Gibsonas: „Aš to nesakiau“

2007-12-05 13:11
Arnas Adomavičius, „Sekundė“

Vakar šalies didžiuosiuose laikraščiuose ir internetiniuose portaluose mirgėjo pranešimai apie Panevėžio „Techaso“ klubo legionieriaus Kerry Gibsono prieštaringus pasisakymus apie Lietuvą. Įvairūs antraščių pavadinimai – „Techaso“ legionierius: „Aš nekenčiu Lietuvos“, „Panevėžio komandos legionierius nekenčia Lietuvos“ ir panašūs 212 cm aukštaūgį iš JAV taip suglumino, jog šis neišdrįso pasirodyti vakarinėje miesto reprezentacinės komandos treniruotėje.

„Aš nekenčiu Lietuvos, tačiau tai mano karjeros pradžia“, – taip krepšininkas teigė JAV žurnalistui,  kuris paklausė kaip ir kodėl jis atsidūrė Lietuvoje.

Taip pat aukštaūgis teigė, jog jis patyrė kultūrinį šoką: „Jų maistas yra tikrai keistokas, anglų kalba nors ir yra labai universali, tačiau čia praktiškai niekas jos nemoka, taip pat mane „užknisa“ jų laiko juosta, kai aš einu miegoti, jūs einate gerti“, – šlykščių žodžių apie šalį kurioje rungtyniauja negailėjo 23 metų krepšininkas.

„Sekundė“ pasiteiravo „Techaso“ vyriausiojo trenerio Aurimo Matulevičiaus, kokia jo nuomonė dėl amerikiečio duoto interviu vienam JAV dienraščiui.

„Šįryt aš buvau šokiruotas, išvydęs žiniasklaidoje pasirodžiusį pranešimą, dar ir dabar negaliu atsigauti, jaučiuosi lyg šlapiu skuduru gavęs“, – tokiais žodžiais strategas pradėjo kalbą.

Treneris teigė, jog jaučia atsakomybę prieš komandą ir Lietuvą, prieš jos žmones, kad taip skambiai nuaidėjo jo duotas interviu JAV spaudai.

Paklaustas, ar kiek neperdėjo Lietuvos žurnalistai, išvertę anglų kalba interviu į lietuvių, strategas nedvejodamas atsakė, jog jokio burbulo Lietuvos žurnalistai neišpūtė.

„Skaičiau ir to amerikiečio reporterio interviu, ir mūsiškių (žurnalistų) versijas, ir galiu drąsiai teigti, jog mūsų žurnalistai išvertę iš anglų kalbos į lietuvių nė kiek neperdėjo“. Treneris taip pat pažymėjo, jog klubas jau ėmėsi sankcijų.

„Komandos vadovybė jau ėmėsi pradinių sankcijų, tai bus finansinės baudos ne tik krepšininkui, bet ir jo agentui. Tačiau jei krepšininkas sugebės įrodyti, jog to jis tikrai nesakė, kad tai tik „išpūstas burbulas“, žinoma jokių baudų netaikysime. Visi to ir norime, nereikia mums jokių problemų“. – pokalbį baigė vyriausiasis „Techaso“ treneris Matulevičius.

„Sekundės“ korespondentui vakar pavyko pasikalbėti ir su pačiu „kaltininku“, kuris atrodė labai prislėgtas. Aukštaūgis krepšininkas teigė, jog jį labai sukrėtė ši žinia, neva jis smerkė Lietuvą.

„Visų pirma norėčiau atsiprašyti visų žmonių, kuriuos tai įskaudino ar įžeidė. Tačiau visa tai yra netiesa. Šį interviu aš daviau savo miestelio universiteto laikraščio reporteriui, kuris yra geras mano bičiulis. Paprasčiausiai tai buvo skirtingas pašnekovo ir reporterio tarpusavio supratimas. Mano išsireiškimai apie Lietuvą yra tiesiog absurdiški, jis labai klaidingai pacitavo mano žodžius apie jūsų šalį. Jaunasis reporteris parašė maždaug taip, kaip jis pats įsivaizduoja Lietuvą“, – susijaudinęs kalbėjo Gibsonas.

