Nuotr.: fotodiena.lt/J. Elinskas
Nuotr. fotodiena.lt/J. Elinskas

LaVaras Ballas šypsojosi pamatęs, kad jo abu sūnūs liko ant atsarginių suolo, kai Prienų–Birštono „Vytautas“ pradėjo rungtynes Alytuje. Jis šypsojosi stebėdamas, kaip Virginijus Šeškus lakstė palei šoninę liniją ir triaukščiais keiksmažodžiais keikė savo krepšininkus bei teisėjus. Ballas šypsojosi ir tada, kai „Vytautas“ atsidūrė 20 taškų duobėje.

LaVaras geros nuotaikos buvo ir po rungtynių, kurias „Vytautas“ 79:82 pralaimėjo „Dzūkijos“ komandai. Kaip įprasta, fotografavosi su būriu jį apspitusių žmonių, juokavo su pačiais mažiausiais gerbėjais, o šiems išsiskirsčius, ilgai diskutavo su Tomu Pačėsu.

„Neleisiu, kad Šeškaus veiksmai man sugadintų nuotaiką“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė vyriausiasis Ballas.

Tai buvo kitoks LaVaras. Jeigu anksčiau per žurnalistus jis siųsdavo žinutes treneriui Šeškui, kad jo sūnūs turėtų žaisti daugiau kartu arba stebėdavosi, kodėl jie nepradeda dvikovos starto penkete, tai šį kartą apie tai jis nebekalbėjo.

LiAngelo Alytuje pakilo nuo suolo ir per 27 minutes pelnė 14 taškų bei atkovojo 7 kamuolius. LaMelo apšilinėjo su komanda ir buvo pasirengęs žaisti, nepaisant to, kad prieš tai kelias dienas sirguliavo. Visgi „Vytauto“ rotacijoje šį kartą jam vietos neatsirado ir šešiolikmetis praleido trečias LKL rungtynes iš eilės. Paskutinį kartą per oficialią dvikovą jis aikštėje buvo vasario 11-ąją.

LaMelo pastaruoju metu ne tik nežaidžia, bet su savo komanda ir mažai treniruojasi.

Ballai praėjusią savaitę penkioms dienoms atsiskyrė nuo „Vytauto“ ir išvyko į Barseloną. LaVaras sako, kad ši kelionė buvo suplanuota gerokai prieš atvykstant į Lietuvą, todėl jos atsisakyti negalėjo. Kita vertus, jis pridūrė, kad per tas kelias dienas Ispanijoje jo sūnūs patobulėjo labiau, nei tai būtų padarę likę Prienuose.

„Nuo Šeškaus treniruočių mano berniukai tapo blogesni, – rėžė LaVaras. – Dėl to ir išvykome į Ispaniją, kad pakrautume vaikinus iš naujo. Šeškaus treniruotėse neskiriamas dėmesys fiziniam pasirengimui, jie nebėgioja ir apskritai nežiūri rimtai į treniruotes. Laimėti sunku, nes treneris žaidėjų neparuošia. Turime dvi treniruotes per dieną, bet kam? Mes du kartus po pusantros valandos kas dieną apsimetame, kad dirbame. Negali du kartus perbėgti per aikštelę ir tada ginčytis, kas prieš ką turi gintis. Tai – tiesiog laiko švaistymas.“

Matydamas, kad Šeškaus treniruočių nebepakanka, LaVaras pradėjo daryti tai, prie ko yra įpratęs – savo vaikus treniruoti pats.

„Po komandos treniruotės aš arba mano brolis pasirūpiname, kad vaikinai išmestų metimus, praktikuotųsi veržimąsi link krepšio, kovą dėl kamuolių, – aiškino LaVaras. – Gelo dėl to šiandien jautėsi kur kas labiau savimi pasitikintis ir pasiruošęs. Čia atsidūrėme tik dėl to, kad iki šiol sunkiai dirbome. Todėl nesvarbu, ką daro ar ką kalba Šeškus, mes dirbsime pagal savo metodiką. Dalyvausime jo treniruotėse, tačiau po to dar treniruosimės individualiai. Kas dieną.“

– Kokią susidarėte nuomonę apie „Vytauto“ treniruotes? – „BasketNews.lt“ paklausė LaVaro.
– Aš suprantu, kodėl jie pralaimi. Su tokiu trenerio mąstymu mes nieko nelaimėsime. Jis sako, kad nori patausoti savo žaidėjų kojas. Ne, tas kojas reikia paruošti, treniruoti. Tai – neteisingas požiūris. 

