Nuotr.: „BasketNews.lt“/V.Mikaitis
Aaronas White'as Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
Nuotr.: „BasketNews.lt“/V.Mikaitis
Nuotr.: „BasketNews.lt“/V.Mikaitis
Paulius Jankūnas Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
Nuotr.: „BasketNews.lt“/V.Mikaitis
Aaronas White'as Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
Nuotr.: „BasketNews.lt“/V.Mikaitis
Nuotr.: „BasketNews.lt“/V.Mikaitis
Paulius Jankūnas Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis

Kauno „Žalgiris“ penktadienio vakarą stojo į ilgai lauktą Eurolygos pusfinalio mūšį, kuriame Šarūno Jasikevičiaus kariauną testavo čempionų titulą ginantys Stambulo „Fenerbahče“ krepšininkai.

Eurolygos finalinio ketverto patirties neturėję žalgiriečiai dvikovos pradžioje buvo pastebimai sutrikę. Željko Obradovičiaus auklėtinių gynyboje skendęs „Žalgiris“ per pirmąją mačo dalį padarė net 14 klaidų, o susitikimą baigė savo sąskaitoje jų turėdamas 20.

Nors kauniečiai sugebėjo dukart panaikinti dviženklį deficitą, tačiau Ali Muhammedo benefisas trečiojo kėlinio pabaigoje ir ketvirtojo pradžioje sudavė skausmingiausią mačo smūgį.

Iš kovos dėl titulo pasitraukęs „Žalgiris“ savo žygio Eurolygoje dar nebaigė. Sekmadienį kauniečių laukia kova dėl bronzos apdovanojimų su Maskvos CSKA klubu.

Nors Rusijos milžinas užėmė pirmąją vietą reguliariajame sezone, tačiau komentatorius Rytis Vyšniauskas mano, kad šios dvikovos favoritas yra „Žalgiris“.

„Manau, kad CSKA yra parankiausias varžovas kauniečiams šiame finaliniame ketverte, nes ši ekipa turi gana akivaizdų minusą. Tai žemiausia komanda, neturinti nė vieno aukšto stipraus centro, o jų ketvirti numeriai yra labai silpni. Dėl traumos dar iškrito Andrejus Voroncevičius, tai sunkiojo puolėjo pozicijoje CSKA yra labai pažeidžiama. Maskvos klubas apskritai baudos aikštelėje yra pažeidžiamas, o „Žalgiris“ turėtų rungtyniauti per Brandoną Daviesą, Antaną Kavaliauską ar Paulių Jankūną. Tiesiog žudyti varžovus baudos aikštelėje.

Kitas svarbus momentais tas, kad „Žalgiris“ bus daug labiau motyvuota komanda žaisti dėl trečios vietos. CSKA klubui tai yra labiau lyg katorga, per prievartą išvarymas į aikštelę, o kauniečiams tai šansas padėkoti sirgaliams už puikų sezoną Eurolygoje ir pabaigti jį pergalingai. Neabejoju, kad „Žalgiris“ turės daugiau motyvacijos ir noro. Mano akimis – „Žalgiris“ yra šios dvikovos favoritas“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ dėstė Vyšniauskas.

Foto galerija

Apie „Žalgirio“ pusfinalio rungtynes, jaudulį dvikovos pradžioje, puikią „Fenerbahče“ gynybą, artėjantį mačą su CSKA bei neįkainuojamą finalinio ketverto patirtį – Vyšniausko mintys tinklalapiui „BasketNews.lt“.

– Kas lėmė tokią sudėtingą pusfinalio pradžią?
– Manau, kad dvikovos pradžioje jaudulys buvo svarbiausias faktorius, nes matėsi neužtikrintumas sprendimų priėmime, perdavimų kokybėje. Kai kurie žaidėjai griuvinėjo lygiose vietose. Manau, kad pirmosios klaidos buvo iššauktos jaudulio. Vėliau viskas apsitvarkė ir jaudulys turėjo dingti, tačiau žaidimo kokybė pirmoje pusėje buvo labai nuvilianti. Nemanau, kad viską reiktų nurašyti ant patirties stokos ir jaudulio. Žinoma, tai kažkiek suveikė, tačiau „Fenerbahče“ nuo mačo pradžios taikė labai agresyvią ir taktiškai stiprią gynybą. Turkai atrodė labai gerai pasiruošę prieš „Žalgirio“ kombinacijas.

