Jae Crowderis Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix
C.J. McCollumas ir Marcas Gasolis Nuotr.: AP – Scanpix
Dwightas Howardas Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix

• Puikus iš Kinijos grįžusio gynėjo pasirodymas

• Arši kova Vakaruose dėl atkrintamųjų

• Pergalingas Jayleno Browno metimas

Kovo 29-osios NBA pulsas

ATSARGINIAI. Keturių taškų pranašumą po trijų ketvirčių turėjusi Bruklino „Nets“ lemiamą kėlinį pradėjo spurtu 17:2 bei išvykoje pranoko Orlando „Magic“. Nugalėtojų gretose 7 krepšininkai pelnė dviženklį taškų skaičių, o atsarginiai žaidėjai surinko 39 taškus. „Nets“ atsarginiai šį sezoną vidutiniškai pelno po 43,7 taško, o tai yra antras geriausias nuo suolo kylančios grupės rezultatas NBA lygoje.

TRAUMA. Filadelfijos „76ers“ namuose 118:101 įveikė Niujorko „Knicks“ bei iškovojo 8-ąją pergalę iš eilės, tačiau pergalės džiaugsmą užtemdė nerimas komandos lyderio Joelio Embiido trauma. Vidurio puolėjas antrajame ketvirtyje kaktomuša susidūrė su įžaidėju Markelle Fultzu bei kelias minutes pragulėjo ant parketo.

Krepšininkas buvo nugabentas į ligoninę, kur jam atlikus išsamesnius tyrimus, nustatytas galvos sumušimas, tačiau rimtesnių sužalojimų išvengta. Embiidas šį sezoną renka po 22,9 taško bei atkovoja po 11 kamuolių.

„Žinau, kad atsitrenkiau į jį, tačiau tikiu, kad jam viskas gerai. Mano širdis sustingo, bet jis yra kietas vyrukas, o aš dėl jo dabar galiu tik melstis“, – apie epizodą kalbėjo Fultzas.

„Buvau išsigandęs. Tikiuosi, kad jam viskas bus gerai ir jis bus pasiruošęs rungtyniauti“, – po dvikovos kalbėjo Dario Šaričius.

Ketvirtoje Rytų konferencijos vietoje žygiuojanti Filadelfijos ekipa iškovojo jau 19 pergalę namuose per pastarąsias 20 rungtynių. 48 pergales savo sąskaitoje turinti „76ers“ surinko daugiausiai laimėjimų nuo 2003-ųjų.

SUSILYGINO. LeBronas Jamesas ir toliau perrašinėja NBA metraščius. 41 tašką praėjusią naktį pelnęs puolėjas jau 866-osiose rungtynėse paeiliui pelnė dviženklį taškų skaičių bei pakartojo Michaelui Jordanui priklausantį rekordą. Jamesas pastarąjį kartą bent 10 taškų nepelnė dar 2007-ųjų sausio 5-ąją, kuomet į Milvokio „Bucks“ krepšį įmetė 8 taškus. Rekordą pagerinti LeBronas galės penktadienio dvikovoje su Naujojo Orleano „Pelicans“.

„Negaliu pasakyti, kaip man pavyko tai padaryti, – po susitikimo sakė Jamesas. – Visada, kai esu lyginimas su geriausiais NBA krepšininkas, aš tiesiog jaučiuosi dėkingas ir nuolankus, kad galiu tai pasiekti.“

PIRMAS. LeBronas nebuvo vienintelis, kuriam Šarlotėje šiąnakt pavyko pasiekti istorinį rezultatą. Po trijų slogių kėlinių Kemba Walkeris ketvirtajame įmetė 11 taškų bei tapo rezultatyviausiu „Hornets“ klubo krepšininku istorijoje. Walkeris aplenkė Dellą Curry, kurio sąskaitoje yra 9839 taškai.

„Neturėjau čia būti, – apie pasiekimą kalbėjo Walkeris. – Visgi viskas yra įmanoma. Jei aš galiu tai, tuomet galite visi.“

NESUSTABDOMAS. Nesulaikomai rungtyniavęs Karlas-Anthony Townsas sužaidė ne tik geriausią karjeros mačą, tačiau ir įrašė savo pavardę į Minesotos klubo istoriją. 56 taškus pelnęs aukštaūgis užfiksavo geriausią rezultatą „Timberwolves“ istorijoje.

Atlantos „Hawks“ gynybą į neviltį varęs Townsas per 41 minutę pelnė 56 taškus (13/24 dvit., 6/8 trit., 12/15 baud.), atkovojo 15 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, dukart suklydo, 4 kartus pažeidė taisykles bei surinko 54 naudingumo balus.

