Nuotr.: fotodiena.lt/J. Elinskas
Nuotr. fotodiena.lt/J. Elinskas

Vilniaus „Lietuvos ryto“ jaunimo komandos žaidėjai Eurolygos titulą laistė alkoholiu. Toks jaunuolių elgesys iššaukė įvairias nuomones, tačiau pagrindinės komandos treneris Rimas Kurtinaitis tame didelės problemos nemato.

Šį sezoną metami dvitaškiai

55%
23,4
Pataiko: 23,4
Taiklumas: 54,9%
Vieta lygoje: 2
Geriausias pasiekimas: 32
Blogiausias pasiekimas: 16
Daugiausia pataiko: Loukas Mavrokefalidis

Praėjusį savaitgalį Arvydo Gronskio treniruojama ekipa, įveikusi visus varžovus kėlė čempionų titulą, o po pergalės finale, 4-5 jaunuoliai buvo prigauti vartojantys alkoholį. Teigiama, kad tarp drausmę pažeidusių krepšininkų buvo 17-metis Deividas Sirvydis, 16-metis Marekas Blaževičius ir 17-metis Simas Jarumbauskas.

„Jeigu pasakysiu, kad negerai, tai pameluosiu, – juokdamasis sakė „Lietuvos ryto“ treneris. – Jie žino, ką daro, manau, kad ten viskas buvo tvarkinga. Yra laikas, kada galima švęsti, yra laikas, kada šventi po pergalių. Žinoma, viskas turi būti saikinga. Nematau nieko blogo, kad Saulius Skvernelis išgėrė bokalą alaus žiūrėdamas „Žalgirį“, kai visi dėl to buvo sukrutę. Viskas yra gerai. Jie jau suaugę vyrai, 17 metų amžiaus, ko dar reikia? Jie daugiau žino už mus. Žino, kada sustoti. Gal kaip treneris ar pedagogas negalėčiau sakyti, kad reikia taip daryti. Geriausia to nedaryti, tačiau nematau didelės problemos.“ 

– Treneri, ką manote apie fanų grupuotės „B tribūna“ pasisakymus viešoje erdvėje apie pernelyg draugiškus klubo darbuotojų pasisakymus apie Kauno „Žalgirį“?
– Nenorėčiau komentuoti – mes koncentruojamės į rungtynes. Visokių nuomonių yra, mes gerbiame savo žiūrovus, stengiamės žaisti gerai, gal ne visada tai pavyksta. Aš žinau, kad į „Lietuvos rytą“ esu įdėjęs širdį. Visuose klubuose, kur aš dirbu, aš įdedu širdį, o tuo viskas pasakyta. Aš labiau už kitus noriu, kad mes laimėtume. Aš juk turiu teisę kalbėti, ar ne?

Kiek klubų esu žaidęs ar treniravęs, dariau viską, ką galėjau. Tiek noriu pasakyti. Žiūrėkime, ką mes pasiekėme. Mes surinkome gerą komandą, buvome konkurencingi Europos taurėje. Galbūt mus iš vėžių kiek išmušė ne laiku patirtos žaidėjų traumos. Mes LKL užėmė antrąją vietą, su „Žalgiriu“ sužaidėme 2-2. Aš matau postūmius į priekį, lyginant, kas buvo anksčiau. Kas bus vėliau – žiūrėsime. Tačiau mes sukūrėme komandą, padarėme didelį darbą, džiaugiuosi tuo. Visada bus tokių, kuriems kažkas nepatinka.

– Kokį įspūdį palieka dubleriai? Ar yra daugiau žaidėjų be Deivydo Sirvdžio galinčių praverti pirmosios komandos duris?
– Manau, kad Augustas Marčiulionis yra žaidėjas, kuris turi gerą ateitį. Nežinau, kaip jam pasiseks vėliau, galvoju, kad tėtis veš jį į JAV. Yra Marekas Blaževičius, yra ir daugiau potencialių žaidėjų. Vis dėlto, Jono Valančiūno karta laimėjo visus čempionatus, tačiau ką mes dar turime iš tos grupės? Tik Valančiūną? Turėjome Dovydą Rediką, kuris nesusivaldė. Na taip, turime dar Edgarą Ulanovą. Tačiau nėra tokios pasaulinės klasės žvaigždžių, o grupė buvo gera.