Man asmeniškai po dviejų kėlinių buvo sunkiai įmenama mįslė, kad prie tokio prasto žaidimo ir prarastų kamuolių skaičiaus, kauniečių deficitas buvo vos taškai. Pagal vaizdą tai atrodė labiau 20 taškų atsilikimo rungtynės. „Žalgiris“ turėjo labai neprastą rezultatą nepaisant labai prasto žaidimo. Gynyba ir atkaklumas leido laikytis susitikime. Puolime lyderis buvo Kevinas Pangosas. Manau, kad jis dar kartą parodė visai Europai, kad yra pasiruošęs šitame lygyje tempti komandą, o jo vertė nuo tokių rungtynių tik kyla.

Manau, kad Stambulo ekipa žaidė intensyvų krepšinį. Turkams tai buvo varginančios ir sunkios rungtynės, nepaisant to, kad „Žalgiris“ niekada jose nepirmavo.

– Kaip „Žalgiriui“ pavykdavo vis sugrįžti į rungtynes?
– Manau, kad tai viso šio sezono „Žalgirio“ savybė, kad jie niekada nepasitraukia iš mačo, net pralošus labai stiprią atkarpą. Net ir šitame pusfinalyje ši kauniečių stiprybė išryškėjo. Buvo momentas, kai „Fenerbahče“ trečiajame kėlinyje pabėgo 13 taškų persvara, tačiau tuomet pataikė tritaškį Edgaras Ulanovas, Axelis Toupane‘as pridėjo neplanuotą metimą, Kevinas Pangosas įdūrė tolimą metimą per rankas. Atrodytų, kad ne visai pagal žaidimo logiką įvykę metimai leido komandai sugrįžti į rungtynes. Kitose atkarpose, manau, kad gynyba leido „Žalgiriui“ laikytis susitikime. Didžiąją laiko dalį kauniečių gynyba nebuvo bloga, „Fenerbahče“ turėjo dirbti dėl taškų. Vis tik „Žalgirį“ skandino, pavyti ar aplenkti varžovų neleido klaidos, kurių skaičius buvo didžiulis, o dalis iš tų klaidų buvo sunkiai paaiškinamos.

– „Žalgiris“ išmetė 10 tritaškių ir pataikė vos 2. Ar tai geros „Fenerbahče“ gynybos rezultatas?
– Reikia žiūrėti ne kiek buvo išmesta ar pataikyta metimų, o kokie krepšininkai juos atliko. Artūras Milaknis nebuvo komforto zonoje ir neturėjo savo metimų. Prieš Pangosą buvo neįtikėtinai agresyvi gynyba ties pražangos riba. Turkai leido atakuoti Ulanovui, Toupane‘ui, Aaronui White‘ui, Vasilije Micičiui. Tai yra gan logiška iš besiginančios komandos pusės. „Fenerbahče“ yra puikiai perimetre besiginanti komanda, viena geriausių visoje Eurolygoje, tad labai nestebina, kad tritaškiai nebuvo didelis žalgiriečių ginklas.

Dar prieš dvikovą sakiau, kad norint įveikti šią Stambulo komandą, reikia pataikyti tiems krepšininkams, prieš kuriuos yra rizikuojama. Deja, to nebuvo. Vieną tritaškį pataikė Ulanovas, o kitą paskutinėmis atakos sekundėmis sudėtingą tolimą metimą įmetė Pangosas. Tai beveik nepriekaištingos „Fenerbahče“ gynybos perimetre rezultatas.

– Ar gera „Fenerbahče“ gynyba neutralizavo ir Paulių Jankūną?
– Manau, kad Jankūnas buvo uždarytas, o varžovai sukėlė tokių nepatogumų, kad Jasikevičius negalėjo ilgai aikštelėje laikyti „Žalgirio“ kapitono. Nicolo Melli yra žymiai staigesnis ir vikresnis žaidėjas, tad jis baudė Jankūną. Kauniečių puolėjas nesugaudė italo įkirtimų, prisirinko pražangų. Puldamas Jankūnas galėjo pats sužaisti efektyviau. Nenorėčiau manyti, kad jis perdegė ar jaudinosi, tačiau kad ir metimas mačo pradžioje, kuomet galėjo užbaigti situaciją dešine ranka, tačiau atliko nepatogų metimą sukdamas į dešinę pusę kaire ranka. Tai kelia klausimų ir abejonių. Manau, kad Jankūnas prieš CSKA, kuri neturi ketvirtų numerių, gali kažkiek reabilituotis. Faktas, kad pusfinalyje pritrūko didesnio „Žalgirio“ kapitono indėlio puolime.

– Ar toks Ali Muhammedo iššovimas buvo siurprizas „Žalgiriui“?
– Nemanau, kad tai buvo netikėta. Reguliariajame sezone ne visada žaisdamas daug, Ali iššaudavo atskirose rungtynėse. Buvo dvikovos Belgrade prieš „Crvena Zvezda“ ar Pirėjuje prieš „Olympiakos“, kai šis įžaidėjas pelnė atitinkamai 24 ir 25 taškus. Praėjusį sezoną jis buvo labai rezultatyvus, o visi žino jo galimybes. Tai pavojingas snaiperis, vikrus gynėjas galintis pataikyti sudėtingus metimus. Tai nėra siurprizas, tiesiog „Fenerbahče“ komandos rotacijoje Ali ne visada būna pagrindinis ar svarbiausias žaidėjas, bet silpnesnėje ekipoje jis būtų vedantis krepšininkas.

Ali metimai įkrito labai ne laiku „Žalgiriui“, nes trečiajame kėlinyje atrodė, kad jau pavyksta perimti iniciatyvą. Gynėjas kėlinį užbaigė dviem labai sudėtingais metimais nuo lentos, o ketvirtajame kėlinyje Beno Udrihas buvo pastatytas prie Ali ir, panašu, kad šitoje vietoje „Žalgiris“ pralaimėjo. Ali prieš Udrihą nesunkiai susikūrė geras situacijas.

– Ar tokia gera „Žalgirio“ kova dėl kamuolių Eurolygos pusfinalyje Jūsų nestebina?
– Mane stebina, nors kauniečiai ir yra gerai dėl kamuolių kovojanti komanda, tačiau ir „Fenerbahče“ nėra iš prastųjų. „Žalgiris“ susikūrė daug antrųjų šansų, o dažniausiai krepšinyje, jei laimi lentą, tai laimi ir rungtynes. Visgi didžiulę „Žalgirio“ persvarą atkovotų kamuolių grafoje nubraukė milžiniškas prarastų kamuolių skaičius. „Fenerbahče“ perėmė 13 kamuolių, o tai yra nežmoniškai didelis skaičius. Tai papildomos turkų bei prarandamos „Žalgirio“ atakos.

– Kiek skaudūs buvo pramesti baudų metimai dvikovos pabaigoje?
– Manau, kad bet kuriose rungtynėse pramestos baudos yra lengvi taškai, kurių tu nesusirinkai. Ketvirtojo kėlinio antroje pusėje buvo baudų metimų maratonas, kuriame „Žalgiris“ prametė tris baudų metimus ir vietoj trijų taškų deficito turėjo šešių. Vėlgi, manau, kad dalį šių momentų – pramestų baudų metimų, klaidų ar Ulanovo neišsimetimo per penkias sekundes – banaloka, bet vis tik reikėtų nurašyti nepatyrimui ir įtampai. Visgi „Fenerbahče“ žaidžia ketvirtąjį finalo ketvertą paeiliui ir jie žino, kaip reikia išgyventi tokias rungtynes.

– Žvelgiant į ateitį, toks mūšis pusfinalyje, ko gero, yra labai didelė patirtis visiems Kauno ekipos krepšininkams?
– Manau, kad taip. Tiek kiekvienam žaidėjui atskirai, tiek visai ekipai, nes didelė dalis komandos bus panaši ir kitą sezoną. Tai yra tokia patirtis, iš kurios turi kažką pasiimti. Klausimas, kada „Žalgiris“ žais kitas tokias rungtynes, kiek ilgai mes to lauksime. Žinoma, žaidėjams tai buvo didžiulė patirtis ir ji dar nesibaigė. Sekmadienį bus didelis susikaupimas ir noras laimėti.

– Ką manote apie būsimą „Žalgirio“ varžovę kovoje dėl bronzos CSKA ekipą?
– Manau, kad CSKA yra parankiausias varžovas kauniečiams šiame finaliniame ketverte, nes ši ekipa turi gana akivaizdų minusą. Tai žemiausia komanda, neturinti nė vieno aukšto stipraus centro, o jų ketvirti numeriai yra labai silpni. Dėl traumos dar iškrito Andrejus Voroncevičius, tai sunkiojo puolėjo pozicijoje CSKA yra labai pažeidžiama. Maskvos klubas apskritai baudos aikštelėje yra pažeidžiamas, o „Žalgiris“ turėtų rungtyniauti per Brandoną Daviesą, Antaną Kavaliauską ar Paulių Jankūną. Tiesiog žudyti varžovus baudos aikštelėje.