Iš šono žiūrint, atrodo, kad niekas nenori žaisti. Kas kartą, kai kažkas meta į krepšį, treneris demonstruoja blogiausią įmanomą kūno kalbą. Jis elgiasi kaip kvailys. Prametus metimą, jis skeryčiojasi rankomis ir plaikstosi. Negi tikrai nori žaisti tokio trenerio komandoje? Tai sukuria blogą atmosferą. 

Viskas prasideda nuo viršūnės. Jeigu viršuje nėra tinkamos lyderystės, jokie krepšininkai nežais iš visų jėgų. Bet aš dėl to nebesinervinsiu. Tiesiog pabaigsiu sezoną ir pasistengsiu, kad mano berniukai patobulėtų.

– Žmonėms jūsų išvykimas į Barseloną penkioms dienoms sezono viduryje gali atrodyti kaip neteisingas pasirinkimas.
– Treneris bando pasakyti, kad tai – kažkas blogo, bet jie čia nieko rimto vis tiek neveikia. Kelionė į Ispaniją buvo suplanuota seniai prieš mums atvykstant čia ir negalėjome to atsisakyti. Visgi žinojau, kad mums ta savaitė bus reikalinga, kad pakilnotume svarmenis ir sunkiai padirbtume tris valandas taip, kaip esame įpratę. Viskas pavyko puikiai.

Šeškui lengviausia skųstis, kad vaikinai išvyko atostogų. Mano vaikai neatostogauja. Mes žaidžiame („We ball“, – angl.). Gelo grįžo geresnės formos nei vaikinai, kurie čia buvo visą savaitę. Ką jie veikė tą laiką? Nieko. Dėl to mano vaikinams reikėjo išvykti, kad pasikrautų energijos. Tegul jie („Vytauto“ komanda) daro, ką nori, bet mes turime dirbti daugiau. Mes turime patys pasirūpinti fiziniu pasirengimu, papildomais metimais, prasiveržimais. Mums tuo reikia rūpintis patiems. Galime pasižiūrėti ir į mūsų pasiruošimą rungtynėms – jo nėra. Čia tiesiog švaistoma diena. Man gaila vaikinų, kad jie netobulėja.

– Kada nusprendėte, kad reikia dirbti papildomai?
– Treniruotėse Gelo išmeta gal 10-12 metimų. Tada pažiūriu, kad Gelo per rungtynes nesiveržia link krepšio, ir klausiu, kada tai treniravai? Jie to netreniruoja, jie neturi pratimų, skirtų tai tobulinti. Anksčiau į tai nekreipdavau dėmesio, sakydavau vaikams, kad darytų, kaip liepia treneris. O dabar žiūriu vis atidžiau ir matau, kad vyksta tas pats per tą patį. Todėl nusprendėme patys dirbti papildomai.

Jeigu Šeškus taip dirbo visada, tai yra priežastis, kodėl jie laimėjo tik 4 ar 5 kartus. Man dabar aišku, kodėl krepšininkai nenori žaisti greitai. Nemačiau, kad per treniruotes kas nors bėgiotų aikšteles. Neturiu nieko prieš žaidėjus, jie geri vaikinai, bet požiūris turi būti kitoks, jeigu nori būti laimėtojas. 

– Ar Melo šiandien negalėjo žaisti dėl ligos?
– Melo galėjo žaisti. Jie („Vytauto“ treneriai) bandė jį paskubinti sugrįžti į aikštę prieš tai, ankstesnę savaitę. Dabar pasakiau Melo, kad tegul pabando žaisti. O treneris galiausiai jam vis tiek nedavė nė sekundės. Taigi dabar leisiu Melo visiškai pasveikti, nebeskubinsiu jo grįžti į aikštę. Jis šiandien galėjo išbėgti į aikštę bent truputį ir pabandyti kažką parodyti, bet treneris juo netikėjo. Čia susirinko daug žiūrovų, kurie norėjo jį pamatyti, bet Šeškus dabar dėl kai kurių priežasčių sprendimus priima pernelyg asmeniškai. Bet Melo vis tiek dirbs ir tobulės. Čia yra daug gerų žmonių, o mes irgi padedame komandai.

