Nuotr. Sputnik – Scanpix
  • „Lokomotiv“ po 45 minučių kovos 78:81 pralaimėjo „Daruššafaka“

• Serijoje iki dviejų pergalių dabar atsilieka 0-1

• Pratęsimą tolimu šūviu išplėšė Stambulo ekipos lyderis Scottie Wilbekinas

Europos taurės turnyro finalas Krasnodare startavo įspūdingu trileriu. Jono Mačiulio atstovaujamas vietos „Lokomotiv“ 78:81 (14:15, 21:16, 17:18, 20:23, 6:9) per pratęsimą krito prieš Stambulo „Daruššafaka“ klubą, kurio trenerių štabe dirba lietuvis Kęstutis Kemzūra.

19
27
8
3

Serijoje iki dviejų pergalių dabar „Lokomotiv“ atsilieka 0-1. Antrasis susitikimas Turkijoje vyks penktadienį.

Krasnodaro klubui tai buvo apskritai pirmasis pralaimėjimas šį sezoną Europos taurėje. Iki šio mūšio „Lokomotiv“ buvo laimėjusi visas 20 rungtynių, o toks įspūdingas žygis ekipos strategui Sašai Obradovičiui atnešė metų trenerio apdovanojimą.

Ketvirtajame kėlinyje likus žaisti 22 sekundes, Rusijos komanda po Dmitrijaus Kulagino dviejų taškų pirmavo penkiais taškais – 72:67. Po minutės pertraukėlės kamuolį puolime atsikovojęs Howardas Santas-Roosas pasinaudojo antruoju šansu, paskui pats perėmė iš Kulagino kamuolį ir atliko perdavimą Scottie Wilbekinui.

Pastarasis smeigė tritaškį ir akimirksiu rezultatas tapo lygus – 72:72. Panašiai susiklostė ir pratęsimo pabaiga, kuomet „Daruššafaka“ buvo priekyje 79:75 ir suklydo iki pabaigos likus 13 sekundžių.

Greito išpuolio smaigalyje atsidūręs Chrisas Babbas pataikė iš toli ir sumažino atsilikimą iki minimalaus – 78:79, prie baudų metimų linijos pasiųstas Wilbekinas realizavo abu metimus ir skirtumas vėl buvo trys taškai – 81:78.

Paskutinėje atakoje Kulaginas dar atakavo iš tritaškio zonos, tačiau metimas tikslo nepasiekė ir turkai triumfavo varžovų teritorijoje – 81:78.

„Lokomotiv“: Dmitrijus Kulaginas 18, Mardy Collinsas 14, Chrisas Babbas 13, Joe Raglandas 10.

„Daruššafaka“: Scottie Wilbekinas 24 (5/13 trit.), Willas Cummingsas 19 (8 atk. kam.), Stantonas Kiddas 9.