• „Daruššafaka“ namuose 76:74 palaužė „Bayern“

• Stambulo ekipa vienu metu atsilikinėjo 23 taškų skirtumu

• Pergalę, likus 0,7 sekundės, taikliu tritaškiu išplėšė Stantonas Kiddas

• „Daruššafaka“ gretose karjeros rungtynes sužaidė Michaelas Erickas, pelnęs 18 taškų, atkovojęs 11 kamuolių ir surinkęs 30 naudingumo balų

Įspūdingą pergalę Europos taurės pusfinalio rungtynėse pasiekė Stambulo „Daruššafaka“.

18
30
11
2

Savo žiūrovų akivaizdoje žaidęs Turkijos klubas panaikino 23 taškų deficitą, likus 0,7 sekundės pataikė pergalingą tritaškį ir 76:74 (11:25, 19:22, 28:16, 18:11) nukovė Miuncheno „Bayern“.

Davido Blatto kariauna serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė rezultatu 1-0.

Šeiminkams jau pati rungtynių pradžia nežadėjo nieko gero. „Bayern“ rungtynes pradėjo spurtu 17:4 ir greitai perėmė mačo iniciatyvą. Iki pirmojo kėlinio pabaigos likus kiek mažiau nei dviems minutėms, rezultatas tapo dar niūresnis – 6:22.

Antrajame kėlinyje „Daruššafaka“ situacija pasiekė kritinę ribą. Jaredas Cunninghamas smeigė tritaškį ir inicijavo bavarų spurtą 9:0, kuris svečiams leido susikrauti 23 taškų pranašumą (47:24).

Vis tik kėlinio pabaiga šeimininkams baigėsi pozityviai – jie pataikė du tolimus metimus paeiliui ir prieš prasidedant ilgajai pertraukai sušvelnino deficitą (30:47).

Po ilgosios pertraukos „Darussafaka“ pasiekė savotišką pirmą pergalę. Po sėkmingai sužaistos trečiojo ketvirčio pradžios bei laimėtos atkarpos 16:7, šeimininkai nukirpo „Bayern“ pranašumą iki 7 taškų (46:53).

Ketvirtojo kėlinio viduryje po taiklaus Reggie Reddingo tritaškio, Aleksandro Džordževičiaus auklėtiniai turėjo 5 taškų pranašumą (70:65), tačiau tuomet „Daruššafaka“ pakilo į lemiamą šturmą.

Jajuanas Johnsonas ir Michelas Ericas pelnė po du taškus ir iki rungtynių pabaigos likus kiek mažiau nei trims minutėms, jų ekipos deficitas tesiekė minimumą – 69:70.

Daugiausia pataiko: Scottie Wilbekin

Rungtynių atomazga nusikėlė į jų pabaigą. Iki susitikimo pabaigos likus 30 sekundžių, „Daruššafaka“ atsilikinėjo 73:74 ir Howardo Sant-Rooso metimas nepasiekė tikslo, tačiau Stefanas Jovičius prarado kamuolį ir paliko šeimininkams 11 sekundžių vilties.

Šia dovanėle „Daruššafaka“ pasinaudojo. Gana chaotiškos atakos smaigalyje atsidūręs Stantonas Kiddas smeigė tritaškį per Vladimiro Lučičiaus rankas ir pirmą kartą rungtynėse išvedė savo ekipą į priekį.

„Bayern“ paskutinei atakai dar turėjo 0,7 sekundės, tačiau Jaredo Cunninghamo tritaškis buvo itin netikslus.

Nugalėtojų gretose karjeros rungtynes sužaidęs Michaelas Erickas pelnė 18 taškų (8/10 dvitaškių, 2/3 baudų metimų), atkovojo 11 ir perėmė 2 kamuolius, kartą suklydo, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 30 naudingumo balų.

Puolėjas pagerino net kelis asmeninius rekordus – pelnytų taškų, atkovotų kamuolių bei surinktų naudingumo balų.

„Daruššafaka“: Scottie Wilbekinas 24 (3/9 trit., 11/13 baud. met., 7 atk. kam., 6 kld., 23 naud. bal.), Michaelas Ericas 18 (8/10 dvit., 11 atk. kam., 30 naud. bal.), Jajuanas Jonhsonas 15.

„Bayern“: Jaredas Cunninghamas 20 (4/12 dvit., 2/6 trit.), Reggie Reddingas 15, Devinas Bookeris 12.