– Matėme jus savaitgalį viešintį Lenkijoje, dabar irgi ilgokai bendravote su Tomu Pačėsu.
– Tomas yra puikus, mes Lenkijoje daug kalbėjomės apie krepšinį, valgėme ir puikiai praleidome laiką. Man patinka jo krepšinio supratimas, žmonės jį gerbia. Mes tikrai skaniai pavalgėme, įdomiai pasikalbėjome ir pamatėme kitokias vietas. Jos – nuostabios. Aš su juo buvau susipažinęs anksčiau ir norėjau praleisti dar daugiau laiko. Mačiau, kad žmonės su juo elgiasi pagarbiai, pamaniau, kad jis, matyt, yra buvęs krepšininkas. Tada sužinojau, kiek jis pasiekęs, kad jis yra laimėtojas. Mane traukia tokie žmonės. Mes iš karto radome bendrą kalbą. Dabar turėsiu draugą Lenkijoje. Jis bet kada galės atvykti pas mane į Los Andželą. Su kai kuriais žmonėmis iš karto randi bendrą kalbą, su juo buvo būtent taip.

– Socialiniuose tinkluose iš karto buvo spėliojama, kad LaVaras Lenkijoje ieško savo sūnums naujos komandos.
– Tegul kalba. Europoje noriu susirasti kaip įmanoma daugiau draugų. Žmonės čia tokie tikri, kad neįtikėtina. Jūs Europoje bendraujate atvirai, o man tai labai patinka.

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (34)
Arunas
Varyk i namus Lavara!!!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2018-03-21
+2
Atsakyti
Niekas apart 2mln amerikieciu tu Ballu negarbina, bet yra akivaizdus faktai: Vytautas paskutinis buvo ir pries jiems atvykstant, kas reiskia, komandoje kazkas neveikia. O neveikia daug kas, pradedant niekam apart prienu nereikalingu treneriu, pusiau invalidais antrarusiais zaidejais, kurie neistempia viso kelinio suzaist be keitimo (kai Lavaras vyr treneris buvo), uzsienieciai (nekalbant apie Ballus) net ne atrarusiai, o treciarusiai, atvyke Ballai, gyvenime nemate europinio krepsinio demonstruoja solidesni zaidima uz du trecdalius senbuviu (Gelo), atmosfera komandoj tokia susikta, kad visokie pasikele superstarai ne tik, kad neleidzia savo veido filmuot, bet ir gaili kamuoliu Gelo, nes jiems sunku pripazint, kad jie zaidzia tam kad butu komandos lyderiai, o ne statistai (tenka pripazint, Gelo metimo technika geresne nei bet kurio is vytauto zaidejo, o jam tik 18). Apie Melo talenta as nekalbu, gal jis ji ir turi, bet manes jis nesuzavejo visiskai, dar per jaunas. Siuo metu komanda zaidzia apgailetinai ir kalciausias (kaip ir bet kurioje komandoje) buna treneris, kad neteisingai komanda paruosia (Saras su vidutiniokais eurolygoj duoda vaizdu), tad LaVaro kritika Seskui yra 100% teisinga. LeBronas Jamesas irgi ne savo talentu yra laikomas vienu geriausiu krepsininku, o juodu darbu per treniruotes, kada visa komanda baigia treniruotis, jis dar meto i krepsi labai daug kartu papildomai, o visi vidutiniokai laukia kol jis baigs, nes tik tada visi gales eiti praustis.

PS, kur ta "svarbiausia yra gynyba" buna kai olimpiadoje ar pasaulio campe sutinkama USA rinktine? Jie ta europine gynyba suvalgo neuzsigerdami vandeniu per pertraukeles.
2018-03-20
+4
Atsakyti
asgaf
man nusisikti ant tu ballu, nesu ant tos bangos, kaip dauguma cia garbinanciu juos, tiesiog labai jau aki rezia tie jo pasisakymai, atvare i kases sali ir dar drista aiskinti kaip turi pagal jo dudele visi sokineti, lai varo atgal i savo amerika ir ten daro cirka, ai nors ju ten niekas nepriima, tai laimei pasitaike vytauto komanda, kuri bijo bent zodo pries pasakyti sitam veikejui. Ziuresim kaip Gelo siais metais pravers Lakers duris ir po 2 metu Melo padarys ta pati, oj bus juoko, kai niekas situ cirkininku nepriims, gales bent jau toliau juokinti lkl fanus savo zaidimu, oj sorry, pasitaisau - NKL :)

