Nuotr.: Fotodiena.lt
Nuotr. Fotodiena.lt

Katastrofiški pastarųjų metų Lietuvos moterų krepšinio rezultatai išjudino Lietuvos krepšinio federaciją (LKF). Arvydo Sabonio vadovaujamas pagrindinis šalies krepšinio organas pastaraisiais mėnesiais atvirai pradėjo kelti klausimus dėl Lietuvos moterų krepšinio žaizdų, o šią savaitę buvo pasistūmėta šalyje dar nematyto sprendimo link.

Antradienį vykusiame LKF posėdyje iniciatyvą perimti Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) valdymą parodė Remigijaus Milašiaus vadovaujama Lietuvos krepšinio lyga („Betsafe-LKL“).

Prieš penkerius metus darbus LKL administracijoje pradėjusio ir stipriai pirmenybių veidą pakeitusio Milašiaus idėja tiki ir LKF, o 60-mečio vyro mintyse – ambicingi planai.

Kovo 13-ąją Vykdomojo komiteto posėdyje LKF pritarė Milašiaus parengtam planui, pagal kurį jis ir jo administracinė komanda perimtų LMKL valdymą. Naujoji Milašiaus vizija – įkalbėti bent keturis šalies vyrų klubus į savo veiklos struktūras įtraukti po moterų komandą.

„Sėdžiu LKF Vykdomojo komiteto posėdžiuose ir jau eilę kartų girdžiu, kad reikia kažką daryti. Tuomet sukome galvas, kaip padėti moterų krepšiniui ir pagrįstai siūlome šį modelį. Kai yra blogai, reikia ieškoti sprendimų“, – apie šalies moterų krepšinio problemas tinklalapiui „BasketNews.lt“ pasakojo Milašius.

Pastarųjų metų Lietuvos moterų krepšinio paveikslas yra išties slogus. Šalies nacionalinė ekipa šįmet nepateko jau į antrą Europos moterų čempionatą iš eilės, pasaulio pirmenybės ir olimpiados apskritai yra nepasiekiama svajonė, o beveik visos jaunimo rinktinės praėjusią vasarą iškrito iš Europos A divizionų.

Romualdas Brazauskas, Remigijus Milašius, Arvydas Sabonis, Mindaugas Špokas
Romualdas Brazauskas, Remigijus Milašius, Arvydas Sabonis, Mindaugas Špokas
Nuotr. LKF

Milašiaus įsitikinimu, klubinė aplinka yra tai, nuo ko reikia pradėti gelbėti Lietuvos moterų krepšinį, o jo plane – daug kardinalių naujovių.

„Betsafe-LKL“ prezidentas neslepia, kad įkalbėti vyrų klubus į savo piramides priimti ir moteris nėra paprasta misija, tačiau šie darbai jau vyksta.

Apie ambicingus tikslus moterų krepšinyje, jo problemas, ir naują kryptį Milašius mintimis dalijosi su tinklalapiu „BaketNews.lt

– Remigijau, jūs esate pajėgiausios šalies vyrų lygos prezidentas. Kodėl nusprendėte veiklą pradėti ir moterų krepšinyje?
– LKL ir LKF priėmė bendrą vystymo planą, kuris turi būti realizuojamas trejų metų laikotarpyje. Šis klausimas posėdžiuose jau buvo svarstomas trejus metus. Buvo įvairių variantų, įskaitant ir tai, kad pati LKF perimtų LMKL organizavimą. Šiai dienai mūsų moterų lyga turi problemų, kurios viršuje – prastas bendras LMKL lygis. Dabartinė moterų lyga neturi administracinio organo. Audra (Ginelevičienė – aut.) dirba viena, bet nėra nei marketingo, nei rinkodaros, nei stiprios komunikacijos. LKL perimtų LMKL valdymą, nes mes turime stiprią komandą, turime televizijos eterį, esame patrauklūs. 

Mūsų siekis, kad dalis LMKL klubų būtų LKL komandų sistemose, kad visas personalas būtų vienose rankose. Šiuo metu matome, kad tai yra įmanoma keturiuose miestuose. Kitos keturios moterų komandos, regione neturinčios LKL klubo, būtų savarankiškos. Tikslas – padėti dirbti su savivaldybėmis, rėmėjais, kad per trejus metus išeitume bent jau į Europos taurę ir galiausiai į Eurolygą. Kai tai bus, jaunos mergaitės uoliau eis į treniruotes, matys savo žvaigždutes, turės pavyzdžius, į ką lygiuotis.

