Nuotr.: AP – Scanpix
Nuotr. AP – Scanpix

Oklahomos „Thunder“ pasirodymas NBA Vakarų konferencijos ketvirtfinalio serijoje parodė, kad jai būtini pokyčiai. 38 procentus atakų baigdavo Russellas Westbrookas – tai metimu, tai išprovokuota pražanga, tai prarastu kamuoliu, rašo ESPN žurnalistas Zachas Lowe'as.

Westbrookas užbaigdavo daugiau atakų nei LeBronas Jamesas Klivlando „Cavaliers“ serijoje su Indianos „Pacers“. „Thunder“ įžaidėjo procentas buvo beveik toks pats, kokį 2015 metų finalo serijoje fiksavo LeBronas, o tuomet pastarojo komandoje buvo traumų virtinė – nežaidė nei Kevinas Love’as, nei Kyrie Irvingas.

Oklahomos krepšininkai seriją prieš Jutos „Jazz“ pralaimėjo 2-4, o paskutinėse rungtynėse Westbrookas atliko 43 metimus. Iš jų 19 buvo tritaškiai, o tikslą pasiekė 7 tolimi metimai. „Jazz“ treneriams ir žaidėjams toks vaizdas patiko – jie buvo patenkinti kone visais šiais metimais.

Akivaizdu, kad situacija „Thunder“ komandoje nebuvo geriausia. Komanda pasikvietė puolime pajėgius žaidėjus Paulą George’ą ir Carmelo Anthony, tačiau žaidė taip pat, kaip ir iki jų atėjimo – vedama vieno Westbrooko. Šiai komandai tiesiog reikia pokyčių.

2014 metų lapkritį, kuomet Russellas Wesbrookas ir Kevinas Durantas buvo traumuoti, treneris Scottas Brooksas buvo priverstas į žaidimo modelį įvesti naujovių. Tuomet strategas nieko ypatingo nepakeitė: komanda dalinosi kamuoliu, žaidėjai vieni kitiems statė užtvaras ir bėgo iš vienos pusės į kitą.

Tačiau tai „Thunder“ komandai buvo lyg žaidimo revoliucija. Tuomet apie pokyčius teigiamai atsiliepė gynėjas Andre Robersonas. „Tai buvo smagu. Ir ne truputį. Man labai patiko dalintis kamuoliu ir žaisti vieniems dėl kitų“, – tuomet sakė gynybos specialistas.

Šį sezoną metami tritaškiai

35%
10,7
Pataiko: 10,7
Taiklumas: 35,4%
Vieta lygoje: 15
Geriausias pasiekimas: 20
Blogiausias pasiekimas: 4
Daugiausia pataiko: Paul George

Niekas nesitikėjo, kad „Thunder“ išlaikys tokį žaidimo braižą sugrįžus Wesbrookui ir Durantui. Tai būtų buvę kvaila. Žvaigždės yra žvaigždės – jos visada yra su kamuoliu, pritraukia varžovų gynybą ir taip suteikia galimybę komandos draugams gauti geresnius metimus. „Thunder“ turėjo dvi žvaigždes, kurios galėjo padaryti bet ką.

Bet tuomet „Thunder“ norėjo, kad Westbrookas ir Durantas suprastų, jog jie gali nuveikti šį tą daugiau. Jie turėjo suprasti, kad puolimas bus mažiau nuspėjamas tuo atveju, jeigu žvaigždės ims daugiau judėti be kamuolio. „Kiekviena komanda gali pasimokyti iš to, kaip žaidžia „Spurs“. Turime labiau dalintis kamuoliu ir mažiau žaisti vienas prieš vieną“, – tuomet kalbėjo „Thunder“ narys Nickas Collisonas.

Po dvejų metų Duranto komandoje nebeliko, o Brookso įpėdinis Billy Donovanas pradėjo kurti naują žaidimo braižą. Jis kalbėjo panašiai – komanda turi gerų metikų, todėl stengsis kamuolio judėjimu provokuoti oponentų klaidas bei susikurti erdves metimams. Donovanas – vienas iš daugelio „Thunder“ strategų, kurie kalbėjo tomis pačiomis frazėmis. Niekam iš jų sukurti tokio puolimo taip ir nepavyko. Serija su „Jazz“ tai eilinį kartą parodė – Oklahoma neturi žaidimo sistemos.

