• Kauniečiai ketvirtajame kėlinyje daugiau nei 5 minutes nesugebėjo pelnyti taškų, o šeimininkai tuo metu spurtavo 14:1

• Brandonas Daviesas per antrąją mačo dalį surinko 17 iš 20 savo taškų

• Tuo metu Paulius Jankūnas ir Edgaras Ulanovas nepelnė nė taško ir tai buvo pirmasis toks atvejis, kuomet šie krepšininkai nepasižymi tame pačiame mače

• Nugalėtojus į pergalę vedė Jamelas McLeanas, pelnęs 21 tašką ir surinkęs 26 naudingumo balus

Kauno „Žalgiris“ ketvirtajame kėlinyje daugiau nei 5 minutes nepelnė nė taško ir patyrė nesėkmę antrajame Eurolygos ketvirtfinalio mače. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai penktadienį Pirėjuje 68:79 (15:17, 17:24, 22:13, 14:25) nusileido Pirėjo „Olympiakos“ ir serijos iki trijų pergalių rezultatas tapo 1-1.

Foto galerija

Serija dabar keliasi į Kauną, kur antradienį ir ketvirtadienį bus žaidžiamos kitos dvejos rungtynės.

Didžiąją mačo dalį strigęs „Žalgiris“ visiškai sustojo ketvirtajame kėlinyje, kurio pradžioje pralaimėjo atkarpą 1:14 ir atsidūrė duobėje, iš kurios neišsikapstė – 55:67.

Tai buvo visai kitoks vaizdas nei trečiojo kėlinio pradžioje, kai kauniečiai prapliupo puolime ir pataikė pirmus 8 metimus bei išlygino rezultatą 50:50. Rezultatas buvo lygus ir po Axelio Toupane’o dvitaškio aidint trečiojo kėlinio sirenai, tačiau ketvirtojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ sustojo.

„Tokiose serijose krepšinis nueina į antrą planą. Apie taktikas galime šnekėti žymiai vėliau. Tai yra labai aukšto lygio atmosfera, labai aukšto lygio intensyvumas ir reikia tai praeiti“, – po dvikovos kalbėjo Šarūnas Jasikevičius.

„Olympiakos“ smeigė tris tritaškius iš eilės ir nutolo 63:54, o tada dar sugedo Pirėjaus arenos švieslentė ir komandos apie 10 minučių laukė, kol bus išspręstos problemos.

Tuomet šeimininkai pelnė dar 5 taškus paeiliui ir atitrūko 13 taškų persvara (68:55).

„Žalgiris“ kilo į lemiamą šturmą ketvirčio pabaigoje. Brandonas Daviesas surinko 4 taškus iš eilės, Artūras Milaknis pataikė iš toli, o atkarpą 11:4 vainikavo Vasilije Micičiaus reidas. Taip iki rungtynių pabaigos likus mažiau nei minutei šeimininkų persvara tebuvo 6 taškai (68:74).

21
26
67%
8/12
83%
5/6

Vis tik visas kauniečių viltis nubraukė įspūdingas Ioannio Papapetrou dėjimas su pražanga ir mačo baigtis tapo aiški (79:68).

„Žalgirį“ antroje mačo pusėje tempė sužvėrėjęs Brandonas Daviesas. Puolėjas per antrąją mačo pusę pelnė 17 taškų, o iš viso surinko 20 (7/10 dvitaškių, 6/8 baudų metimų), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį, 4 kartus suklydo, išprovokavo 7 pražangas, tačiau pats išnaudojo pražangų limitą ir susitikimą baigė surinkęs 18 naudingumo balų.

„Kontroliuojame, tai ką galime. Teisėjų darbo sukontroliuoti negalime. Kalbant apie mane, aš taip pat galėjau tai daryti geriau, tačiau taip nutinka, kai yra varžomasi aukščiausiame lygyje“, – apie emocijų kontroliavimą kalbėjo aukštaūgis.

„Labai aiškiai pirmajame kėlinyje negavome jokios pagarbos iš teisėjų. Tie skaičiai parodo, kad absoliučiai nebuvo lygus traktavimas. Ir rungtynių metu buvo daug tokių svarbių detalių šiuo klausimu“ – apie teisėjų darbą kalbėjo Jasikevičius.

Kauniečiams taip pat trūko ir Pauliaus Jankūno indėlio. Komandos kapitonas per 23 minutes neatliko nė vieno metimo ir taškų nepelnė. Tai buvo pirmosios tuščios Jankūno rungtynės nuo 2013 m. sausio mėnesio, kuomet buvo žaista su Berlyno ALBA.

„Truputį trūko agresyvumo ir gynybos, reikėjo kitur protingiau sužaisti“, – pasibaigus rungtynėms kalbėjo Jankūnas.

Puolime neblizgėjo ir Edgaras Ulanovas, kuris taip pat nesurinko nė vieno taško – pirmą kartą nuo 2015 m. lapkričio mėnesio. Tai taip pat buvo pirmasis atvejis, kada Jankūnas ir Ulanovas viename mače savo taškų kraityje neturi nė taškelio.

„Porą kartų sugrįžome į rungtynes su geromis atkarpomis, bet gale viskas galėjo pasisukti į bet kurią pusę. Jie įmetė sunkių metimų, pabėgo ir po to jau buvo sunku“, – teigė Ulanovas.

