• „Dzūkija“ 82:79 palaužė „Vytautą“

• Lemiame ketvirtyje prieniškiai 16 taškų deficitą nukirpo iki minimalaus

• Sezono rungtynes sužaidęs Eigirdas Žukauskas pelnė 21 tašką, atkovojo 11 kamuolių bei surinko 31 naudingumo balą

• Paskutinėje vietoje žengiantį „Vytautą“ nuo 8-osios vietos skiria 4 pergalės, o iki reguliaraus sezono pabaigos liko 10 mačų

Tris kėlinius Alytuje strigęs Prienų–Birštono „Vytautas“ (5-21) lemiamą kėlinį laimėjo 15 taškų persvara, tačiau pergalės išplėšti nesugebėjo. Apie atkrintamąsias varžybas svajojanti Virginijaus Šeškaus kariauna išvykoje 79:82 (18:19, 11:23, 21:24, 29:14) nusileido „Dzūkijos“ ekipai (9-17).

15
21
63%
5/8
3

Po šio pralaimėjimo paskutinėje vietoje žengiantį „Vytautą“ bei 8-oje vietoje esančius dzūkus ir Utenos „Juventus“ skiria jau 4 pergalės, o iki reguliaraus sezono pabaigos liko 10 rungtynių.

Po trijų kėlinių 16 taškų deficitą turėję Virginijaus Šeškaus auklėtiniai sugebėjo kilti į lemiamą varžovų krepšio šturmą ir likus 13 sekundžių iki susitikimo pabaigos jų atsilikimas siekė vos 3 taškus.

Sėkmingos atakos sukurti nesugebėjęs „Vytautas“ paleido kamuolį už šoninės linijos, o greitai prasižengęs Martynas Linkevičius prie baudų metimo linijos nusiuntė Parrishą Petty. Amerikietis realizavo vieną baudos metimą iš dviejų.

Kitoje atakoje, likus 2,8 sekundės, tas pats Linkevičius įsmeigė tolimą metimą ir deficitą nukirpo iki minimalaus (79:80).

Visgi per lemiamą dzūkų išpuolį Linkevičius buvo nubaustas nesportine pražanga, o tai nubraukė „Vytauto“ viltis iškovoti pergalę.

Stiprų smugį varžovams aikštelės šeimininkai sudavė antrojo kėlinio viduryje. Aukštesnę pavarą įjungusi „Dzūkija“ laimėjo atkarpą 18:5 bei į ilgąją pertrauką nusinešė 13 taškų pranašumą (42:29).

Prieniškių neišgelbėjo ir sezono rungtynes sužaidęs Eigirdas Žukauskas. „Vytauto“ kapitonas pelnė 21 tašką (5/8 dvit., 2/4 trit., 5/5 baud.), atkovojo 11, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs 31 naudingumo balą užfiksavo asmeninį šio sezono rekordą.

Daugiausia pataiko: Paulius Petrilevičius

Solidžiu žaidimu prisidėjo ir LiAngelo Ballas. 27 minutes aikštelėje praleidęs gynėjas pelnė 14 taškų (4/9 dvit., 2/4 trit.), atkovojo 7 kamuolius, kartą suklydo, triskart prasižengė bei surinko 13 naudingumo balų.

Nors prieš rungtynes LaMelo Ballas atliko apšilimą, tačiau dėl persišaldymo progos išbėgti ant parketo negavo.

„Dzūkija“: Gediminas Žalalis 16, Parrishas Petty (8 atk. kam.) ir Nikolaos Stylianou po 15, Alanas Wigginsas 12.

„Vytautas“: Eigirdas Žukauskas 21 (11 atk. kam., 31 naud. bal.), LiAngelo Ballas 14, Justas Sinica ir Tomas Dimša po 10.