Jie turi nemažai derinių, bet jeigu jie nepasiteisina, tuomet antro varianto nėra. Kad ir kas turi kamuolį, jis arba atakuoja krepšį, arba jį perduoda Westbrookui.

31 procento taiklumu karjeroje tritaškius metantis Westbrookas serijoje su „Jazz“ vidutiniškai metė po 7 tritaškius. Tai gerokai per daug tokio lygio snaiperiui.

Westbrookas mesdavo tritaškius nepavykus sužaisti du prieš du, mesdavo tolimus dvitaškius vos atbėgęs į puolimą arba greitajame puolime nė nespėdavo pasinaudoti užtvara ir iškart atlikdavo šūvį. Tokie metimai „Jazz“ komandai patiko.

Tai tiesiog baisūs metimai. Galima grožėtis Westbrooko drąsa, bandymu laimėti, dvasia, tačiau vis tiek reikia pripažinti – šie metimai yra baisūs. Visi jie yra toli iki patogių metimų. Įžaidėjas nė nepasinaudodavo Stevenso Adamso užtvaromis, kurios jam galėtų suteikti pranašumą.

Su kamuoliu dominuojantis Westbrookas per rungtynes atlieka apie penkis itin tolimus dvitaškius. Jis, kaip ir kiti dominuojantys žaidėjai – Jamesas Hardenas, Johnas Wallas, Chrisas Paulas ar LeBronas Jamesas – turi didžiulį meistriškumą. Hardenas ir Westbrookas per 36 minutes atlieka beveik vienodą skaičių metimų, tačiau Hjustono „Rockets“ lyderis renka po 30,5 taško, o Westbrookas – po 25,6.

„Thunder“ įžaidėjas tiesiog dažniau atakuoja krepšį nei visi šie vyrukai. Jo 21,5 metimo iš žaidimo vidurkis yra didžiausias lygoje. O didžioji dalis metimų yra iš vidutinio nuotolio. Supraskite teisingai – žaidėjas, kuris yra vidutinis tokių metimų atlikėjas, tiesiog gauna per daug progų.

Atakų organizatorius neturi tokių gerų kamuolio perdavimo įgūdžių kaip LeBronas ar Hardenas. Taip, Westbrookas pirmauja pagal rezultatyvių perdavimų skaičių, tačiau dažniausiai tie perdavimai varžovų gynybai būna nuspėjami.

Įžaidėjas turi puikias atletines savybes, todėl gali nuolat draskyti varžovų gynybą, o pritraukus kelis krepšininkus – atiduoti perdavimą. Russas lygoje pirmauja pagal rezultatyvių perdavimų vidurkį tik dėl savo nuspėjamų perdavimų.

Tuo metu Hardenas ir LeBronas atlieka nenuspėjamus perdavimus, kuriuos numato prieš kelis žingsnius. Westbrookas išskirsto po 10 rezultatyvių perdavimų, tačiau „Thunder“ iš viso renka tik po 21 rezultatyvų perdavimą ir pagal šį rodiklį visoje NBA užima priešpaskutinę vietą.

Varžovų gynybai nebūtina aktyviai gintis prieš Westbrooką tuomet, kai šis neturi kamuolio, kadangi įžaidėjas nėra pavojingas atakuojant iš tolimų distancijų. 

Gynėjas be kamuolio nesistengia kurti progų kitiems. Pats įžaidėjas šį sezoną atliko vos 24 (!) užtvaras per 86 rungtynes. Palyginimui, „Thunder“ gynėjai Joshas Huestis ir Terrance’as Fergusonas atliko daugiau nei po dvigubai daugiau užtvarų.

Ekspertai mano, kad Westbrookas turėtų geresnius žaidimo įpročius, jeigu tik savo komandoje būtų turėjęs gerais kamuolio perdavimo įgūdžiais pasižyminčius aukštaūgius. Įžaidėjui neblogai sekėsi žaisti su 208 cm ūgio Nicku Collisonu, tačiau jam jau 37-eri metai. Stevenas Adamsas tobulėja kiekvienais metais, tačiau jis nėra gerai kamuolį perduodantis aukštaūgis.

Galima tik įsivaizduoti, kaip Westbrookas atrodytų šalia tokių gerai perdavimus atliekančių aukštaūgių kaip Marco Gasolio ar Nikola Jokičiaus.

„Thunder“ manė, kad Russas susižais su Domantu Saboniu, kurį ekipa turėjo 2016-2017 metų sezone. Lietuvis gerai atlieka perdavimus, tačiau jam daug šansų nebuvo suteikta – praėjusią vasarą Sabonis buvo iškeistas į Paulą George’ą.

Nuotr. AP – Scanpix

George’as yra puikus variantas šalia Westbrooko. Durantas, žaisdamas kartu su Westbrooku, sugebėjo tapti MVP, o tuomet būtent puolėjas lemiamu metu dažniau ėmėsi iniciatyvos nei Russas. George’as šį sezoną rinko po 22,1 taško, atkrintamosiose pridėdavo po 24,7 taško, tačiau tokio dueto tolimam žygiui buvo maža.

„Thunder“ į savo gretas kvietėsi jaunus žaidėjus: Victorą Oladipo, Dioną Waitersą, Enesą Kanterį, Imaną Shumpertą. Visi jie buvo jaunesni už Westbrooką. Turėdamas tokius komandos draugus, Russellas galėjo ir toliau dominuoti. Komandai nepavyko šalia Westbrooko užauginti gerų žaidėjų. Kone 10 metų.

Jamesas Hardenas išėjo iš „Thunder“ ir tapo viena didžiausių NBA žvaigždžių, Victoras Oladipo dominuoja Indianos „Pacers“ gretose. Keitėsi treneriai, keitėsi suolo žaidėjai, bet žvaigždžių aplink Westbrooką neužaugo.

Po Duranto išvykimo visas „Thunder“ puolimas yra paremtas Westbrooku, to nepavyko suskaldyti net George’ui. Tai daug ką pasako apie „Thunder“ ir Westbrooką. Kai vienas žaidėjas yra visa sistema, tuomet jam ilsintis viskas sugriūva.

Jau kalbėta, kad „Cavaliers“ negali užpulti tuomet, kai ant suolo yra LeBronas. Net ir aikštėje turint Kyrie Irvingą ir Keviną Love’ą. Bet Westbrookas nėra LeBronas. Jis nėra ir Hardenas, kuris yra puikus žaidėjas vienas prieš vieną.

Dėl to Westbrookas šeštajame serijos su „Jazz“ mače išmetė 43 metimus. Jis turėjo tiek daug atakuoti krepšį, nes kitiems tiesiog nepavykdavo įmesti. Galima tik įsivaizduoti, kaip atrodytų „Thunder“ puolimas, jeigu jame atsiskleistų George’as ir Carmelo. Vienerių metų tam nepakako.

Sunku, o galbūt neįmanoma laimėti titulo remiantis vieno žaidėjo puolimu. Westbrookui reikia šiek tiek pakeisti savo žaidimo stilių. Tai neturi būti kardinalūs pokyčiai, galbūt užtektų daugybės mažų pokyčių. Pavyzdžiui, atsisakyti penkių itin tolimų dvitaškių per rungtynes. Ir pakeisti kai ką dar.


Rodyti komentarus
2018-05-01 19:45
tai linko i org straipsni negausim?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-05-01 14:36
Anonimas
na svarbu , kad rekordus gerina, o laimėti čempionatą , jam akivaizdžiai nerūpi
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-05-01 12:36
lkl
as jau seniau sakiau,kad ten visa komanda zaidzia tik tam,kad westbrookas surinktu triguba dubli.jie vaikosi rekordu,o ne pergaliu.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 3

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas


Russell Westbrook

Russell  Westbrook
Komanda: Oklahoma Thunder
Pozicija: PG
Amžius: 29
Ūgis: 191 cm
Svoris: 85 kg
Gimimo vieta: Long Byčas, JAV