Treneriai Rimantas Grigas ir Darius Maskoliūnas po rungtynių rūbinėje Nuotr.:
Eurelijus Žukauskas po mačo Nuotr.:
Pergalės džiaugsmas Nuotr.:
Marcusui Brownui - žurnalistų dėmesys Nuotr.:

Dramatišką pergalę Eurolygos septintajame ture iškovojo Kauno „Žalgiris“, savo aikštėje 95:92 (19:23, 27:25, 18:15, 31:29) įveikęs Vitorijos „Tau Ceramica“.

Iki mačo pabaigos likus žaisti 9 sekundes Zoranas Planiničius baudomis galėjo rezultatą išlyginti, tačiau pataikė tik antrą metimą. Po to baskai prasižengė prieš Marcusą Browną, kurio ranka prie baudų metimo linijos nedrebėjo – 95:92.

Kitoje atakoje kauniečiai bandė prasižengti prieš varžovus, tačiau baskai sugebėjo išmesti kamuolį į krepšį. Visgi Pablo Prigioni tritaškis buvo netaiklus, o vėliau viską nutraukė nesportinė svečių pražanga.

[image=8232 right Paskui Browną nespėdavo ir 2 varžovų gynėjai]Brownas tapo mačo didvyriu, ketvirtajame kėlinyje įmetęs 3 tolimus metimus, o iš viso pelnęs 27 taškus. Tikslą pasiekė visi 6 jo mesti tritaškiai.

Rungtynių foto galeriją rasite paspaudę čia.

„Žalgiris“: Marcusas Brownas 27, Marko Popovičius 18, Jonas Mačiulis 11, Michaelas Bradley 10 (8 atk. kam.), Eurelijus Žukauskas 9, DeJuanas Collinsas 6, Paulius Jankūnas 5, Mantas Kalnietis 4, Goranas Jurakas 4, Dainius Šalenga 1.

„Tau Ceramica“: Zoranas Planiničius 18, Igoris Rakočevičius 18, Tiago Splitteris 16 (8 atk. kam.), Willas McDonaldas 13, Mirza Teletovičius 8.

Baskai geriau pradėjo rungtynes, kai įpusėjus pirmajam ketvirčiui po Simo Jasaičio tritaškio ir Planiničiaus dvitaškio pirmavo 14:6. Tada Rimantas Grigas paprašė minutės pertraukėlės, po kurios kauniečiai spurtavo.

Iš pradžių Eurelijus Žukauskas pelnė dvitaškį su pražanga, o tada Brownas pelnė 9 taškus iš eilės – du tritaškius ir vieną dvitaškį su pražanga. Po šio spurto kauniečiai išsiveržė į priekį 18:16.

Nors kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė „Tau Ceramica“ (19:23), tačiau antrajame ketvirtyje kauniečiai iš karto šovė į priekį – 24:23. Zonine gynyba stabdydami varžovus, žalgiriečiai per pirmas 4 kėlinio minutės leido varžovams pelnyti vos 4 taškus ir pirmavo 32:27.

Tačiau tada Mirza Teletovičius ir Igoris Rakočevičius pataikė po tritaškį ir rezultatas tapo lygus – 35:35. Po Antro Jasaičio tritaškio „Tau Ceramica“ pirmavo 44:40, tačiau besibaigiant kėliniui kauniečiai sugebėjo rezultatą išlyginti (46:46). Visgi prieš pat ilgąją pertrauką Rakočevičius pelnė dvitaškį ir po krepšio ir įpusėjus mačui baskai pirmavo dviem taškais.

Kietai prasidėjusiame trečiajame kėlinyje „Tau Ceramica“ net 3 minutes nepelnė nė taško, tačiau kauniečiai pelnė vos 2 ir nesugebėjo atitrūkti. Abiejų komandų krepšininkai taškus rinkdavo nuo baudų metimų linijos, kol besibaigiant kėliniui „Žalgiris“ įgijo 6 taškų pranašumą (64:58). Visgi prieš kėlinio pabaigą Planiničius įmetė tritaškį, Rakočevičius pridėjo dvi baudas ir iš „Žalgirio“ persvaros beliko taškas.

Ketvirtajame kėlinyje rezultatas kelis kartus buvo lygos (66:66, 68:68, 70:70), kol aikštėje pradėjo siautėti Marko Popovičius. Jo trys taiklios baudos padidino kauniečių persvarą iki 75:70, o po kelių minučių įmetęs tritaškį „Žalgirį“ į priekį išvedė 6 taškų skirtumu – 80:74.

Nors į tai Teletovičius atsakė tritaškiu, tačiau kitoje atakoje taiklus iš toli buvo ir Brownas – 83:77.

