Nuotr.: USA Today Sports - Scanpix
Nuotr. USA Today Sports - Scanpix

Hjustono „Rockets“ gynėjas Ericas Gordonas ir treneris Mike'as D'Antoni mano, kad su sveiku Chrisu Paulu ekipa būtų peržengusi Vakarų konferencijos finalo barjerą ir ketvirtadienį stotų į lemiamą kovą dėl čempionų titulo.

Daugiausia pataiko: James Harden

33-ejų Paulas stipriai prisidėjo, kad Teksaso valstijos komanda serijoje iki keturių pergalių pirmautų 3-2, tačiau penktojo susitikimo paskutinėmis minutės patyrė traumą, dėl kurios praleido lemiamus du serijos mačus.

„Rockets“ šeštoje ir septintoje serijos dvikovoje turėjo sukaupusi dviženklius pranašumus, tačiau abejose rungtynėse „Golden State Warriors“ sugebėjo atsitiesti ir ketvirtąjį kartą paeiliui pateko į NBA finalą.

„Tai užknisa, nes žinome, kad dar su vienu įžaidėju būtume laimėję seriją, – teigė Gordonas. – Jei Chrisas būtų sveikas, mes ketvirtadienį žaistume finale. Tai labai skaudu.“

„Warriors“ tapo pirmąja komanda istorijoje, kuri sugebėjo dvejose išlikimo rungtynėse iš eilės panaikinti turėtus dviženklius deficitus po dviejų kėlinių. Oklando ekipa per šiuos du mačus demonstravo įspūdingą žaidimą trečiuose ketvirčiuose, kuriuos per bendras 24 minutes laimėjo 35 taškų persvara.

Hjustono klubo strategas Mike'as D'Antoni teigė, kad Paulo labiausiai trūko būtent tuose trečiuose kėliniuose.

„Paulas mums buvo labai svarbus dvejose laimėtose rungtynėse. Kai varžovai spurtuodavo, jis smeigdavo tritaškį. „Warriors“ vėl bandydavo kabintis, o Paulas vėl juos atvėsindavo geru žaidimu. Privalai turėti tokius žaidėjus, kurie gali pakeisti ar sustabdyti nepalankią rungtynių eigą, o paskutiniuose dviejuose mačuose mes to neturėjome“, – aiškino D'Antoni.

Paulas šiose atkrintamosiose vidutiniškai rinko po 21,1 taško, atkovojo po 5,9 kamuolio bei atliko po 5,8 rezultatyvaus perdavimo. Įžaidėjas pelnė 27 taškus ketvirtajame serijos mače ir buvo vienas svarbiausių veiksnių, kuomet Teksaso komanda ketvirtajame kėlinyje panaikino 12 taškų skirtumą.

Penktose serijos rungtynėse gynėjas 18 iš 20 savo taškų surinko antroje mačo dalyje, o „Rockets“ šventė pergalę.