DeMaras DeRozanas ir Johnas Wallas Nuotr.: AP – Scanpix
Dwane'as Casey Nuotr.: AP – Scanpix
  • „Raptors“ išvykoje 102:92 nugalėjo „Wizards“

• Kanados klubas ketvirtfinalio serijoje nugalėjo 4-2

• Jonas Valančiūnas pelnė 14 taškų ir atkovojo 12 kamuolių

Po prasto starto susitikimo pradžioje atsitiesusi Toronto „Raptors“ su Jonu Valančiūnu priešaky – Rytų konferencijos pusfinalyje. Dwane'o Casey auklėtiniai svečiuose 102:92 (20:30, 30:23, 23:25, 29:14) palaužė Vašingtono „Wizards“ ir seriją iki keturių pergalių laimėjo 4-2.

Foto galerija

Pusfinalyje galima Valančiūno akistata su Domantu Saboniu, jei tik serijos rezultatą 3-3 išlyginusi Indianos „Pacers“ septintajame mače įveiks LeBrono Jameso vedamą Klivlando „Cavaliers“. Lemiamas šios poros mūšis vyks Klivlande.

Serijoje dėl patekimo į konferencijos finalą „Raptors“ priklausys namų aikštės pranašumas. Pastaruosius dvejus metus Toronto klubas iš tolimesnės kovos buvo eliminuotas „Cavs“ ekipos: praėjusį sezoną Kanados ekipa pusfinalį pralaimėjo 0-4, o užpernai 2-4 krito pusfinalyje.

Valančiūnas per 31 minutę pelnė 14 taškų (6/13 dvitaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 12 kamuolių, blokavo 2 metimus, 3 sykius prasižengė ir surinko 18 naudingumo balų.

Per pirmąsias keturias rungtynių minutes vos keturis taškus pelniusi „Raptors“ atsilikinėjo dviženkliu skirtumu – 4:15, bet toliau varžovų nebepaleido.

Panašų skirtumą didžiąją rungtynių dalį išlaikiusi Toronto komanda mačo eigą sau tinkama linkme perlaužė pirmoje ketvirtojo ketvirčio pusėje, kuomet startavo 14:5 ir pirmavo 88:83.

Likus žaisti pusketvirtos minutės, Markieffo Morriso dvitaškis dar apmažino šeimininkų deficitą iki šešių taškų – 90:96, bet po minutės pertraukėlės „Raptors“ laimėjo atkarpą 7:0, o „Wizards“ vėliau taškais pasižymėjo tik praėjus trims minutėms – 102:90.

„Wizards“: Bradley Bealas 32 (10/22 metimai), Johnas Wallas 23, Markieffas Morrisas 12 (15 atk. kam.).

„Raptors“: Kyle'as Lowry 24, DeMaras DeRozanas 16 (6/18 dvit.), Jonas Valančiūnas 14 (12 atk. kam.).