Pasak krepšininko, jis tenorėjo išsakyti savo nuomonę apie Lietuvos maistą bei prastą orą, o  reporteris per daug „pagražino“.

„Daugeliui amerikiečių, atvykusių į Europą yra maistas neįprastas, taip pat ir man. Taip pat nepatinka man ir oras, tačiau nieko blogo apie jūsų šalį ar žmones neturiu“, – sukrėstas buvo Gibsonas.

Paklaustas, ar tas bičiulis reporteris jau žino į kokią bėdą pateko, krepšininkas atsakė, jog dar ne, tačiau tikino, jog jau šiandien išsiųs jam elektroninį paštą. 

Komentarai:
sutinku su zalgirieciu teisingai iwardino situacija
2007-12-18
+1
Atsakyti
Nu nzn, paziurejau ta interviu su juo ir pamaciau daug tiesos, viska ka jis sake dabar atrodo itikinama, zurnalistas gal ir parase dali tiesos kurios jis nepasake duodamas lrytui interviu, bet ir jau ne as vienas taip sakysiu... zurnalistas gerokai paastrino situacija, beto patiko paskutinis sakinys ;] Ziuriu geroj saly gyvenam, turim pacias graziausias paneles pasaulyje :))
2007-12-06
-2
Atsakyti
2007-12-06
+5
Atsakyti
Tikrai jis tiek neprisakė - vakar Ryte vienas komentatorius rašė.Viskas bus gerai.
2007-12-05
-4
Atsakyti
Sake ar nesake cia jo reikalas, aisku jei tai tiesa, tai zmogus gan negraziai pasiele, bet reikia priimti ir kritika, visgi nesam ideali salis, o kas valdzioj dedas tai patyliu...
2007-12-05
-4
Atsakyti
Uz tuos zodzius as manau panevezieciai ji ishaukles kumsciais,bent taip jau as tikrai padaryciau,tegu dziaugiasi kd ne Neptune telosia
2007-12-05
-1
Atsakyti
geda antrarusi amerikieti,lek greiciau is lietuvos kol neapmeteme alaus skardinemis
2007-12-05
+3
Atsakyti
jaučiu buvo taip - tas Gibsono žurnalistas yra koks draugelis. kalbėjosi jie per skype, Gibsonas atvirai kaip draugeliui papasakojo koks čia šūdas (o negi taip nėra?) ir žurnalistas viską taip surašė, nesitikėdamas, kad tai pasieks Lietuvą. bet pasiekė ir dabar Gibsonui kaista ausys ;))
2007-12-05
-1
Atsakyti
eina jis....isvis kas jis toks kad kazka apie lt kalbetu?sita salis jau alga moka o jis tyciojasi?taigi darbdavio vietoje gera banke per pakausi duociau ir dar alga apkarpyciau o jei nepatiktu tai butu nesunku susirast toki pati ir dar geresni zaideja
2007-12-05
+2
Atsakyti
Aleikit netikiu, kad žurnalistas gali būt toks lol, kad taip iškraipytų žodžius...pats pasakė, o kaltę verčia žurnalistui..
2007-12-05
+1
Atsakyti
sunku pasakyt sake ar nesake jis vienas jis tai tezino...
2007-12-05
-3
Atsakyti
Sake jis tikrai, tik dabar svelnina padeti: tipo as taip nesakiau, pagrazino interviu ir t.t. Mest tokius reikia is klubo ir is Lietuvos!
2007-12-05
-3
Atsakyti
ot skandalistas.. netikiu kd jis nesake jau nk blogo apie Lietuva. apgavikas.
2007-12-05
-2
Atsakyti
gibsonai waryk is LIETUVOS
2007-12-05
-6
Atsakyti
Tiek jis, tiek tas žurnalistas – abu kalti.
2007-12-05
-10
Atsakyti
prasideda atmazai...galvot reikejo pries snekant...

lauk is LT
2007-12-05
-2
Atsakyti
Taip taip...ėmėm mes ir patikėjom, jog tu to nesakei...jankis
2007-12-05
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.