, kad taip gali būti. Čia galbūt yra pačių žaidėjų pasiteisinimas. Jie juk nesusirinko savaitę sportuoti milžiniškais krūviais. Treneriai supranta, kad jie atvažiuoja žaisti, o ne fizinį pasirengimą tvarkytis. Reikia įsivesti taktikas, tad nemanau, kad yra didžiuliai krūviai. Galbūt yra kita pusė – po rinktinės krepšininkai patiria moralinį atoslūgį. Išvažiuoja, debiutuoja. Daugumai apskritai yra garbė žaisti rinktinėje. O vėliau grįžta ir vėl tie klubai, kasdienybė… Galbūt gaunasi moralinis atoslūgis.

– Laurynas Birutis dar pirmadienį žaidė rinktinėje, o antradienį – jau BBL pirmenybėse Latvijoje. Ką manote apie tokį BBL tvarkaraščio sudarymą?
– Manau, kad prie tvarkaraščio reikėtų šiek tiek daugiau padirbėti. Nelogiška… Bandėme patys nusikelti rungtynes, asmeniškai tartis su Uogrės komanda, bet jie dėl žaidimo Latvijoje nesutiko. Mes per mėnesį namuose sužaidžiame tik vienas rungtynes, tai žmonės juk mus užmirš. Neturėtų taip būti.

Lapkričio mėnesį visas rungtynes žaidžiame namuose, o sausį tik dvejas, kadangi žaidėme regioniniuose miestuose. Vasario pradžioje sužaidėme ir vėl visas mėnuo tuščias. Man tai nepatinka, žmonėms irgi nepatinka, jie atitrūksta nuo komandos ir nebelieka ryšio. Turėtų būti stabilesnis tvarkaraštis, kad nebūtų tokios ilgos pertraukos. BBL tiesiog pasako, kad labai sunku suderinti.

– Laurynas turėjo treniruočių prieš BBL?
– Ne… Pasakysiu tiesiai šviesiai – krepšinis nėra toks, kad jeigu nesitreniravai su komanda, tai bus sunkiau. Protingas žmogus susigaudys. Gynyba per tas dvi savaites nepasikeitė, pasakėme, kaip ginsimės ir tiek. Laurynas yra protingas, jis tik galvą linkčioja ir kartoja „Gerai, treneri, viską supratau“.

– Buvo žinių, kad „Žalgiris“ į „Šiaulius“ sausio pradžioje kreipėsi su prašymu susigrąžinti Birutį. Kaip pakomentuotumėte šią situaciją?
– Nebuvo didelio prašymo. Buvo noras, klausė, ar norėtumėme atiduoti. Nei klubas to nori, nes jis mūsų komandos lyderis, nei aš pats noriu jį paleisti. Jis yra šiaulietis, man būtų smagu, kad jis pasiektų didelių aukštumų ir bandysiu įtikinti „Žalgirio“ vadovus, kad duotų mums jį ir kitiems metams.

Jis turi dar daug ką įsidėti ir išmokti, jeigu nori žaisti aukštame lygyje. Negalima mesti pusę produkto ir tikėtis, kad jis išsikapstys. Gerai, jeigu tik pasisektų, duok Dieve. Bet yra daug pavyzdžių, kai krepšininkai aukštesniame lygyje greitai dingsta. Tokio atvejo nesinori. Krepšininkas turi būti subrendęs.

Laurynas turi nebijoti išeiti į aikštę, o dabar jis prasčiau sužaidžia ir jau iškart traukiasi į kiautą, sėdi ant suolo paniuręs. Jam nejauku, nesmagu. Jis kitose rungtynėse vėl su baime eina į aikštę. Laurynas turi išeiti ir daryti savo darbą. Jam reikia dar daug niuansų išmokti, bet neįmanoma per metus ar pusmetį įdiegti tiek, kiek reikėtų. Galų gale, turi jo smegenyse ir kūne nusistovėti patirtis. Reikės kautis, stumdytis, savyje įveikti nesėkmes ir sunkumus. Viską morališkai atlaikyti… Nereikia skubėti ir galvoti, kad per vieną sezoną viskas padaroma.

Nuotr. Fotodiena.lt/M.Baranauskas

– Laurynas yra kuklus?
– Taip, kuklus. Norėtųsi, kad būtų geras žmogus už aikštelės ribų, bet aikštėje agresyvus ir piktas. Bet ne visiems išeina. Jis kuklus. Gerai, tegul būna. Mokome, kad reikia būti piktesniam. Bet jis geras žmogus.

– Ko reikia Laurynui labiausiai pridėti žaidime?
– Svorio nereikia, bet reikia atletiškumo. Šiuolaikinis krepšinis yra bėgantis, tad sunkiasvorių nebereikia. Vaikui reikia atletiškumo. Jis turi būti stipresnis ir vikresnis. Vaikas dirba papildomai, nereikia nė raginti. Mes turime daug jaunų žaidėjų ir yra pasakyta, kad visi prieš treniruotes turi ateiti anksčiau. Jaunimui neužtenka treniruočių laiko, reikia skirti dėmesį elementariam kartojimui to, ką išmokai. Laurynas dirba ir žino, kad svarbiausia sustiprinti kojas ir nugarą. Būna sunkios treniruotės, bet jis vis tiek po jų eina į štanginę ir dirba.