Dar po pusantros minutės Brownas paskutinę atakos laiko sekundę pataikė tritaškį ir padidino skirtumą iki 7 taškų (90:83), o po taiklios varžovų atakos įsūdę savo šeštąjį tritaškį (93:85).

Tačiau tada kauniečių puolimas ir baskai priartėjo iki 91:93. Iki mačo pabaigos likus žaisti 9 sekundes Planiničius baudomis galėjo rezultatą išlyginti, tačiau įmetė tik antrą ir rezultatas tapo 93:92.

Atrinkti (0) Visi (42)
vodka>>>jei jau taip tai tu pats gaidys...
2007-12-09
-1
to vodka tu durnas ar tik tokiu apsimetinėji? Kai sužaidžia Rytas savo varžybas jei nepastebėjai apie juos būna taip pat trys temos :P taigi ne dėl to kad adminai kokie žAlgirio fanai o todėl ,kad žalgiris žaidė vėliau už Vilniaus LIetuvos Rytą
2007-12-09
vodka: ak tas pavydas... :)
2007-12-08
+2
to Vodka:

Vai vai vai, kokia neteisybe, dar imk ir apsizliumbk vaikeli...
2007-12-08
+1
3 naujienos, visos trys apie zalgiri. nu pzdc demokratija pas jus. kaip seime krc. zalgrybis uzpisa. isvis ta zalia spalva gaidys
2007-12-08
-6
"Žalgiris" laimėjo, o M.Brownas pateko į gražiausių epizodų TOP10:

2007-12-08
-1
waidas_, Tai jei startinio penketo žaidėjas tai žinok gali būt ir toks variantas, kad nieko geresnio nėra ir atvirkščiai. Ir iš to "lietuviškesnio" žaidimo kokia nauda? Nesvarbu kokiu stilium komanda žaidžia, svarbu ką ji pasiekia. Ir pala kaip čia labiau lietuviais pasitiki irgi nelabai suprantu, žaidžia gi tie žaidėjai kurie yra geresni, o ne tie kurie lietuviai ar ne, vistiek mažiau žaidžiantiems yra begalės laiko pasireikšt LKL/BBL ir įrodyt ko jie ištikro yra verti ir jei iš tikro yra ko nors verti tai ir gaus žaist. O dėl rinktinių tai kažkaip žymiai dažniau pasitaiko, kad po rinktines, o ne klubinio sezono gaunamos traumos, jaučiamas nuovargis.
2007-12-08
-1
Daug dalyku geriau: komandoje yra lietuviskesnis zaidimas, labiau lietuviais pasitiki, maziau zaideju is to trenerio salies(uzsieniecio), ivaizdis komandos visai kitoks kada lietuvis treneris. Uzsienieciui treneriui px, kad kuris nors zaidejas gali zaist uz rinktine, ne taip rupinasi, nuvargina ir pan., lietuvis vistiek kazkiek ziuri ir i rinktines reikalus. Paziurek kada zukauskas buvo ryte, tai visai negavo zaist, o zalgiri startinis zaidejas ir tikrai nera labai blogas.
2007-12-08
+1
to Vaidas:

Pirk preke lietuviska?:) Ar pats taip darai? Argumentas lietuvis treneris geriau nei uzsienietis tai tik ir prasosi sudirbamas. Kuo geriau? Vistiek puse zaideju is uzsienio. Kalbeti angliskai reikia. Zaidejai is ivairiu krepsinio mokyklu...O jei dar tas lietuvis angliskai nei bu nei me..Sikart netaikau cia Grigui...Kai pradedama ziureti i tautybe, odos spalva ar akiu spalva, o ne i SUGEBEJIMUS... Cia kaip firmos vadovui ieskoti darbuotojo pagal tautybe ar giminystes rysi...lietuviskai provincialu ir tiek..
2007-12-08
+1
waidas_, gal baik nusišnekėt a? Ir kuom gi lietuvis treneris geresnis? Kad su užsieniečiais sisišnekėt nemoka ar dėl to, kad dar ir nepatyręs?
2007-12-08
+3
Persique>>normalus tas treneris, ko cia varai ant jo? 100kart geriau lietuvis treneris nei uzsienietis...
2007-12-08
-3
NPC
mldc taip r toliua
2007-12-07
-2
wilnou tai ziurek dbr tarkim as esu naujas zalgirio fanas kuris apskritai neseniai pradejo kasiu dometis (nors taip nera bet tarkim, kad yra). Tai as dabar negaliu rupintis zalgiriu ir peikt grigo ir t.t. Tu dar pasakyk kad grigas yra zalgirio komandos lygio treneris. Nors jai tau taip patinka kadangi as esu lr fanas tia mano postai dbr bus tokie , kad taves nekliudytu:

Zalgiris bybiu koma jie nemoka lost ir net pralaimetu mano pusbrolio darzelio komandai ir t.t.

