Nuotr.: V.Petrikas
Nuotr. V.Petrikas

Lemiamu metu iniciatyvos besiėmusi Lina Mikelevičienė sužaidė užtikrintai ir lėmė dramatišką Marijampolės „Sūduvos“ pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) bronzinėje serijoje.

20
23
70%
7/10
60%
3/5

31-erių puolėja pelnė paskutiniuosius penkis praėjusių metų čempionių taškus, o šios Klaipėdoje 77:74 (26:16, 17:16, 11:25, 23:17) palaužė charakterį pademonstravusią vietos „Fortūną“ ir atsidūrė per žingsnį nuo trečiosios vietos apdovanojimų.

Marijampolietės serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2-0, o lemiamą žingsnį galės žengti pirmadienį savo aikštėje.

Rungtynėse likus žaisti pusantros minutės, viešnios iš Suvalkijos buvo priekyje 74:69. Tada Andra Gabalytė pelnė du taškus su pražanga, Agnė Černeckytė pridėjo taškus iš po krepšio bei rezultatas tapo lygus – 74:74.

Kitoje aikštės pusėje Mikelevičienė individualiomis pastangos pataikė sunkų dvitaškį ir vėl išvedė „Sūduvą“ į priekį – 76:74. Šansą išlyginti arba persverti rezultatą savo naudai turėjusi „Fortūna“ tuo nepasinaudojo, o vėliau uždelsė pasitelkiant pražangų taktiką.

Klaipėdos ekipai galiausiai pasiekus penkių pražangų limitą, iki mačo pabaigos buvo likę vos 0,7 sekundės. Mikelevičienė pataikė antrąjį baudos metimą, po minutės pertraukėlės sugrįžusi „Fortūna“ dar organizavo lemiamą išpuolį, bet Agnė Černeckytė nebespėjo laiku išmesti kamuolio.

Mikelevičienė per 30 minučių iš viso pelnė 20 taškų (7/10 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai, 3/5 baudos), atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą, išprovokavo 5 pražangas bei surinko 23 naudingumo balus.

Galingai startavusi „Sūduva“ mačo pradžioje sudavė smūgį „Fortūnai“ startuodama atkarpa net 17:1, bet šeimininkės atsitiesė po ilgosios pertraukos, kuomet spurtavo 15:6 ir vėliau pavijo varžoves.

Klaipėdiečių gretose net trys krepšininkės, Gabalytė, Roberta Mizgerytė ir Sandra Baliutavičiūtė, žaidė keitimų.

„Fortūna“: Andra Gabalytė 22, Agnė Černeckytė 21, Brigita Gudelionytė 13.

„Sūduva“: Lina Mikelevičienė 20, Rita Milieškienė 12, Danielle McCray ir Ligita Tamutytė – po 10.