– Bet kokia iš to nauda jums ir pačiai LKL?
– Kai sėdi LKF Vykdomojo komiteto posėdyje ir jau eilę kartų girdi, kad reikia kažką daryti… Jei esame su krepšiniu siejama tauta, turime kažką daryti. Moterys kitokios? Ne, visi ieškome variantų, kaip jas pakelti. Ar yra kitoks būdas? Aš jo nematau. Diskutavome su Arvydu Saboniu ir Mindaugu Špoku, kaip tai daryti. Yra vienas būdas, antras ir trečias. Kažkokios naujovės vis tiek bus priimtos.

– LMKL komandose norite didinti legionierių limitą iki 6. Kodėl?
– Nuo kažko pradėti būtina. Matome, kad visos LKL komandos šiandien turi ne po vieną legionierių. Moterų krepšinis Lietuvoje turi jautrių pozicijų, kurių žaidėjų mums trūksta, taigi norime eiti pagal analogišką modelį. Žinote, šiuos klausimus turime spręsti ne mes, o klubai, tik jie priims sprendimą. Esame viena bendruomenė.

Mums būtina kelti šalies moterų krepšinio lygį. Į tokius dalykus, įdomumo skatinimą žvelgiu per komercinę prizmę. Mums reikia ir stiprios bendruomenės, klubai turi bendrauti su miestu.

Tai nėra vyrų krepšinis, čia viskas kiek sudėtingiau. Legionierės, šiuo atveju, bus būdas pakelti mūsų lygį. Tai padės užsiauginti ir geresnių savo žaidėjų. Šiandien neturime žaidėjų, į kurias lygiuotųsi jaunimas. Dabar Lietuvoje nežaidžia nei olimpinės, nei pasaulio čempionės.

Audra Ginelevičienė – dabartinė LMKL vadovė
Audra Ginelevičienė – dabartinė LMKL vadovė
Nuotr. Fotodiena.lt/D.Radlinskas

– Kurias konkrečiai keturias LKL komandas tikitės matyti LMKL?
– Kalbėta su „Šiauliais“ ir jų vadovu Mindaugu Žukausku. Jei pavyktų, norėtume jų komandos Radviliškyje. Šiaulių miestas turi stiprią merginų krepšinio mokyklą, jų pasirinkimas nėra atsitiktinumas, reikia orientuotis ir į tai. Taip pat mus domina ir Vilnius bei Klaipėda. Kalbėjome ir su „Žalgirio“ direktoriumi Pauliumi Motiejūnu, bet jis į šią idėją žiūri skeptiškai. Visgi kol kas tai tik diskusijos, reikia susitikti ir kalbėtis.

– Anksčiau ne viena krepšinio pasaulio asmenybė išreiškė įsitikinimą, kad didelė dalis šiandieninio moterų krepšinio bėdų plaukia iš silpnos moterų lygos. Pritariate tam?
– Kiekvienas žmogus turi savo nuomonę ir teisę ją reikšti. Nenoriu kaltinti LMKL, kad ten nieko nebuvo daroma. Nenoriu nieko pasakyti prieš buvusius LKL vadovus, bet prieš keletą metų, kai manęs čia dar nebuvo, LMKL vadyba atrodė net geriau.

Vis dėlto LKL vėliau nuvažiavo toli į priekį, moterims lygiuotis pasidarė pernelyg sunku. Nesutinku, kad moterų krepšinio lygis yra prastas dėl atskirų klubinių komandų. Manęs netenkina bendra tendencija. Reikia pripažinti, kad ir mūsų demografinė padėtis silpnėja. Į vaikų treniruotes ateina ženkliai mažiau vaikų. Dabar visai kitas pasaulis. „iPhone“ jį keičia, sutinkate? (juokiasi – aut.)