As manau geriau butu , griga pakritikuot ir bent jau mastant , o ne rasant beleka ir tu man neuzdrausi rupintis kita komanda vien delto kad as sergu uz lr. Nes as esu lietuvis ir as sergu uz lietuva
2007-12-07
-3
grazu buvo ziuret i browno tritaskius...popo tritaskis kur po laiko taj isvis gaila ,kad po

laiko..seniai buvo tokios inirtingos rungtynes kai iki pabaigos nzn kas laimes ir kaip smagu

kai laimi Zalgiris po tokios pertraukeles eurolygoj..baudu metimus vakar gerai mete tik siek

tiek apmaudu kad paskutiniu janke nei vieno nepataike...Su pergale
2007-12-07
+4
Tai ko zalgiriui ir reikejo :) saunuoliai tikekimes kad tas Browno epizodas kai pelne 2 taskus su bauda y 10-uka pateks ;) nuostabios rungtynes :) P.S. aciu TauCeramikai kad paskutini tritasky pramete ;DD
2007-12-07
+3
Ziuriu visi cia taip kazka pastebejo Grigo vadovavime...ir taip visuose portaluose po kiekvienu zalgirio rungtyniu. Bet kas idomiausia kad turbut daugiau nei 90% matanciu koks Grigas blogas treneris ir/arba reikalauja jo atleidimo yra naujai prisiregistrave zalgirio "fanai" is kuriu komentaru matosi kad jiem ne daugiau 14, neutralus, arba ryto fanai, kurie komentarais to net neslepia. Is kart kyla klausimas...kodel svetimi taip rupinasi Zalgirio treneriu? Tai jeigu zalgirio sirgaliai patenkinti Grigo vadovavimu tai kokio velnio kitiem aiskinti , kad zalgiris nieko nepasieks su tokiu treneriu? Tuo labiau, kad kai kurie vienuose komentaruose dziaugiasi zalgirio pralaimejimais, o kai laimi "rupinasi" kad nieko nepasieks. Grigo krepsinio filosofija tiesiog yra kitokia, jis bando ivairius nestandartinius veiksmus aikstelej. Ir is vis ka jus ten matot per savo zydruosius ekranus? Buvau vakar halej ir galiu kaip tik pasakyti, kad Grigas labai puikiai vadovavo. Visada palei sonine linija nurodymus dave, turbut balsa prareke zmogus. O kas ten apie Bradley, kad nemoka gintis tai irgi nusisneka..isleido su 4 prazangom ir nori ,kad kibiai gintusi.
2007-12-07
-1
Mes namu komanda ;] Su pergale visus fanus ir seip prijauciancius Zalgiriui ;] Zalgiris suzaide tikrai gerai ,visdelto zaideme su eurolygos grandais kurie pirkiniams islejdzia tikrai nemazai pinigu. Gal kas pasakys Ceramcia nebe ta komanda kajp su Scola,Housu ir kitais bet Invidualiai stipriu zaideju turi per akis - Zoranas Planiničius, Igoris Rakočevičius ,Tiago Splitteris ,Willas McDonaldas , Mirza Teletovičius.. Neramina mane tik keli dalykai Zalgirio nesekmes isvykose. Manau geriausia butu jas nutraukti Sopote pries vietos Sopoto Trefl. Ir dar M.Bradley gynyba vien per jy wakar mcdonaldas ir kiti Vitorijos auksti zmones sumete daug tasku. Mcdonaldas puolime Bradley nustumdavo nugara . manau truksta Bradley jegos kaip geram centrui,reiktu dar daug padirbeti. Su pergale ir beje su savaitgaliu ;]
2007-12-07
+2
vakar Grigas vos nepralose varzybu. Koks turi but idiotas, kad paimti minutes pertraukele likus kelioms sekundems iki rungtyniu pabaigos, kaip pirmauji 3 taskais, o varzovai neturi minuciu pertraukeliu, issimeta is kitos aisktes puses kamuoli?? Del tos idiotiskos Grigo minutes pertraukeles TAU isimete kamuoli nuo vidurio ir vos tritaskio neimete.
2007-12-07
-6
saunuoliai zalgirieciai iki pilno dziaugsmo truko trik prokom trefl pergales pries olimpia tada zalgirieciai butu atsiplese truputi nuo liublianos olimpios