„Supratau, kad kamuolys į mano rankas atkeliauja vis dažniau ir dažniau, – apie istorinį pasirodymą dėstė Townsas. – Manau, kad tai buvo ženklas, kad turiu atakuoti krepšį. Komandos draugai vis kartojo, kiek man trūksta taškų, kad pasiekčiau 50. Aš pats apie tai tikrai negalvojau, tiesiog siekiau pergalės.“

Vidurio puolėjas tapo 10-uoju krepšininku šį sezoną, kuriam pavyko pasiekti 50 taškų ribą, o tai yra pakartotas NBA rekordas. 10 krepšininkų 50 taškų ribą buvo pasiekę ir praėjusį sezoną.

Minesotos aukštaūgis tapo jauniausiu krepšininku po Shaquille'o O'Nealo, kuriam per susitikimą pavyko pelnyti bent 50 taškų ir atkovoti bent 15 kamuolių. 1994-ųjų balandžio 20-ąją Shaqas tokią statistiką užfiksavo būdamas 22-ejų metų ir 45 dienų amžiaus, tuo metu šiandien Townsui yra 22-eji metai ir 133 dienos.

PUIKI PRADŽIA. Iš Kinijos lygos grįžęs MarShonas Brooksas pasirašė 10 dienų kontraktą su Memfio „Grizzlies“ bei puikiai debiutavo naujoje komandoje. Gynėjas pataikė visus 5 tritaškius, pelnė 21 tašką, iš kurių 14 – ketvirtajame kėlinyje, o antrą blogiausią rezultatą lygoje turinti „Grizzlies“ patiesė „Blazers“ ir iškovojo 2-ąją pergalę iš eilės. Tai buvo pirmosios Brookso rungtynės NBA lygoje nuo 2014-ųjų balandžio 16-osios. Kinijos lygoje Brooksas vidutiniškai rinko po 36,6 taško.

„Tu neturi laiko jaustis komfortabiliai turėdamas 10 dienų kontraktą. Tu tiesiog negali. Ačiū Dievui, kad pataikiau metimus. Tai padeda“, – apie debiutą kalbėjo Brooksas.

Portlando ekipos neišgelbėjo ir 42 pelnyti C.J. McCollumo taškai. Damianas Lillardas negalėjo padėti ekipai, nes praėjusią naktį jo žmona susilaukė pirmagimio.

PASKANDINO. Traumų išretinta Bostono „Celtics“ šiąnakt turėjo verstis be Kyrie Irvingo, Alo Horfordo, Marcuso Morriso ir nuo sezono starto nežaidžiančiu Gordonu Haywardo, tačiau tai nebuvo problema siekiant pergalės. Brado Stevenso auklėtiniai išvykoje 97:94 palaužė Jutos „Jazz“, o pergalingą durį sudavė Jaylenas Brownas. 21-erių puolėjas dvikovos pabaigoje įsmeigė tritaškį, varžovams palikdamas vos 0,3 sekundės. Tai buvo 5-oji Bostono ekipos pergalė iš eilės.

„Aš tiesiog tikėjausi, kad metimas pasieks tikslą. Nebeturėjau jėgų žaisti pratęsimą, tad tikrai džiaugiuosi pergale“, – sakė lemtingą metimą pataikęs Brownas.

„Celtics“ šį sezoną jau 14-ąjį kartą panaikino dviženklį deficitą bei pasiekė pergalę, o tai yra antras geriausias rezultatas lygoje.

KOVA. Pralaimėjimą patyrusi ir į 8-ąją Vakarų konferencijos vietą nukritusi „Jazz“ turi vos vienos pergalės pranašumą prieš 9-oje pozicijoje žengiančią Los Andželo „Clippers“. Doco Riverso diriguojama ekipa šiąnakt 111:99 pranoko „Suns“. Iki reguliariojo sezono pabaigos abejoms komandoms reikia sužaisti po septynerias rungtynes, tačiau „Clippers“ į varžovus nesidairo.

„Mes vis kartojame, kad svarbiausia turime išspręsti savo reikalus. Turime susikoncentruoti ties tuo, ką privalome padaryti, o viskas išsispręs savaime. Mes negalime žaisti už kitas komandas, tad nėra prasmės dairytis į varžovus“ , – aiškino Los Andželo komandos puolėjas Tobiasas Harrisas.

Prieš mėnesį Plėtojimosi lygoje žaidęs „Clippers“ įžaidėjas Shaquille'as Harrisonas šiąnakt rungtyniavo 31 minutę bei pelnė 17 taškų, o tai yra didžiausi krepšininko karjeros rodikliai.

SUGRĮŽO. Brandonas Ingramas po 12 rungtynių pertraukos išbėgo ant parketo bei prisidėjo prie Los Andželo „Lakers“ pergalės prieš Dalaso „Mavericks“. Puolėjas per 23 minutes pelnė 13 taškų, atkovojo 7 kamuolius bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Lonzo Ballas rungtynių nebaigė dėl kelio sumušimo trečiojo kėlinio pabaigoje. Iki to momento gynėjas spėjo pelnyti 8 taškus, atkovoti 5 kamuolius bei atlikti 4 rezultatyvius perdavimus.

• Daugiau naujienų apie NBA rasite paspaudę čia.
  • NBA statistinius lyderius rasite paspaudę čia.