• „Žalgiris“ Kėdainiuose 96:75 įveikė „Nevėžį“ ir pusfinalio serijoje pirmauja 2-0

• Trečiosios serijos rungtynės vyks jau rytoj Kaune

• Axelis Toupane'as pelnė 22 taškus ir surinko 26 naudingumo balus bei užfiksavo savo sezono rekordus

• Pangosas ir Maldūnas surinko dvigubus dublius

Axelis Toupane’as sužaidė rezultatyviausias ir naudingiausias savo sezono rungtynes, o Kauno „Žalgiris“ atsidūrė per žingsnį nuo LKL pusfinalio. Kauniečiai svečiuose 96:75 (30:19, 21:19, 22:17, 23:20) įveikė Kėdainių „Nevėžį“ ir ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2-0.

22
26
100%
5/5
50%
2/4

Trečiosios serijos rungtynės vyks jau rytoj Kaune. Poros nugalėtojas pusfinalyje kovos su Panevėžio „Lietkabeliu“, o ši serija prasidės antradienį.

Prancūzas Toupane’as šiame mače pelnė 22 taškus (5/5 dvit., 2/4 trit., 6/6 baudos) ir surinko 26 naudingumo balus. Abu puolėjo rodikliai – geriausi šį sezoną.

Iki šiol Toupane’as LKL daugiausiai buvo pelnęs 18 taškų ir surinkęs 23 naudingumo balus, o Eurolygoje – 21 tašką ir 19 naudingumo balų.

„Nebuvo planas žaisti per Toupane'ą. Paprasčiausiai jie kažkiek rizikavo, jis juos nubaudė“, – apie savo auklėtinio pasirodymą sakė Šarūnas Jasikevičius.

Po trijų kėlinių „Žalgiris“ turėjo užtikrintą 18 taškų pranašumą (73:55), tačiau lemiamą ketvirtį „Nevėžis“ pradėjo atkarpa 10:0 ir priartėjo iki 8 taškų, o per šį spurtą Jasikevičius prašė dviejų minutės pertraukėlių.

Tuomet metimais pasižymėjo Kevinas Pangosas, Paulius Jankūnas ir Aaronas White’as, o situaciją stabilizavęs „Žalgiris“ pabėgo 16 taškų atstumu (85:69) bei nugalėtojas tapo aiškus.

„Eilinį kartą… – apie „Nevėžio“ spurtą 10:0 atsiliepė Jasikevičius. – Čia yra jaunų komandų dalykai, jie ateina čia tik minimaliai laimėti, bet šitas požiūris mūsų netenkina. Ir vėl eilinį kartą buvo atsipalaiduota, „Nevėžis“ iš karto įmetė tiek iš po krepšio, tiek dėl mūsų klaidų pataikė tritaškius ir labai greitai sugrįžo į rungtynes, kas šiuolaikiniame krepšinyje labai logiška, labai greitai viskas vyksta.“

Pangosas šiose rungtynėse surinko dvigubą dublį – pelnė 10 taškų ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų. Su pastaruoju rezultatu kanadietis LKL pirmenybėse užfiksavo asmeninį šio sezono rekordą ir pakartojo geriausią praėjusio sezono rezultatą.

Tuo metu Kėdainių ekipoje dvigubą dublį surinko Gabrielius Maldūnas – 10 taškų ir 11 atkovotų kamuolių. Šį sezoną komandoje dėl traumos nebežais kitas aukštaūgis Giedrius Staniulis, todėl Maldūnas turėjo žaisti beveik 32 minutes. Daugiau aikštėje praleido tik Gintautas Matulis (36 min.). „Žalgiryje“ daugiausiai žaidė Ulanovas (25 min.).

„Nevėžis“: Lesteris Medfordas 16 (6 rez. perd.), Jamesas Woodardas 15, Gintautas Matulis 11, Gabrielius Maldūnas 10 (11 atk. kam.).

„Žalgiris“: Axelis Toupane’as 22 (5/5 dvit., 2/4 trit., 6/6 baudos, 26 naud. bal.), Vasilije Micičius 14 (6/6 baudos), Paulius Jankūnas 13 (5/6 dvit.), Edgaras Ulanovas 11, Kevinas Pangosas 10 (12 rez. perd.).

Trenerių komentarai:

Netradicinis sprendimas prie trijų taškų zonos:

2018-05-24 22:20
RYTFANIS
ZALKURWELIAI VOS PERGALE ISPROEVARTAVO,GOOD LUCK AGAINST RYTAS!!!

--
2018-05-24 21:03
Gana lengvos Žalgirio su šiek tiek įtampos 4 kėl.pradžioje.Gynyba prastoka buvo,tai čia didžiausias minusas.Lyderiai taip pat nemažai žaidė,kas nėra gerai.Milakniui vėl tritaškiai nekrenta.Su atsipalaidavimu susiję.Bet,Toupane puikiai sužaidė ir pirmus tris kėlinius Šaro planas buvo vykdomas.Pusfinalis jau čia pat.

--
2018-05-24 20:42
Projektas Valinskas
5 minutės. 0 taškų. 0/1 metimai (gautas blokas). 1 klaida. 2 pražangos (viena nesportinė). -3 naudingumo balai.

Nu super talentas. Už ką tas kontraktas, matyt tėvelis pasistengė, kaip ir Saboninės laikais būdavo..

--
2018-05-24 20:29
KlaidomisTotalus FIASKO Žalgirio. Kur tas gražus pergalingas žaidimas kuris buvo neįkandamas CSKA? Žalgiris Nevėžį turėjo per 2 kėlinius išprievartauti o čia kas vyksta?--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt

Ar nebusi kartais Ryto fanas, rašai apie preivartą, prie kurios priprate Ryto fanai.
2018-05-24 20:24
Totalus FIASKO Žalgirio. Kur tas gražus pergalingas žaidimas kuris buvo neįkandamas CSKA? Žalgiris Nevėžį turėjo per 2 kėlinius išprievartauti o čia kas vyksta?

2018-05-24 19:27
3 minutes - dvi baudos (viena nesportine), gautas blokas, klaida, -3 naudingumo balai

--
2018-05-24 19:21
Blia blia,zvaigzdunai kokie cia atvare i Kedainius.

Graudi tiesa/uz ka tas kontraktas?
Valinskas geriausiu atveju 7 taskai. Nebent prasides dauzymas, ir kai niekas nebesidengs, susikrapstys dar greitose visiskai nedengiamose atakose Valinskelis papildomus 4-6 taskelius.