Nuotr.:
  • „Baskonia“ išvykoje per pratęsimą 88:82 įveikė „Barceloną“ ir pusfinalio seriją laimėjo 3-1

• Tornikė Šengelija pelnė 22 taškus ir surinko 33 naudingumo balus

• Finale „Baskonia“ susigrums su Madrido „Real“

Tornikė Šengelija surinko 33 naudingumo balus, o jo vedama Vitorijos „Baskonia“ Ispanijos pirmenybių pusfinalio ketvirtosiose rungtynėse išvykoje per pratęsimą 88:82 (21:16, 23:18, 15:19, 17:23, 12:6) palaužė „Barcelonos“ ekipą. Seriją 3-1 laimėjusi „Baskonia“ finale susitiks su Madrido „Real“ klubu.

Šengelija per 35 minutes pelnė 22 taškus (4/4 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 8/10 baudų metimų), atkovojo 7 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė 2 kamuolius, 2 kartus suklydo, blokavo metimą, išprovokavo 9 pražangas ir surinko 33 naudingumo balus.

Ketvirtajame kėlinyje „Baskonia“ dar turėjo dviženklę persvarą (69:59), tačiau pamažu deficitą mažinusi „Barcelona“ priartėjo ir sukūrė intrigą.

Iki rungtynių pabaigos likus 26 sekundėms, Tornikė Šengelija realizavo vieną baudų metimą iš dviejų ir padidino savo ekipos pranašumą iki 4 taškų (76:72).

Vis tik tuomet Victoras Claveras realizavo baudų metimus, o iš karto po to kamuolį perėmė Adrienas Moermanas, kuris jį perdavė Claverui ir šis vos per kelias sekundes rezultatą išlygino (76:76). Paskutinės „Baskonia“ atakos smaigalyje atsidūręs Šengelija nepataikė iš toli ir ekipos buvo priverstos žaisti pratęsimą.

Pratęsimo metu rungtynės vyko taškas į tašką. Šeimininkai po to paties Clavero baudų metimų pirmavo 82:79, tačiau tuomet Marcelinho Huertas taip pat realizavo abi mestas baudas, du taškus pridėjo Johannas Voigtmannas ir „Baskonia“ įgijo 1 taško persvarą (83:82).

Po šio epizodo Luca Vildoza neklydo prie baudų metimų linijos, o Adamas Hanga įsigudrino pramesti abu baudų metimus. Po šio epizodo Voigtmannas pataikė tik vieną baudų metimą, tačiau to pakako „Baskonia“ triumfo įtvirtinimui.

„Barcelona“: Thomas Heurtelis 16, Victoras Claveras 14, Adamas Hanga 12, Ante Tomičius (9 atk. kam., 3 blk., 27 naud. bal.) ir Petteri Koponenas po 11.

„Baskonia“: Tornikė Šengelija 22 (7 atk. kam., 33 naud. bal.), Mattas Janningas 14, Janis Timma ir Luca Vildoza po 11.