Ketvirtąją pergalę ULEB taurės turnyro D grupėje iškovojusi Kęstučio Kemzūros treniruojama Maskvos srities „Chimki“ ekipa kartu su ketvirtąją kartą laimėjusia „Pamesa“ išliko pogrupio viršūnėje. Rusai išvykoje po pratęsimo 102:99 (22:23, 22:23, 19:22, 26:21, 13:10) palaužė Vloclaveko „Anwil“ krepšininkus.

Iki mačo pabaigos likus žaisti 1 minutę lenkai buvo įgiję 5 taškų pranašumą (86:81), tačiau „Chimki“ krepšininkams pavyko išsigelbėti. Lemiamu metu iniciatyvos ėmėsi „lietuviško“ klubo amerikietis Danielsas Ewingas.

Jis šūviu iš toli prartino savo ekipą iki 2 taškų (84:86), o rungtynių laikmatį skubėję sustabdyti rusai prie baudų metimo linijos pasiuntė „Anwil“ legionierių iš JAV Gerrodą Hendersoną.

Iki tol jis buvo pataikęs visas 14 mestų baudų, tačiau amerikiečio ranka vieną kartą sudrebėjo ir „Chimki“ padidino persvarą iki 3 taškų (87:84). Netrukus Ewingas ir Hendersonas apsikeitė taikliomis baudomis (89:86), o aidint ketvirtojo kėlinio sirenai neįtikėtiną tritaškę bombą į lenkų krepšį paleidęs Ewingas išplėšė pratęsimą.

•

„Lemiamomis sekundėmis mums pasisekė, ir Ewingas išplėšė pratęsimą“, – po mačo tritaškį išplėšusį metimą pakomentavo Kemzūra.

Puikų pasirodymą pratęsęs ir per papildomą laiką „Chimki“ legionierius padėjo savo ekipai susikrauti 5 taškų persvarą (98:93) ir iš Vloclaveko pergalę išsivežė rusai.

„Tikėjomės, kad mačas bus labai sunkus ir mūsų spėjimas pasitvirtino. Mūsų grupėje nėra silpnų komandų ir lengvų rungtynių. „Anwil“ ekipa yra labai stipri, pilna talentingų žaidėjų. Visas rungtynes jie draskė mūsų gynybą, o mes negalėjome jų sustabdyti“, – tvirtino Kemzūra.

„Anwil“: Gerrodas Hendersonas 25 (17/18 baudų, 11 išpr. praž.), Patrickas Okaforas 18 (6 atk. kam.), Andrzejus Pluta 13, Lukašas Košarekas 12, Alexas Dunnas 9 (8 atk. kam., 6 kld.), Alanas Danielsas 9.

„Chimki“: Danielsas Ewingas 30, Vladimiras Djačiokas 17, Kelly McCarty 16, Vitalijus Fridzonas 14, Teemu Rannikko 12.