• „Raptors“ per pratęsimą 122:115 įveikė Dalaso „Mavericks“

• Per paskutines 10 pratęsimo sekundžių Valančiūnas pataikė 5 baudas

• JV iš viso pelnė 21 tašką (7/9 dvit., 7/8 baudos), sugriebė 12 kamuolių ir surinko 28 naudingumo balus

• „Raptors“ iškovojo vienuoliktąją pergalę paeiliui

Jonas Valančiūnas sužaidė dar vienas puikias rungtynes, o jo lemiamu metu traukiama Toronto „Raptors“ (52-17) per pratęsimą 122:115 (29:27, 25:33, 24:24, 28:22, 16:9) palaužė Dalaso „Mavericks“ (22-47).

Foto galerija

Likus 13 sekundžių iki pratęsimo pabaigos lietuvis aikštėje pakeitė Serge’ą Ibaką, o tuomet Toronto krepšininkai pirmavo tik 117:115.

Varžovai pažeidė taisykles prie JV, o pastarasis pataikė tik vieną metimą. Visgi „Raptors“ puolime sugriebė kamuolį ir Jonas dar kartą stojo mesti baudos metimų bei šįkart neklydo – 120:115.

Dalaso krepšininkai per 5 sekundes nespėjo išsimesti kamuolio, o tuomet vėl pažeidė taisykles prieš lietuvį. Uteniškio ranka nedrebėjo, o 5 taškus per lemiamas 10 sekundžių surinkęs Valančiūnas garantavo „Raptors“ laimėjimą.

Valančiūnas per 23 minutes pelnė 21 tašką (7/9 dvit., 7/8 baudos), sugriebė 12 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 1 metimą, kartą suklydo, triskart prasižengė ir surinko 28 naudingumo balus.

Lietuvis pirmajame kėlinyje pelnė 4 taškus, antrajame ir trečiajame surinko po 6, o ketvirtojo kėlinio metu žaidė tik lemiamas 20 sekundžių, kuomet „Raptors“ žengė į pratęsimą.

Ketvirtojo kėlinio viduryje „Mavericks“ pirmavo 8 taškais (101:93), bet tuomet DeMaras DeRozanas pelnė keturias taškais iš eilės. „Raptors“ ir toliau spaudė varžovus, o likus 75 sekundėmis iki ketvirtojo kėlinio pabaigos ir išlygino rezultatą (106:106).

Abi komandos nepasinaudojo progomis išsiveržti į priekį, o lemiama ataka priklausė Toronto klubui. Iš pradžių metimą prametė Serge’as Ibaka, netikslus buvo ir DeRozano šūvis ir „Raptors“ su vienais iš lygos autsaiderių turėjo žaisti pratęsimą.

21
28
12
88%
7/8

„Mes patys sau apsisunkinome situaciją. Dabar kiekviena komanda prieš mus atiduoda visas jėgas. Mes mokomės būti medžiojamais, vietoje to, kad patys būtume medžiotojais“, – po rungtynių kalbėjo „Raptors“ treneris Dwayne’as Casey.

„Daug pozityvių dalykų, tik ne pergale“, – sakė „Mavs“ treneris Rickas Carlisle’as.

Tai buvo jau vienuoliktoji Toronto krepšininkų pergalė iš eilės, o ją „Raptors“ sugebėjo pasiekti be pagrindinio savo įžaidėjo Kyle'o Lowry, kuriam buvo suteikta poilsio.

„Raptors“ jau 22-ose rungtynėse iš eilės pelnė bent 100 taškų ir pratęsė šiuo metu fiksuojamą klubo rekordą.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 29 (12/14 baudos, 6 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 21 (7/9 dvit., 7/8 baudos, 12 atk. kam., 29 naud. bal.), Delonas Wrightas 15, Fredas VanVleetas 14 (8 rez. perd.), Serge’as Ibaka ir Pascalis Siakamas po 12.

„Mavericks“: Harrisonas Barnesas 27, Dennisas Smithas 19, Jose Barea 18 (6 rez. perd.), Yogi Ferrellas 12.

Valančiūno komentaras po rungtynių:

2018-03-17 16:13
Nebesvaikit Jus ten del kasejaus. Raptoriai turi geriausia sezona istorijoje. Komanda beveik viska laimi. Nei vienas kritikas jam siuo metu neturi jokiu pretenziju ir kol taip zaidimas eis, netures. Jei daeitu iki finalo, tai galbut net isrinktu metu treneriu. Siaip as nemegstu kasejaus, bet.... Is tikruju jis JV perlauze. Dabar yra kaip siuolaikinis centras, galintis ir gana gerai pataikyti is toli, neblogai besiginantis, dalinantis perdavimus ir gerai metantis baudas.
2018-03-17 13:30
MVai
Raptors gerai losia tik del to, kad kiti traumu kalnai. Bey ateis playoffs ir kris pitmam etape.

--
2018-03-17 12:21
Grybai
Nu negalejo laikyt siandien ilgai JV, nes Barnesas zaide PF. Kai Dirk'as buvo aistei, buvo ir Jonas, ir ten dominavo. Dirkas apskritai dabar tuscia vieta, jis vos pabega, nu laikas jau eit i pensija, labai silpnai atrode.
2018-03-17 11:36