Nėra paprasta iš jaunimo pereiti į vyrus. Turėjome daug gerų jaunimo komandų, tačiau į vyrus nedaug kas išaugo. Čia yra bėda. Pamenu laikus, kai kūrėme studentų lygą, kad nebūtų šito tarpo, kad nebūtų, jog jauniems žaidėjams nėra kur žaisti. Dabar yra kitaip, jei tau 15-16 metų, tai tave veža į Ispaniją ar kitur. Tuomet taip nebuvo, mus gelbėjo studentų lyga. Žinoma, aš linkiu, kad jaunimas sutvirtėtų ir sugebėtų. Pirma, ką aš vakar pasakiau, kad jie atsispirtų agentų būrimui: „Koks tu geras, būk su manim ir žaisi NBA“, nes tuomet daugelis nesuvaldo tų minčių. Aš žinau, aš pats buvau tokio amžiaus. Negali žmogaus besaikiai girti, nes jis sustoja tobulėti. Visada reikia atsargiai žiūrėti į savo pasiekimus. Manau, kad agentai daro daug žalos, norėdami žaidėją patraukti į savo pusę. Mes ir turime panašių problemų, matėme situaciją su Artūru Gudaičiu, kuris pabėgo. Manau, kad tas nepriveda prie aukštų rezultatų. 

– Kokie pagrindiniai akcentai prieš seriją su Klaipėdos „Neptūnu“?
– Na, turėjome daug laiko, ruošėmės, truputį fiziškai. Žinoma, yra pliusų ir minusų. Buvome geroje žaidybinėje kondicijoje, bet dabar šiek tiek trūksta rungtynių, be jų buvome 9 dienas.

– Ar per trenerio darbo praktiką dar turėjote 9 dienų tarpą prieš pusfinalio mačą?
– Dirbdamas „Chimki“ ekipoje turėjome 20 dienų pauzę ir pralaimėjome pirmą atkrintamųjų mačą. Tuo metu nesusiskaičiavome reikiamo pasiruošimo, turėjome fiziškai gerai pasiruošti. Tai buvo metai, kai laimėjome Europos taurę. Manau, kad 9 dienos nėra taip pavojinga, kaip 20 dienų. Žinoma, tai nėra gerai, nes krepšininkai buvo su gera energija, buvo gražus stilius.

– Kokį įspūdį palieka „Neptūnas“?
– Gerą, tai gerai organizuota komanda. Mes visada su pagarba žiūrime į „Neptūną“. Kazys Maksvytis yra labai tvarkingas treneris, kuris ruošiasi kiekvienoms rungtynėms, nepalieka likimo valiai. Jis žino mane, o aš žinau jį. Abi komandos ruošis kovai. Tai gera, pavojinga komanda, kuri ypač gerai žaidžia namuose.

– Ar visi bus pasiruošę žaisti?
– Mes neturime tik Arno Butkevičiaus, nes su kelio girnelės trauma jam nelabai sekasi judėti į priekį. Daugiau visi kiti yra sveiki ir pasiruošę žaisti.

– Jimmy Baronas grįžta po mėnesio pertraukos, kiek jis padės komandai?
– Žiūrėsime, tai pabaiga sezono, mums nereikia nieko specialiai ieškoti. Jei reikės, jis mums padės. Jei matysime, kad viskas gerai einasi be jo, tuomet jokių ekstra veiksmų nedarysime. Baronas turėjo dvi treniruotes ir viskas buvo gerai. Jis turi savo poziciją, mes žinome, ką jis gali ir ko negali. Jeigu jis bus reikalingas, mes jį panaudosime.


Rodyti komentarus
2018-05-26 00:30
kunigas
to gillze

Nieks ir nesiknisa prie zalgirio,puikiai atsimenu sunkius zalgirio laikus bet isgyveno ir zengia i prieki,taip pat norisi kad rytas sugryztu i auksinius savo laikus. Neskirstau komandu nes jos abi lietuviu,abi svarbios!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-05-25 23:42
To kunigas

Tai atsikniskit nuo Zakgirio... . Komanda ne pacius geriasius laikus isgyveno, tai LR laikrastis be paliovos pyle purva.... kas kiek ir kam skolingi, Z bankurutuoja ir tt

