Ar Šarūnas Jasikevičius kausis su užkeikimu?

2005-06-12 12:38
Yarone'as Arbelis, „Salnews.com“ koresp.

Praėjus vos kelioms dienoms po 2004-2005 metų Izraelio krepšinio čempionato pabaigos atsirado reali galimybė, jog žydų fanai nebematys vieno geriausių Europos krepšininko. Kelerius pastaruosius metus savo rezultatyviu žaidimu bei įspūdingais perdavimais krepšinio sirgalius džiuginęs Šarūnas Jasikevičius greičiausiai paliks Tel Avivo „Maccabi“ klubą. Šiuo metu lietuvis sprendžia dilemą, kur žaisti ateinantį sezoną.

Nuotr. iš BasketNews.lt archyvo
Buvęs Lietuvos nacionalinės krepšinio rinktinės žaidėjas Artūras Karnišovas Eurolygos finalinio ketverto metu Maskvoje teigė: „Šaras klausys savo širdies, o jo širdis priklauso Tel Avivui“. Tačiau dabar viskas linksta link to, kad įžaidėjas priims sprendimą keltis už Atlanto ir išbandyti jėgas Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybėse.

Daugelis specialistų teigia, kad Š.Jasikevičius turi viską labai rimtai apsvarstyti. Nėra paslaptis, kad amerikiečiai rungtynių metu mieliau valgo greito maisto restoranų ruoštus patiekalus negu stebi įvykius aikštėje.

Daugybė žymių Europos krepšininkų, tokių kaip Antoine‘as Rigaudeau, Igoris Rakočevičius, Aleksandras Djordjevičius ar Ibrahimas Kutluay nesėkmingai stengėsi įsitvirtinti NBA lygoje. Visi šie faktai neduoda ramybės lietuviui.

Užkeikimo panaikinimas

Niekas nekalba apie tai garsiai. Tai niekada nebuvo viešinama skelbimų lentose, abejojama, ar kas nors tai supranta. Jei peržvelgtume visus žaidėjus, kurie yra kada nors atstovavę Tel Avivo klubui, kuomet 1977 metais jis tapo Europos krepšinio jėga, nerastume nė vieno krepšininko, kurį „Maccabi“ bandė įkalbinėti likti ir jis sutiko. Faktai rodo, jog žaidėjas, kuris išėjo iš žydų klubo, karjeros kitoje komandoje pradžioje palaipsniui smukdė savo žaidimą. Galbūt „Maccabi“ yra „voodoo“ ritualų bei juodosios magijos namai?

Praėjusiame dešimtmetyje sportininkai, palikę Tel Avivą bei siekę, jog jų svajonės išsipildytų, patyrė įvairių tragedijų (netgi sportinės karjeros pabaiga). Niekas neabejoja, jog „Maccabi“ nori pasilikti Šarą kitam sezonui. Jei jis nuspręstų pasukti į Ameriką, patariama apsvarstyti riziką, kuri pasirenkama.

Supažindiname jus su keturių žaidėjų istorijomis, kurie nesutiko likti Izraelio klube.

Rashardas Griffithas. Tai pirmasis žaidėjas, atsisakęs atstovauti „Maccabi“ ir kuris buvo mažiausiai „nubaustas“. Ne veltui apie prakeiksmus yra sakoma, jog pirmas kartas būna mažiausiai efektyvus. R.Griffithas prie klubo prisijungė, kai buvo vadinamas viena didžiausių Europos kylančių žvaigždžių. Šis krepšininkas buvo pirmasis užsienio sportininkas, su klubu pasirašęs ilgalaikę sutartį. Apskritai tuo metu į Izraelį atvykdavo nedaug žaidėjų ir jiems ten visai nepatiko.

Palikęs „Maccabi“ R.Griffithas nesėkmingai bandė įsitvirtinti Italijoje bei Ispanijoje
Nuotr. „Legabasket Foto“
Po pirmo sezono krepšininkas pareiškė, jog jis nebegrįš į klubą ir komanda suprato, kad negali priversti sportininko atstovauti jų ekipai, jei krepšininkas to daryti nenori. Juodaodis milžinas vėl prisijungė prie Bursos „Tofas“ (Turkija) klubo ir tapęs vienu geriausių vidurio puolėjų Senajame žemyne buvo pakviestas į Bolonijos „Kinder“ (Italija).

