Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) naujokų birža dažnai įvardijama kaip talentingiausių pasaulio jaunuolių vartai į stipriausią pasaulio lygą.
Carmelo Anthony
Komanda: |
Oklahoma Thunder |
Pozicija: | SF |
Amžius: | 34 |
Ūgis: | 203 cm |
Svoris: | 104 kg |
Gimimo vieta: | Merilendas, JAV |
Artėjant šių metų loterijai, kuri vyks birželio 21-ąją Brukline, tinklalapis „BasketNews.lt“ apžvelgia 2003 metų naujokų biržos, kuri įvardijama kaip viena iš talentingiausių istorijoje, krepšininkų karjeras.
Kaip susiklostė karjeros prieš penkiolika metų pašauktiems krepšininkams?

Penktasis šaukimas: Dwyane'as Wade'as (Majamio „Heat“)
2002-2003 metų sezone Wade'as „Marquette Golden Eagles“ koledže fiksavo 21,5 taško vidurkį, kuris jam garantavo vietą tarp penkių pirmųjų šaukimų NBA.
Pirmajame sezone NBA atakuojančio gynėjo pelnomų taškų vidurkis siekė 16,2 per rungtynes ir leido suvokti, jog šis iš Čikagos kilęs jaunuolis pateisino puoselėtas Floridos klubo viltis.
Gynėjas kiekvieną sezoną kėlė savo vertę, nuolat gerėjo jo statistika, o 2005-2006 metų finale Wade'as laimėjo savo pirmąjį karjeroje NBA titulą.
Įspūdingai žaidęs gynėjas nuskynė naudingiausio finalo serijos žaidėjo titulą, rinkdamas po 34 taškus per rungtynes. Gynėjas tapo Majamio klubo organizacijos veidu, tačiau po nuostabaus sezono „Heat“ sudėtis iširo ir komandai ketverius metus nepavyko pasiekti aukštų rezultatų.
Tai iššaukė permainas ir 2010 metų vasarą Majamio klubo organizacija pasirašė kontraktus su LeBronu Jamesu ir Chrishu Boshu, taip vėl suburdama konkurencingą komandą Rytų konferencijoje. Per ketverius metus Dwyane'as su kompanija visus kartus pasiekė finalus ir du iš jų laimėjo.
Wade'as pirmą kartą „Heat“ paliko 2016 metais, kuomet išvyko į gimtąją Čikagą. Praleidęs beveik du sezonus svetur, gynėjas suvokė, kad jo namai yra Majamis, tad mainų pagalba persikėlė iš „Cavaliers“ į klubą, su kuriuo ir pradėjo kelią profesionaliame krepšinyje. Gynėjas šiuo metu rimtai svarsto baigti savo įspūdingą karjerą, apie tai jis gali pranešti jau šią vasarą.
Per savo karjerą NBA lygoje Wade'as vidutiniškai rinko po 22,5 taško.
Per 15 metų trunkančią karjerą gynėjas:
- Tris kartus triumfavo NBA finale (2006, 2012 ir 2013 m.)
- 2004 m. pasidabino vasaros olimpinių žaidynių bronzą
- 2006 m. laimėjo pasaulio krepšinio čempionato bronzą
- 2006 m. tapo NBA finalų naudingiausiu žaidėju
- 12 kartų buvo išrinktas į NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynes
- 2008 metais laimėjo olimpinį auksą
- 2008-2009 metų rezultatyviausiu NBA reguliaraus sezono žaidėju (30,2 taško vidurkis)
- 2010 metais tapo naudingiausiu NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynių žaidėju

Ketvirtasis šaukimas: Chrisas Boshas (Toronto „Raptors“)
211 centrimetrų puolėjas koledže atstovavo „Georgia Tech“ komandai, tačiau asmenine statistika nedominavo – rinko po 15,6 taško. Puolėjas „Raptors“ klubo vadovus sužavėjo dėl mobilumo bei gebėjimo pataikyti iš toli.
Ketvirtuoju šaukimu pasirinktas puolėjas savo pirmajame sezone NBA nežibėjo, bet žaidė stabiliai – pelnė 11,5 taško bei atkovojo po 7,4 kamuolio.
Ilgainiui puolėjo mobilumas bei greičio išnaudojimas prieš lėtesnius NBA aukštaūgius tapo Bosho vizitine kortele. Atletas tapo „Raptors“ organizacijos veidu ir savo žaidimo piką pasiekė 2009-2010 metų sezone, kai rinko po 24 taškus ir 10,8 atkovoto kamuolio per rungtynės.
Puikų sezoną sužaidęs puolėjas tapo vienu iš labiausiai medžiojamų krepšininkų 2010 metų vasaros rinkoje. Boshas prisijungė prie Wade'o ir LeBrono Jameso sukurdami didįjį trejetą „Heat“ komandoje.
Puolėjas nebuvo svarbiausias žaidėjas puolime, tačiau puikai dirbo gynyboje. Dėl kraujo krešulių karjerą sustabdęs krepšininkas vis dar tikisi sugrįžti ant parketo, bet daugelis fanų abejoja puolėjo galimybėmis pasveikti.
Per savo karjerą NBA lygoje Boshas vidutiniškai rinko po 19,2 taško ir atkovojo po 8,5 kamuolio.
Per 13 metų trukusią karjerą puolėjas:
- 11 kartų buvo išrinktas į NBA „Visų žvaigždžių“ savaitgalio rungtynes
- 2006 metais iškovojo pasaulio čempionato bronzos medalį
- 2008 metais laimėjo olimpinį aukso medalį
- Du kartus triumfavo NBA finale (2012 ir 2013 m.)
Trečiasis šaukimas: Carmelo Anthony („Denver Nuggets“)
Sirakūzų komandoje NCAA žaidęs krepšininkas 2002-2003 metų sezone susilaukė didžiulio susidomėjimo iš NBA skautų. Mobilus, atletiškas, turintis stabilų pataikymą iš toli. Tai tik dalis Carmelo savybių, dėl kurių su juo ateitį susiejo Denverio klubas.
Carmelo savo pirmajame klube NBA praleido beveik aštuonis sezonus, o geriausias iš jų buvo 2006-2007 m. ir 2009-2010 mm. sezonai, kai puolėjas atitinkamai pelnė po 28,9 ir 28,2 taško. Melo 2011 m. vasario 22 d. po mainų sugrįžo į gimtąjį Niujorką ir tapo „Knicks“ klubo nariu.
Kaip ir Denveryje, puolėjo statistiką svyravo, bet 2012-2013 metais jis sužaidė įspūdingą sezoną, fiksuodamas vidutiniškai po 28,7 taško per rungtynes. Tame pačiame sezone klubas reguliariajame sezone finišavo antroje vietoje, bet Rytų konferencijos pusfinalyje 2-4 pralaimėjo Indianos „Pacers“ ekipai.
Toliau tiek klubo, tiek paties žaidėjo kreivė krito ir 2017 metų vasarą Carmelo iniciatyva įvyko trišaliai mainai su Indianos ir Oklahomos ekipomis.
Šį sezoną, krepšininkas fiksavo blogiausią statistiką NBA per savo karjerą (15,9 taško), bet pats puolėjas teisinosi, jog taip nutiko dėl nemokėjimo išnaudoti jo šalia Oklahomos klubo žvaigždžių.
Per 15 metų trunkančią karjerą puolėjas:
- 10 kartų dalyvavo „Visų žvaigždžių“ rungtynėse
- Tris kartus tapo olimpiniu čempionu (2008, 2012 ir 2016 m.)
- 2006 metais pasaulio čempionate iškovojo bronzos medalį
- 2008 m. per vieną kėlinį surinko 33 taškus.
- 2012-2013 metų tapo rezultatyviausiu NBA reguliaraus sezono žaidėju (vid. 28,7)

Antrasis šaukimas: Darko Miličičius (Detroito „Pistons“)
Vienas didžiausių NBA naujokų biržos nusivylimų. Vidurio puolėjas buvo lyginamas su Arvydu Saboniu ir Kevinu Garnetu, tačiau savo vertės neįrodė. Antruoju šaukimu pasirinktas krepšininkas tapo viena didžiausių Detroito klubo nesėkmių biržoje per visą istoriją.
Pirmajame sezone Darko rinko tik po 1,4 taško per rungtynes ir leido suvokti, jog Serbijos pilietybę turintis puolėjas nėra tokio aukšto lygio žaidėjas. Vidurio puolėjas migravo iš vienos komandos į kitą ir geriausią savo sezoną sužaidė Minesotos klube 2010-2011 metų sezone, kai rinko po 8,8 taško per rungtynes.
Miličičius krepšininko karjerą baigė 2012 metais. Po nesėkmingos krepšininko karjeros Darko bandė laimę kikbokso ringe, tačiau ir ten serbas kalnų nenuvertė. Šiuo metu Darko užsiima ūkininkyste gimtajame krašte.
Per savo karjerą Miličičius iškovojo NBA čempiono žiedą (2004 metais).

Pirmasis šaukimas: LeBronas Jamesas (Klivlando „Cavaliers“)
Lygos karalius. Būtent tokią pravardę yra užsitarnavęs LeBronas per savo karjerą NBA. Jau pačiame pirmajame savo sezone NBA puolėjas fiksavo 20,9 taško vidurkį.
Jamesas palaipsniui augo kaip krepšininkas ir kiekvienais metais fiksavo vis įspūdingesnę statistiką. Krepšininkas dominavo lygoje ir 2007-2008 metų sezone, kai abejotinų galimybių komandą nuvedę iki NBA finalų.
Po įspūdingo sezono laukė dar vienas galingas pasirodymas: reguliariajame sezone nuskintas naudingiausio žaidėjo titulas, o komanda užėmė pirmąją vietą konferencijoje. Visgi daug žadėjęs sezonas baigėsi nusivylimu, kai Klivlando klubas pralaimėjo Rytų konferencijos finalą Orlando „Magic“ ekipai.
Po metų atkrintamosiose nusileista Bostono klubui, o tai buvo galimas pretekstas LeBrono išvykimui. Būtent 2010 metų vasarą įvyko vienas didžiausių to meto lygos įvykių – karaliaus išvykimas į Majamio „Heat“.
Karalius turėjo reikiamos pagalbos norint dominuoti NBA – Wade'ą ir Boshą. Taip buvo iškovoti du NBA titulai, o juos gavęs, LeBronas 2014 metų vasarą sugrįžo į „Cavaliers“.
Tai tapo paspirtimi „Cavs“ vadovams suburti naująjį didįjį trejetą su Kevinu Love'u, Kyrie Irvingu ir Jamesu. „Cavaliers“ 2016 metais iškovojo NBA titulą.
Šiuo metų LeBronas kaunasi NBA finale su „kariais“ ir serijoje iki keturių pergalių atsilieka 0-2.
Per savo karjerą NBA LeBronas vidutiniškai pelno po 27,2 taško, atkovoja po 7,4 kamuolio ir atlieka po 7,2 rezultatyvaus perdavimo.
Per 15 metų trunkančią karjerą puolėjas:
- 3 kartus tapo NBA čempionu (2012, 2013 ir 2016 m.)
- 3 kartus laimėjo naudingiausio finalo žaidėjo titulą
- 4 kartus tapo reguliaraus sezono naudingiausiu žaidėju
- Laimėjo metų naujoko titulą (2004 metais)
- 2008 metais tapo rezultatyviausiu NBA reguliaraus sezono žaidėju
- 14 kartų dalyvavo NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynėse.
- 3 kartus tapo NBA visų žvaigždžių naudingiausiu žaidėju.
- Iškovojo 2 aukso ir viena bronzos medalį olimpinėse žaidynėse
Toje pačioje naujokų biržoje netrūko ir sprendimų, kurie praėjus penkiolikai metų, dabar atrodo keisti.
Pavyzdžiui, sėkmingą karjerą NBA turintis Kyle'as Korveris tais pačiais metais buvo pašauktas viso labo 51-as, tik kiek aukščiau (47) – ir Mo Williamsas. 42 šaukimu buvo pakviestas gruzinas Zaza Pačulija.
Kita vertus, vilčių nepateisino vėliau po Kinijos ir Pietų Amerikos klubus klajojęs Michaelas Sweetney (9), o aukštu 17-uoju šaukimu kviestas serbas Žarko Čabarkapa NBA praleido viso labo trejus metus ir karjerą baigė būdamas 28-erių.
Paremkite BasketNews ir mes atsidėkosime dar geresniu turiniu.