Nuotr.: Fotodiena.lt
Nuotr. Fotodiena.lt

„Šiaulių“ komanda praėjusio tarpsezonio metu pradėjo ilgalaikio plano įgyvendinimą. Mindaugo Žukausko vadovaujamas klubas prisiviliojo trenerį Antaną Sireiką, pasikvietė 7 NKL krepšininkus, pasirašė ilgalaikes sutartis bei tikėjosi per kelis metus šauti į viršų.

Šį sezoną metami dvitaškiai

53%
22,3
Pataiko: 22,3
Taiklumas: 52,8%
Vieta lygoje: 3
Geriausias pasiekimas: 32
Blogiausias pasiekimas: 13
Daugiausia pataiko: Laurynas Birutis

Tiek komandos vadovas Žukauskas, tiek treneris Sireika, tiek patys krepšininkai kalbėjo apie tikslus išlikti LKL bei pakovoti dėl galimybės rungtyniauti atkrintamosiose varžybose.

Sezono pradžia tokius rezultatus ir žadėjo – per 11 rungtynių buvo laimėti du mačai. Visgi per kitas 24 rungtynes šiauliečiai laimėjo 14 sykių ir suklupo 10 kartų. Tokia atkarpa leido užsitikrinti penktąją vietą turnyrinėje lentelėje, o apie tokią poziciją šiauliečiai nė nesvajojo.

Penktoji vieta šiauliečiams gali suteikti galimybę kitą sezoną žaisti FIBA Čempionų lygoje, o jeigu tokia proga pasitaikys, tuomet „Šiauliai“ ja pasinaudos, tikino Mindaugas Žukauskas.

Prie to nemažai prisidėjo netikėtas atradimas Laurynas Birutis, kadangi naudingiausiam lygos žaidėjui prieš sezoną Žukauskas buvo numatęs antrojo vidurio puolėjo vietą. Taip pat ir Donato Sabeckio sėkmingas žaidimas, kuris LKL pirmauja pagal rezultatyvių perdavimų skaičių. Sireika džiaugiasi, kad pliusą prie kontrakto turintis Sabeckis veikiausiai liks komandoje ir kitą sezoną, tačiau to paties negali pasakyti apie Birutį.

„Šiaulių“ vyriausiasis treneris sezono metu ne kartą užsiminė, kad atsiskleidusiam Biručiui reikėtų dar bent vieną sezoną rungtyniauti šioje komandoje ir tik tuomet keltis į „Žalgirį“. Visgi Kauno klubo vadovas Paulius Motiejūnas jau anksčiau tikino, kad Birutis po sezono yra laukiamas „Žalgiryje“. Dėl to treneris įspėjo ir patį žaidėją, ir Kauno klubą.

„Buvo kalba apie Birutį, kaip suprantu, ji jau baigėsi. Jis gerai žaidžia, bet Laurynas yra labai globojamas iš visų pusių. Tiek komandos, tiek trenerių – jam kiti padeda gynyboje, sukuria geresnes situacijas. Atleidžiame jo broką ar pasyvumą. Nueisi į aukšto lygio komandą ir to neturėsi. Dėl to sakau, kad žmogus turi subręsti visapusiškai. Jis parodė gerus rezultatus, bet tai dar nereiškia, kad Laurynas jau toks yra“, – sakė Sireika.

Treneris Antanas Sireika su tinklalapiu „BasketNews.lt“ kalbėjosi apie netikėtą „Šiaulių“ žygį, sėkmingo žaidimo priežastis, momentą, kuomet patikėjo komandos galimybėmis, Lauryno Biručio persikėlimą į Kauno „Žalgirį“ ir Donato Sabeckio potencialą.

– Ar pats prieš sezoną tikėjotės tokių aukštų rezultatų? – tinklalapis „BasketNews.lt“ paklausė Sireikos.
– Jeigu atvirai, tai nelabai. Pirmą kartą turėjau tokią komandą, kurią naujai suformavome, o pagrindas buvo jaunimas. Pasirašėme sutartis keliems metams, tad žiūrėjome į priekį, kad žingsnelis po žingsnelio kiltume į viršų. Pradžioje sakėme, kad bus gerai, jeigu pateksime į aštuonetuką.

– Sezono pradžia nebuvo gera – LKL per 11 rungtynių laimėjote du kartus. Kodėl tuomet nesisekė?
– Visų pirma, susirinkę nauji žmonės visada turi atrasti kažką bendro. Veteranams viską suprasti užtenka mėnesio, o jaunimą ne tik reikia treniruoti, bet ir mokyti. Be to, viską labai gadina traumos. Pažiūrime, ką krepšininkas sugeba, kuriame jam derinius, o tuomet jis iškrenta.

Tada į jo vietą stoja kitas žmogus, o jis turi visai kitas savybes. Sezono pradžioje iškrito Ignas Vaitkus, spalio mėnesį ir Nickas Zeisloftas, tad taip ir gavosi. Akeemas Wrightas atvažiavo tik gruodį, tad mes sezono pradžioje žaidėme skylėti. Dar ir Biručiui bėdos buvo.

– Ar dabar situacija keičiasi – žaidėjus mažiau reikia mokyti ir galite daugiau treniruoti?
– Mokytis reikia visą gyvenimą, aš tai pats patyriau. Visad krepšininkams sakau, kad niekada nesakytų, jog „dabar jau gerai žaidžiu, dabar jau pasiekiau viršūnę“. Žmogus nežino galimybių ribos. Jeigu sezono pradžioje mokėmės matematinius veiksmus kaip sudėti ir atimti, tai dabar aiškinamės algebrą, o ateityje prieisime ir prie aukštosios matematikos. Vis tiek reikės mokytis. Aišku, jie pasiekė jau kažkokį lygį, padarė pažangą, bet niekada negalvoju, kad galima kažkur sustoti.

Nuotr. BasketNews.lt

– Kada komandai pavyko persilaužti?
– Po Naujųjų metų pajaučiau, kad ši komanda gali žaisti su visais varžovais. Labai pritapo Wrightas, į rikiuotę grįžo Zeisloftas. Tuomet mūsų komandoje nebeliko silpnų vietų. Wrightas galėjo žaisti 3-4 pozicijose. Birutis pradėjo kilti, Arminas Urbutis žaidė stabiliai. Gynyboje pradėjome darniai žaisti.

Po vasarį vykusio FIBA lango pradėjome žaisti dar geriau. Visi buvo sveiki, visi labiau savimi pasitikėjo. Pagalvojau, kad gali tie žmonės žaisti. Viskas dėjosi palaipsniui. Man labai smagu taip dirbti. Visi sveiki, turėjome 15 žmonių. Buvome paskolinę kelis krepšininkus NKL komandoms, bet treniruotėse turėdavome visus. Visada vyko kokybiškos treniruotės, jeigu kažkas ir susimušdavo koją, vis tiek nereikėdavo kito krepšininko iš vienos pozicijos pastumti į kitą. Džiaugiuosi, kad mūsų klubo valdžia sutiko imti daugiau jaunų žmonių, turėti daugiau krepšininkų.

Ar tai būtų Sireika, ar Philas Jacksonas – kokybiškas darbas bus tik tuomet, kai bus pakankamai krepšininkų. Jeigu turi 10 žmonių, tai vienam iškritus iškart turi stumdyti pozicijas. O dar jie nori treniruotis. Vieną dieną pirštu pamojai, kodėl nuo 9 valandos ryto nemačiau treniruoklių salėje, tai kitą dieną ten renkasi būrys. O treniruotė tik pusę vienuolikos. Nėra nieko gražiau.

– Kaip manote, kas šį sezoną tarp krepšininkų žengė didžiausius žingsnius?
– Manau, kad visi dėjo kažkokius žingsnius į priekį. Gerėjo ir statistika, ir komandinis žaidimas. Aš džiaugiuosi visais, taip pat ir vyresnių, Urbučio ir Šarakausko, indėliu. Jie yra geras kovingumo pavyzdys. Birutis ne žingsniais, o šuoliais kyla į viršų. Jis stengiasi viską priimti, suprasti. Dažniausiai tobulėjančius jaunus žmones reikia sodinti, kad jie nepakeltų nosies, nebūtų pasipūtę. Jis toks nėra, Laurynas yra kuklus, susitraukęs. Sakau jam, kad aikštėje išsitiestų, juk visi į jį žiūri. Visi patobulėjo: ir Kristupas Žemaitis, ir Evaldas Šaulys, ir ypač Giedrius Stankevičius. Tikiuosi, kad visiems malonu pas mus dirbti.

– Ar galima sakyti, kad Donatas Sabeckis yra pagrindinis komandos žaidėjas?
– Aš specialiai jo nepaminėjau tarp patobulėjusių žmonių, nes jis šioje komandoje jau yra senbuvis. Donatu pasitikiu, jis komandoje yra mano dešinioji ranka. Sakiau, kad tu esi mano pusė galvos aikštėje. Įžaidėjas turi didžiausią įtaką komandos pasirodymui.

Aš ne tiek jį treniruoju, kiek mes kalbame už aikštelės ribų apie tai, kaip jis turi pajausti, kada gali improvizuoti, kada pačiam imtis iniciatyvos, kuriam komandos draugui duoti daugiau perdavimų. Esu patenkintas Sabeckiu, tuo, ką jis dabar gali padaryti. Jis dažnai klysta, bet kokią pažangą atliko, pirmauja pagal rezultatyvius perdavimus. Ir šiaip turi gerą kūną krepšiniui. Jis turi žaisti geriau ir tikiu, kad žais. Bet jau dabar padarė didžiulę pažangą.