– Suprantu, kad vizija yra, tačiau vis dar neaiški jos ateitis. Kada galima tikėtis atsakymų, ar LKL komandos bus susidomėjusios šia idėja?
– Dažnai kalbamės su klubais. Sekmadienį susitinku su „Lietuvos ryto“ vadovais, daugiau ar mažiau visi apie tokias mintis jau žino. Trečiadienį vykstu į Marijampolę (šio miesto komanda, „Sūduva“, šiuo metu yra LMKL čempionė – aut.). Nenoriu, kad tokios idėjos būtų primestos, reikia tai mylėti, daryti nuo dūšios. Šiam darbui atiduodu labai daug savo laiko.

Mūsų LKL vadybinis elementas Europoje rikiuojamas labai aukštai. Ne vienas užsienietis čia atvyko mokytis iš mūsų, stebėjosi pažanga. Turiu gerą komandą, kuri gerai dirba. Gyvenimas parodys, ar tai bus pritaikoma ir moterų krepšinyje.


Rodyti komentarus
2018-03-15 21:21
Zombis paršiukas to 2
Aš su draugais Lietuvos moteru rinktine Karmėlavos oro uoste sutikinėjau,kada tapo Europos čempionės! Ir Štreimikyte atsimenu,TEO komanda taipat,ir daug dar ka...Apie kokius tu biletus kalbi? Nevežis,Dzukija,ir dar kruvos komandu,nesurinks ir 100 žiurovu,be giminaičiu.Kas ten žiurės? Ir vienas žiurėt buvo Telekoma eurolygoi,ir kokias Sniegenas musu lygoi.Čia mano nomuonė,tai utopija! Neis niekas i moteru krepšini? Nebent iėjimas už dyka,dešrainis dovanu ir taxsi namo nemokamai.Faktas kaip blynas.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-03-15 20:28
Anonimas
Nesakyčiau kad LKL jau taip viskas tvarkoj kad nėr kas veikt ir dar reikia užsiimt moterų krepšiniu Mažiausiai pusė komandų faktiškai arti finansinio kracho o dabar dar dalį įmanomų lėšų moterų lygai?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-03-15 20:07
to Zombis paršiukas
tai cia niekas ir nebando surinkti 10k fanu pilnos arenos,cia bando pakelti lygi,kad ateitu ne vien draugai ir seimos nariai. kad bent kazkas butu surenkama uz bilietus. as pvz zejau kai streimikyte zaide,zejau telekoma eurolygoje. nelyginu su vyrais,tas pats sportas bet kitoks zaidimas. tu gal neziuresi,bet bus kam idomu,jie ateis i arena,gal rodys per tv,tada bus jau judejimas teisinga linkme,apie tai ir sneka.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-03-15 18:58
djgaffer
Tokia iniciatyva labai sveikintina ir džiugu,kad jau yra kažkokia vizija.Svarbu,kad dauguma tam pritartų.Gal tik dėl tų legionierių kiek neramu,nes jos užimtų mūsų perspektyvių merginų vietas.Bet,Milašius gerai pasakė,kad atsirastų konkurencija ir mūsiškės labiau stengtųsi.Reikės laiko viskam įgyvendinti,bet pradžia padaryta,pokalbiai įvyko ir reikės po truputį viską daryti.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-03-15 18:38
lkl
Dar paskaites nelabai cia dar viskas aisku kas kaip deliojasi

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-03-15 18:34
Agonij
Galetu lietrytis pasidaryt moteru komanda, gal pagaliau pirmi buti bent dailiosios lyties cempionate :DDDDDD

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-03-15 17:40
Zombis paršiukas
Su visa pagarba moteru krepšiniui.Nežiuriu,nežiurėjau,nežiurėsiu...Nesvarbu tai NDBL ar kaip ten moteru NBA vadinas? Nepatinka ir moteru futbolas,nesižiuri.Iš komandiniu sporto šaku,arčiau vyru žaidimui,tiksliau mažiau akis pjauna? Tai rankinis vyru-moteru,kaškiek tinklinis,čia žaidimai su kamuoliu.Nu fizika,greičiai,tos KVAILOS klaidos moteru krepšini,veda iš proto.Krepšininku giminės,entuzijastai,treneriai,krepšininkės,turės argumentu ir pnš...Bet sudėjus + ir - vieni vartai ne ju naudai.PS.Man dzin ar bus moteru Žalgiris,ar jos laimės eurolyga moteru! Man tai neidomu.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 7

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas