DeMaras DeRozanas Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix
LeBronas Jamesas ir Pascalis Siakamas Nuotr.: AFP - Scanpix
LeBrono Jameso kompanija Nuotr.: AFP – Scanpix
Pascalio Siakamo metimas Nuotr.: AP – Scanpix

Jonas Valančiūnas Rytų konferencijos pusfinalio rungtynėse su Klivlando „Cavaliers“ žibėjo itin ryškiai, tačiau net ir jo pastangų pergalei prieš NBA vicečempionus serijos starte nepakako.

Foto galerija

JV šiame susitikime žaidė 34 minutes, pelnė 21 tašką (7/18 dvit., 0/1 trit., 7/9 baud.), atkovojo 21 kamuolį, iš kurių 8 – puolime, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, triskart suklydo bei triskart pažeidė taisykles.

Tai pirmas kartas nuo 2015-ųjų, kuomet NBA lygos atkrintamosiose užfiksuotas bent 20 taškų ir bent 20 atkovotų kamuolių pasirodymas. Pastarąjį kartą tai atliko Dwightas Howardas.

Tai yra ir Toronto klubo rekordas – joks „Raptors“ krepšininkas nėra užfiksavęs tokių skaičių atkrintamosiose.

Vis tik po rungtynių paties Valančiūno tai neguodė. Visa tai liko tik skambiose antraštėse, o pagrindinis ir svarbiausias rezultatas Toronto klubui jau yra neigiamas – serijoje atsiliekama 0-1.

„Prametėme daug lengvų metimų, tai buvo svarbiausias aspektas. „Cavs“ vaikinai labai daug keitėsi ginamaisiais, jie buvo agresyvūs. Bet vis tik pralaimėjome dėl pačių kaltės.

Dabar turime išlikti kartu ir pasimokyti iš šio pralaimėjimo, nesižvalgyti atgal. Tai yra serija, taigi niekas dar nebaigta. Tai buvo tik vienos rungtynės, o mes esame geroje sportinėje formoje. Visos komandos laimi ir pralaimi, o mes esame šiame etape“, – po susitikimo pasakojo lietuvis.

Valančiūnas ypač šėlo per trečiąjį kėlinį, kuomet pelnė 13 taškų ir atkovojo 8 kamuolius. Užsivedęs lietuvis terorizavo Ohajo valstijos komandos gynybą, o tai po rungtynių įvertino ir NBA superžvaigždė bei „Cavs“ vedlys LeBronas Jamesas.

26
27
11
13

„Prieš Valančiūną mėginome gintis visaip. Jį dengė Love’as, Greenas, Thompsonas, netgi aš pats, bet trečiajame kėlinyje jis spardė mums užpakalius. Jis rinko taškus su pražangomis, sumetė baudas, ėmė kamuolius puolime. Mūsų laimė, kad ketvirtajame kėlinyje jis jau jautėsi kiek pavargęs, prametė daug patogių metimų.“

Viso susitikimo metu pirmavusi Toronto komanda lemiamu metu pradėjo strigti, o tai pasireiškė atakuojant krepšį – ketvirtajame kėlinyje pramesta 11 metimų iš eilės.

Šiose rungtynėse statistiniais rodikliais žibėjęs lietuvis galėjo tapti ir pagrindiniu mačo didvyriu, kai paskutinėmis ketvirtojo kėlinio sekundėmis dar mėgino pamušti kamuolį į krepšį ir išvengti pratęsimo. Visgi vilčių „Raptors“ teikęs JV veiksmas vaisių nedavė ir komandos kėlėsi į pratęsimą.

„Aišku, kad dėl to apgailestauju, – apie tą epizodą sakė Valančiūnas. – Bet tai krepšinis, taip nutinka, kad kamuolys į krepšį neįkrenta. Tai nereiškia, kad tu nenori įmesti, tiesiog taip nutinka. Vieną dieną pataikai viską, kitą – prameti.“

Dabar Kanados klubas serijoje iki keturių pergalių jau atsilieka ir maža to, pralaimėjęs namuose. Antrasis mėginimas ir šansas išlyginti rezultatą – naktį iš ketvirtadienio į penktadienį.

„Turime pakankamai pasitikėjimo savimi, kad laimėtume antrąsias serijos rungtynes. „Cavaliers“ šiandien laimėjo tik vieno taško persvara. Nebuvo taip, kad jie mus pranoko stipriai. Turime eliminuoti kai kurias klaidas, sumesti metimus ir viskas bus gerai“, – tikino Valančiūnas.

2018-05-02 12:46
KEista
Tikrai JV bent 6 taskus pametė ketvirtam, ir vienas iš tų pataisymu būtų pergalgingas, gaila laiko nematė tai pamušė bet kur, o būtų suspėjas su abiem rankom pasiimti kamuolį ir imesti, Iš kitos pusės tokius pamušimus JV labai aukštu procentu uždaro ir iš sudėtingesnių situacijų. Nepasisekė, gal nuovargis, nes gynyboj labai jam daug judėt reikėjo.
2018-05-02 12:10
vagina
Relax, bicas ismete beveik 20 metimu ir surinko 21 taska. O Lietuvoj jau prilyginamas stebuklui.

--
2018-05-02 12:08
Kantrybės pritrūko Raptors ir geresnio metimų išpildymo.Pavargę jau gale buvo,tai ir nepataikė sau patogių metimų.Casey galėjo didesnę rotaciją naudoti,ką sėkmingai darė visą sezoną.Todėl keista,kodėl dabar to nedarė.Juk Raptors suolas ir yra viena stipriausių klubo pusių.Kitose rungtynėse gal jau nekartos tokios klaidos.