Nuotr. Fotodiena.lt/R.Lukoševičius

– Jis turėtų likti komandoje?
– Aš pats sakau krepšininkams, jog kai išaugsit „Šiaulių“ marškinėlius, kai iš tiesų matysiu, kad esate subrendę, suprasiu, kad man nebus gėda, kai jūs nuvažiuosit į kitą komandą, tuomet aš pats jus išvarysiu. Man nepatinka situacijos, kai vos vos sparnelius paaugina ir kalba, kad reikia važiuoti, nes kviečia. Agentų darbas yra siūlyti variantus, jog krepšininkas gautų didesnius pinigus ir jiems abiem būtų nauda. Bet agentai nesusimąsto, o kas bus, jeigu ne? Kas bus, jeigu žaidėjas neužkibs, reikės sustoti, atsitraukti.

Buvo kalba apie Birutį, kaip suprantu, ji jau baigėsi. Jis gerai žaidžia, bet Laurynas yra labai globojamas iš visų pusių. Tiek komandos, tiek trenerių – jam kiti padeda gynyboje, sukuria geresnes situacijas. Atleidžiame jo broką ar pasyvumą. Nueisi į aukšto lygio komandą ir to neturėsi. Dėl to sakau, kad žmogus turi subręsti visapusiškai. Jis parodė gerus rezultatus, bet tai dar nereiškia, kad Laurynas jau toks yra.

Kitoje komandoje galbūt nebus tokių gerų draugų, ten turėsi kovoti už save, reikės parodyti save. Privalai turėti fizinės ir psichologinės galios, o ji turi ateiti su gyvenimu. Tai iš dangaus nenukrenta. Žaidėjai dažnai galvoja, kad jau gali kilti į aukštesnį lygį, bet po to paaiškėja, kad neišlaukė to tinkamo momento. Sutvirtėsi ir kilsi, kaip sakau – pats išvarysiu iš komandos. Žmogų reikia visapusiškai paruošti. Jis plaukia šiltame vandenyje, o kas bus, kai įmes į šaltą vandenį? O kas bus, kai nebus atramos, kai tave apšauks, pagąsdins, kad pinigus atims? Yra visokių komandų.

Krepšinyje esu daugybę metų ir matau, kad vienoje komandoje krepšininkai žaidžia labai gerai, o išeina į kitą ir pradingsta. Gerai, jeigu tai patyręs žaidėjas, jį dėl vardo pakvies į kitą komandą, o kas bus su jaunu krepšininku? Sabeckis yra protingas, manau, kad dar nebėgs kitur. Mes su juo kalbėjome ir jis neprieštaravo. Reikia taip nueiti į naują komandą, jog būtum pastiprinimas, žaistum starto penkete arba pirmasis kiltum nuo suolo.

– LKL ketvirtfinalyje laukia serija su „Lietkabeliu“. Kaip galima įvertinti šį varžovą?
– Mums nesvarbu, prieš ką žaidžiame, kurioje jie vietoje yra. Mes studijuojame varžovą ir ruošiamės, ieškome silpnų pusių. Kaip susikoncentruosime, kokioje būsime kondicijoje, taip ir pasirodysime. Dabar esame geros formos, tačiau tai neparodė paskutinė pergalė prieš „Lietkabelį“. Supratau, kad jie rungtynėse nesistengė žaisti visa jėga. Aš irgi džiaugiuosi, kad galėjau naudoti 12 krepšininkų. Mes irgi savo kortų nemetėme ant stalo.

– Kaip supratau, likote nepatenkintas, kad „Lietkabelis“, atrodo, pernelyg nesistengė laimėti?
– Na taip, aš suprantu, kad jie nesistengė. Galbūt tai yra taktiniai gudravimai, pabandymas užmigdyti, lyg parodyti, kad jie atrodo silpnai. Visko gali būti, visada yra ambicijos. Bet ar būtų buvę geriau, jeigu mes būtume pralaimėję? Ar jie dėl to būtų atsipalaidavę prieš seriją? Jie yra patyrusi komanda ir nereikia tikėtis atsitiktinumų.