Kitas svarbus momentas tas, kad „Žalgiris“ bus daug stipriau motyvuota komanda žaisti dėl trečios vietos. CSKA klubui tai yra labiau katorga, per prievartą išvarymas į aikštelę, o kauniečiams tai šansas padėti sirgaliams už puikų sezoną Eurolygoje ir pabaigti jį pergalingai. Neabejoju, kad „Žalgiris“ turės daugiau motyvacijos ir noro. Mano akimis „Žalgiris“ yra šios dvikovos favoritas.


Rodyti komentarus
2018-05-19 23:20
Juokinga iki ašarų prognozė.Realybė tokia , kad Žalgiris turi iškovojęs ne žemesnę nei ketvirtą vietą Eurolygos turnyre ir tai yra nuostabu.O visa kita tai Lietuvos žurnalistų tryda ir nieko daugiau.... Laikas būtų suprasti , kad pergalės pasiekiamos krepšinio aikštelėje , o ne Lietuvos krepšinio žurnalistų utopinėse svajonėse.Bandant savo dienraščių TELE LOTO loteriją,galbųt atspėsime ir būsime šauniausi.Tada ir reitingai ir premijos ....
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-05-19 14:06
Anonimas
tik priminsiu kad pernai cska rungtynese del 3vt suminde ta pati reala 94:70. lengva tikrai nebus
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-05-19 13:48
....
Pagal tokius ekspertus Žalgiris užtikrintai turėjo būt Eurolygos čempionai. O matėm kaip apgailėtinai atrodė. Reikia mažiau šnekėt ir rašyt, nes komandai tai ne į naudą. O vakar aiškiai pamatėm, kad mums dar labai toli iki Eurolygos grandų.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-05-19 13:37
to dakota
maziau uostik :D.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-05-19 12:36
Anonimas
Aha šios dvikovos irgi favoritą laikė Lietuvos Ale žvaigždės be kas išėjo psik. Jūs pasižiūrėkit biudžetą ju

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-05-19 12:31
dakota
manau butina kita sezona zlagiriui jauninti komanda,atsikratyti seneliu kurie jau nepabega ir nepazaidzia,milaknis,kavaliauskas,jankunas jiems jau laikas kabinti sporbacius ir baigti juokinti zmones..kavaliauskas isvis pl nuo zemes nepasoka ,bobby diixonas net stoga tam kavaliauskui israsytu
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-05-19 11:26
djgaffer
Daug klaidų buvo,o Udriho gynyba prieš Dixoną tik viena iš daugelio.Įtampa padarė savo,nieko nepadarysi.Kovoje su rusais tikrai galima imti bronzą,nes jie bus visai be motyvacijos.Reg.sez.geriausia komanda ir tokį smūgį pusfinalyje gavo.Bus visai psichologiškai palūžę.Taip kad,šansų nemažai Žalgiriui.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-05-19 10:16
Atidave rungtynes
Slovena pastate gintis pries dixona. Tai buvo protu nesuvokiama klaida.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-05-19 10:16
Pagal vakar CASK žaidimą, kada mėtė jie bele kaip, belekas ir žaidimas puolime dažnai buvo neorganizuotas, tai gal ir galėtume su jais kautis, bet ar taip jie elgsis šiandien?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 9

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas
Stambulo Fenerbahce
Kauno Žalgiris
52%
31/60
Metimai iš žaidimo
46%
23/50
22
Atkovoti kamuoliai
37
16
Rezultatyvūs perdavimai
13
13
Perimti kamuoliai
5
74
Naudingumas
71
57%
24/42
Dvitaškiai
53%
21/40

Rungtynių žaidėjai

Bobby  Dixon
19 PTS
8/11 FG
0/0 FT
Kevin  Pangos
16 PTS
5/8 FG
5/8 FT
Ahmet  Duverioglu
5 REB
3 DREB
2 OREB
Brandon  Davies
11 REB
6 DREB
5 OREB
Nicolo  Melli
6 AS
0 TO
31 MIN
Kauno Žalgiris
Keli žaidėjai
4 AS
Bobby  Dixon
18 EFF
100% 2P%
50% 3P%
Brandon  Davies
21 EFF
50% 2P%
- 3P%