T.Pačėsas nesigilina, kodėl netinka rinktinei

2005-06-14 14:02
Rokas Buračas, „BasketNews.lt“ koresp.

Ketvirtąjį sezoną Lenkijoje baigęs Tomas Pačėsas „Sportui“ duotame interviu teigia, kad į kaimyninę šalį sugrįš dar vieneriems metams. Neseniai pasibaigusiame Lenkijos čempionate Sopoto „Prokom Trefl“ ekipa, kurioje be įžaidėjo žaidžia dar du lietuviai – Tomas Masiulis ir Darius Maskoliūnas, iškovojo aukso medalius.

Dabar gynėjas sugrįžo į Lietuvą, tačiau atostogauti toli gražu dar negali. Nors krepšininkas ir nėra kviečiamas į Lietuvos rinktinės stovyklas, vasarą jis bus užsiėmęs.

Vietoj vasaros atostogų – studijos

Šiomis dienomis 33 metų įžaidėjas stropiai laiko egzaminus Kauno technologijos universitete ir po kelių savaičių tikisi gauti vadybininko diplomą. Į universitetą įstojęs 1989-aisiais metais T.Pačėsas iš pradžių studijavo mechaniką, tačiau vėliau perėjo į vadybos specialybę. Dėl krepšinio sportininkui jas baigti pavyks tik dabar.

T.Pačėsas prisipažino, kad siekia ir antrojo aukštojo mokslo diplomo. Lietuvos kūno kultūros akademijoje jis neakivaizdžiai studijuoja ir sporto pedagogikos specialybę. Tiesa, dabar krepšininkas mokosi pirmajame kurse.

Lenkijoje jaučiasi kaip namuose

T.Pačėsas džiaugiasi gyvenimu Lenkijoje
Nuotr. anwil.za.pl
Penktą sezoną Lenkijoje žaisiantis krepšininkas gerai kalba šios šalies kalba ir teigia, kad kaimyniniame krašte jaučiasi gerai: „Klubas pasiūlė neblogas sąlygas, be to, esu visiškai netoli namų – kai turiu pusantros laisvos dienos, sėdu į automobilį ir 470 kilometrų važiuoju į Alytų. Regione, kuriame žaidžiu, apskritai yra nemažai lietuvių, todėl Lenkijoje jaučiuosi kaip namuose“.

T.Pačėsas teigė, kad į Tėvynę grįžta bent kartą per mėnesį, o per atostogas pas jį atvyksta ir šeima, todėl Lenkijoje jis vienišas nesijaučia. Paklaustas, ar nenorėtų pakeisti aplinkos, įžaidėjas atsakė: „Ne, kaip jau minėjau, man klubas suteikė geras sąlygas, finansine kontrakto puse taip pat esu patenkintas, tad kam ieškoti kažko geresnio?“, – retoriškai klausė krepšininkas. 

Lenkijos lyderių derbiai primena lietuviškuosius

Šį sezoną jau ketvirtą kartą iš eilės Lenkijos čempionu tapęs Tomas Pačėsas žaidė abiejose stipriausiose Lenkijos komandose – Vloclaveko „Anwil“ ir Sopoto „Prokom Trefl“. Gynėjas teigia, kad šių ekipų derbiai primena „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ kovas.

„Pastaraisiais metais šių komandų susitikimai buvo ypatingai atkaklūs. Šiemet finalo serijoje nugalėjome „Anwil“ 4-2. Praėjusį sezoną su Vloclaveko klubu susitikome pusfinalyje ir seriją laimėjome 3-2. Tai turėjo būti ne pusfinalis, o finalas, nes jame savo priešininkus įveikėme daug lengviau – 4-1. Pagal žaidimo lygį ir kokybę pusfinalio komandos turėjo žaisti finale“, – prisiminė lietuvis.

Jis pridūrė, kad visos šių ekipų rungtynės būna ypač įtemptos, o gerbėjai išperka visus bilietus į šių klubų mačus, todėl, anot T.Pačėso, „Anwil“ ir „Prokom Trefl“ susitikimai primena Lietuvos krepšinio lygos lyderių derbius.

Patenkintas puikiu sezonu

Lietuvis džiaugėsi ne tik Lenkijos čempionatu, bet ir dalyvavimu Eurolygos varžybose: „Sezonas buvo labai geras, nes apgynėme Lenkijos čempionų titulą ir Eurolygos varžybose pasiekėme puikų rezultatą – pirmą kartą Lenkijos klubas pateko tarp 16 stipriausių Europos komandų. Tiesa, kažkada Sovietų laikais Poznanės komanda buvo patekusi tarp 8 stipriausių Europos klubų, bet tai buvo seniai“, – gilintis į praeitį nenorėjo T.Pačėsas.

Jis teigė, kad komandos žaidimu Eurolygoje liko patenkinti „Prokom Trefl“ vadovai, rėmėjai ir gerbėjai. Įžaidėjas tikino, kad sezonas ekipai buvo pakankamai sėkmingas, atsižvelgiant ir į tai, kad klubo biudžetas nebuvo didelis.

„Tiesa, TOP-16 varžybose mes, kaip ir „Žalgiris“, jau nesužaidėme, tačiau visi liko patenkinti. Komanda pirmą sezoną žaidė Eurolygoje, pirmajame varžybų etape rungėsi sėkmingai, todėl paskutinė sezono užduotis buvo laimėti Lenkijos čempionatą. Kalbant apie sportą, metai buvo labai geri, – džiaugėsi T.Pačėsas.

TOP-16 varžybose trukdė ir teisėjai, ir prastas nusiteikimas

Lietuviui ir „Prokom Trefl“ nepasisekė antrajame Eurolygos etape
Nuotr. prokom.trefl.com.pl
„Ko pritrūko Eurolygos TOP-16 etape? Manau, „Žalgiris“ su manimi sutiks, kad garsių žaidėjų ir didelių biudžetų neturinčioms komandoms varžytis su 50 metų tradicijas turinčiais elitiniais Senojo žemyno klubais yra sunku. Į mus, pirmą kartą žaidžiančius Eurolygoje, šiek tiek kitaip žiūrėjo ir teisėjai, ir visa lygos vadovybė. Aišku, kai kuriose rungtynėse mums pritrūko ir sėkmės, gal kai kada  per mažai buvome nusiteikę kovoti“, – svarstė krepšininkas.

Jis prisiminė, kad komandai buvo labai sunkios pirmosios dvejos TOP-16 etapo rungtynės išvykoje, kurias pralaimėjęs klubas nebeatsitiesė. Taip pat, anot gynėjo, nemažai įtakos šešiems pralaimėjimams turėjo ir tai, kad ekipos vadovai kėlė tikslą patekti į TOP-16 etapą. Užduotį įvykdę krepšininkai šiek tiek nusiramino, o tai taip pat turėjo įtakos tolesnėms rungtynėms.

Vyks į pasaulio futbolo čempionatą

Tomas Pačėsas teigė besidomintis daugeliu populiarių sporto šakų, tačiau labiausiai, be krepšinio, lietuvis mėgsta futbolą. Tuo prieš kelerius metus galėjo įsitikinti ir Lietuvos sporto gerbėjai – T.Pačėsas parėmė Alytaus miesto futbolo komandą: „Buvo toks laikas, kai jai buvo sunku, o padėti norėjau“.

Tačiau krepšininkas teigė nežinantis, ar padės klestėti Lietuvos futbolui ir ateityje. „Reikia turėti, kad galėtum padėti. Aš sutikčiau turėti tiek, kad visus galėčiau apdalinti ir visiems užtektų. Būtų smagu, kad sportas gyvuotų, klestėtų, bet šiandien reikia nepamiršti ir savęs. Yra šeima, reikia planuoti ateitį. Negali atiduoti visko“, – argumentavo krepšininkas.

Paklausus, ar jis dažnai stebi futbolo rungtynes, gynėjas atsakė: „Taip, dažnai. Pats visą vasarą žaidžiu futbolą, tinklinį, pakeičiu sporto šakas. 2006 m. per atostogas planuoju vykti į pasaulio futbolo čempionatą. Arčiau futbolo būti turbūt nebeįmanoma. Domiuosi visomis sporto šakomis, tačiau futbolas buvo ir liko populiariausias sportas pasaulyje“. 

Europos čempionatą stebės per televiziją

T.Pačėso buvo paklausta, ar vyks į Europos čempionatą. “Kurį?, – perklausė alytiškis. „Krepšinio“. – Žiūrėsiu per televiziją, matysime, kaip ten seksis”. Pasidomėjus, kaip krepšininkas sutaria su Lietuvos nacionalinės rinktinės treneriais, iš T.Pačėso lūpų jokių nusiskundimų neišgirdome.