Tuo metu nugalėtojų gretose nerungtyniavo Nikola Milutinovas, tačiau jo netektį puikiai kompensavo Jamelas McLeanas, pelnęs 21 tašką. Amerikietis taip pat gerokai viršijo savo minučių vidurkį – vietoje įprastų 17, jis šiandien aikštelėje išbuvo 32.

Taip pat, panašu, jog traumos padarinius vis dar jaučia Georgios Printezis. Graikas per 30 minučių pelnė 8 taškus, tačiau iš žaidimo atakavo 23 proc. taiklumu (3/13 metimų).

„Olympiakos“: Jamelas McLeanas 21, Vassilis Spanoulis 17, Ioannis Papapetrou 9.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 20 (7/10 dvit.), Vasilije Micičius 13 (8 rez. perd.), Artūras Milaknis 11.

2018-04-21 12:05
dabar žiūriu rungtynių kartojimą su Čeponiu... kai susikaupia žm kai įsiklauso į pastabas, visai neblogai atrodo... :) kas liečia rungtynes... prieš jas pasakiau žmonai, jei vyrai pailsės taip kaip Almo, lauksiu gero rezultato. Į tai žmona atsakė: nu kaip tu moki ilsėtis tai niekas neprilygs. Jos teisybė :D o šiaip graikai laimėjo pelnytai... gynyba daug judresnė nei pirmose rungtynėse... suvystė žalgiriuką ypač 4-tame... imetė lemiamu metu tritaškius... sekasi kaip sakoma stipresniems... Žalgirio puolimas buvo gan statiškas, nors vyrai stengėsi... Teisėjavimas nebuvo toks tragiškas, kaip buvo galima tikėtis Graikijoj... buvo keletas grubių klaidų, matėsi tendencingumas, bet kaip sako Pangosas, nereikia kreipti į tai dėmesio, reikia žaisti... Susitiko dvi lygios komandos. Kas laimės lems rungtynės Kaune. Sėkmės Žalgiriui.
2018-04-21 08:37
Grambolis
Nuostabi žinia visai Lietuvai, vis vien net ne visas Kaunas palaiko ta žalgeriuka

R
Jankunas turi arba pripazinti, kad jau per senas tokiam lygiui ir eiti i pensininku prieglauda Lietkabeli, arba supykti ant saves ir parodyti savo zaidimu, kad dar turi parako.

Eima
Viskas neblogai 1-1, bet kad būtù gerai, tai prabuskit Antanai, Edgarai, Axeli!! Toki vyrai, o kažko bijot, jei neparodysit savo kiaušiù, tai bus 1-3, nes Davisas vienas tikrai neištems!! Yra Šaro sistema, bet reikia jai lyderiù ir nebijančiù imtis atsakomybės...O Jūs tikrai tai galit, tad nestabdykit!!

--
2018-04-21 01:53
Vam
Tiek Fanu Zali zuri o negali kas sudet tuos svilpukus treciam kelini ir padaryt montaza,krepsinio salis essm greit paplistu toks video ,gal di bei ta pakeistu

--
2018-04-21 01:33
Dabar kaune bus du finalai su OLY
2018-04-21 00:09
Prisimenu `99 metus, jei neklystu su tais pačiais oly pusfinalyje kaip Zidekui su žaliu lazeriu baudas metant į akis švietė, niekas nesikeičia :)
2018-04-21 00:08
pralaimejome ne del teiseju, bet toks komplektas teiseju tai "geras". kaip tik grandams, nesvarbu ar tai oly, ar real, ar cska. ka gi, reikia dvieju pergaliu kita savaite, nes jei reikes 5-u rungtyniu, tai teiseju komplektas nuspres kas eis toliau.
2018-04-20 23:54
Tie graikai tai šlykštūs gyvuliai kažkokie nemandagus iš urvo išlindę, o kalbant apie teisėjų darbą tai patylėsiu, bet tikiuosi ateitį bus kokie nors robotai, kad pakeistu darbą iš nematymo.
2018-04-20 23:34
teisejai ismuse komanda is veziu kai treciam pradejo svilpt totalias nesamones ir nematyt baudu.butent tada ir ivyko rungtyniu luzis.pangos siandien visai isjungtas is zaidimo,kaip ir jankunas su ulanovu.o tikrai galejom kovot del pergales..ir kas baisiausia,uz tokias kliurkas tiem teisejams nieko nebus nors po tiek klaidu jiems likusi sezona reiktu uzdraust dirbti
2018-04-20 23:32
Svarbiausia, kad viena pergale išvykoj turim, dabar jau persikelsim į mūsų teritorija, reikia dabar pasinaudot savo aikštės pranašumu.

--
2018-04-20 23:31
Geriausia kaip Spanoulis visa maca teisejam aiskina ir nieko, Toupane po aiskios neuzfiksuotos baudos pasake iskart technine :D
2018-04-20 23:29
Tragedijos nera, tikslas isvykoje pasiektas, pasiimta viena pergale, dabar namie nors karta laimet ir serija bus iki pat galo blogiausiu atveju. Abi komandos grybavo snd nemazai, dar rezultatui esant apylygiam teisejai biski irgi pasienaudavo bet nieko nepadarysi. Tikiuosi sis pralaimejimas suteiks maximalu sportini pykti Zalgiriui ir namie bus ant bangos.
Sunku laimeti, kai toks apgailetinas teiseju darbas. Bet kiek prazangu neuzfiksavo, o tai ismusa is veziu...

2018-04-20 23:03
vaizdelis toks, kad Spanulis gali teisejus nx pasiusti. Nusibodo jau žiūrėt į besidraskančius graikus, greičiau rungtynės Kaune