• „Žalgiris“ namuose 78:85 pralaimėjo „Fenerbahče“
  • Kevinas Pangosas po ilgosios pertraukos pelnė 14 taškų
  • Kostas Sloukas nugalėtojams per ketvirtąjį kėlinį surinko 13 taškų
  • Žalgiriečiams dar nepadėjo Beno Udrihas

Kauno „Žalgirio“ (15-10) krepšininkams Eurolygos čempionų barjeras šįkart buvo per aukštas. Kostas Sloukas ketvirtajame kėlinyje pelnė 13 taškų, o jo nesustabdę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai sausakimšoje „Žalgirio“ arenoje 78:85 (24:17, 16:14, 18:21, 20:33) nusileido Stambulo „Fenerbahče“ (18-7) žaidėjams, laimėjusiems ketvirtąsyk paeiliui.

Foto galerija

„Antroje pusėje sužaidėme prasčiau nei pirmoje. Pirmoje dominavome su savo energija ir žaidybiniu planu, bet vėliau paleidome mačą. Labai daug kainavo kiekviena detalė, kurios nepadarėme. Kažkiek sustojome veržtis, kažkiek – žaisti agresyviai. Iš kitos pusės, ne viskas priklauso tik nuo mūsų, nes žaidžiame prieš puikią komandą. Kai kuriose situacijose jų žaidėjai įmetė sunkius metimus“, – po susitikimo kalbėjo Jasikevičius.

Pirmajame kėlinyje per beveik septynias minutes septynis taškus praleidę žalgiriečiai vienu metu spurtavo 12:0 ir paėmė iniciatyvą į savo rankas – 18:7. Nuo tada Kauno klubas pirmavo iki ketvirtojo kėlinio vidurio, kol neįsisiautėjo Sloukas.

Atakuodamas krepšį iš toli jis išprovokavo Vasilije Micičiaus pražangą, kurią pavertė trimis taškais ir „Fenerbahče“ suteikė keturių taškų pranašumą – 69:65.

Prasidėjus priešpaskutinei minutei, Paulius Jankūnas realizavo abi baudas ir aptirpdė „Žalgirio“ deficitą iki 71:74, tačiau kitoje atakoje Sloukas smeigė tritaškį, Luigi Datome pridėjo dvitaškį ir čempionų persvara padvigubėjo – 79:71.

Po minutės pertraukėlės Jankūnas sudrebino varžovų krepšį dėjimu iš viršaus, o Sloukas toliau neketino sustoti – iš pradžių graikas pridėjo dvi taiklias baudas, paskui pataikė dvitaškį ir padėjo tašką rungtynėse – 83:75.

Lietuvos čempionams išsaugoti rungtynių kontroles savo rankose nepavyko net ir antroje mačo dalyje savo taškų sąskaitą atsidarius Kevinui Pangosui. Per pirmuosius du kėlinius nė taško nepelnęs gynėjas po ilgosios pertraukos pataikė abu mestus tritaškius ir iš viso surinko 14 taškų.

15
21
50%
2/4
100%
7/7

„Prieš mane „Fenerbahče“ taikė labai agresyvią gynybą. Mano žaidimas pirmojoje rungtynių pusėje nebuvo pagrindinis pralaimėjimo faktorius, puolime puikiai žaidė visa komanda, todėl nesvarbu, kad aš taškų nepelniau. Vis tiek sugebėjome užtikrintai pirmauti“, – kalbėjo kanadietis.

Šį sezoną vidutiniškai po 7,2 taško renkantis Vasilije Micičius pirmoje susitikimo pusėje pelnė 11 taškų, o antroje liko tuščias.

„Galvoju, kad jis kažkodėl pradėjo žaisti dvejodamas, o tai iliustruoja pirmos trys atakos pirmoje pusėje. Iš kitos pusės, porą prasiveržimų buvo tikrai neblogų. Vieną Janas Vesely blokavo, o kitą pats prametė“, – apie savo auklėtinį atsiliepė Šaras.

„Žalgiriui“ vis dar padėti negalėjo po ligos sveikstantis Beno Udrihas.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 15, Kevinas Pangosas 14, Vasilije Micičius 11, Brandonas Daviesas 10, Aaronas White'as 9.

„Fenerbahče“: Luigi Datome 16, Kostas Sloukas 15, Janas Vesely 13, Nikola Kaliničius 12, Jasonas Thompsonas 11.