Marcinas Gortatas, Jonas Valančiūnas Nuotr.: AFP-Scanpix
  • „Raptors“ namuose 114:106 įveikė „Wizards“

• Jonas Valančiūnas pelnė 9 taškus ir atkovojo 9 kamuolius

• Toronto ekipai tai buvo pirmoji pergalė pirmajame atkrintamųjų serijos mače po 17 metų pertraukos

• Nugalėtojus į pergalę vedė 23 taškus pelnęs ir 12 kamuolių atkovojęs Serge'as Ibaka

Toronto „Raptors“ paskutinį kartą Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) pergalę pirmosiose atkrintamųjų serijos rungtynėse šventė 2001-aisiais, tačiau po 10 nesėkmių iš eilės Dwane‘o Casey auklėtiniai namuose 114:106 (28:23, 27:36, 31:26, 28:21) pranoko Vašingtono „Wizards“ ir serijoje įgijo pranašumą 1-0.

Jonas Valančiūnas nugalėtojams per 23 minutes pelnė 9 taškus (4/6 dvitaškių, 1/2 baudų metimų), atkovojo 9 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą ir kartą suklydo.

Susitikimas sėkmingai prasidėjo tiek Valančiūnui, tiek visai „Raptors“ komandai. Lietuvio sąskaitoje jau buvo 7 taškai, o 6 taškus paeiliui pelnęs Kanados klubas pirmojo ketvirčio viduryje po O.G. Anunoby tritaškio pirmavo 22:13.

Vis tik į aikštelę žengus antrajam „Raptors“ penketukui, iniciatyvos ėmėsi Johnas Wallas ir inicijavęs spurtą 8:0 nurėžė šeimininkų pranašumą iki minimumo (23:24).

Svečiai dar vieną puikią atkarpą surengė antrajame kėlinyje. Mike‘as Scottas įkrovė iš viršaus, Bradley Bealas pelnė taškus su JV pražanga, o Marcinas Gortatas surinko 4 taškus paeiliui ir išvedė „Wizards“ į priekį (42:41).

Po ilgosios pertraukos šeimininkai grįžo užsivedę. DeRozanas pelnė 5 taškus paeiliui, po tritaškį smeigė Kyle‘as Lowry bei Serge‘as Ibaka ir poros minučių atkarpą 11:2 laimėję „Raptors“ įgijo 5 taškų persvarą (66:61).

Ketvirtajame kėlinyje įsivyravo apylygus komandų žaidimas, o vienos ekipos sėkmingesnė atkarpa keitė kita ir nė viena negalėjo susikrauti apčiuopiamo pranašumo.

Ledus pralaužė „Raptors“. Delonas Wrightas surinko 5 taškus paeiliui, C.J. Milesas įsūdė tritaškį, o aidint 24 sekundžių laikmačiui taškus pelnė Lowry ir, iki rungtynių pabaigos likus 5 minutėms, šeimininkai atitrūko 105:96.

Foto galerija

Lemiamą tašką susitikime padėjo Ibaka. Jis su Lowry sėkmingai sužaidė du prieš du ir pelnęs taškus iš po krepšio, padidino „Raptors“ pranašumą iki 10 taškų (111:101).

Būtent Ibaka ir buvo pagrindinis Toronto klubo pergalės kalvis. Jis pelnė 23 taškus, atkovojo 12 kamuolių, blokavo 2 metimus, atliko rezultatyvų perdavimą ir kartą suklydo.

Valančiūnas rungtynių metu taip pat segėjo mikrofoną, kurio dėka buvo galima girdėti, kaip lietuvis ragina savo komandos draugus tiek aikštelėje, tiek būdamas ant atsarginių žaidėjų suolelio.

„Raptors“: Serge‘as Ibaka 23 (5/7 dvit., 3/4 trit., 12 atk. kam.), Delonas Wrightas 18, DeMaras DeRozanas 17 (6/17 metimų), C.J. Milesas (4/7 trit.) ir O.G. Anunoby po 12, Kyle‘as Lowry 11 (9 rez. perd.).

„Wizards“: Johnas Wallas 23 (15 rez. perd.), Markieffas Morrisas 22 (11 atk. kam.), Bradley Bealas 19, Mike‘as Scottas 14, Marcinas Gortatas 12.

Komentuojantys čia, ar jūs bent žiūrėjot rungtynes? :D :D

Būtent Casey visiškai spindėjo šiose rungtynėse. Nėjo žaidimas Poetl, tai atliko gan rizikingą sprendimą leist Bebe. Absoliučiai pasiteisino ir būtent tada įvyko lūžis.

Lowry apskritai atliko tik 9 metimus ir gal tik vienas iš jų buvo nevisiškai paruoštas. Derozanas taip pat laiku patempė komandą. Ir žaidė visiškai nesavanaudiškai, nebuvo jokių ISO ball ir herojiškų metimų. Suolas spindėjo, ypač Wright. Miles sumetė sudetingus metimus. Ibaka buvo fantastiškas.

O kas dėl Jono, tai savo laiką jis išnaudojo gana neblogai. Bet sakyt, kad šiose rungtynėse jį reikėjo ilgiau laikyti, tai nelabai matau prasmės.
2018-04-15 11:40
Pagaliau nutrauktas tų pirmų rungtynių prakeiksmas.20 m.beveik reikėjo laukti,bet tai įvyko.Raptors šiemet pranašumas tas,palyginus su ankstesniais metais,tai ilgas suolas.Kad ir šiąnakt-dvigubai daugiau taškų įmetė,nei Wizards atsarginiai.Čia ir yra jų stiprybė.JV,kaip dažnai,gerai pradeda rungtynes,bet paskui vis mažiau kamuolių gauna.Darbo imasi DD su Lowry.Čia matyt toks planas-pradžioje per Joną žaisti,o paskui jau per kitus.Nu,kol tai neša pergales,tebūnie.

--
2018-04-15 11:35
asgaf
kad ir kaip noretusi, kad raptors patektu i finala, bet kol Casey treniruos komanda, tol nieko gero jie nenuveiks, tie patys Lowry ir DeRozan privalo pagerinti savo pataikyma, nes bunant komandos vedliais ir mesti po 35% pataikymu, tikrai nieko gero nesisviecia. Jonas galetu atzaisti bent 30min, nes dabar visiskai be pagrindo jo neleidzia i aikste
2018-04-15 10:42