Su šia komanda R.Griffithas laimėjo 2001 metų Eurolygos pirmenybes, keletą Italijos krepšinio turnyrų ir naudingiausio žaidėjo trofėjų. Tuo metu R.Griffithas tapo tokiu žaidėju, kokio visi tikėjosi – labiausiai dominuojančiu „centru“ Europoje. Bet tuomet kažkas nutiko. Kai jam suėjo 27 metai – amžius, kai sportininkas turėtų pasiekti savo optimalų žaidimą – prakeikimas pradėjo veikti.

Antras sezonas Bolonijos ekipoje buvo nesėkmingas. Žaidėjas pradėjo skųstis klubo vadovams, jog šie skolingi pinigų, ir netrukus gavęs traumą nežaidė dalį sezono. Eurolygos ir Italijos pirmenybėse jis nepasiekdavo net 9 taškų per rungtynes vidurkio ir po nesėkmingo bandymo patekti į NBA pirmenybes jis grįžo į Europą, Vitorijos „Tau Ceramica“ komandą.

Tačiau žaidėjo sportinė formą ir toliau smarkiai krito. R.Griffithas toliau žaidė Eurolygoje tik dėl to, jog anksčiau buvo pripažintas geriausiu centro puolėju. Dar kitas sezonas Romos klube, kur jis įmesdavo vos 7,4 taško per susitikimą, atrodė tikrai blankiai.

Praėjusį sezoną jis turėjo didelių problemų dėl naujos darbo vietos paieškos, tačiau galų gale su juo sutartį pasirašė Tenerifės „Unelco" (Ispanija) klubas. Vos 7 pelnomų taškų vidurkis 31 metų amžiaus krepšininkui buvo labai mažas.

Taigi sportininkas, žaidęs tris sėkmingus sezonus Tal Avivo „Maccabi“ komandoje, laimėjęs Eurolygos čempiono titulą bei kelis asmeninius trofėjus už naudingą žaidimą per kelis kitus metus smuko tiek savo žaidimo lygiu, tiek demonstruojamo žaidimo kokybe. Tai galima vadinti tik užkeikimu.

Odedas Kattashas. Po to, kas nutiko R.Griffithui, O.Kattashui nepasisekė keliskart skaudžiau, kadangi jis nugarą Tel Avivo klubui atsuko dusyk. Pirmas kartas įvyko 1998 metų vasarą. „Maccabi“ bandė įvairiais būdais prikalbinti O.Kattashą likti dar bent sezonui, tačiau snaiperis norėjo tapti pirmuoju Izraelio krepšininku, patekusiu į NBA, ir paliko Tel Avivo miestą.

O.Katashą įvairios traumos privertė baigti krepšininko karjerą
Krepšininkas jau buvo sukirtęs rankomis su „New York Knicks“ klubu, bet prasidėjęs lokautas neleido išsipildyti svajonei. Galiausiai puolėjas grįžo į Tel Avivą 1998-1999 metams. Pasibaigus sezonui krepšininkas užsiprašė net 1 mln. dolerių atlygio už kitą sezoną, tačiau klubas negalėjo tiek pasiūlyti, ir O.Kattashas išvyko antrąsyk.

Tuomet „Maccabi“ pasirašė sutartį su amerikiečiu Arrieliu McDonaldu, kuris komandą vedė į pergales. Galbūt O.Kattashas giliai širdyje troško likti Tel Avive, tačiau pinigai ir noras laimėti Eurolygą vertė jį sutarti dėl kontrakto su Atėnų „Panathinaikos“ komanda. Užkeikimo veikimas nebuvo skubus ir O.Kattashas netgi spėjo laimėti Eurolygos turnyrą su Atėnų ekipa. Tai buvo aukščiausias krepšininko sportinis pasiekimas per visą karjerą.