Rodyti komentarus
2018-05-02 13:37
dd
Koks skirtumas ar siauliuose ar zalgiryje vistiek tobulejimui salygos vienodos tik oponentai stipresni, o is dalies tiesa sako apie jo gera zaidima, na jis tinka siauliams ir sireikos strategijose, bet ne esme kada birutis i ta zalgiri nueis, vistiek reiks taikytis prie kitos strategijos jeigu jis nori kilti auksciau siauliu lygio teks prisitaikyti prie kito zaidimo, kaip sako vienoje vietoje specialistas kitoje - kazin, del to reikia ivairaus krepsinio.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-05-02 11:34
djgaffer
Stebina Šiauliai šį sezoną.Nelabai kas tikėjo,kad taip aukštai užlips,bet tai tapo malonia staigmena.Didelis Sireikos nuopelnas dėl tokių rezultatų.Kalbant apie Birutį,jam jau tikrai laikas į Žalgirį ir EL.Dar metai Šiauliuose jam nepadėtų tobulėti,nes vėl virtų savo sultyse.Todėl jau reikia pamatyti aukštesnį lygį,kitą organizaciją,kaip viskas Žalgiryje vyksta.Vietoj Kavaliausko būtų ir gautų tikrai daug laiko.Todėl laukiam Žalgiryje.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-05-01 22:42
Nikodemui
Nikodemas, bet tu ir nesveikas. Bet kuriame straipsnyje, nesvarbu, apie ka jis, bandai apdergt Zalgiri. Net nesvarbu straipsnis apie Zalgiri, Ryta, Siaulius, ar NBA ))). Tave vaikysteje labai skriaude, ar ka ? Ar gyvenimas jau toks nemielas, kad liko tik nesamoningus komentarus rasyt ???
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-05-01 21:15
Žinot, man alternatyva: NBA arba Šiauliai - daugiau negu juokinga. O kaip veiks Biručio makaulė - bus matyt.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-05-01 19:28
nereik tik pervertint Sireikino kaip kokio genijaus :D Birutis vienas perspektyviausiu jaunu zaideju ir ne tik Lietuvos mastais, aisku sugebejo ji puikiai isnaudot ir itraukt i komanda, del to ir komanda vis galingiau atrodo turedami viena geriausiu centru visam LKL. O prie ko tas Seskus cia ? juk pernai Birutis nuejo i Prienus tik sezono paciam gale i nauja jau susizaidusia komanda ant lemiamu rungtyniu, neturint jokio laiko integruot ji i komanda.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-05-01 18:05
to Malderis
nes Birutis siaulietis, kam jam vaziuoti i kita komanda pas konkurentus Klaipedoj ar Utenoj.

Keisti man tie naivuoliai kuriems atrodo, kad Birutis lygioj vietoj atsirado toks koks jis dabar yra. Palyginkit kaip jis atrode LKL pas Sesku ir ka po keliu menesiu is jo padare Sireika.

Stebiu Siauliu zaidima nuo draugisku priessesoniniu ir galiu tik patvirtinti, kad Sireika ji taip atskleide su dideliu pasitikejimo avansu. Nors Biruciui nesiseke, nesigaude gynyboj - nepaisant to Sireika vos ne visus derinius suko per Biruti. Man kaip pasliniam stebetojui net keista budavo, kad ji taip proteguoja. Vargu ar kitoj LKL komandoj nuo sezono pradzios Birutis butu turejes didesne nei atsarginio centro role.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-05-01 17:59
dar tuo labiau Birutis jau dabar dominuojantis LKL centras nuo 10 iki 3 vietos komandu ir praktiskai neturi padoresniu konkurentu, tai zaist pries silpnesnius uz save butu didelis zingsnis atgal karjeros prasme, o zaist pries Eurolygos geriausius ir treniruotis su Eurolygos lygio zaidejais butu visiskai kas kita, daug daugiau galetu ismokt nei dominuodamas pries silpnesnius. Tai tokios Sireikino kalbas laikau labai zemo lygio, iesko durniu ir sau naudos
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-05-01 17:40
kliedi Sireikinas tikedamas ispest sau asmenines naudos. O kodel tada butent Siauliuose, o ne i Juventus ar Neptuna ? Biruciui ne 18, o jau beveik 21 metai ir jei nori kazka pasiekt daugiau nei LKL vidutinioku zvaigzde turi kilt i aukstesni lygi, zaist pries rimtesnes komandas, treniruotis su rimtesniais komandos draugais ir tada kazkuo gali tapt. O Siauliuose net sededamas iki 30 metu netaps Eurolygos lygio zaideju, nuejes i visiskai kita lygi tures viska mokytis is naujo
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-05-01 17:37
x
Suprantu Sireikai norisi dar sezoną turėti Birutį , bet kogero net ir Žalgiris konkuruoja su laiku Kiek dar čia išlaikis Birutį. du metai maksimum, paskui NBA
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-05-01 16:37
Sireika atliko neįtikėtiną darbą. Jau kitame sezone pasidabins Žalgirio apranga ir bus marinuojamas ant suolo. Jeigu Biručio agentai protingi išsireikalaus mažiausiai 25 min žaidimo. Birutis privalo žaisti daug labai daug o skolinti kitoms komandoms nėra tikslo ir prasmės. Birutis jaunas Kentas apsišaudys 1-2 sezonus Eurolygoje ir bus karalius kaip Jankūnas. Galbūt net NBA

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 10

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas