• „Pacers“ svečiuose 99:97 palaužė „Celtics“
  • Domantas Sabonis įspūdingu dėjimu įrėmino ant plakato Danielį Theisą
  • Sabas per 19 minučių pelnė 10 taškų ir sugriebė 6 kamuolius
  • Pergalingą šūvį pataikė Mylesas Turneris

Domantas Sabonis pasižymėjo įspūdingu dėjimu per vokietį Danielį Theisą ir su Indianos „Pacers“ (39-28) džiaugėsi puikia pergale prieš vieną iš NBA favoričių Bostono „Celtics“ (46-21) ekipą.

Foto galerija

Lietuvio klubas ketvirtajame kėlinyje iššvaistė turėtą 9 taškų persvarą, tačiau galiausiai Bostone triumfavo 99:97 (24:25, 16:25, 34:20, 25:27) ir pakilo į trečiąją vietą Rytų konferencijoje.

Sabonis per 19 minučių pelnė 10 taškų (5/9 dvit.), sugriebė 6 kamuolius, perėmė 2 kamuolius, po kartą suklydo ir prasižengė bei surinko 12 naudingumo balų.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Sabas gavo kamuolį atsidūręs prie baudų metimų linijos ir po šuolio arčiau krepšio dėjimu įrėmino ant plakato Theisą.

Šis dėjimas sulaukė daug reakcijų socialiniuose tinkluose: „Sabonis pribaigė Theisą“ ; „Sabonis su suaugusio dėjimu“ ; „Sabonis nužudė šį vyruką“ ; „Domantas Sabonis prieš Danielį Theisą. Viso gero“.

Po šio skrydžio „Pacers“ įgijo didžiausią 9 taškų persvarą ketvirtajame kėlinyje, tačiau iki mačo pabaigos jos neišlaikė. Likus dviem minutėms Indianapolio ekipa dar buvo priekyje 7 taškais, bet „Celtics“ spurtavo 9:2 ir paskutinę minutę išlygino rezultatą 95:95.

Likus 21 sekundei po krepšiu su oponentu susitvarkė Mylesas Turneris ir „Pacers“ išvedė į priekį 97:95. Terry Rozieras nepataikė, todėl „Celtics“ privalėjo pažeisti taisykles, o rezultatyviausiai žaidęs Victoras Oladipo įmetė abi baudas (99:95).

Paskutinėmis sekundėmis dar pasižymėjo Jaysonas Tatumas, tačiau tai susitikimo baigties nepakeitė.

19
24
3
10

„Man patiko rungtynių pabaigoje būti šioje pusėje“, – kalbėjo „Pacers“ treneris Nate’as McMillanas, prisiminęs mačą gruodžio mėnesį, kuomet jo klubas po lemiamo varžovų iš Bostono šūvio turėjo pripažinti pralaimėjimą.

„Pacers“ laimėjo penktąjį kartą per pastarąsias šešerias rungtynes.

Po dviejų kėlinių „Celtics“ pirmavo 10 taškų pranašumu, tačiau tuomet dėl kelio skausmų prarado savo pagrindinį krepšininką Kyrie Irvingą, kuris pelnė 7 taškus ir atkovojo 4 kamuolius. Įžaidėjas kelio skausmus pajuto dar kovo 3-ąją.

Tuo metu kitas svarbus Bostono klubas žaidėjas Alas Horfordas visai nežaidė dėl ligos, nepasirodė ir Jaylenas Brownas.

„Celtics“: Marcusas Smartas 20 (6/12 trit., 7 atk. kam., 8 rez. perd.), Jaysonas Tatumas 19, Terry Rozieras 16, Marcusas Morrisas 10 (0/6 trit.).

„Pacers“: Victoras Oladipo 27 (10/20 metimai), Mylesas Turneris 19 (10 atk. kam., 3 bl.), Bojanas Bogdanovičius 14 (4/5 trit.), Domantas Sabonis 10 (6 atk. kam.).