– Ar skatinate jį dažniau atakuoti iš vidutinio nuotolio?
– Aišku. Šiuolaikiniame krepšinyje beveik nebėra to, kad po krepšiu sunkiasvoriai nusistumia varžovą nugara ir pelno taškus. Dabar viskas yra daroma greitai. Laisvas jis privalo mesti iš toliau. Aš tokią įsivaizduoju jo ateitį. Jam nebūtina žaisti nugara ar statyti užtvaras. Norint žaisti aukštame lygyje, reikia universalumo. 

– Su jau žaistomis BBL rungtynėmis sužaisite tris mačus per 6 dienas. Kaip skyrėsi pasiruošimas šiai serijai nuo ankstesnių, kai per savaitę tik dvejas rungtynes turėdavote?
– Stengiuosi vyrus nuteikti morališkai. Sunkius išbandymus duoda tik tikriems vyrams. Ir viskas. Turime įveikti išbandymus. Aišku, koreguojame treniruotes, nepersidirbame, kad nebūtų dar blogiau. Bet visų pirma morališkai žmogus turi būti pasiruošęs priimti išbandymus.

– Kuo po visų permainų pasikeitė šiandieninė jūsų varžovė – „Neptūno“ ekipa?
– Manau, kad jiems buvo skaudus smūgis Karaliaus Mindaugo taurėje. Neabejoju, kad jie imsis kažkokių žingsnių, o dabar bus pirmosios rungtynės. Mums teko nelengvas išbandymas, bet to ir laukiame. Jie turėjo laiko atsitiesti ir pasiruošti. Mums irgi klausimas, į ką jie daugiau kreipė dėmesį. Pamatysime.


Rodyti komentarus
2018-03-12 21:27
As asmeniskai Jesikeviciu dievinu ir kaip krepsininka ir kaip treneri bet jauniems zaisti duoda labai mazai. LKL manu turetu pagrindini laika zaisti jaunimas. Bet to nera tai manau ir Birutis sedetu ant suolo...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-03-12 21:24
vaidasr2 tu cia kazka ne i tema pasidomek krepsiniu)))
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-03-06 00:26
Alabama
Ble kuzminskas buvo labiau paruostas kai kaunas iskrapste is siauliu,pora metu marinavo,kiek atsimenu jau ir apie prienus sukos kalbos.nafik jums tas birutis?sajus but siauliuose siautes butumet ta pati loje?ka praeitais metais isdarinejo echodas?kazka stumiat birutis tikrai dar kaunui nereikalingas,ir nemalkit sudo kad jis pasiruoses

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2018-03-02 10:46
kaunietis
Aš ir manau, kad Birutis kitam sezone turi būti Žalgiryje ir ten jam taip pat turi duoti žaisti bent 20 minučių ir Eurolygoje nekalbu apie LKL net. Kitaip aišku, gal tegul Šiauliuose dar siaučia.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2018-03-01 18:49
Artas
Palaukim sezono pabaigos ir bus matyt Antanas nemėto šiaip sau žodžių , o ir Jasikevičiaus sugebėjimai dirbti su jaunais nelabai matyt, kol kas išskyrus Lekavičius nelabai ir turi ko pasigirti jis moka išsireiklauti iš daug maž subrendusių vyrukų , o Laurį jo rėkimas gali ir sužlugdyt .
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2018-03-01 18:46
:F
Cia tas toks vyrukas kuris negali paleisti jos pas drauges:D
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-03-01 18:16
djgaffer
Dideli norai pas Sireiką.Kad ir kaip jis norėtų,kad Birutis liktų,jam jau laikas kilti į aukštesnį lygį.Kitąmet būtinai Žalgiriui jį reikia imti,kad pagaliau EL debiutuotį.Jau įrodė,kad gali žaisti LKL,tai atėjo laikas pasirodyti ir EL.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-03-01 18:11
geras
Antaneli ka cia kliedi,Birutis jau si sezona turejo but Zalgiry ir tai butu geriausia vieta jam tobulet su Jaska priesaki!!!komikas jis dar nori ir kitam sezonui pasilikt

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-03-01 17:48
LKL
Birutį į NBA !

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-03-01 17:36
///Todėl, kai Kauno „Žalgirio“ atstovai sausio pradžioje paskambino „Šiauliams“ ir pasiteiravo dėl galimo Biručio sugrįžimo į „Šiaulius“, Sireika to nė kiek nenorėjo – jis savo darbų su jaunuoju talentu dar nebaigė. Ir ne tik šį sezoną, bet ir kitą./// Cia kaip suprast ? Tipo Birutis sausi zaide Zalgiryje ir Sireikai pasiule, kad jis gristu i Siaulius. bet Sireika nesutiko... Tai kaip jis vel zaidzia Siauliuose ???
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 10

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas