• „Rockets“ pergalių kraityje – 60 laimėjimų

• Oklahomoje – karšta „Thunder“ ir „Blazers“ mačo pabaiga

• Konfliktas tarp „Blazers“ ir „Thunder“, pasibaigęs keturiomis techninėmis pražangomis

Kovo 26-osios NBA pulsas

TRIO. Įspūdingą formą demonstruojantis LeBronas Jamesas praėjusią naktį pergalingose rungtynėse su Bruklino „Nets“ pelnė 37 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus. Jis 10-ąjį sezoną savo karjeroje pasiekė 2 tūkst. taškų ribą, o NBA istorijoje dviženklę tokių sezoną ribą taip pat pasiekė tik Michaelas Jordanas (11) ir Karlas Malone’as (12). LeBronas prieš tai per sezoną 2 tūkst. taškų buvo įmetęs 2013-2014 m., o šį sezoną vidutiniškai renka po 27,5 taško.

MVP? Po tokio pasirodymo laikinojo „Cavs“ trenerio Larry Drew buvo paklausta, ką jis mano apie LeBrono galimybes tapti sezono MVP.

„Tiesiog pažiūrėkite į statistiką. Kalba eina ne tik apie taškus, bet ir apie tai, kaip jis kovoja dėl kamuolių bei atlieka rezultatyvius perdavimus. LeBronas tiesiog yra jėga. Jis be jokių abejonių rodo MVP verta žaidimą“, – sakė Drew.

REZULTATYVUS. Bruklino „Nets“ puolėjas DeMarre’as Carrollas kovo mėnesį vidutiniškai pelno po 15,8 taško, o tai yra geriausias jo mėnesio rodiklis per 9 metų karjerą.

SUGRĮŽO. Giannio Antetokounmpo čiurnos trauma nebuvo rimta – jis į aikštę sugrįžo po vienerių praleistų rungtynių. Graikas „Bucks“ ekipą vedė į pergalę 106:103 prieš San Antonijaus „Spurs“, o pats puolėjas surinko 37-ąjį sezono dvigubą dublį – pelnė 25 taškus ir sugriebė 10 kamuolių.

DOMO TRAUMA. Domantas Sabonis po penkių praleistų susitikimų praėjusią naktį turėjo išbėgti ant parketo, bet prieš pat mačą itin apmaudžiai susižeidė čiurną. Jis apšilimo metu nusileido ant kamuolius paduodančio berniuko kojos ir susižeidė kairės kojos čiurną, dėl kurios skausmų ir nežaidė jau kurį laiką. Sabonis dėl traumos privalėjo praleisti ir praėjusios nakties rungtynes su „Heat“, kurias „Pacers“ laimėjo per pratęsimą.

UŽSITIKRINO. Indianos „Pacers“ užsitikrino vietą NBA atkrintamosiose varžybose. Ji šiuo metu turi 42 pergales ir 31 nesėkmę bei Rytų konferencijoje užima penktąją vietą. Tuo metu Vakarų konferencijoje vietą atkrintamosiose kol kas turi tik Hjustono „Rockets“ ir „Golden State Warriors“.

KARJEROS RUNGTYNĖS. Bostono „Celtics“ įžaidėjas Terry Rozieras į Sakramento „Kings“ krepšį įmetė 33 taškus ir užfiksavo savo asmeninį rekordą. Įžaidėjas pataikė 12 metimų iš 16, o tarp jų – 8 tritaškius iš 12.

ĮSPŪDINGA PRADŽIA: Jonas Valančiūnas aukšta nata pradėjo rungtynes ir pelnė 12 iš pirmųjų 14 Toronto „Raptors“ taškų. Lietuvis įmetė pirmuosius 8 „Raptors“ taškus – du dvitaškius ir po vieną tritaškį bei baudos metimą. Tuomet pirmasis be uteniškio pasižymėjo Og Anunoby, o po to JV savo taškų kraitį papildė dar dviem dvitaškiais.

Taip per vos 3 minutes Valančiūnas jau turėjo 12 iš 14 komandos taškų. Tuomet „Clippers“ buvo įmetusi 4 taškus.

LEMIAMAS KĖLINYS. Lou Williamsas svarbiausiu metu žudė Toronto „Raptors“ – jis vien per ketvirtąjį kėlinį surinko 18 taškų. Gynėjo traukiama ekipa ketvirtį laimėjo 37:26, o rungtynes Toronte – 117:106. Nė vienas „Raptors“ žaidėjas rungtynėse nepelnė tiek taškų, kiek Williamsas per vieną kėlinį.

STARTAS. Niujorko „Knicks“ gynėjas Trey Burke'as pirmąjį kartą per trejus metus rungtynes pradėjo starto penkete ir trenerių nenuvylė – jis per 27 minutes pelnė 19 taškų (8/13 dvit., 3/4 baudos) ir pergalingame mače su Vašingtono „Wizards“ savo komandoje buvo rezultatyviausias.

60. Hjustono „Rockets“ iškovojo 60-ąją pergalę, kuomet savo aikštėje 118:99 susitvarkė su Atlantos „Hawks“. NBA pirmaujanti „Rockets“ tapo 18-ąja komanda, kuriai per 74 rungtynes pavyko iškovoti 60 pergalių. Jamesas Hardenas surinko trigubą dublį – 18 taškų, 10 atkovotų kamuolių ir 15 rezultatyvių perdavimų.

KARŠTA PABAIGA. Prasidėjus paskutinei minutei Oklahomos „Thunder“ prieš Portlando „Trail Blazers“ turėjo vieno taško persvarą (103:102), tačiau svarbiausias akimirkas geriau sužaidė Damiano Lillardo ir C.J. McCollumo vedama ekipa.

Iš pradžių Lillardas smeigė tritaškį, tačiau greitą ataką surengęs Russellas Westbrookas išlygino rezultatą. McCollumas pataikė nelengvą metimą iš vidutinio nuotolio bei „Blazers“ ekipai suteikė dviejų taškų persvarą, o tuomet „Thunder“ vieną po kitos iššvaistė savo progas.

Carmelo Anthony suklydo perduodant kamuolį ir „Thunder“ turėjo prasižengti, bet Al-Farouq Aminu pataikė tik vieną baudą. Oklahomos krepšininkai galėjo tritaškiu išplėšti pratęsimą, tačiau Carmelo šūvis skriejo pro šalį.

KONFLIKTAS. Tarp „Thunder“ ir „Blazers“ trečiajame kėlinyje įvyko konfliktas, kuriame aktyviausiai dalyvavo Edas Davisas ir Evanas Turneris iš „Blazers“ ir Terrance’as Fergusonas ir Russellas Westbrookas iš „Thunder“. Visi šie krepšininkai buvo nubausti techninėmis pražangomis.

• Daugiau naujienų apie NBA rasite paspaudę čia.
  • NBA statistinius lyderius rasite paspaudę čia.