„Normalūs santykiai. Mes buvome susitikę Sankt Peterburge, kur vyko A.Belovo taurės varžybos. Dabar treneris komplektuoja komandą, bet jam neturiu jokių pretenzijų, o apie konfliktą negali būti nė kalbos”.

Nors į rinktinės stovyklas T.Pačėsas kviestas ir nebuvo, jis dėl to nenusimena. Vis dėlto krepšininkas mano, kad įžaidėjas privalo turėti tvirtą charakterį: „Visi matome, kokio charakterio yra Š.Jasikevičius, bet jis laimi. Svarbiausia yra laimėti. Aš nesigilinau, ar mano charakteris kam nors tinka, ar ne. Jeigu netinka, tai gal ir nekviečia. Aš nežinau, kaip yra iš tiesų, ir dėl to nesijaudinu. Esu patenkintas tuo, ką darau – laimiu Lenkijos čempionatus. Viskas yra gerai“.

Ar vyktų į rinktinės stovyklą – pagalvotų

T.Pačėsas šį sezoną tapo Lenkijos čempionu
Nuotr. prokom.trefl.com.pl
Įžaidėjas negalėjo atsakyti, ar vyktų į Lietuvos krepšinio stovyklą, jeigu būtų gavęs kvietimą: „Buvo laikas, kai pats labai norėjau žaisti rinktinėje, tačiau dabar tas noras yra šiek tiek išblėsęs. Prieš dvejus metus net nebūčiau pagalvojęs išgirdęs tokį klausimą, tačiau dabar reikėtų pamąstyti – man jau 33-eji“.

Gynėjas pridūrė, kad nesigilina ir nesidomi, kodėl nėra kviečiamas į rinktinės stovyklas: „Galiu pasakyti, kad tikrai nebuvo jokio konflikto su komandos treneriais. Gerbiu kiekvieną jų sprendimą, yra taip, kaip yra. Galbūt jie manęs nemato, – svarstė T.Pačėsas. – Jeigu aš būčiau treneris, galbūt kitaip daryčiau, tačiau rezultatai yra geri, tad sprendimai, matyt, yra tinkami“.

Jau kelis mėnesius netylant kalboms apie tai, jog Lietuvos rinktinei gali neatstovauti Šarūnas Jasikevičius, T.Pačėsas pripažįsta, kad be šio krepšininko tautiečiams bus sunku: „Jeigu Jasikevičius nežais, mano nuomone, komandos galimybės yra labai blankios. Nemanau, kad be jo būsime pajėgūs stovėti ant apdovanojimų pakylos“, – prognozavo alytiškis.

Apie karjeros pabaigą dar negalvoja

Pasidomėjus, su kuria specialybe baigęs karjerą jis ketina susieti gyvenimą, stipriausios Lenkijos ekipos įžaidėjas atsakė: „Dabar sunku pasakyti. Kiekvienas darbas reikalauja atsidavimo ir dėmesio. Baigsiu mokslus, sportuoju, galvą ant pečių turiu, jeigu sveikata bus gera, matysime, kaip bus. Kažką darysiu (šypsosi, – red.). – Ar darbas bus susijęs su sportu? – Visą gyvenimą sportuoju, todėl galvoju, kad be jo bus sunku“, – tvirtino krepšininkas.

„Manęs daug kas klausia, ar nenorėčiau būti treneris, tačiau būti geram strategui daug sunkiau, negu būti geram žaidėjui. Dirbant treneriu reikia dar labiau atsisakyti šeimos ir visų gyvenimiškų malonumų, nes turi pažinti ne tik save ir savo komandos žaidėjus, bet ir visus priešininkų ekipos krepšininkus. Laiko asmeniniam gyvenimui beveik nebelieka“, – ateities prognozuoti nenorėjo T.Pačėsas.

Paklausus, ar karjerą lietuvis ketina baigti Lenkijoje, gynėjas atsakė apie tai dar negalvojantis: „Nežinau, kaip ir kur baigsiu. Kol kas apie tai negalvoju, juolab kad neblogai sekasi – čempionatus dar laimime. Kai jau nebepavyks nieko laimėti, kai būsiu nebereikalingas, tada reikės galvoti apie karjeros pabaigą, o dabar, kol viskas gerai, nėra ko apie tai mąstyti. Reikia žaisti, nes sveikata dar nešlubuoja. Jaučiuosi labai gerai”.


Rodyti komentarus
1 2  »
2005-06-16 16:15
man atrodo kad jis per senas
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-15 18:37
na sireikai geriau ginevičius ar net GUSTAS, bet pačėsas jam netinka:/ čia tas pats, kai nekvietė dėl asmeninių priežaščių V.Praškevičiaus.. Tai gal ir čia kažkas panašaus.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-15 14:38
Ne, kaip jau minėjau, man klubas suteikė geras sąlygas, finansine kontrakto puse taip pat esu patenkintas, tad kam ieškoti kažko geresnio?“, – retoriškai klausė krepšininkas. o tam kad galetu tobulet saras irgi pinigu gauna ir geros salygos bet nori kazko daugiau tobulet nori o ne kaip pacesas lenkijoj siltai sedet ir po 5 taskus eurolygoj mest
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-15 14:37
Jis puikiai tinka tinktinei
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-15 13:44
Ginevicius yra tikras kovotojas ir nors as jo pakesti negaliu, bet savo teigiama indeli komandai jis duoda tikrai- perimti kamuoliai, rezultatyvus perdavimai ir galu gale pataikymas is toli...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-15 10:36
saunuolis maku, sutinku.
bet zmones ir is pirmo karto supranta...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-15 10:33
Visiskai sutinku su KIRVIRBAM. Issamu ir aisku. Cia komentarai turetu baigtis.
P.S. Nuo saves dar pridesiu kad snekant apie Jaska ir Kauka nereiketu mineti Dramblinos - jis gi ne izaidejas. O be pirmu dvieju tikrai manau rinktineje geresnis uz Vida G. butu.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-15 10:32
bet bent jau Pacesas, man atrodo, butu daug geriau nei koks Jarutis, Gustas ar Ginevicius... is situ keturiu zaideju jei tektu rinktis, neabejodamas balsa atiduociau uz Pacesa...jis bent jau kamuoli varytis moka..:)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-15 09:11
Tegu tas Pacesas sedi savo Lenkijoj ir tyli, apie kokia dar rinktine cia kalba- yra puikaus jaunimo, tegu i juos ir investuoja Lietuva, o ne i nupezusius lenkpalaikius...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-14 23:28
O ka sis sezonas parode, tavo manymu? Statistika nekokia? Bet uz Vido geresne, kaip ne kaip. Senas jau jis, aisku, taiklumas Eurolygoj cherovas buvo. Bet patyres, gerai vadovauja savo komandai... Pirmoj pusej sezono, kol Sopoto neiskirto traumos, buvo pirmam trejete pagal asistus. Paskui komandoj tiesiog nebeliko zmoniu galinciu pelnyt taskus. Klysta nedaug. Jeigu Jasikevicius nedalyvaus, rinktinei jo reikia. Ypac, kai pasirinkimas siemet butu itin mazas - be Kaukeno ir Slaninos.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-14 22:53
Vieninteliai metai kai gal jis galejo ir tikti tai pernai, kai dar ir Kaukenas su sveikatos problemom ir t.t., o sis sezonas parode, kad nelabai ir prasove Sireika.
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2005-06-14 21:41
nevermind neatsibodo tau ta pati sneket?as tai uz batona tu uz dyka...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-14 21:38
lebronius, pagal tavo logika Gustas ir Ginevicius zaidzia kaip Saras?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-14 20:41
rashardas lewisas uz mus uz batona palos
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-14 20:24
mane tai sujuokino kaip jis apie ta charaktery svaigo ten: "Aš nesigilinau, ar mano charakteris kam nors tinka, ar ne. Jeigu netinka, tai gal ir nekviečia." nzn nusisnekejo tai ziauriai! is pradziu tegul zaidzia kaip jasikevicius tada ir apie charaktery pasneka bl!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-14 17:25
jo nes zais wisi gineviciai andriuskeviciai tai mes ir estams prakisim...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-14 17:05
bb jis tiktu... jis yra jau pasenes zaidejas... vienintelis dalykas ka jis sugeba tai metyti troicus, viskas juo puolimas tuo ir baigias... perdavimus gali paskirstyt bet neipatingai, kadangi pats nieko nesukuria, nemoka normaliai prasiverzt...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-14 16:41
Geras vaizdelis susidaro, kaip sakant :)) Nieks nebenori uz rinktine zaisti :)))
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-14 15:44
Protingai kalba Pačesas. Manau kad tikrai tiktu rinktinei ir jai labai padetu, kad tik pats sutiktu zaisti jei pakves
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-14 15:24
kodel netiktu jei saro su kaukenu nebus o atrodo kad taip ir bus pacesas butu kaip tik. vis neblogas izaidejas
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 21

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas