Nuo kito sezono pagal naująjį modelį startuosiančios Lietuvos moterų krepšinio lygos valdymas patikėtas į buvusio krepšininko Giedriaus Gusto rankas. Jis pirmadienį specialaus susirinkimo metu buvo pristatytas iki šio sezono dviejuose frontuose – LMKL ir „Akvilės“ lygoje – kovojusiems klubams, kurie rudenį startuos po bendra vėliava.
„Konkurso paskelbto nebuvo, tiesiog svarstėme kelias kandidatūras, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ teigė moterų krepšinio projektų vadovė Lina Brazdeikytė. – Mums reikėjo gerai krepšinį žinančio ir atitinkamą išsilavinimą bei patirtį turinčio žmogaus. Būtent dėl to galutinis sprendimas apsistojo ties Giedriumi. Jis labai gerai žino krepšinį, yra Europos čempionas, manau, kad tai buvo pati geriausia kandidatūra į šį postą.“
38-erių metų buvęs krepšininkas po karjeros pabaigos 2016-aisiais metais kelis mėnesius dirbo „Dzūkijos“ trenerių štabe, o vėliau užėmė iš generalinio direktoriaus posto pasitraukusio Povilo Tamulyno vietą. Šiose pareigose kaunietis darbavosi 2016-2017 metų sezone, po kurio jis buvo pakeistas Antanu Sakavicku.
Dabar Jungtinėje Karalystėje sporto vadybos diplomą įgijęs Gustas neria į dugną pramušusį moterų krepšinį, kurio naujuoju atspirties tašku yra laikomas pirmosios ir antrosios lygų sujungimas. Kad jis įvyktų sėkmingai bei tokio žingsnio sėkme būtų patikėta – naujojo direktoriaus atsakomybė.
„Pagrindinis jo darbas – komunikacija su klubais, merais, savivaldybėmis, rėmėjų paieškos, – tęsė Brazdeikytė. – Turėjome susirinkimą su visų klubų atstovais – ir būsimojo B diviziono, ir A diviziono. Buvo pristatyta, kaip viskas vyks, būtent ta vizija. Buvo išklausyti klubai, nes labai norėjome sužinoti, kas klubams buvo negerai iki šiol, kadangi būtent tai mes norime pakeisti. Taip pat, kas buvo gerai, ką stengsimės išsaugoti ir palikti. Viskas vyksta palaipsniui.“

Neabejotinai opiausia problema šiai dienai – finansai. Lietuvos moterų krepšinio komandos disponuoja ypatingai mažais biudžetais, į kuriuos įplaukiamų pinigų kiekis nėra pastovus, kas automatiškai klubams neleidžia būti stabiliems. Pasak Brazdeikytės, federacija turi susiformavusi šios problemos sprendimo modelį, prie kurio, tikimasi, prisidės ir LKF prezidentas Arvydas Sabonis.
„Deja, bet pinigų į tuos biudžetus federacija įdėti tikrai negali. Ką federacija gali padaryti, tai važiuoti ir kalbėtis su savivaldybėmis dėl galimo rėmimo, dėl tęstinumo. Taip pat kalbėtis su potencialiais tų miestų rėmėjais, kuriuos klubai yra nusižiūrėję, bet tam yra reikalingas tam tikras svoris. Galbūt netgi Arvydą Sabonį pavyks prisikalbinti kažkur nuvykti. Bandysime naudoti tuos svertus ir įrankius, kurių lyga iki šiol neturėjo, kada ji egzistavo kaip nepriklausoma lyga. Tikimės, kad būtent tas federacijos pagrindas potencialiems rėmėjams atrodys patraukliai.
Moterų krepšinis neturi svorio pats iš savęs, tos žmonių traukos, kas yra visiškai kitaip su vyrų krepšiniu. Bet tą svorį mes galime kompensuoti federacijos vadovų dėmesiu, ką ir bandysime padaryti. Taip pat klubų nusiskundimas buvo, kad neateina mergaitės, trūksta žaidėjų, nėra kam žaisti. Ši problema spragtelėjus pirštais neištaisoma, tam yra vykdomi ne vienas ir ne du projektai, dar turime planuose ne vieną projektą, jog užtaisytume šią spragą, kad ateitų tos mergaitės, kad jos užaugtų, kad mokyklose atsirastų naujos grupės. Į viską įsiklausėme ir į viską turėjome, ką atsakyti, nes tos problemos jau yra žinomos ir vyksta darbai joms spręsti“, – pasakojo Brazdeikytė.
Iki lygos vadovybės suformavimo pabaigos dabar tetrūksta prezidento, kurio LKF intensyviai ieško tiek su Gustu, tiek su Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vadovaujančiu Remigijumi Milašiu priešakyje. LKF atstovė nesiryžo įvardyti svarstomų pavardžių, tačiau pabrėžė, jog tai gali būti tiek naujas, tiek jau Lietuvos krepšinyje žinomas žmogus.
Tačiau jis su savimi prie šios moterų krepšinio gelbėjimo schemos turėtų prisijungti su atitinkamu pinigų kraičiu.
„Galima sakyti, jau yra keli kabliukai. Kai tik turėsime konkretų žmogų, visi iš karto sužinos, bet šiai dienai mes tokio neturime. Turime įvairių pokalbių, bet šiai dienai jo dar nėra. Mes esame paruošę viziją be prezidento, nes jo neturime ir negalime fantazuoti, kas būtų, jeigu būtų. Tai buvo pristatyta klubams ir tai, ką pristatėme netgi be prezidento, klubus tenkino.
Manau, kad nėra blogai, jeigu be prezidento siūlomos sąlygos klubus tenkina ir ta siūloma pagalba bus tikrai realizuota. Bet kokios papildomos įplaukos, ar prezidento atsiradimas, ar kažkas, neitų per federacijos filtrą. Tai būtų grynas skaičius klubams.
Pavyzdžiui, atėjo kažkoks partneris, atnešė 50 tūkst. eurų ir tas 50 tūkst. eurų bus padalinta klubams pagal sutartą bonusų sistemą. Su atriekimais kiekvienai komandai tikrai nebus žaidžiama, nes turi užsidirbti. Čia – tas saldainiukas, kurio tu turi siekti. Tu jo tikrai negausi už gražias akis ar už tai, kad gražiai pakalbėjai. Taip tikrai nebebus“, – tikino Brazdeikytė.
Ačiū, kad mus skaitote! Padėkite mums dar labiau.