Nuotr.: USA Today – Scanpix
  • „Timberwolves“ atkrintamosiose žais po 14 metų pertraukos

• Vakarų konferencijoje ji finišavo aštunta ir kausis su Hjustono „Rockets“

• „Nuggets“ liko už borto, nors Rytuose su tokiu rezultatu (46-26) būtų užėmusi šeštąją vietą

Prireikė pratęsimo, bet Minesotos „Timberwolves“ (47-35) keliauja į NBA atkrintamąsias. Tuo metu Denverio „Nuggets“ (46-36) tenka nuryti karčią piliulę – nepaisant solidaus rezultato, NBA Vakarų konferencijoje ji liko už aštuntuko ribos.

Foto galerija

Rungtynėse, kurios nulėmė paskutinės atkrintamųjų Vakarų konferencijoje vietos likimą, „Timberwolves“ per papildomą penkių minučių atkarpą 112:106 (29:26, 33:28, 24:27, 15:20, 11:5) nugalėjo „Nuggets“ ir užėmė aštuntąją vietą.

Tai reiškia, kad nutrūko ilgiausia NBA buvusi serija be atkrintamųjų varžybų – jose Minesotos klubas nežaidė net 14 metų.

„Jaučiu, kad šį vakarą užmigsiu, tada atsibusiu vidury nakties ir padėsiu verkti. Tik tada suprasiu, kas įvyko“, – po dvikovos kalbėjo „Timberwolves“ aukštaūgis Karlas Anthony Townsas.

Tai buvo pirmos tokios rungtynės NBA per 21 metus, kai paskutinę reguliariojo sezono dieną dvi ekipos tarpusavio dvikovoje aiškinosi, kuri iš jų iškovos kelialapį į atkrintamąsias.

Atkrintamosiose „Timberwolves“ kausis su Hjustono „Rockets“, kuri finišavo su absoliučiai geriausiu NBA rekordu.

Tuo metu „Nuggets“ gali tik gailėtis, kad žaidžia Vakarų, o ne Rytų konferencijoje. Pastarojoje su 46-26 rezultatu Denverio ekipa būtų užėmusi šeštąją vietą.

„Timberwolves“: Jimmy Butleris 31, Karlas Anthony Townsas 26 (14 atk. kam.), Andrew Wigginsas 18, Jeffas Teague’as 17.

„Nuggets“: Nikola Jokičius 35 (10 atk. kam.), Willas Bartonas 24, Jamalas Murray 20, Paulas Millsapas ir Gary Harrisas po 10.

Nuotr.: fotodiena.lt/J. Elinskas

Dar vienas solidus Kauno „Žalgirio“ (27-4) pasirodymas gynyboje gerokai sumenkino Vilniaus „Lietuvos ryto“ (25-6) viltis užkopti į pirmąją „Betsafe-LKL“ pirmenybių vietą.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai savo sirgalių akivaizdoje sostinės klubą parbloškė 77:66 (18:9, 15:14, 21:23, 23:20).

Vilniaus komandai šios rungtynės buvo tarsi viltis dar pakovoti dėl pirmosios vietos reguliariajame sezone. Visgi dabar „Žalgirį“ nuo „Lietuvos ryto“ skiria jau dvi pergalės.

„Žalgiris“ šią svarbią pergalę užsitikrino pasiklojęs gerus gynybinius pagrindus. Tai buvo jau antras atvejis iš eilės, mat vos prieš kelias dienas Nemuno saloje viso labo 47 taškus sukrapštė Klaipėdos „Neptūnas“.

Pirmajame kėlinyje abi komandos taškus rinko itin lėtai ir įpusėjus ketvirčiui, „Žalgiris“ pirmavo 8:4.

Iš Letargo miego pirmieji pabudo šeimininkai. Edgaras Ulanovas, Aaronas White‘as ir Beno Udrihas surinko po 2 taškus ir pirmąją kėlinį atkarpa 6:0 užbaigę kauniečiai pirmavo 18:9.

Antrajame ketvirtyje rungtynių tendencija nesikeitė. Abi komandos sunkiai rinko taškus, tačiau Jimmy Baronas smeigė tritaškį, du taškus pridėjo Arnas Butkevičius ir vilniečiai šiek tiek priartėjo (14:20).

Vis tik „Žalgiris“ sėkmingiau sužaidė kėlinio pabaigą ir taikliu baudos metimu Vasilije Micičius atstatė dviženklį pranašumą (33:23).

Po ilgosios pertraukos Paulius Jankūnas pelnė 6 taškus paeiliui ir inicijavo „Žalgirio“ spurtą 8:0, leidusį kauniečiams įgyti 18 taškų pranašumą (41:23).

Ulanovas pataikė iš toli ir „Žalgirio“ persvara tapo rekordinė (50:31), tačiau „Lietuvos rytas“ į tai atsakė savo spurtu.

Martynas Echodas pataikė keturias baudas iš eilės, Butkevičius atseikėjo tritaškį ir svečių deficitas sumenko iki vienženklio (43:52).

Lemiamą nokdauną „Žalgiris“ sudavė ketvirtojo kėlinio viduryje. Artūras Milaknis smeigė tritaškį, po kurio sekė 4 žalgiriečių baudų metimai ir šeimininkai nutolo 65:51.

Rungtynėms artėjant į pabaigą, Chrisas Krameris pataikė iš toli ir sumažino atsilikimą iki 8 taškų (64:72), bet „Žalgiris“ arčiau priartėti neleido ir išsaugoję persvarą įsirašė 27-ąją pergalę.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 14, Edgaras Ulanovas 13, Aaronas White‘as ir Paulius Jankūnas po 12.

„Lietuvos rytas“: Mindaugas Girdžiūnas ir Rokas Giedraitis po 11, Arnas Butkevičius 8.

antanas

su chebra ryt gerai nusiaubsim kabakus. Aisku dali navaro pasilaikysiu kad ant olimpiakos uzmest nes kita savaite bus fantastiska ir ant bapkiu normaliai sausiu. Snd tik pradzia zalgirio agonijos--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt

Antanas jau pasikore? Ar eilini syki aiskins kad cia nieko tokio nes paskui laimes? Bomzo svajones.

Įvertinimas:Nėra(vertina tik prisijungę) 2018-04-13 21:09

Libertus

Dilman

+10 rytas ir lkl ziedai musu--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt

Ir vel nepasiseke, raudona kekse?

Įvertinimas:Nėra(vertina tik prisijungę) 2018-04-13 21:08

lkl

nu ka belieka pasveikinti varzovus su pergale.

beje vaitas ten lyg kazkokia barzda bando auginti,atrodo ziauriai,kaip suns kiausiniai :)

Įvertinimas:Nėra(vertina tik prisijungę)

2018-04-13 21:08

Kas buvo ka?

Rimo Kurtinaičio treniruojama komanda Betsafe-LKL mače Kaune po kovos iki paskutinių sekundžių 65:63 (18:16, 12:13, 18:22, 17:12) įveikė „Žalgirį

Kur tada jus buvot ka ??

2017-12-10 16:39

Egzpertas

Eiline Zalgirio diena ofise pries lygos bronzinius vidutiniokus.

2017-12-10 16:38

Mantas

nu kaip galvojat zalfaniai nepersistengsim labai ir pasitaupysim ir bus kokie +10-13 ar sutrypsim 20-30?:D :D