Nesulaikomas Daviesas „Žalgirį“ į LKL kovas grąžino pergale

„BasketNews.lt“
2018-04-29 16:20
Nuotr.: Fotodiena.lt/J.Elinskas
Nuotr. Fotodiena.lt/J.Elinskas

Brandonas Daviesas ir Kauno „Žalgiris“ (28-4) pademonstravo, kad šventinės pagirios jų nekamuoja. Rungtynių maratoną Lietuvos krepšinio lygoje (Betsafe LKL) pradėję kauniečiai sekmadienį Kauno sporto halėje 91:72 (26:19, 27:13, 21:27, 17:13) nugalėjo Kėdainių „Nevėžio“ (12-23) komandą ir nutraukė pastarosios keturių iš eilės pergalių seriją.

18
32
6
4

„Žalgiriui“ tai buvo pirmosios rungtynės šalies čempionate po daugiau nei dviejų savaičių pertraukus ir praėjus vos trims dienoms po triumfo Eurolygos ketvirtfinalio serijoje. Visgi pergalingos nuotaikos kauniečių neužmigdė.

Dominavę visas rungtynes, žalgiriečiai triuškinamą persvarą įgijo prieš ilgąją pertrauką, kai kėlinį užbaigė spurtu 18:2 ir nutolo 53:32. Per šią atkarpą Daviesas surinko 7 taškus.

Trečią kėlinį Kevinas Pangosas pradėjo dviem tritaškiais, taip spurtą padidindamas iki 24:2, o rezultatą – iki 59:32.

„Energija buvo didžiulė, ko buvo labai sunku išsireikalauti, – po dvikovos kalbėjo Šarūnas Jasikevičius. – Kažkiek kaip visada pavedė protas, ypač jauniems žaidėjams, buvo klaidų, bet apskritai – gera pergalė. Manau, kad vyrai į šias rungtynes žiūrėjo labai rimtai, o to dabar ir reikia.“

Nesulaikomai Kauno klube žaidė Daviesas, kuris per mažiau nei 18 minučių pelnė 18 taškų, pataikydamas 8 dvitaškius iš 9, taip pat atkovojo 6 kamuolius, blokavo 4 metimus ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Jo sąskaitoje – 32 naudingumo balai.

„Žalgiris“ rungtyniavo Eurolygai įprasta rotacija, o jaunieji Paulius Valinskas ir Gytis Masiulis aikštėje pasirodė tik antroje mačo dalyje. Martynas Sajus ir Martynas Arlauskas nebuvo registruoti mačui.

„Mes turime problemų su aukštaūgiais, todėl neatlaikėme to kontakto iš didelių žmonių, – sakė „Nevėžio“ strategas Ramūnas Cvirka. – Tai matosi pagal baudų metimų skaičių. Mus apstumdė po krepšiu ir neatlaikėme to fizinio kontakto. Puolime taip pat, kai nėra agresyvumo baudos aikštelėje, sunku susirinkti rezultatą.“

Žalgiriečiai metė 17 baudų, kai „Nevėžis“ – 7.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 18 (8/9 dvit., 6 atk. kam., 4 blk., 32 naud. balai), Antanas Kavaliauskas 12, Aaronas White’as 10, Edgaras Ulanovas 9, Paulius Jankūnas ir Artūras Milaknis po 8.

„Nevėžis“: Aleksandras Zacharovas 22, Robertas Medfordas 11, Gintautas Matulis ir Vaidotas Volkus po 10.

Kauniečiai LKL pirmenybėse buvo nežaidę nuo balandžio 13 dienos, kai namie 77:66 nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“. Per tą laiką „Nevėžis“ ypatingai pagerino savo padėtį. Dar mėnesio pradžioje buvusi arti galimo iškritimo į žemesnę lygą, Kėdainių komanda iškovojo keturis laimėjimus paeiliui ir pakilo į septintąją LKL vietą.

Pralaimėjimas Kaune lėmė, kad kėdainiečiai reguliariajame sezone nebepakils aukščiau septintosios vietos.

„Žalgiris“ kitas LKL rungtynes trečiadienį žais Panevėžyje, kur susikaus su vietos „Lietkabeliu“, o iš viso per 11 dienų sužais penkis mačus.

2018-04-29 19:38
Neužliūliavo Žalgirio sėkmė Eurolygoje.Rimtai nusiteikė ir užtikrintai laimėjo,mldc.Puikiai išnaudojo savo aukštaūgius.Daviesas jau tapo įprasta sužaidė monstriškai.Jaunimas gaila prastai atrodė,tačiau matyt prarado ritmą nežaidę dvi savaites.Bet,svarbiausia pergalė.

Daily telegraph pranesa:
Maestro antanas siuo metu rengia preskonferencija Bahamu salose, apie galimas "the staFkes" ir "the varkes" artimiausiu metu pranes jo atstovas staFkems-$-varkems artimiausiu metu.
2018-04-29 18:01
Valdas
Kaip manote, Saras ir Ulanovas liks žalgirį? Dar bent sezonui

--
2018-04-29 17:47
Valdui
aisku nesusitvarko, nes padeje jie ant to LKL. jie skiria demesi tik EL, o cia atvaziuoja nesiruosdami rungtynem, tiesiog ziuri pagal zaidimo eiga ir tada kazka strategizuoja. Nenustebsiu jei Nevezis iki 4 kel laikysis rungtynese, o jau kai ateis lemiamos minutes tada tiesiog ijungs savo tikra veida ir laimes. Taip kad Valdai nesiparink
2018-04-29 17:44