Jae Crowderis ir Jeffas Tueague Nuotr.: AP – Scanpix
Nuotr.: AP – Scanpix
Marcas Gasolis Nuotr.: AP – Scanpix
Johnas Wallas Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix

Solidi Filadelfijos „76ers“ serija, Stepheno Curry trauma, Toronto „Raptors“ karaliavimas Rytų konferencijoje, rezultatyvi Russello Westbrooko ir Devino Bookerio akistata, Memfio „Grizzlies“ krachas, trijų žaidėjų išvarymai – visa tai ir dar daugiau – kovo 3-osios NBA pulse.

Kovo 3-osios NBA pulsas

IŠTRAUKĖ. Taikliu tolimu metimu paskutinę ketvirtojo kėlinio minutę Orlando „Magic“ į priekį truktelėjęs Evanas Fournier suteikė komandai minimalią persvarą (104:102), bet Detroito „Pistons“ nesiruošė atiduoti pergalės – Jamesas Ennisas dėjimu iš viršaus išlygino rezultatą ir išplėšė pratęsimą (104:104). Visgi tai Fournier dar labiau pažadino kovai – prancūzas startavo pelnydamas šešis taškus, ir taip nutiesė „Magic“ kelią į pergalę 115:106.

„Pistons“ per paskutines šešias minutes ketvirtajame kėlinyje pataikė vos 1/9 metimų, o per pratęsimą prametė visus 8 metimus.

SERIJA. Galingą dvigubą dublį įsirašęs Joelis Embiidas pelnė 23 taškus ir atkovojo 15 kamuolių, o jo vedama Filadelfijos „76ers“ namie 110:99 pranoko Šarlotės „Hornets“ komandą bei savų žiūrovų akivaizdoje įsirašė jau 13-ąją pergalę paeiliui. „76ers“ šio sezono namų rungtynių pergalių ir pralaimėjimų santykis – 20-10.

„Hornets“ gretose arti trigubo dublio buvo prancūzas Nicolas Batumas, pelnęs 14 taškų, atkovojęs 13 kamuolių ir atlikęs 8 rezultatyvius perdavimus.

SUSIŽEIDĖ. Dar pirmajame kėlinyje čiurną pasitempęs Stephenas Curry eilinį sykį pademonstravo savo klasę. Sugrįžęs iš rūbinės, kur jam buvo apžiūrėta sužeista koja, „Golden State Warriors“ superžvaigždė per paskutiniąsias septynias antrojo kėlinio minutes pelnė 15 iš 28 taškų ir padėjo savo ekipai Atlantoje pakloti pamatus pergalei 114:109 prieš vietos „Hawks“.

Po ilgosios pertraukos Curry pasirodė aikštelėje, tačiau savo auklėtinį pastebėjęs šlubčiojant, vyriausiasis treneris Steve’as Kerras nusprendė nerizikuoti ir pasodino žvaigždę ant suolelio.

„Curry norėjo likti aikštėje, tačiau mes nenorėjome rizikuoti potencialia grėsme“, – sakė „Warriors“ vairininkas.

DOMINUOJA. Atlantos „Hawks“ įveikusi „Warriors“ pergalių ir pralaimėjimų santykį prieš Rytų konferencijos komandas pagerino iki 22-3. Išvykose NBA čempionai per 14 rungtynių patyrė vos vieną pralaimėjimą ir tai yra kol kas geriausias rezultatas nuo 2006-2007 metų sezono, kuomet Fynikso „Suns“ svečiuose fiksavo prieš Rytų klubus fiksavo 14-1 rezultatą.

ATSIŽYMĖJO. Pirmajame ketvirtyje tritaškį įskraidinęs Stephenas Curry pasiekė tai, kas tampa įprasta. Tai buvo 200-asis gynėjo taiklus tolimas šūvis šį sezoną, o šią atžymą jis peržengia kasmet nuo 2012-2013 metų sezono. Tokiu rezultatu NBA istorijoje gali pasigirti tik vienintelis Curry.

ŠVYSTELĖJO. Besibaigiant trečiajam ketvirčiui tarp „Warriors“ ir „Hawks“, Atlantos klubo lyderis Dennisas Schroderis išleido kamuolį krepšio link, kuris aidint sirenai skruodė tinklelį, bet pačiam krepšininkai tai džiaugsmo pernelyg nesuteikė – jo ekipa atsilikinėjo 84:90.

KARALIAUJA. Vienus Rytų konferencijos favoritus, Vašingtono „Wizards“ krepšininkus, 102:95 išvykoje įveikusi Toronto „Raptors“ tęsia pergalingą žygį. Tritaškį smeigęs Jonas Valančiūnas surinko 12 taškų, o jo atstovaujamas Kanados klubo laimėjo 10 kartą per paskutiniąsias 11 rungtynių. Keturios iš jų buvo laimėtos išvykose – geriausias sezono rezultatas.

KRACHAS. Praėjusią naktį namuose 102:108 prieš Denverio „Nuggets“ kritusi Memfio „Grizzlies“ patyrė jau 12-ąjį pralaimėjimą iš eilės ir pakartojo prieš dešimtmetį fiksuotą košmarišką seriją, kada 2009 metų sausį pralaimėjo lygiai tiek pat rungtynių. Panašu, kad šis antirekordas bus „pagerintas“, kadangi Memfyje bent jau kol kas nieko gero nesišviečia. Traumų ir ligų išretinta ekipa šiam mačui sunkiai sugebėjo rasti 10 krepšininkų, o vienas iš jų Myke’as Henry prie ekipos prisijungė paskutinę akimirką.

IŠNAUDOJO. Agresyvumu dėmesį traukęs Domantas Sabonis savo žaidimo laiką ribojo pražangomis, tačiau tai nesutrukdė Indianos „Pacers“ ekipai pasiekti pergalės. Lemiamu metu pražangų limitą pasiekęs lietuvis pelnė 6 taškus (3/8 dvitaškiai) ir atkovojo 9 kamuolius, o Indianapolio klubas Milvokyje 103:96 šventė pergalę prieš vietos „Bucks“.

AKISTATA. Nors Fynikso „Suns“ savo aikštėje priėmė Oklahomos „Thunder“, veiksmas aikštėje labiau priminė dvikovą tarp Devino Bookerio ir Russello Westbrooko. Vietinis talentas surinko 39 taškus, bet galiausiai jam teko nukelti kepurę prieš atvykusią superžvaigždę – Westbrookas atseikėjo 43 taškus bei atvedė „Thunder“ į pergalę 124:116.

ĮSIRAŠĖ. Visgi toks Devino Bookerio pasirodymas neliks nepastebėtas NBA metraščiuose. Kylanti „Suns“ žvaigždė peržengė keturių tūkstančių pelnytų taškų ribą, o tai padarė būdamas 21-erių metų ir 123 dienų amžiaus. Jaunesni šią atžymą peržengė tik LeBronas Jamesas ir Kevinas Durantas.

Taip pat Bookeris 30 ir daugiau taškų pelnė ketvirtose rungtynėse paeiliui ir pakartojo legendinio Amar’e Stoudemire’o seriją, pasiektą 2004 metų sausio 20-28 dienomis.

IŠVARYMAI. Aistrų kupiname susitikime tarp Jutos „Jazz“ ir Minesotos „Timberwolves“ trims žaidėjams rungtynės baigėsi anksčiau laiko, o vienam iš jų Karlui-Anthony Townsui – dar pirmoje mačo dalyje. Kietai su varžovu Rudy Gobertu susidūręs „Timberwolves“ centras pelnė taškus iš po krepšio, tačiau, jo manymu, prieš jį buvo ir prasižengta. Į teisėjus apeliavęs jaunasis talentas gavo vieną po kitos technines pražangas ir pirmą kartą karjeroje buvo išvarytas iš aikštės.

Veiksmui persiritus į antrąją susitikimo pusę, Minesotos klubas neteko dar vieno krepšininko Jeffo Teague. Gynėjas diskvalifikacinės pražangos sulaukė be jokių ceremonijų nuskynus į greitą ataką pasileidusį Ricky Rubio. Iš karto po to „Jazz“ žaidėjai pripuolė prie Teague, bet rimtesnių incidentų buvo išvengta.

Teague elgesio iššauktų emocijų sūkuryje Jae Crowderis pasileido į žodžių karą su „Timberwolves“ strategu Tomu Thibodeau. To pro akis nepraleidę teisėjai abiem skyrė po techninę pražangą, bet galiausiai Crowderis nebesusitvardė rungtynėms einant į pabaigą. Likus žaisti 45,3 sekundės, o „Jazz“ pirmaujant 116:105, jis užsidirbo antrąją techninę pražangą ir buvo priverstas palikti aikštę.

• Daugiau naujienų apie NBA rasite paspaudę čia.
  • NBA statistinius lyderius rasite paspaudę čia.

Visi praėjusios nakties rezultatai:

Los Angeles Clippers  New York Knicks 128-105 stat »
 Utah Jazz  Minnesota Timberwolves 116-108 stat »
 Phoenix Suns  Oklahoma Thunder 116-124 stat »
 Milwaukee Bucks  Indiana Pacers 96-103 stat »
 Memphis Grizzlies  Denver Nuggets 102-108 stat »
 Chicago Bulls  Dallas Mavericks 108-100 stat »
 Washington Wizards  Toronto Raptors 95-102 stat »
 Atlanta Hawks  Golden State Warriors 109-114 stat »
 Philadelphia 76ers  Charlotte Hornets 110-99 stat »
 Orlando Magic  Detroit Pistons 115-106 stat »

2018-03-03 15:22
Ne pirmas kartas. Praėjusį sezoną, kai Pachulia atsitrenkė į Duranto koją, nemažai dėl kelio traumos Durantas rungtynių praleido.