Lazda turi du galus

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-05-25 21:08
djgaffer
Kurtis pats kaldavo,tai jam čia nieko blogo.Nu dvi pusės yra šito atveo.Atšvęst aišku galima ir reikia,sezonas jau baigėsi.Bet priklauso,kiek tu išgeri.Kitas dalykas,jie nepilnamečiai,o tai juk uždrausta.Bent pas mus.Serbijoje matyt kiti įstatymai,tai ir prisiliuobė.Čia jai taip būtų padarę,tai baudos milžiniškos grėstų.Tikėkimės,kad jaunimui bus gera pamoka.Liūdna,kad tarp tų tusofčikų buvo ir Sirvydis su Mareku,kuriem labai šviesi ateitis piešiama.Nu,gal pasimokys duok Dieve.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-05-25 20:56
Tai tik parodo situ veikeju lygi, geriausiu atveju kas laukia lkl vidutiniokai kokiuose prienuose ar nevezyje.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-05-25 19:47
NikodemasŽmogus legenda. Vienas neabejotinai geriausias visų laikų Lietuvos trenerių maestro Rimas Kurtinaitis. Žmogus sukaupęs įspūdingą žinių bagažą plačiai vertinamas ne tik Lietuvoje bet ir pasaulyje. Reiklus griežtas o tai nepatinka jauniems išlepintiems kentams. Rimas puikus specialistas deja LKF valdo Žalgirio šutvė ir jokiais būdais nenori įsileisti reikalaus speco. Būkime sąžiningi prieš patys savę ok išgėrė jaunimas po šampano taurę ir kas čia blogo?--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


tai matyt kad ne po taure sampano isgere jei viskas i viesuma iskilo?del taures sampano manau niekas tikrai nepradetu kalbet,matyt priliuobe iki zemes graibymo vaikinai.gerai jei sis ivykis paskatins pergalvot kazka,o jei ne-welcome redik
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-05-25 19:14
Žmogus legenda. Vienas neabejotinai geriausias visų laikų Lietuvos trenerių maestro Rimas Kurtinaitis. Žmogus sukaupęs įspūdingą žinių bagažą plačiai vertinamas ne tik Lietuvoje bet ir pasaulyje. Reiklus griežtas o tai nepatinka jauniems išlepintiems kentams. Rimas puikus specialistas deja LKF valdo Žalgirio šutvė ir jokiais būdais nenori įsileisti reikalaus speco. Būkime sąžiningi prieš patys savę ok išgėrė jaunimas po šampano taurę ir kas čia blogo?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-05-25 18:53
Antanas
Buvau pastates uz lryto dubleriu pergale eurolygoje

Ir gerai pakeles saibu nusprendziau chebrai pastatyti uz gerai pakeltas saibas

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-05-25 18:50
Djgaffer
Stalius pats su juododziais perlauzdavo bonka bet kai jie nusprende jam nachaliavai nebeduot isgert tai jis nusprende juos ismesti is komandos

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-05-25 18:45
na kurtis tokiam amziuj aisku dar negere,tik veliau,kai subrendo kaip zaidejas ir atejo rimtos pergales,tik tada pradejo semt.sabas cia jauniausias pradejo,bet jis tuo metu jau dominavo tarp vyru taip kad su sitais pacukais net ner ka lygint.isgert galima kai jau kazka pasieki rimto,o cia vaiku turnyra laimejo,nkle neblizga ir jau svencia.idomu lebronas ar kd tokiam amziuj "svesdavo"?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-05-25 18:38
Stepas to Anonimas
Juodaodziai tada nieko nelaimejo o gere , o jaunimas pasieme taure taip,kad pritariu Rimui ,kad jokia cia tragedija jai atsvente . Yra laikas svesti yra laikas dibrti .
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-05-25 18:38
To anonimas
Skirk, brolau, atsventima po sezono, kai laimejai eurolyga nuo lebavimo sezono metu, kai komanda zaidzia prastai, o tie tusofcikai patys gryba pjauna

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-05-25 18:23
Anonimas
O kai lryto juodaodziai gere tai jau stalius mate problema

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-05-25 18:14
kunigas
Visi suprantam kad autoriui patinka zalgiris iki negalejimo,bet kiek galima situos straipsnius rasyt apie ryta.Juk turi but apie vida krepsini vienodai.Klubas ne geriausius laikus isgyvena automatiskai kaip ir istikimi fanai,tai atsikniskit jus nuo to ryto viena karta.

Kodel nera straipsniu apie kavaliausko prakaita pvz ?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 13

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas