Įspūdingai sužaista pirmoji rungtynių dalis lėmė penktąją Vilniaus „Lietuvos ryto“ pergalę Eurolygoje. Vilniečiai savo aikštėje 93:59 (23:14, 24:11, 23:17, 23:17) sutriuškino Zagrebo „Cibona“.

Per pirmuosius du kėlinius vilniečiai pataikė 70 proc. dvitaškių ir 50 proc. tritaškių ir dominavo kovoje po krepšiais, atkovodami 21 kamuolį, o varžovams leisdami nusiimti tik 8. Taip jie įgijo 22 taškų pranašumą, kurį antroje dvikovos dalyje dar labiau padidino.

Triuškinamą persvarą vilniečiai įgijo nepaisant to, kad jau pačioje mačo pradžioje galvą susitrenkė pagrindinis įžaidėjas Hollisas Price‘as. Jis visą pirmą kėlinį praleido ant atsarginių žaidėjų suolo, tačiau komandos vadžias puikiai perėmė paskutines rungtynes komandos sudėtyje žaidęs Darrellas Mitchellas.

Su Mitchellu sudėtyje, vilniečiai sugebėjo trijų taškų deficitą trečią rungtynių minutę (5:8) paversti 10 taškų persvara besibaigiant ketvirčiui – 21:11.

Kroatus visiškai nubloškė vilniečių puolimas antrojo kėlinio pradžioje, kai jie pelnė 13 taškų iš eilės ir po Marijono Petravičiaus dėjimo pirmavo net 36:14. Tuo metu atkovotų kamuolių statistika buvo 15:3 vilniečių naudai.

Nors „Cibona“ paskutinėmis kėlinio minutėmis atkuto, tačiau įpusėjus mačui komandas skyrė tie patys 22 taškai.

Situacija aikštėje nesikeitė ir po ilgosios pertraukos. Vilniečiai trečio ketvirčio pabaigoje susikrovė 28 taškų pranašumą (70:42) ir paskutinės mačo minutės nieko nebelėmė.

Per paskutinį kėlinį daugiau rungtyniavo krepšininkai, paprastai būnantys ant atsarginių žaidėjų suolo - Martynas Gecevičius, Andrius Šležas ir Michailas Anisimovas, tačiau skirtumas vis tiek nemenko. Tašką rungtynėse padėjo įspūdingas Mindaugo Lukauskio dėjimo ore sugavus kamuolį.

„Lietuvos rytas“: Marijonas Petravičius 17 taškų, Hollisas Price‘as, Chuckas Eidsonas ir Kenanas Bajramovičius po 13, Darrellas Mitchellas 10, Artūras Jomantas ir Mindaugas Lukauskis po 7, Mattas Nielsenas 6, Andrius Šležas 5, Martynas Gecevičius 2.

„Cibona“: Samas Hoskinas 21, Damiras Mulaomerovičius 16, Chrisas Warrenas 10.

Atrinkti (0) Visi (34)
atsitiko taip, kaip ir turejo atsitikti!
2007-12-07
nu net ir dienai praejus nerealus ispudziai.. jei tik rytui taip leis isibeget wisi tai mes nesustabdomi busim ne tik namie, bet ir sveciuose busim nenugalimi.. ir tie du pralaimejimai buwo i nauda: geriau pralaimet db nei FINAL4 8)
2007-12-06
+1
omg. grazu buvo ziureti. nors tik antra dali maciau. visai kitoks vaizdas nei pries savaite. susikaupe ir rimti. labai norejau siemense but ir padekot uz ispudinga pergale Lietuvai. tikrai saunuoliai.:)
2007-12-06
+2
saunios rungtynes rytui sulose tiesiog idealiai :) o dar paskutiniai rungtyniu epizodai tai isvis nuostabus tas priceo ir mindes duetas geras buvo :)
2007-12-06
+4
Vakar Lietuvos krepšinio sirgalius džiugino "Lietuvos rytas", šiandien belieka to paties tikėtis ir iš "Žalgirio" :)

Rungtynių prognozė:

2007-12-06
nors esu zalgirio fanas, bet galiu pasakyti saunuoliai lietuvos ryto krepsininkai demonstruoja tiek puikia gyniba tiek gera puolima ir turi tikrai gera treneri,ko negalima pasakyti apie zalgirio treneri,kuris turi tikrai gerus zaidejus, bet nemoka ju isnaudoti, zalgiri butinos permainos, norint pasiekti geru rezultatu!!!
2007-12-06
+1
2007-12-06
-5
vau kokia nereli pergale kuo cia dziaugtis laimejo lengviau ne pries bet kokia LKL komanda

Gal sveciuos bus sunkiau
2007-12-06
+1
cia prie ryto ir zalgirio gynybos lyginimo: lietuviai visada gerai atakuodavo, taciau daug ir praleisdavo, taciau esme yra tai kad rytui jau kelinta sezona is eiles vadovauja treneris uzsienietis, o zalgiris vieninteli uzsienieti turejo Bagatski :)) cia yra trukumas zalgirio ir pliusas ryto, nes rytas tobuleja, iesko nauju, geresniu sprendimu atitinkanciu kintanti krepsini europoje, zalgiris priesingai bando zaisti kaip kad 1997-98 ar 1998-99, tik esme kad treneris neisnaudoja zaideju (pvz.: turi collinsa ir popoviciu kurie bet kurioj kitoj komandoj butu lyderiai, o dabar zalgiris turi juos abu - auksciausios klases izaidejus - ir nieko nepadaro!), tai ne del to kad zaidejai prasti tiesiog treneris nesugeba jiems pateikti gero zaidimo plano. juk jie negali zaisti kitaip negu treneris nurodo. kad ir tas pats Bradley. nu kuriu galu jis reikalingas. geriau stimaca atgal pasieme butu, tas irgi gerai kovoja kamuolius ir bent jau supranta kad centras nemeta is po krepsio atsokdamas :)) na zodziu daug cia rasyt ir lygint, taciau ir taip akivaizdu, kad rytas neturi labai geru krepsininku, taciau isnaudoja saviskius visapusiskai - taip kaip ir turi daryti komanda, todel ir gynyboj niekas neveluoja ir stengiasi kaip sporto mokyklos aukletiniai is paskutiniu padaryti viska be priekaistu, kad tik gautu daugiau zaisti, o zalgirio treneri i sona ir kuo greiciau. as uz zalgiri jei ka :)) bet matydamas tokia situacija. . . graudu ir geda. . .:)) lithuania 4ever!! ;)) aciu uz demesi :))
2007-12-06
+5
negalvojau kad rytas ciboną taip triuškins ant30bet man patiko šaunuoliai kad daugiau tokių rungtynių butų įdomu kaip su mitčelu bus gerai žaidė gal pasiliks jį bet šiaip šara
2007-12-06
+2
labai saunu ;) reikia dabar laukt zalgirio pergales :]
2007-12-06
+2
Reikia nukelt kepurę prieš Rytą, o ypač prieš Trifunovičių, už tokią gynybą. Seniai nemačiau, kad lietuvių komanda taip gintųsi. Neleisti Cibonai pelnyti 60 akių, tai daug ką reiškia. Taip ir toliau.
2007-12-06
+1
ole, visus su super pergale(gal teisingiau butu sakyt ne pergale, o "kroatiska obuoliene") :)

labai smagiai suzaide!!!

GO LR
2007-12-06
+6
apie varžybas tai Cibonai nebuvo jokių šansų, gaila kad nemačiau pirmų dviejų kėlinių, bet ir po jų rezultatas buvo nuostabus. ;] NUsipelnėmė tokios pergalės :) Pastebėjau ,kad ryto gynyba yra tikrai daug geresnė nei Zalgirio ir jau ne pirmus metus is eilės ... kažką reikia Žalgiriui keisti. Na bet tikiu šiandienos pergale ;] o Rytas šaunuoliai ,nebelabai čia ką ir bepakomentuosi.
2007-12-06
+4
Su grazia pergale! na pagaliau vel pamatem KOMANDINI ZAIDIMA, 20 rez.perdavimu, taskus pelne beveik visi zaidejai. Grazu, pataikymas, perdavimai, gynyba. Tikiuosi taip ir toliau, su tokiu zaidimu ir turkus ir ispanus butu padare. Laukiam kitos savaites. Ai dar Mitchelas trinktelejo smarkiai durimis :) saunuolis, nors paskutines rungtynes suzaide taip kaip is jo buvo tikimasi pries ji perkant.