Be to as kalbu apskritai apie visa sita ballu cirka, o ne tai ka jis butent dabar pasake, nezinau vytauto situacijos del treniruociu, tai del sito dalyko nieko nezinau, kituose klubuose zaidejai dirba tiek, kad net verkia, kad tenka per sventes treniruotis. Tavo ziniai lietuviai yra labiau atsidave savo darbui, nei amerikieciai, paziurekit i nba, beveik visi zaidejai lankose kazino, klubuose, traukia marichuana ir jiems to uztenka, svarbu, kad gerus pinigus moka ir kai baigia karjeras, kas is ju lieka? vieni mirsta nuo narkotiku, kiti bankrutuoja, turedami milijonus, taip, kad nereikia cia lialialia, lietuviai bent galva masta :)
2018-03-20
-8
Atsakyti
Jeigu apie treniruotes kalba teisybę, tai klubo vadovybė turi imtis priemonių. Įdomu kaip komentuotų ne amerikonas specas.
2018-03-20
+6
Atsakyti
to asgaf
niekas cia nieko negarbina. jei zmogus sako teisybe kodel jam nepritart? tiesiog tokiems sovietiniams urodams kaip tu neapykanta spaudzia smegenis todel tu nieko ir nesupranti. apie tai ir eina kalba, kad tie amerikieciai dvigubai daugiau dirba del to jie auksciau soka, greiciau bega ir yra stipresni. kas lietuviams trukdo but tokiems? trukdo ju tingumas ir tokie treneriai kaip seskus, todel lieka zaist ale "protinga" krepsini kur ataka trunka 20s ir pasibaigia desperatiskais metimais per rankas. suprasciau, kad jie su tuo savo "protingu" krepsiniu laiminetu, bet hie gauna nuo visu ir toliau nori malt ta pati s... jokios logikos tame nera.
2018-03-20
-1
Atsakyti
asgaf
As taip pat nesuprantu tu Ballu garbintoju ir ziuriu cia ju labai daug priviso ir nesuprantu, ar cia kai kurie su ironija, sarkazmu raso, ar rimtai jiem taip garbina LaVara.. Nors kas cia keisto, atsimenu prienai kai zaide klaipedoj, tai prisirinko 13-16m vaikezai ir paskui LaVara is paskos sekiojo, zmogus net i wc eidamas uz savo nugaros dar 15-20 vaikezu prilupusiu is paskos vilkosi, net graudu kas darosi, maniau lietuviai protingesni zmones, bet pastebejau, kad ne tik amerikonams ir rusams smegenys jau praplautos, o gaila..

Mes nesam amerikieciai, kad butume tokie greiti, soklus, ir turintys daug jegos, todel mes negalime zaisti tokio krepsinio, mes tik galva galime apzaisti tokius zaidejus. Europoje tik komandinis krepsinis ir dominuoja, cia atejas kazkoks nupezes dedas, nori, kad vytautas zaistu, kaip nba komandos, nu sakes.. Tegul surenka 12 amerikieciu i komanda, tada gales zaisti kaip nori, bet titulu tai neatnes, nors kokie dar titulai, jam tai visai nerupi, svarbiausia duoti savo vaikams po 35-40min zaisti, kad galetu savo tuos 25-30 metimu issimesti. Buvo vyr treneris BBB LaVar tai net ten nuo visu krovesi malku, tai ka jis is viso gali kalbeti apie aukstesnio lygio krepsini.
2018-03-20
Atsakyti
Gali nemegti Ballu, bet jis teisybe sako. Seskus kaip treneris tik NKL lygio. Europinio krepsinio meistriskumas ryskiai atsilieka nuo NBA, o kas sako, kad gynyba svarbiausia, tai kodel per visokias olimpines ir pasaulio cempionatus ta "gynyba" neiveikia USA puolimo? Praktiskai niekad. Kas pinigus moka tas muzika uzsako - duokit zaist bek ir mesk, blogiau nei dabar Vytautas vistiek nezais.
2018-03-20
-3
Atsakyti
afsc
Prienai zaidzia prisitaikydami prie kitu komandu, todel ir tamposi visada is paskos. Atmosfera ten irgi ne is geriausiu. Akivaizdu, kad ne visiems patinka Ballai, nuolat demonstratyviai rankom skesciodami, kai kuris is Ballu padaro ka ne taip. Nei Broliams, nei ju tevui tai tikrai nepraslydo pro akis, todel dabar ir ziuri i viska su sypsena. Suprato, kad pateko i komanda, kuri yra nkl lygio.
2018-03-20
Atsakyti
Dabar turėsiu draugą Lenkijoje :DDD Turbūt nežino kad lietuvis ir gyvena LT :)
2018-03-20
-3
Atsakyti
Chicago
Jus ten Lietuvoi kaikurie tikrai atsilupe:) Rimtai žiurit i šito artisto pezalus? Jums rimtai reiktu galvas pasitikrint,čia iš jo juokesi! O jus jį garbinat? Ta pasakė,taip padarė ir pnš...Aukščiau galvas Lietuviai,kompleksu pas jus per daug? Ka apie jus pasakys kaškas...O tas kaškas net ne savo srities autoritetas? Bet čia žiuriu daug kam,Bollai kaškokie mesijai:)

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2018-03-20
-1
Atsakyti
Rytis
Seskui laikas trauktis. Prienam laikas atsinaujinti, tapti profesionaliu klubu, o ne miestelio komanda su alkoholiku treneriu. Betkuris profesionalus klubas uz tokius rezultatus butu atleides vyr. Treneri.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2018-03-20
-1
Atsakyti
lol
geriausiai buna i rungtyniu pabaigas kai zaidejai tarsi suakmeneja ir viskas baigiasi desperatisku metimu nes nei vienas nedrista imtis iniciatyvos uzbaigt ataka ir galiausiai kam atitenka kamuolys pries atakos pabaiga tas ir meta. cia klasikinis lietuvisko krepsinio pavyzdys
2018-03-20
-3
Atsakyti
lol
nejuokinkit su tuo protingu krepsiniu. kur tas protingumas pas sesku kai trinamas kamuolys 20s ir ataka baigiasi vistiek neparuostu metimu. arba kai varzovai ismeta 10+ daugiau metimu tai laimet pasidaro tikrai snku. nematau tame jokio protingumo. leta ir protinga nebutinai yra taspats.
2018-03-20
-1
Atsakyti
to hhh
tai ko verti zaidejai jeigu jie nesugeba gintis? Teisingai cia zmogus pasake pats renkiesi ka nori ziureti, normalu boxa ar kita kovini sporta, ar WWE kur esme sou, o ne sportas. Suprantu, vaikams galbut ir idomu ziureti tuos sou, bet tai falsyva. Cia kiekvienam savo, man smagiau ziureti protinga krepsini, kur kiekvienas tas gali nulempti rungtynes, kur zaidejai deda pastangas i ginyba, o neleidzia lengvai rinkti taskus.
2018-03-20
+2
Atsakyti
Bricks
Siaip LaVaras pasake visiska tiesa. Maza to - show must go on ir nesuprantu ko cia Prienai uzstabde. Statyciai as LaVara treneriu arba statyciau ta kurio nori Ballas. Koks ten skirtumas ta vieta - vistiek jau n metu niekas is to LKL nekrenta. Nu kazkada isvaziuos tas Ballas, bet pinigai gi niekur nedigs. Ir zaidima statyciau ant abeju broliu - blin, zmones ju nori, tai kaip ir minejau - show must go on. Ir dar ne vienas buves sake, kad kai nuvaziuoja i amerike ir kai pamato kiek tokiam amziuje aria busimos nba zvaigzdes is karto supranta kodel lietuviu nba nera.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2018-03-20
-1
Atsakyti
to hhh
Del to ta taip, kruviai cia mazi palyginus su kokia jav, del to ir nera talentu nes nera spaudimo dirbt kad iskilt ko pasekoje individuliai silpni zaidejai ir letas krepsinis su 70-80 tasku.
2018-03-20
+6
Atsakyti
Hh
Skonio reikalas.Faktas tas,kad lavaras tiesa pasake del treniruociu.Lietuvoj net grafikus lkl keicia kad tik europiniai klubai pailsetu.Cirkai kokiu reta.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2018-03-20
+9
Atsakyti
to hhh
man idomiau ziuret itemptas rungtynes kur komandos dirba gynyboje o ne meta po 150 tasku ge balvos atbege ir paleide nesamone be jokio mastymo. Lavaro rodomas bek ir mesk gali ziuret tie patys kas vietoj normalaus boxo ar kito kovinio sporto ziuri WWE kur esme sou o ne sportas.
2018-03-20
+5
Atsakyti
Hhh
Tam juokdariui pezanciam apie europoj zaidima galva.Kodel jie tai daro?nes yra individualiai silpni ir nepajegus viena uzbaiginet atakas.Vieninteliai ispanai turejo stiprius zaidejus is kuriu bet kuris galejo nulemti varzybu pabaigas.Kam idomus krepsinis kur ridena per prievarta po 60-70 tasku?kur visa atakos laika stumdo kamuoli nes nemoka prasiverst ar susikirt progos metimui.Cia tas pats paziureti futbolo A lyga ir ciampionu lyga.Skirtuma jauti?

Atsikvosek nuo to slamsto savo galvoj ir mastyt pradek zmogene.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2018-03-20
+3
Atsakyti
to to kestis
dar vtb prezidentas buvo. tai pazinciu pas ji kak nada...
2018-03-20
-2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.