Kas nutiko vėliau, matyt, kiekvienas yra girdėjęs. O.Kattashas kito sezono pradžioje nepasirodė aikštelėje, kadangi pajuto nenusakomą skausmą kelyje. Nuo tada iki pat praėjusios vasaros jis vis dar tikėjosi grįžti į krepšinį. Daktarai, operacijos, reabilitacija. Krepšininkui vis nepavykdavo vėl tvirtai atsistoti ant kojų ir krepšininkas baigė sportininko karjerą.

D.Shefferis susirgo vėžiu, tačiau išsigydęs jį sėkmingai tęsia karjerą
Doronas Shefferis. 2000 metų vasara. Ką tik pasibaigė krepšinio sezonas, kuris „Maccabi“ sugražino į Europos elitą. Po finalinio Suprolygos susitikimo su Salonikų ekipa Tel Avivo miesto komanda galėjo ramiai ruoštis ateinančioms kito sezono kovoms, kadangi žinojo, jog jų svarbiausi žaidėjai – A.McDonaldas ir D.Shefferis – turėjo galiojančias sutartis su klubu. Greitai paaiškėjo, jog žydas nebenori likti „Maccabi“ ir spaudos konferencijoje paskelbė apie išėjimą.

Pirmasis D.Shefferio sezonas kitoje komandoje buvo išties sėkmingas. Sportininkas keliavo po pasaulį ir mėgavosi juo. Tačiau netrukus užkeikimas suveikė – krepšininkas susirgo vėžiu. Greitai sportininkas pasveiko ir į krepšinį grįžo dar labiau savimi pasitikėdamas. Prieš kelis metus jis laimėjo ULEB taurę – kol kas aukščiausią savo, kaip sportininko, pasiekimą.

Nate‘as Huffmanas. Kiek kitokia istorija už kitas, tačiau įvykių seka priverčia šį žaidėją įtraukti į „užkeiktųjų“ sąrašą. N.Huffmanas čia yra ne dėl to, jog jis paliko Tel Avivą po trečiojo sezono klube, bet dėl to, jog „Maccabi“ nebenorėjo centro puolėjo paslaugų. Taigi kodėl jis šiame sąraše? Todėl, kad nenorėjo likti Izraelyje po antro sezono.

N.Huffmano karjera sužlugo pasitraukus iš „Maccabi“ ekipos
Laimėjus Suprolygos turnyrą, N.Huffmanas nusprendė išbandyti jėgas NBA pirmenybėse, nors joks klubas nesiūlė žaidėjui nieko rimto. „Maccabi“ beviltiškai kvietė milžiną grįžti, tačiau jis vis tiek atsisakė. Tuomet „Maccabi“ subūrė naują komandą su Nikola Vuičičiumi ir Huseyinu Besoku priešaky. Galiausiai N.Huffmanas suprato daręs klaidą ir sugrįžęs į Tel Avivą sužaidė patį prasčiausią krepšinio sezoną klube.

Komanda išleido didelę sumą pinigų, o krepšininkas ją smarkiai nuvylė. Kaip ir kiti, palikę „geltonuosius“, N.Huffmanas turėjo gerą sezoną. Jis sudarė ilgalaikę sutartį su NBA klubu. Sportininko svajonė išsipildė. Tačiau po kelių pirmųjų rungtynių krepšininkas patyrė kelio traumą ir jam buvo atlikta operacija, po kurios sutartis su juo buvo nutraukta.

Praėjusią vasarą vidurio puolėjas bandė grįžti į didįjį sportą ir atvyko į Pezaro (Italija) miestą, kad klubas jį išbandytų. Užteko vos kelių dienų, jog „Scavolini“ komandos vadovai suprastų, kad N.Huffmanas neišpildys jų keliamų tikslų. Kiekvienas klubas girdėjo tą pačią istoriją, kad N.Huffmanas taps ir vėl vienu geriausių „centrų“ Europoje, tačiau tai buvo tik tuščios šnekos.

Šarūnas Jasikevičius. Niekas dar nenutarta. Lietuvis vis dar gali pasilikti „Maccabi“, pasirašyti naują sutartį ir apsisaugoti nuo galimų pasekmių ateityje. Jei visgi įžaidėjas nutars keltis už Atlanto ir bandyti jėgas NBA lygoje, „užkeikimas“ gali pradėti pildytis. Kaip rodo istorija, tas, kuris palieka klubą be „leidimo“, turėjo vos vieną gerą sezoną, o vėliau viskas radikaliai keisdavosi.

Anthony Parkerio istorija teigia, jog žaidėjui grįžus į „Maccabi“ po vieno sezono pertraukos užkeikimas išnyksta. Visgi tai nėra pats geriausias variantas, žinant kitas istorijų padarinius. Taigi, jeigu Šaras nutartų palikti Tel Avivą, jis privalės kautis su „užkeikimu“ ir daryti tai, ką krepšininkas moka geriausiai – laimėti.


Rodyti komentarus
1 2  »
2005-07-03 08:14
HA HA,pakele nuotaika tas straipsnis!
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-06-13 08:09
neturi jau ka rasyt vasara. tai visokias nesamones...
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-06-12 22:23
nu che kokia lempa ..
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-06-12 21:41
nesamones
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-06-12 21:01
isvada viena, kad uz ta kluba geriau visai nelosti
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-06-12 20:54
Gal uzhteks rasyti nesamones
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-06-12 20:28
Ar bent vienam uztenka smegenu suprasti, jog chia nera kalbama tiesiogiai apie burtus ir t.t.? Tiesiog pastbeima kas buvo nutike senesniem sportininkam ir tai vadinama tarsi uzkeikimu... lietuviai pavarot..
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-06-12 19:59
krc saras nemysk ir eik i nba aas zinau tu ten esi wertas lost dw eik eik i blazers jei pasiulys arba i pacers su j/onealu pametysi turesi darbo jam pasuot....:)
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-06-12 19:36
kazkokios pievos. :)
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-06-12 17:30
aaaaaaa aisq :) tai krc zydai baikit baikas uztenka pazaide jau pas jus saras dabar raminkites su tokiom nesamonem
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-06-12 17:06
tame ir bajeris kad sita straipsni zydas parase..paziurek i pavarde..
ot LOL.. galvoji cia lietuviai rase?? tikras pimpaliukas:)
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-06-12 17:00
nu sarui reiks nuet y baznycia kad kunigas bisky pakrapintu
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-06-12 16:48
nu bajeristai jus tai pzdc :DDDDD ka dar sugalwosit? :D kad butumet zydai tai suprasciau kodel norit kad saras liktu maccabi o dabar kas jum is to? tegu war greiciau jis tik nba ir paziuresim ar bus koks prakeikimas ar ne. O nuo nelaimiu neapsaugotas niekas net ir zaidziantis macabi
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-06-12 16:43
o bl woodo woodo sarai lik :))) bl tai nesamone! pabandytu tie zydai padaryt ka nors jasikeviciui tai bl tada as jiem patiem padaryciau woodoo woodoo BOOM BOOM,atomine as ant ju numesciau!!! :D
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-06-12 16:43
o tai kur Marcus Goree,Ariel Mcdonald,?
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-06-12 16:35
o jei kas matet klipuka kur jasikeviciui skirtas buvo, kad liktu.. ir skambejo daina stay.. stay...stay....
tai as jasikeviciuj skiriu kita queen daina, kurios zodziai tokie.....
SPread your wings and fly away, fly away , far away....
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-06-12 16:34
zydu propoganda ir tiek...
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-06-12 16:25
Atsitiktinumu seka, cia vos ne coery beck atvyko i zalgiri ir po sezono tapo amerikoj sienu dazytoju. Hamilton po sezono zalgiry baige karjera ir tt ir tt, o kad pas macabi buvo teigiamu zaideju isejimu apie tai tylima. Kazkokia korupcija norint islaikyt sara macabi. Abra kadabra :)
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-06-12 16:24
Kokie dar uzkeikimai? Juokingiau negalejo suskelt.? Kaip gali sektis,kai jau iseina is klubo issunkit,ir jau pasene trim,dviem metais.Ka jie gali daugiau parodyt,jei jau parodydavo viska maccabyje.uk ir tam paciam sarui 30 metu.Metai dveji,ir maskoliuno likimas,pamatysit
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-06-12 15:40
:) linksmas straipsnis
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 34

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas