Pirmasis finalo mačas – rezultatyviausias per 9 metus

Jonas Miklovas
„BasketNews.lt“
2018-06-10 07:20
Nuotr.: Fotodiena.lt/J.Elinskas

Vilniaus „Lietuvos rytas“ pirmajame „Betsafe-LKL“ finalo serijos mače laikėsi tol, kol pataikė. Kai taikiklis nusimušė, Kauno „Žalgiris“ pabėgo nepavejamai.

Foto galerija

Rimo Kurtinaičio auklėtiniai pribloškė šeimininkus, kai realizavo 7 iš pirmų 11 tritaškių, 18 iš 30 metimų apskritai ir, sužaidus 17 minučių, pirmavo 45:41.

„Lietuvos rytas“ baudė ir metimais aidint sirenai, kai pirmojo kėlinio pabaigoje iš toli pataikė Mindaugas Lukauskis, ir kartojant metimus po netaiklių metimų – iki ilgosios pertraukos jie taip sugriebė 7 kamuolius, o bene labiausiai įsimintinas buvo Traviso Petersono epizodas, kai jis atkovojo kamuolį tarp dviejų varžovų ir pelnė taškus. Netikėtai baudė ir Martynas Echodas, du kartus pataikęs iš vidutinio nuotolio.

„Lietuvos rytas“ prieš tai per penkerias šio sezono akistatas niekada nebuvo įmetęs į „Žalgirio“ krepšį daugiau nei 75 taškų, o vidurkis šiose dvikovose tebuvo 67 taškai. Todėl 45 taškai per 17 minučių atrodė kaip skaičius, stipriai iškreipiantis tendencijas.

Visgi tą 17-ąją minutę taikiklis užsikirto. Sostinės ekipa tada prametė 8 metimus iš eilės ir „Žalgiris“ spurtavo 13:0, taip perimdamas iniciatyvą į savo rankas – 54:45.

Du iš eilės Petersono tritaškiai dar buvo sumažinę deficitą iki 60:61, tačiau tada prabilo Artūras Milaknis, siuntęs vieną tolimą metimą po kito, ir „Žalgiris“ 35-ąją dvikovos minutę pirmavo jau 87:67.

Taip 18 minučių atkarpą vilniečiai pralaimėjo 22:46, o per ją pataikė vos 6 metimus iš 29.

„Buvo problemų gynyboje du prieš du, daug nesusikalbėjimo, kokią gynybą turime taikyti, – klaidas iki ilgosios pertraukos analizavo Artūras Milaknis. – Taip pat prastai ir keitėmės. Dėl to jie turėjo laisvų metimų ir laikėsi rungtynėse.

24
27
86%
6/7
100%
2/2

Kai apsigini, tai yra ir lengviau užpulti. Tai yra faktas. Visi suprantame, kad serijas laimi gynyba. Puolimu gali laimėti 1-2 rungtynes, bet ateis mačas, kai krepšys bus užrištas.“

Abi komandos sužaidė rezultatyviausias tarpusavio rungtynes šį sezoną, o apskritai tai buvo rezultatyviausias LKL finalo mačas per beveik dešimtmetį. Paskutinį kartą daugiau taškų buvo pelnyta 2009 metų gegužės 14-ąją, kai „Siemens“ arenoje „Lietuvos rytas“ per pratęsimą triumfavo 100:94.

Į panašius laikus turėtume grįžti ir ieškodami paskutinės „Lietuvos ryto“ pergalės LKL finaluose. Finale vilniečiai paskutinį kartą laimėjo 2011 metų gegužės 9 dieną, kai namie prieš „Žalgirį“ iškovojo pergalę 81:70. Po to sekė 14 nesėkmių iš eilės.

„Žalgirio“ arenoje „Lietuvos rytas“ LKL finalo rungtynių dar apskritai niekada nėra laimėjęs, o Kaune paskutinį kartą triumfavo 2010 metų gegužės 7 dieną.

Iš to sezono „Žalgirio“ dabartiniame yra tik Milaknis ir jis šeštadienį priminė, kodėl gali būti mirtinas ginklas. Prametęs pirmą tritaškį, snaiperis po to realizavo 6 tolimus metimus iš eilės, taip būdamas arti savo asmeninio rekordo (7) oficialiose rungtynėse.

Milaknis užgesino ir tą paskutinį „Lietuvos ryto“ spurtą, po kurio vilniečiai buvo priartėję iki 60:61. Po šio momento jis smeigė 4 tritaškius iš eilės ir 36-ąją dvikovos minutę ramiai atsisėdo ant suolo.

„Visi Europoje žino, kad jis yra mirtinas snaiperis ir negalima jo palikti laisvo, – apie komandos draugą kalbėjo Brandonas Daviesas, pats trečiojo kėlinio pradžioje pasižymėjęs 9 taškais iš eilės. – Kai jis įsimėto, sustabdyti yra sunku.“

„Buvo labai daug nesusikalbėjimo gynyboje… Milaknio tritaškiai mums kainavo labai skaudžiai, – aiškino Mindaugas Girdžiūnas. – Jis daug išmetė laisvų metimų. Tai buvo gynybos klaidos, kadangi žinome, jog tokio dalyko negali būti – laisvas jis tikrai įmes. Čia buvo viena didesnių problemų.“

Klaidoms pataisyti vilniečiai turi mažiau nei dvi paras – antroji finalo dvikova jau pirmadienį vyks „Siemens“ arenoje.